Facebook
Twitter
In English

Seniorien joukkue-SM mitalitaulukot:
M35: 1. Nääsnöösit 1, 2. HSRC/WeViHe, 3. Nääsnöösit 2
M45: 1. ESRC, 2. JSK/EP 1, 3. Nääsjätkät 1
M55: 1. HSRC / Horce, 2. Lahen liukkaat, 3. Nääsäijät
M60: 1. ESP 60+, 2. Nääsukot 1, 3. Nääsukot 2
Tulokset on julkaistu.

Seniorien joukkue-SM 2012

Miehet 35
HSRC/WeViHe – Nääsnöösit2 2–1 (7-4 / 112–72)
Jukka Havaste – Teemu Sainio 1-3 (10/12 11/9 7/11 10/12)
Kenneth Wennström – Jonas Selkälä 3-1 (8/11 11/1 11/5 11/3)
Jussi Vikström – Timo Allinniemi 3-0 (11/6 11/2 11/0)
Nääsnöösit1– Nääsnöösit2 2-1 (8-3 / 116-85)
Kimmo Kiviniemi – Teemu Sainio 2-3 (11/5 11/9 9/11 9/11 9/11)
Juha Heinonen – Jonas Selkälä 3-0 (11/8 11/9 12/10)
Angel Iglesias – Timo Allinniemi 3-0 (11/2 11/6 11/3)
HSRC/WeViHe – Nääsnöösit1 1–2 (6-6 / 115–106)
Jukka Havaste – Kimmo Kiviniemi 2-3 (8/11 7/11 11/4 12/10 8/11)
Kenneth Wennström – Juha Heinonen 3-0 (11/5 11/7 11/7)
Jussi Vikström – Angel Iglesias 1-3 (10/12 11/6 8/11 7/11)

Kultaa: Nääsnöösit1 Hopeaa: HSRC/WeViHe Pronssia: Nääsnöösit2


Miehet 45
A-lohko

ESP/Daltonit – Nääsjätkät2 3–0 (9-1 / 109–65)
Kristian Ulfves – Timo Mattila 3-0 (11/2 11/3 11/4)
Marko Värilä – Sami Helenius 3-0 (11/3 11/6 11/8)
Martti Nakari – Lauri Heikkilä 3-1 (9/11 12/10 11/9 11/9)
SqK1– Nääsjätkät2 3-0 (9-0 / 105-63)
Leo Kärki – Timo Mattila 3-0 (11/9 12/10 14/12)
Timo Pajo – Sami Helenius 3-0 (11/9 11/3 11/2)
Petri Räpinä – Lauri Heikkilä 3-0 (11/4 11/3 13/11)
ESP/Daltonit – SqK1 2–1 (6-5 / 96–93)
Kristian Ulfves – Leo Kärki 3-2 (9/11 11/4 11/6 5/11 11/6)
Marko Värilä – Timo Pajo 3-0 (11/7 11/4 13/11)
Martti Nakari – Petri Räpinä 0-3 (5/11 3/11 6/11)
SqK1– JSK/EP1 1-2 (4-6 / 83-90)
Leo Kärki – Ilkka Virtanen 1-3 (9/11 10/12 12/10 6/11)
Timo Pajo – Raimo Yliranta 0-3 (4/11 5/11 4/11)
Petri Räpinä – Jack Westren-Doll 3-0 (11/6 11/4 11/3)
JSK/EP1– ESP/Daltonit 3–0 (9-0 / 99–45)
Vesa Konttinen – Risto Välimäki 3-0 (11/6 11/9 11/6)
Raimo Yliranta – Marko Värilä 3-0 (11/3 11/1 11/7)
Jack Westren-Doll – Martti Nakari 3-0 (11/4 11/7 11/2)
JSK/EP1 – Nääsjätkät2 3-0 (9-2 / 120-65)
Vesa Konttinen – Timo Mattila 3-1 (11/1 11/8 11/13 11/4)
Raimo Yliranta – Sami Helenius 3-0 (11/6 11/4 11/5)
Jack Westren-Doll – Lauri Heikkilä 3-1 (11/6 11/4 10/12 11/2)

B-lohko
Nääsjätkät1– SqK2 3–0 (9-1 / 106–70)
Ari Kuoppa – Ari Tanskanen 3-0 (11/5 11/4 11/7)
Erik Mäki – Jukka Hartikainen 3-0 (11/9 11/9 11/1)
Jukka Nummi – Timo Herola 3-1 (11/4 4/11 11/8 14/12)
ESRC – SqK2 3–0 (9-0 / 99–33)
Patrick Nyström – Ari Tanskanen 3-0 (11/1 11/2 11/2)
Harry Lilja – Jukka Hartikainen 3-0 (11/5 11/7 11/1)
Tuomo Pohjamies – Timo Herola 3-0 (11/3 11/4 11/8)
ESRC – Nääsjätkät1 2-1 (8-3 / 107-91)
Hannu Haanpää – Ari Kuoppa 3-0 (12/10 11/8 11/7)
Tuomo Pohjamies – Erik Mäki 2-3 (6/11 11/9 11/7 5/11 7/11)
Patrick Nyström – Jukka Nummi 3-0 (11/6 11/7 11/4)

Loppuottelu
JSK/EP1 – ESRC 1-2 (3-6 / 56-79)
Ilkka Virtanen – Hannu Haanpää 0-3 (3/11 3/11 2/11)
Raimo Yliranta – Harry Lilja 3-0 (11/5 11/3 11/5)
Jack Westren-Doll – Patrick Nyström 0-3 (4/11 5/11 6/11)

Pronssiottelu
ESP/Daltonit – Nääsjätkät1 0–3 (0-9 / 60–100)
Kristian Ulfves – Ari Kuoppa 0-3 (9/11 6/11 7/11)
Marko Värilä – Erik Mäki 0-3 (4/11 5/11 9/11)
Martti Nakari – Jukka Nummi 0-3 (6/11 10/12 4/11)

Sijat 5-6
SqK1– SqK2 2-1 (6-3 / 67-64)
Leo Kärki – Ari Tanskanen 0-3 (0/11 0/11 0/11)
Timo Pajo – Jukka Hartikainen 3-0 (11/3 12/10 11/2)
Petri Räpinä – Timo Herola 3-0 (11/7 11/6 11/3)

Sija 7
Nääsjätkät2


Miehet 55
Lahen liuk. – HSRC/Horse 0–3 (0-9 / 60–102)
Vesa Virtanen – Jari Mether 0-3 (3/11 5/11 4/11)
Pekka Riikonen – Esa Tuominen 0-3 (7/11 8/11 12/14)
Timo Keskitalo – Kale Leskinen 0-3 (5/11 9/11 7/11)
Nääsäijät – HSRC/Horse 0–3 (1-9 / 59–108)
Seppo Kyyrö – Jari Mether 1-3 (7/11 11/9 7/11 7/11)
Risto Rapelo – Esa Tuominen 0-3 (6/11 7/11 2/11)
Jorma Salmela – Kale Leskinen 0-3 (4/11 4/11 4/11)
Nääsäijät – Lahen liuk. 1–2 (3-7 / 80–99)
Seppo Kyyrö – Vesa Virtanen 3-1 (11/7 9/11 11/7 11/7)
Risto Rapelo – Pekka Riikonen 0-3 (6/11 6/11 7/11)
Jorma Salmela – Timo Keskitalo 0-3 (10/12 5/11 4/11)
Kultaa: HSRC/Horse Hopeaa: Lahen liuk. Pronssia: Nääsäijät


Miehet 60
Nääsukot2 – Nääsukot1 1–2 (3-6 / 76–95)
Antti Autere – Mikko Holopainen 0-3 (4/11 10/12 8/11)
Hannu Löppönen – Erkki Pyynönen 0-3 (5/11 4/11 10/12)
Matti Asp – Eero Mäkinen 3-0 (11/8 11/8 13/11)
JSK/ EP1 – ESP 60+ 0–3 (1-9 / 49–106)
Tapani Paavilainen – Pekka Utti 0-3 (1/11 3/11 4/11)
Markku Kaistinen – Torbjörn Koivisto 1-3 (3/11 11/7 6/11 8/11)
Markku Kolehmainen – Bertil Valli 0-3 (1/11 7/11 5/11)
Nääsukot1 – ESP 60+ 0–3 (4-9 / 110–122)
Mikko Holopainen – Olli Nevalainen 1-3 (11/4 8/11 6/11 3/11)
Erkki Pyynönen – Torbjörn Koivisto 1-3 (11/5 12/14 8/11 9/11)
Eero Mäkinen – Pekka Utti 2-3 (11/4 11/6 3/11 7/11 10/12)
JSK/ EP1 – Nääsukot2 1–2 (3-7 / 73–90)
Tapani Paavilainen – Antti Autere 0-3 (5/11 6/11 5/11)
Markku Kaistinen – Hannu Löppönen 3-1 (5/11 11/6 11/2 11/5)
Markku Kolehmainen – Matti Asp 0-3 (7/11 9/11 3/11)
Nääsukot2 – ESP 60+ 0–3 (1-9 / 69–111)
Antti Autere – Olli Nevalainen 0-3 (7/11 6/11 6/11)
Hannu Löppönen – Torbjörn Koivisto 0-3 (10/12 3/11 2/11)
Matti Asp – Bertil Valli 1-3 (7/11 8/11 13/11 7/11)
JSK/ EP1 – Nääsukot1 0–3 (2-9 / 77–115)
Tapani Paavilainen – Mikko Holopainen 0-3 (2/11 5/11 2/11)
Markku Kaistinen – Erkki Pyynönen 0-3 (8/11 7/11 3/11)
Markku Kolehmainen – Eero Mäkinen 2-3 (9/11 11/13 11/5 11/9 8/11)

Kultaa: ESP 60+ Hopeaa: Nääsukot1 Pronssia: Nääsukot2