Facebook
Twitter
In English

Matias Tuomi kuittasi Turun Seudun Squashin TSSq Cupin ykköspokaalin, Anssi Määttäsen ja Jaakko Vähämaan pokatessa muut pokaalit.
Kakkoskaaviossa isäntien Tuomas Kuuluvainen ja Petteri Tiitinen jättivät Jarmo Karjalan pronssille.
Kolmosessa Lasse Sulku, TOm Söderholm ja Vesa Vähämaa nousivat palkintopallille.
Tulokset on julkaistu.

TSSq Cup 22.09.2012

Kaavio 1

Matias Tuomi ESRC – Anssi Määttänen YlivSq 3-0 (11/3 11/6 11/5)
Matias Tuomi ESRC – Jaakko Vähämaa ESRC 3-0 (11/7 11/7 11/7)
Matias Tuomi ESRC – Topias Aalto ESRC 3-0 (11/6 11/7 11/0)
Anssi Määttänen – Jaakko Vähämaa ESRC YlivSq 3-1 (3/11 11/9 11/8 11/9)
Anssi Määttänen YlivSq – Topias Aalto ESRC 3-0 (11/9 11/6 11/8)
Jaakko Vähämaa ESRC – Topias Aalto ESRC 3-0 (11/8 11/9 11/4)


Kaavio 2

1. kierros
Olli Marjamäki TSSq – Timo Ahlroos TSSq 3-0 (11/6 11/9 11/9)
Petri Toivonen TSSq – Juhani Heinonen SaSkö 3-1 (10/12 11/6 11/5 11/8)
Martin Poganitsch TSSq – Samuli Elo TSSq 0-3 (3/11 8/11 8/11)
Petteri Tiitinen TSSq – Juha Söderström TSSq 3-0 (11/8 11/8 11/9)
Jarmo Karjala HSRC – Ville Kostamoinen TSSq 3-1 (11/6 11/6 5/11 11/1)
Tuomas Kuuluvainen TSSq – Erik Mäki NääsSq 3-1 (12/10 11/5 6/11 11/4)
Seppo Rissanen HSRC – Karri Kauppi HSRC 3-0 (11/4 11/8 11/4)
Tuomo Pohjamies ESRC – Juha Kuuluvainen TSSq 3-2 (8/11 12/10 9/11 11/3 11/6)
2. kierros
Tuomas Kuuluvainen TSSq – Petri Toivonen TSSq 3-0 (11/3 11/4 12/10)
Seppo Rissanen HSRC – Tuomo Pohjamies ESRC 3-1 (11/6 8/11 11/8 11/8)
Petteri Tiitinen TSSq – Samuli Elo TSSq 3-1 (7/11 11/7 11/5 11/8)
Jarmo Karjala HSRC – Olli Marjamäki TSSq 3-1 (10/12 11/9 15/13 11/7)
Välierät
Petteri Tiitinen TSSq – Seppo Rissanen HSRC 3-1 (11/6 11/6 7/11 111/3)
Jarmo Karjala HSRC Tuomas Kuuluvainen TSSq- 3-0 (11/3 11/3 11/5)
Pronssiottelu
Jarmo Karjala HSRC – Seppo Rissanen HSRC 3-0 wo
Loppuottelu
Tuomas Kuuluvainen TSSq – Petteri Tiitinen TSSq 3-1 (11/8 11/2 7/11 11/8)


Kaavio 2 Plate

1. kierros
Kostamoinen TSSq – Timo Ahlroos TSSq 3-0 (11/8 11/9 11/7)
Juhani Heinonen SaSkö – Erik Mäki NääsSq 3-0 wo
Juha Kuuluvainen TSSq – Karri Kauppi HSRC 3-2 (11/6 5/11 11/9 8/11 11/8)
Juha Söderström TSSq – Martin Poganitsch TSSq 3-0 (11/9 11/4 11/7)
Välierät
Juha Kuuluvainen TSSq – Juha Söderström TSSq 3-1 (11/6 5/11 11/9 11/8)
Ville Kostamoinen TSSq – Juhani Heinonen SaSkö 3-0 (11/8 11/9 11/3)
Pronssiottelu
Juha Söderström TSSq – Juhani Heinonen SaSkö 3-2 (11/8 11/13 11/4 7/11 11/7)
Loppuottelu
Juha Kuuluvainen TSSq – Ville Kostamoinen TSSq 3-1 (10/12 11/6 11/3 11/9)


Kaavio 3

Lohko A
Lasse Sulku NääsSq – Esa Mäkisalo SquNa 3-0 (11/4 11/4 12/10)
Lasse Sulku NääsSq – Mauri Lokkila SaSkö 3-0 (11/8 11/5 11/4)
Lasse Sulku NääsSq – Sami Kivilä TSSq 3-0 (11/6 11/2 11/6)
Esa Mäkisalo SquNa – Mauri Lokkila SaSkö 3-0 (11/5 11/7 11/7)
Esa Mäkisalo SquNa – Sami Kivilä TSSq 3-0 (11/7 11/4 11/5)
Mauri Lokkila SaSkö – Sami Kivilä TSSq 3-0 (13/11 12/10 11/4)
Lohko B
Tom Söderholm TSSq – Vesa Vähämaa ESRC 3-0 (11/5 12/10 11/6)
Tom Söderholm TSSq – Mikko Laitila YlivSq 3-0 (11/5 11/6 11/6)
Tom Söderholm TSSq – Aimo Lindberg TSSq 3-0 (11/3 11/2 11/7)
Vesa Vähämaa ESRC – Mikko Laitila YlivSq 3-1 (5/11 11/9 12/10 11/5)
Vesa Vähämaa ESRC – Aimo Lindberg TSSq 3-0 (11/6 11/6 11/7)
Mikko Laitila YlivSq – Aimo Lindberg TSSq 3-0 (11/5 11/8 13/11)
Sijat 7-8
Aimo Lindberg TSSq – Sami Kivilä TSSq 3-0 (11/5 11/7 11/8)
Sijat 5-6
Mikko Laitila YlivSq – Mauri Lokkila TSSq 3-0 (11/6 11/8 14/12)
Pronssiottelu
Vesa Vähämaa ESRC – Esa Mäkisalo SquNa 3-1 (13/11 11/8 3/11 15/13)
Loppuottelu
Lasse Sulku NääsSq – Tom Söderholm TSSq 3-1 (11/7 8/11 13/11 11/8)