Facebook
Twitter
In English

Helsingin Squashkerhon järjestämä Juniorien ja Seniorien GP 2 turnaus pelattiin Talihallissa lauantaina.
Tulokset täällä alla sekä Tournamentsoftwaressa.
Pistetilanne 2. osakilpailun jälkeen täällä

Juniori ja Seniori GP 2 2012

Junorit A

1. kierros
Frans Lehmusvaara JSK – Mika Laakkonen ESRC 11/7 111/8 8/11 11/8
Touko Juntunen ESRC – Maarit Ekholm HSRC w.o.
Saana Pohjavaara TSK – Cecilia Lilja ESRC 11/5 11/1 11/6
Sebastian Lilja ESRC – Samuli Niskala SC Ruka 12/10 11/6 11/3
Välierät
Touko Juntunen – Frans Lehmusvara1172 7/11 11/3 11/5
Sebastian Lilja – Saana Pohjavaara 5/11 11/3 11/4 11/8
Pronssiottelu
Saana Pohjavaara – Frans Lehmusvaara w.o.
Loppuottelu
Touko Juntunen – Sebastian Lilja w.o.

SIjat 5-8
Miko Laakkonen bye
Samuli Niskala – Cecila Lilja 11/7 11/8 11/9
Sijat 5-6
Mika Laakkonen – Samuli Niskala w.o.


Juniorit B

Lohko A
Elias Korhonen ESRC – Sofia Korpeinen ESRC 11/3 11/5 6/11 10/12 11/3
Lohko B
Teemu Mankinen OSK – Atte Mäkinen ESRC 11/4 11/7 11/3
Teemu Mankinen – Milla Uusitalo OSK 11/4 11/1 11/3
Atte Mäkinen – Milla Uusitalo 8/11 13/11 12/10 10/12 11/5
Lohko C
Niklas Kankaanpää ESRC – Arttu Raunio HSRC 6/11 11/5 14/12 11/9
Niklas Kankaaanpää – Inka Luhtala 11/7 12/10 11/9
Arttu Raunio – Inka Luhtala 11/7 11/4 11/9

Sijat 1-3
Niklas Kankaanpää – Teemu Mankinen 11/6 11/8 11/13 11/5
Niklas Kankaanpää – Elias Korhonen 11/7 11/7 11/5
Teemu Mankinen – Elias Korhonen 9/11 6/11 11/8 11/2 11/4

Sijat 4-6
Sofia Korpeinen – Arttu Raunio 13/11 5/11 4/11 11/7 13/11
Sofia Korpeinen – Atte Mäkinen 4/11 12/10 11/8 11/6
Arttu Raunio – Atte Mäkinen 7/11 8/11 11/7 11/9 11/5

Sijat 7-8
Inka Luhtala – Milla Uusitalo 6/11 11/9 9/11 11/9 11/5


Juniorit C

Iida Takaluoma OSK – Anni Lehikoinen ESRC 11/9 11/8 6/11 11/3
Iida Takaluoma – Oskari Laitinen OSK 11/13 11/4 11/9 11/9
Iida Takaluoma – Jenni Heikkilä ESRC 9/11 16/14 6/11 11/6 14/12
Anni Lehikoinen – Oskari Laitinen 11/7 12/10 11/4
Anni Lehikoinen – Jenni Heikkilä 11/5 11/6 12/10
Oskari Laitinen – Jenni Heikkilä 11/7 11/8 11/5


Juniori D

1. kierros
Sanna Koivumäki ESRC bye
Topi Takaluoma OSK – Antti Vuorenmaa ESRC w.o.
Onni Niskala SC Ruka – Joel Vanhanen ESRC 7/11 11/8 8/11 11/6 11/9
Samuel Aiston ESRC – Juho Vierelä HSK 11/4 11/6 11/4
Ella Heikkilä ESRC bye
Pyry Anttila HSK – Elsa Korpeinen ESRC 11/6 15/13 6/11 12/10
Leo Paatelainen HSRC – Leevi Jokinen OSK 11/4 10/12 11/4 11/2
Johanna Penttilä ESRC bye
2. kierros
Sanna Koivumäki – Topi Takaluoma 11/6 11/3 2/11 11/5
Samuel Aiston – Onni Niskala 11/1 11/4 11/7
Ella Heikkilä – Pyry Anttila 16/14 11/5 13/11
Johanna Penttilä – Leo Paatelainen 11/7 11/3 8/11 11/3
Välierät
Samuel Aiston – Sanna Koivumäki 11/5 11/5 11/3
Johanna Penttilä – Ella Heikkilä 11/7 11/3 8/11 11/5
Pronssiottelu
Sanna Koivumäki – Ella Heikkilä 12/10 13/11 11/0
Loppuottelu
Samuel AIston – Johanna Penttilä 11/7 9/11 8/11 11/7 11/4

Sijat 5-8
Onni Niskala – Topi Takaluoma 11/7 11/6 11/4
Leo Paatelainen – Pyry Anttila 11/8 14/12 11/6
Sijat 7-8
Pyry Anttila – Topi Takaluoma 11/4 11/9 11/5
Sijat 5-6
Leo Paatelainen – Onni Niskala 11/3 11/9 11/9

Sijat 9-12
Joel Vanhanen – Juho Vierelä 11/7 11/4 11/7
Elas Korpeinen – Leevi Jokinen 11/5 11/8 11/3
Sijat 11-12
Juho Vierelä – Leevi Jokinen
Sijat 9-10
Joel Vanhanen – Elsa Korpeinen 11/5 11/3 11/5


Miehet 40-45

Lohko A
Harry Lilja ESRC – Marko Värilä ESP 11/9 11/7 11/3
Harry Lilja – Jan Riutta JSK 11/2 11/4 11/4
Marko Värilä – Jan Riutta 11/7 11/6 11/5
Lohko B
Kim Korhonen ESRC – Jouko Puustinen KSQ 11/7 11/3 12/10
Kim Korhonen – Kristian Ulfves ESP 4/11 11/7 11/9 11/9
Jouko Puustinen – Kristian Ulfves 11/8 7/11 5/11 11/6 11/3

Sijat 5-6
Kristian Ulfves – Jan Riutta 11/4 11/5 11/7
Pronssiottelu
Marko Värilä – Jouko Puustinen 5/11 11/3 11/3 6/11 12/10
Loppuottelu
Harry Lilja – Kim Korhonen 11/0 9/11 11/7 11/5


Miehet 50

Hannu Haanpää ESRC – Seppo Raiski Sq-88 11/7 11/7 11/6
Hannu Haanpää – Martti NakariESP 6/11 11/9 11/2 11/4
Hannu Haanpää – Risto E.J. Penttilä HSK 11/5 11/9 11/2
Hannu Haanpää – Svein Dyrnes HSRC 11/2 11/4 11/3
Seppo Raiski – Martti Nakari 11/7 8/11 11/7 11/9
Seppo Raiski – Risto E.J. Penttilä 6/11 11/9 11/3 11/7
Seppo Raiski – Svein Dyrnes 11/3 11/4 11/7
Martti Nakari – Risto E.J. Penttilä 13/11 2/11 11/6 11/4
Martti Nakari – Sveinb Dyrnes 11/5 11/3 11/4
Risto E.J. Penttilä – Svein Dyrnes 11/2 11/2 11/2


Miehet 55-65

1. kierros
Kale Leskinen HSRC – Heikki Teräsvirta MiSq 12/10 11/6 11/3
Markku Merta MyyrSq – Markku Kaistinen JSK 12/10 11/4 9/11 11/1
Olli Lintunen MiSq – Pekka Riikonen LahtiSq 11/7 11/6 11/3
Markku Hyrske HSK – Torbjörn Koivisto ESP 13/11 11/3 11/2
Välierät
Kale Leskinen – Markku Merta 11/3 11/1 11/7
Olli Lintunen – Markku Hyrske 11/6 2/11 11/7 11/8
Pronssiottelu
Markku Hyrske – Markku Merta 11/8 11/6 14/12
Loppuottelu
Kale Leskinen . Olli Lintunen w.o.

Sijat 5-8
Markku Kaistinen – Heikki Teräsvirta 7/11 11/8 11/2 11/8
Pekka Riikonen – Torbjörn Koivisto w.o.
Sijat 5-6
Pekka Riikonen – Markku Kaistinen 11/5 8/11 11/8 11/4