Facebook
Twitter
In English

Aleksi Leskinen oli vahvin HSRC:n Wilson BLX Cupissa Merihaassa. Loppuottelussa Tuomas Häkkinen kaatui erin 3-1.
Kakkoskaavion voitto meni Iiro Stubinille, joka voitti Ilmari Vikströmin niinikään 3-0.

Tulokset täällä alla sekä Tournamentsoftwaressa.

Wilson BLX

Miehet 1
1. kierros
Aleksi Leskinen HSRC – Raimo Yliranta JSK 11/3 11/8 11/8
Kenneth Wennström HSRC – Marko Suistomaa MiSq 12/10 11/7 11/4
Kai Stör JSK – Santtu Puurunen Sq-88 12/10 11/8 11/8
Tuomas Häkkinen MiSq – Petteri Siren ESRC 11/8 11/5 11/5
Välierät
Aleksi Leskinen – Kenneth Wennström 11/9 11/2 11/6
Tuomas Häkkinen – Kai Stör 11/6 7/11 11/6 13/11
Pronssiottelu
Kai Stör – Kenneth Wennström 9/11 11/8 11/6 11/9
Loppuottelu
Aleksi Leskinen – Tuomas Häkkinen 11/4 8/11 11/7 11/9

Sijat 5-8
Raimo Yliranta – Marko Suistomaa 11/7 9/11 11/5 11/9
Petteri Siren – Santtu Puurunen 11/7 11/9 7/11 11/6
Sijat 7-8
Santtu Puurunen – Marko Suistomaa 11/9 11/1 10/12 3/11 11/7
Sijat 5-6
Petteri Siren – Raimo Yliranta 11/5 11/5 11/5


Miehet 2
1. kierros
Ilmari Vikström HSRC – Ari Vakkala HSRC 11/2 11/7 11/5
Petri Kela ESRC – Antti Lind ESRC 9/11 11/6 11/4 11/9
Lars Ekholm VSK – Lupu Pitkänen HSRC 11/8 11/1 11/6
Jussi Vikström HSRC – Mikko Tuunanen HSRC 11/1 11/1 11/1
Iiro Stubin ESRC – Svein Dyrnes HSRC 11/1 11/2 11/0
Seppo Raiski Sq-88 – Matti Paksula HSRC 11/1 11/2 11/3
Petteri Repo HSRC – Karri Kauppi HSRC 11/7 12/10 11/5
Esa Naukkarinen KSQ – Jack Westren-Doll JSK 13/11 5/11 11/6 15/13

Puolivälierät
Ilmari Vikström – Petri Kela 11/7 11/4 17/15
Jussi Vikström – Lars Ekholm 11/6 11/6 11/2
Iiro Stubin – Seppo Raiski 11/5 11/9 11/7
Esa Naukkarinen – Petteri Repo 3/11 11/8 11/6 12/10
Välierät
Ilmari Vikström – Jussi Vikström 11/6 6/11 6/11 11/7 11/7
Iiro Stubin – Esa Naukkarinen 11/7 11/6 11/3
Pronssiottelu
Esa Naukkarinen – Jussi Vikström 4/11 11/8 11/9 11/7
Loppuottelu
Iiro Stubin – Ilmari Vikström 11/8 11/2 11/5

Sijat 5-8
Petri Kela – Lars Ekholm 11/5 11/7 11/3
Petteri Repo – Seppo Raiski 11/7 11/7 8/11 11/9
Sijat 7-8
Seppo Raiski – Lars Ekholm 11/3 11/8 11/1
Sijat 5-6
Petteri Repo – Petri Kela 11/4 11/6 13/11

Sijat 9-16
Antti Lind – Ari Vakkala 5/11 14/12 8/11 11/9 11/4
Lupu Pitkänen – Mikko Tuunanen 13/11 11/7 11/7
Matti Paksula – Svein Dyrnes 11/8 8/11 8/11 11/8 11/8
Jack Westren-Doll – Karri Kauppi 11/7 11/0 ret.
Sijat 9-12
Antti Lind – Lupu Pitkänen 11/7 11/8 11/1
Jack Westren-Doll – Matti Paksula 11/8 11/2 11/1
Sijat 11-12
Lupu Pitkänen – Matti Paksula 11/8 11/6 11/2
Sijat 9-10
Jack Westren-Doll – Antti Lind 11/4 11/6 11/4
Sijat 13-16
Mikko Tuunanen – Ari Vakkala w.o.
Svein Dyrnes bye
Sijat 13-14
Mikko Tuunanen – Svein Dyrnes 11/9 2/11 11/4 11/4