Facebook
Twitter
In English

Juniorien ja seniorien GP 1 pelattiin Järvenpäässä lauantaina.
Luokkavoittoihin ylsivät Frans Lehmusvaara JSK (J-A+B), Veikko Herola SqK (J-C), Johanna Penttilä ESRC (J-D), Heikki Ruotanen Sq-88 (M35-40), Raimo Yliranta JSK (M45), Kale Leskinen HSRC (M50-55) ja Torbjörn Koivisto ESP (M60-65)
Tulokset on julkaistu Tournamentsoftwaressa. ja täällä alla.

Juniori & Seniori GP 1

Juniorit A+B

Lohko A
Frans Lehmusvaara JSK – Sofia Korpeinen ESRC 11/0 11/6 11/2
Frans Lehmusvaara – Niklas Kankaanpää ESRC 11/8 11/1 11/2
Sofia Korpeinen – Niklas Kankaanpää 11/7 13/11 13/11
Lohko B
Samuli Niskala SC Ruka – Elias Korhonen ESRC 11/6 11/7 11/5
Samuli Niskala – Teemu Salo SqK 11/5 11/3 11/7
Samuli Niskala – Amanda Abdel Hamid SqK 11/7 11/8 11/8
Elisa Korhonen – Teemu Salo 11/7 11/6 11/8
Elias Korhonen – Amanda Abdel Hamid 4/11 11/3 11/3 11/5
Teemu Salo – Amanda Abdel Hamid 13/11 11/7 11/9
Välierät
Frans Lehmusvaara – Elias Korhonen 11/5 11/6 11/4
Samuli Niskala – Sofia Korpeinen 11/8 11/5 11/6
Pronssiottelu
Elias Korhonen – Sofia Korpeinen 11/4 11/6 11/5
Loppuottelu
Frans Lehmusvaara – Samuli Niskala 11/7 11/5 11/4

Sijat 5-7
Teemu Salo – Niklas Kankaanpää 15/17 11/9 11/6 10/12 11/8
Teemu Salo – Amanda Abdel Hamid 11/8 8/11 15/13 11/6
Niklas Kankaanpää – Amanda Abdel Hamid 11/8 8/11 15/13 11/6


Juniorit C

Veikko Herola SqK – Anni Lehikoinen ESRC 9/11 11/5 11/9 11/8
Veikko Herola – Jenni Heikkilä ESRC 11/6 11/9 11/5
Veikko Herola – Lu Cong ESRC 11/9 11/5 5/11 11/5
Veikko Herola – Eero Karjala HSRC 11/4 11/8 15/13
Anni Lehikoinen – Jenni Heikkilä 11/5 11/5 11/3
Anni Lehikoinen – Lu Cong 11/9 11/3 11/3
Anni Lehikoinen – Eero Karjala 11/5 11/9 11/5
Jenni Heikkilä – Eero Karjala 11/8 11/5 11/8
Lu Cong – Jenni Heikkilä 11/6 8/11 11/8 7/11 12/10
Eero Karjala – Lu Cong 5/11 11/8 7/11 11/8 11/8


Juniorit D

Lohko A
Atte Marttinen ESRC – Oskari Spåra JSK 11/7 11/3 11/5
Atte Marttinen – Liisa Serenius HSK 11/6 11/9 11/9
Atte Marttinen – Salima Kadmiry HSK 11/6 11/8 11/9
Oskari Spåra – Liisa Serenius 11/9 11/8 13/11
Oskari Spåra – Salima Kadmiry 11/6 11/3 11/3
Liisa Serenius – Salima Kadmiry 11/6 11/8 11/9
Lohko B
Johanna Penttilä ESRC – Santeri Poussa ESRC 11/3 11/7 11/2
Johanna Penttilä – Salla Serenius HSK 12/10 9/11 11/7 11/3
Johanna Penttilä – Onni Niskala SC Ruka 11/0 11/3 11/3
Santeri Poussa – Salla Serenius 12/10 7/11 11/9 11/8
Santeri Poussa – Onni Niskal 11/3 7/11 7/11 11/2 11/7
Salla Serenius – Onni Niskala 11/5 11/5 11/5
Välierät
Atte Marttinen – Santeri Poussa 11/6 13/11 8/11 12/10
Johanna Penttilä – Oskari Spåra 11/3 11/7 11/2
Pronssiottelu
Santeri Poussa – Oskari Spåra 11/9 11/7 11/5
Loppuottelu
Johanna Penttilä – Atte Marttinen 13/15 12/10 11/4 11/6

Sijat 5-8
Liisa Serenius – Onni Niskala 12/10 11/6 11/6
Salla Serenius – Salima Kadmiry 11/5 11/5 11/6
Sijat 7-8
Onni Niskala – Salima Kadmiry 12/10 7/11 11/3 11/9
Sijat 5-6
Salla Serenius – Liisa Serenius 11/5 11/5 11/7


Miehet 35-40

Heikki Ruotanen Sq-88 – Kim Korhonen ESRC 11/6 11/4 11/9
Heikki Ruotanen – Jan Riutta JSK 11/6 11/0 11/0
Heikki Ruotanen – Jani Jattu JSK 11/4 11/4 11/2
Kim Korhonen – Jan Riutta 11/3 11/3 11/2
Kim Korhonen – Jani Jattu 11/4 11/4 11/2
Jan Riutta – Jani Jattu 5/11 11/8 7/11 11/8 11/8


Miehet 45

Lohko A
Raimo Yliranta JSK – Timo Herola SqK 11/3 11/5 11/2
Raimo Yliranta – Jouko Puustinen KSQ 11/2 11/5 11/4
Timo Herola – Jouko Puustinen 11/8 11/4 11/7
Lohko B
Jarmo Karjala HSRC – Vesa Konttinen JSK 7/11 11/8 11/8 11/9
Jarmo Karjala – Kristian Ulfves ESP 11/7 11/4 11/6
Vesa Konttinen – Kristian Ulfves 11/9 11/6 6/11 8/11 11/8
Välierät
Raimo Yliranta – Vesa Konttinen 11/6 11/3 11/3
Jarmo Karjala – Timo Herola 11/7 12/10 11/2
Pronssiottelu
Timo Herola – Vesa Konttinen 12/10 11/5 7/11 12/10
Loppuottelu
Raimo Yliranta – Jarmo Karjala 3-0

Sijat 5-6
Kristian Ulfves – Jouko Puustinen 11/4 11/8 11/8


Miehet 50-55

Kale Leskinen HSRC – Esa Tuominen HSRC 11/6 11/9 11/3
Kale Leskinen – Esa Vilminko MetSq 11/2 11/7 11/7
Kale Leskinen – Pekka Riikonen LahtiSq 11/6 11/5 11/9
Kale Leskinen – Svein Gyrnes HSRC 11/7 11/3 11/4
Esa Tuominen – Esa Vilminko 14/12 11/2 11/8
Esa Tuominen – Pekka Riikonen 11/8 11/6 8/11 11/5
Esa Tuominen – Svein Dyrnes 11/3 11/6 11/6
Esa Vilminko – Pekka Riikonen 11/9 11/3 11/5
Esa Vilmonko – Svein Dyrnes 11/7 11/6 11/5
Pekka Riikonen – Svein Gyrnes 11/8 11/6 11/1


Miehet 60-65

Torbjörn Koivisto ESP – Markku Kaistinen JSK 6/11 11/1 11/7 12/10
Torbjörn Koivisto – Lars Ekholm VSK 11/7 5/11 11/4 12/10
Torbjörn Koivisto – Heikki Teräsvirta MiSq 12/10 11/6 11/5
Markku Kaistinen – Lars Ekholm 9/11 12/10 7/11 11/7 11/6
Markku Kaistinen – Heikki Teräsvirta 11/7 11/6 11/7
Lars Ekholm – Heikki Teräsvirta 12/10 11/8 8/11 11/9