Facebook
Twitter
In English

Henrik Mustonen Lahden ykkönen.
Henrik Mustonen otti ”kotikisansa” voiton löymällä loppuottelussa Matias Tuomen erin 3-2. Naisten paras oli Riina Koskinen ennen Maarit Ekholmia ja Sille Rikkoa.
Miesten kakkoskaavion vei Erik Mäki ja kolmoskaavion Hannu Haanpää.
Tulokset on julkaistu myös Tournamentsoftwaressa.

Lahti Open 2013

Miehet 1

1. kierros
Henrik Mustonen YlivSq bye
Anssi Määttänen YlivSq – Jaakko-Antti Peltola ESRC 14/12 11/8 11/6
Jami Äijänen JSK – Teuvo Määttänen YlivSq 11/3 11/8 11/4
Jaakko Vähämaa ESRC bye
Janne Järvinen ESRC bye
Kristian Rautiainen ESRC – Tommi Ryyppö YlivSq 11/5 11/6 11/6
Miko Äijänen JSK – Riku Mehta LahtiSq 11/7 11/3 7/11 11/6
Matias Tuomi ESRC bye
2. kierros
Henrik Mustonen – Anssi Määttänen 11/2 11/5 11/5
Jaakko Vähämaa – Jami Äijänen 11/13 11/1 11/6 11/8
Kristian Rautiainen – Janne Järvinen 12/10 11/3 11/3
Matias Tuomi – Miko Äijänen 11/4 11/4 11/4
Välierät
Henrik Mustonen – Jaakko Vähämaa 11/2 11/7 11/2
Matias Tuomi – Kristian Rautiainen 11/7 11/9 9/11 11/6
Pronssiottelu
Jaakko Vähämaa – Krisyian Rautiainen 11/5 11/3 6/11 11/9
Loppuottelu
Henrik Mustonen – Matias Tuomi 10/12 11/1 11/5 9/11 11/4



Naiset

Riina Koskinen SqK – Maarit Ekholm HSRC 11/4 11/4 11/3
Riina Koskinen – Sille Rikko JSK 6/11 11/4 11/3 11/6
Riina Koskinen – Jenni Nordling ESRC 11/4 11/6 11/5
Riina Koskinen – Saana Pohjavaara TSK 11/1 11/2 11/5
Maarit Ekholm – Sille Rikko 11/9 8/11 11/3 11/6
Maarit Ekholm – Jenni Nordling 10/12 11/6 11/7 11/8
Maarit Ekholm HSRC – Saana Pohjavaara TSK 11/6 11/5 10/12 11/13 11/8
Sille Rikko – Jenni Nordling 7/11 17/15 12/10 4/11 13/11
Sille Rikko – Saana Pohjavaara 11/4 12/10 11/5
Jenni Nordling – Saana Pohjavaara 7/11 11/5 11/5 11/3


Miehet 2

1. kierros
Tuomo Pohjamies ESRC – Marko Kämäräinen SC Ruka w.o.
Jouko Puustinen KSQ – Kimmo Koivula LahtiSq 11/6 11/8 11/7
Joonas Karhu LahtiSq – Martti Nakari ESP 11/4 11/8 11/6
Jack Westren-Doll JSK – Kim Korhonen ESRC 11/2 11/3 11/2
Erik Mäki NääsSq – Ilmari Vikström HSRC 11/8 5/11 13/11 11/5
Seppo Raiski Sq-88 – Karri Kauppi HSRC 8/11 11/9 11/3 6/11 11/8
Marko Välimäki ESRC – Torbjörn Koivisto ESP 11/8 11/9 11/6
Petteri Tiitinen TSSq – Petri Kela ESRC 11/6 11/1 11/6
2. kierros
Tuomo Pohjamies – Jouko Puustinen 11/4 11/5 7/11 11/4
Joonas Karhu – Jack Westren-Doll 11/3 7/11 11/13 11/3 11/8
Erik Mäki – Seppo Raiski w.o.
Petteri Tiitinen – Marko Välimäki 14/12 11/9 11/8
Välierät
Joonas Karhu – Tuomo Pohjamies 11/1 11/6 11/4
Erik Mäki – Petteri Tiitinen w.o.
Pronssiottelu
Tuomo Pohjamies – Petteri Tiitinen w.o.
Loppuottelu
Erik Mäki – Joonas Karhu 11/2 9/11 11/7 11/8


Miehet 3

1. kierros
Timo Pajo SqK bye
Jan Riutta JSK – Jari Kaartinen SqJu 11/5 11/0 11/5
Miro Heikkilä LahtiuSq – Riina Koskinen SqK 11/6 11/6 11/6
Timo Palo LahtiSq bye
Hannu Haanpää ESRC bye
Tomas Aulicky CZE – Svein Dyrnes HSRC 11/3 12/10 11/5
Pekka Riikonen LahtiSq – Mikko Laitila YlivSq 10/12 11/5 11/7 5/11 11/6
Sebastian Lilja ESRC bye
Erkki Pyynönen NääsSq bye
Vesa Koskela LahtiSq – Vesa Vähämaa ESRC 11/7 11/8 11/8
Kri Turkia LahtiSq – Ville Koskinen SqK 11/3 11/7 11/5
Frans Lehmusvaara JSK bye
Risto Välimäki ESP bye
Elias Korhonen ESRC – Sami Kivilä TSSq 11/5 7/11 11/9 11/8
Tapani Lindström LahtiSq – Keijo Liikala SqJu 11/9 9/11 11/7 11/4
Lasse Sulku NääsSq bye
2. kierros
Timo Pajo – Jan Riutta 11/3 11/5 11/6
Miro Heikkilä – Timo Palo 11/8 11/4 11/7
Hannu Haanpää – Tomas Aulicky 11/1 11/6 11/2
Pekka Riikonen – Sebastian Lilja 11/8 11/13 12/10 11/6
Vesa Koskela – Erkki Pyynönen 11/9 8/11 11/8 10/12 11/6
Kari Turkia – Frans Lehmusvaara 11/4 4/11 11/9 11/7
Risto Välimäki – Elias Korhonen 11/5 11/6 11/2
Lasse Sulku – Tapani Lindström 11/6 11/5 11/5
3. kierros
Miro Heikkilä – Timo Pajo 11/9 9/11 11/6 11/9
Hannu Haanpää – Pekka Riikonen 11/2 11/6 11/3
Vesa Koskela – Kari Turkia 11/6 11/6 14/12
Lasse Sulku – Risto Välimäki 11/6 11/7 11/8
3. kierros
Miro Heikkilä – Timo Pajo 11/9 9/11 11/6 11/9
Hannu Haanpää – Pekka Riikonen 11/2 11/6 11/3
Vesa Koskela – Kari Turkia 11/6 11/6 14/12
Lasse Sulku – Risto Välimäki 11/6 11/7 11/8
Välierät
Hannu Haanpää – Miro Heikkilä 11/7 11/9 11/3
Lasse Sulku – Vesa Koskela 10/12 11/3 11/2 11/7
Pronssiottelu
Miro Heikkilä – Vesa Koskela w.o.
Loppuottelu
Hannu Haanpää – Lasse Sulku 9/11 11/6 11/3 11/2