Facebook
Twitter
In English

Äijänen ja Soini mestareiksi
JSK:n Jami Äijänen ja ESRC:n Emilia Soini veivät juniorien alle 19v Suomen mestaruudet Järvenpäässä sunnuntaina.
Tulospalvelu Tournamentsoftwaressa.
Petteri Revon kisakuvia: lauantai | sunnuntai

Juniorien SM 2013

Pojat 19

Jami Äijänen JSK – Kristian Rautiainen ESRC 8/11 15/13 11/5 11/6
Jami Äijänen – Ilmari Vikström HSRC 11/7 11/7 11/2
Jami Äijänen – Samuli Antikainen OSK 11/3 11/2 11/3
Kristian Rautiainen – Ilmari Vikström 11/9 11/6 14/12
Kristian Rautiainen – Samuli Antikainen 11/1 11/2 11/1
Ilmari Vikström – Samuli Antikainen 9/11 11/3 11/1 9/11 11/7


Ilmari Vikström HSRC, Jami Äijänen JSK, Kristian Rautiainen ESRC


Tytöt 19

Lohko A
Emilia Soini ESRC – Maarit Ekholm HSRC 11/4 11/6 11/3
Emilia Soini – Inka Luhtala ESRC 11/4 11/7 11/1
Maarit Ekholm – Inka Luhtala 11/1 11/2 11/5
Lohko B
Riina Koskinen SqK – Nea Falck ESRC 11/2 11/8 11/4
Riina Koskinen – Saana Pohjavaara TSK 11/2 11/2 11/3
Nea Falck – Saana Pohjavaara 8/11 11/2 11/5 20/18

Välierät
Emilia Soini – Nea Falck 11/1 11/2 11/5
Riina Koskinen – Maarit Ekholm 11/3 7/11 11/8 11/8
Pronssiottelu
Maarit Ekholm – Nea Falck w.o.
Loppuottelu
Emilia Soini – Riina Koskinen 11/6 11/4 9/11 11/2

Sijat 5-6
Saana Pohjavaara – Inka Luhtala 11/5 11/5 11/5


Riina Koskinen SqK, Emilia Soini ESRC, Maarit Ekholm HSRC


Pojat 17

1. kierros
Touko Juntunen ESRC – Henry Pietilä HSRC 11/3 12/10 11/1
Frans Lehmusvaara JSK – Antti Okkonen ESRC 11/7 11/2 11/9
Teemu Salo SqK – Oskari Keijonen ESRC 11/8 11/7 5/11 16/14
2. kierros
Miko Äijänen JSK – Oskari Lindqvist SqK 11/3 11/1 11/0
Mirko Muukkonen MiSq – Touko Juntunen 11/8 11/2 11/8
Nuutti Ruokangas OSK – Frans Lehmusvaara 11/7 11/7 11/9
Matias Hänninen SqK – Teemu Salo 11/3 11/2 11/0
Välierät
Miko Äijänen – Mirko Muukkonen 11/7 11/3 11/4
Matias Hänninen – Nuutti Ruokangas 11/2 11/5 11/3
Pronssiottelu
Mirko Muukkonen – Nuutti Ruokangas 7/11 11/7 11/5 11/5
Loppuottelu
Miko Äijänen – Matias Hänninen 11/4 11/5 6/11 11/5


Mirko Muukkonen MiSq, Miko Äijänen JSK, Matias Hänninen SqK

Sijat 5-8
Touko Juntunen – Oskari Lindqvist 11/7 11/2 11/2
Frans Lehmusvaara – Teemu Salo 11/1 11/6 11/5
Sijat 7-8
Teemu Salo – Oskari Lindqvist 11/9 9/11 11/7 11/3
Sijat 5-6
Touko Juntunen – Frans Lehmusvaara 11/4 11/6 11/2

Sijat 9-11
Antti Okkonen – Henry Pietilä 11/7 16/14 11/6
Antti Okkonen – Oskari Keijonen 11/7 11/7 11/9
Henry Pietilä – Oskari Keijonen 6/11 11/8 6/11 11/7 13/11


Tytöt 17

1. kierros
Riiina Koskinen SqK bye
Maarit Ekholm HSRC – Jenni Heikkilä ESRC 11/4 11/2 11/4
Saana Pohjavaara TSK – Cecilia Lilja ESRC 11/3 11/4 11/4
Nea Falck ESRC – Amanda Abdelhamid SqK 11/3 11/2 11/3
Välierät
Riina Koskinen – Maarit Ekholm 11/6 9/11 11/6 11/7
Nea Falck – Saana Pohjavaara 11/7 11/7 12/10
Pronssiottelu
Saana Pohjavaara – Maarit Ekholm 11/6 7&11 16/14 6/11 11/6
Loppuottelu
Riina Koskinen – Nea Falck 11/5 11/3 13/11

Sijat 5-7
Cecilia Lilja – Amanda Abdelhamid 11/6 11/3 11/3
Cecilia Lilja – Jenni Heikkilä 11/5 11/6 14/12
Amanda Abdelhamid – Jenni Heikkilä 12/10 11/7 8/11 7/11 13/11


Saana Pohjavaara TSK, Riina Koskinen SqK, Nea Falck ESRC


Pojat 15

Lohko A
Sebastian Lilja ESRC – Ville Koskinen SqK 11/6 11/6 11/3
Lohko B
Samuli Niskala SC Ruka – Niklas Kankaanpää ESRC
Samuli Niskala – Eero Karjala HSRC 11/4 11/3 11/4
Niklas Kankaanpää – Eero Karjala 11/2 11/2 11/1
Lohko C
Mika Laakkonen ESRC – Teemu Mankinen OSK 11/5 11/2 11/9
Mika Laakkonen – Niko Haapakoski HSRC 11/5 11/2 11/0
Teemu Mankinen – Niko Haapakoski 11/3 11/4 11/5

Sijat 1-3
Sebastian Lilja – Mika Laakkonen 11/7 14/12 11/9
Senastian Lilja – Samuli Niskala 11/4 11/3 11/4
Mika Laakkonen – Samuli Niskala 11/6 11/6 11/6


Mika Laakkonen ESRC, Sebastian Lilja ESRC, Samuli Niskala SC Ruka

Sijat 4-6
Teemu Mankinen – Ville Koskinen 11/9 9/11 4/11 11/9 11/6
Teemu Mankinen – Niklas Kankaanpää 11/5 11/6 10/12 11/9
Ville Koskinen – Niklas Kankaanpää 9/11 11/5 11/9 11/9
Sijat 7-8
Niko Haapakoski – Eero Karjala 11/9 9/11 11/9 14/12


Tytöt 15

1. kierros
Iida Takaluoma OSK – Eila Heikkilä ESRC 11/0 11/3 11/3
Karoliina Hilli OSK – Helmi Takala TSK 11/3 11/1 11/1
Lu Cong ESRC – Salla Serenius HSK 11/5 11/3 11/2
2. kierros
Henrietta Huuhka SqK – Saana Valasma OSK 11/7 11/8 11/2
Milla Uusitalo OSK – Iida Takaluoma 11/5 12/10 5/11 11/5
Katri Aalto-Setälä ESRC – Karoliina Hilli 8/11 11/6 11/0 11/2
Sofia Korpeinen ESRC – Lu Cong 11/6 11/3 11/6
Välierät
Henrietta Huuhka – Milla Uusitalo 11/2 11/8 11/4
Sofia Korpeinen – Katri Aalto-Setälä 11/6 11/4 14/12
Pronssiottelu
Katri Aalto-Setälä – Milla Uusitalo 11/6 11/6 9/11 11/6
Loppuottelu
Henrietta Huuhka – Sofia Korpeinen 8/11 11/6 11/9 8/11 11/8

SIjat 5-8
Saana Valasma – Iida Takaluoma 11/8 11/5 11/6
Karoliina Hilli – Lu Cong w.o.
Sijat 7-8
Iida Takaluoma – Lu Cong w.o.
Sijat 5-6
Kariliina Hilli – Saana Valasma 4/11 8/11 11/9 11/8 11/5


Katri Aalto-Setälä ESRC, Henrietta Huuhka SqK, Sofia Korpeinen ESRC


Pojat 13

1. kierros
Pyry Anttila HSK – Emir Al-Daghistani JSK 6/11 7/11 11/9 11/8 11/5
Hugo Salovaara OSK – Santeri Poussa ESRC 11/7 11/8 8/11 8/11 11/7
2. kierros
Samuli Niskala SC Ruka – Pyry Anttila 11/3 11/3 11/0
Tuomas Kaukonen ESRC – Joel Vanhanen ESRC 11/5 11/6 11/5
Antti Vuorenmaa ESRC – Atte Marttinen ESRC 11/4 11/2 11/6
Ville Koskinen SqK – Patrik Blomster SquNa 11/2 11/1 11/1
Veikko Herola SqK – Oskari Spåra JSK 11/1 11/2 11/2
Atte Stengård SquNa – Jasper Liikanen OSK 11/1 11/2 11/3
Topi Luhtala ESRC – Juho Vierelä HSK 11/2 11/5 11/1
Elias Korhonen ESRC – Hugo Salovaara 11/1 11/1 11/1
Puolivälierät
Samuli Niskala – Tuomas Kaukonen 11/2 11/3 11/1
Ville Koskinen – Antti Vuorenmaa 11/0 11/2 11/3
Veikko Herola – Atte Stengård 11/3 11/7 11/6
Elias Korhonen – Topi Luhtala 11/1 11/1 11/1
Välierät
Samuli Niskala – Ville Koskinen 8/11 8/11 11/4 11/7 11/5
Elias Korhonen – Veikko Herola 11/4 11/6 11/4
Pronssiottelu
Ville Koskinen – Veikko Herola 11/5 11/3 11/7
Loppuottelu
Samuli Niskala – Elias Korhonen 7/9 11/9 11/9 11/8


Elias Korhonen ESRC, Samuli Niskala SC Ruka, Ville Koskinen SqK

Sijat 5-8
Antti Vuorenmaa – Tuomas Kaukonen 11/7 11/9 11/8
Topi Luhtala – Atte Stengård 11/7 11/8 11/5
Sijat 7-8
Atte Stengård – Tuomas Kaukonen 11/2 11/3 11/6
Sijat 5-6
Topi Luhtala – Atte Vuorenmaa 11/9 4/11 11/3 10/12 11/2

Sijat 9-16
Joel Vanhanen – Pyry Anttila 11/5 4/11 11/7 11/9
Atte Merttinen – Patrik Blomster 5/11 1/11 11/7 11/5 11/8
Oskari Spåra – Jasper Liikanen 12/10 11/8 11/7
Juho Vierelä – Hugo Salovaara 6/11 5/11 11/7 11/8 12/10
Sijat 13-16
Pyry Anttila – Patrik Bomster 5/11 12/10 13/11 11/6
Hugo Salovaara – Jasper Liikanen 12/10 9/11 11/4 14/16 11/4
Sijat 15-16
Patrik Blomster – Jasper Liikanen 11/5 11/5 11/5
Sijat 13-14
Pyry Anttila – Hugo Salovaara 12/10 11/8 12/10

Sijat 9-12
Joel Vanhanen – Atte Marttinen 11/8 9/11 11/6 11/8
Oskari Spåra – Juho Vierelä 11/4 5/11 11/8 11/8
Sija 11-12
Atte Marttinen – Juho Vierelä 11/6 11/4 11/8
Sijat 9-10
Joel Vanhanen – Oskari Spåra 11/4 11/2 11/4

Sijat 17-18
Santeri Poussa – Emir Al-Daghistani 11/5 11/4 11/8


Tytot 13

1. kierros
Saana Valasma OSK – Kamilla Stengård SquNa 11/1 11/4 11/0
Liisa Serenius HSK – Heidi Yläkoski TSK 11/6 11/2 11/2
Johanna Penttilä ESRC – Salima Kadmiry HSK w.o.
Lu Cong ESRC – Eeva Majara TSK 11/3 11/3 11/2
Välierät
Saana Valasma – Liisa Serenius 11/2 11/3 11/2
Lu Cong – Johanna Penttilä 11/6 11/4 11/3
Pronssiottelu
Johanna Penttilä – Liisa Serenius 11/4 11/2 11/4
Loppuottelu
Saana Valasma – Lu Cong 9/11 11/3 11/3 9/11 11/9

Sijat 5-7
Kamilla Stengård – Eeva Majara 12/10 11/6 5/11 12/10 11/5
Kamilla Stengård – Heidi Ylikoski 11/6 11/7 11/4
Eeva Majara – Heidi Ylikoski 11/7 11/8 11/7


Johanna Penttilä ESRC, Saana Valasma OSK, Lu Cong ESRC


Pojat 11

1. kierros
Topi Takaluoma OSK – Aleksi Leskijärvi ESRC 11/4 11/6 11/4
Juuso Kotila ESRC – Ville Eskola ESRC 11/7 9/11 11/8 11/9
Onni Niskala SC Ruka – Eino Rissanen ESRC 11/8 11/2 13/11
Leevi Jokinen OSK – Max Manninen ESRC 12/10 11/5 12/10
2. kierros
Oskari Laitinen – Topi Takaluoma 11/2 11/1 11/3
Leo Paatelainen – Juuso Kotila 11/4 11/4 11/0
Ville Ruismäki – Onni Niskala 11/7 11/4 11/4
Johannes Hilli – Leevi Jokinen 11/4 11/3 11/6
Pronssiottelu
Leo Paatelainen – Ville Ruismäki 8/11 6/11 11/5 11/6 12/10
Loppuottelu
Oskari Laitinen – Johannes Hilli 11/5 11/7 5/11 11/5


Johannes Hilli OSK, Oskari Laitinen OSK, Leo Paatelainen HSRC

Sijat 5-8
Topi Takaluoma – Juuso Kotila 11/5 12/14 11/13 11/9 11/7
Onni Niskala – Leevi Jokinen 11/8 11/4 5/11 11/7
Sijat 7-8
Leevi Jokinen – Juuso Kotila 7/11 11/9 11/9 11/5
Sijat 5-6
Onni Niskala – Topi Takaluoma 11/6 9/11 11/8 11/5

Sijat 9-12
Ville Eskola – Aleksi Leskijärvi 11/1 11/5 11/1
Eino Rissanen – Max Manninen 11/4 11/5 11/2
Sijat 11-12
Aleksi Leskijärvi – Max Manninen 11/6 8/11 11/3 11/7
Sijat 9-10
Ville Eskola – Eino Rissanen 11/3 9/11 9/11 11/3 11/4


Tytöt 11

Viola Joutsi SquNa – Jane Kotila ESRC 11/6 11/4 11/3
Viola Joutsi SquNa – Nea Ollikainen ESRC 11/6 11/3 11/3
Jane Kotila – Nea Ollikainen 11/5 11/7 11/9


Nea Ollikainen ESRC, Viola Joutsi SquNa, Jane Kotila ESRC