Koti > Kilpailijalle > Kilpailu- ja tapahtumakalenteri

Kilpailu- ja tapahtumakalenteri

Kalenteri 2008-09 | Kalenteri 2007-08


2009 TOUKOKUU
07.05.-10.05. EM-kilpailut, nuoret P17, 15 T17, 15 Girona / Espanja
09.05. Hartwall Jaffa Cup 6 P17-11 T17-11
16.05.-17.05. Nelinpelin epäv. SM MY, NY, M70, M90, M110 HSK / Helsinki
23.05. SQUASH 2016 DAY
23.05. Juniori & seniori GP finaali HSK / Helsinki (Merihaka)
27.05.-30.05. EM-kilpailut, henk.koht. M N Herentals / Belgia

2009 KESÄ-ELOKUU
01.06.-05.06. Lasten kesäleiri ESRC / Espoo
08.06.-12.06. Lasten kesäleiri ESRC / Espoo
26.06.-28.06. European Masters Krefeld / Saksa
27.06.-28.06. 07-27 Hollola Open
03.08.-07.08. Lasten kesäleiri ESRC / Espoo
22.08.-23.08. Suomi – Ruotsi maaottelu M N P/T19 SSqL / Esport Center
28.08.-30.08. Finnish Junior Open Espoo

Uusi lisenssikausi alkaa

2009 SYYSKUU
05.09.-06.09. Nääs Cup M1, M50 NääsSq / Tampere
12.09. Pepsi Max Junior Open ESRC / Espoo
13.09. Merihaan 4-peli GP 1
16.09.-19.09. Seurajoukkueiden Euro Cup Göteborg
19.09.-20.09. Juniori & seniori GP 1 Sq-88 / Espoo
27.09.-03.10. Miesten joukkue-MM Odense / Tanska

2009 LOKAKUU
03.10. Pepsi Max Junior Open ESRC / Espoo
03.10.-04.10. TSSq Cup M1 TSSq / Turku
04.10. Merihaan 4-peli GP 2
10.10. Squashliiga 1
17.10. Hartwall Jaffa Cup 1 P17-11, T17-11
17.10.-18.10. SM-Firma-Squash
22.10.-25.10. Savcor Finnish Open for Ladies MiSq / Mikkeli
24.10.-25.10. Juniori & seniori GP 2 MiSq / Mikkeli
31.10. Squashliiga 2

2009 MARRASKUU
01.11. Merihaan 4-peli GP 3
07.11.-08.11. ESRC Cup M1 ESRC / Espoo
14.11.-15.11. Tampere Open M1 N1 TSK / Tampere
14.11. Pepsi Max Junior Open ESRC / Espoo
21.11. Hartwall Jaffa Cup 2 P17-11, T17-11
21.11. Sq-88 Cup M1 N1 Sq-88 / Espoo
28.11. Squashliiga 3
29.11. Merihaan 4-peli GP 4

2009 JOULUKUU
05.12. Fontanella Kylpylä Cup M2
12.12.-13.12. Juniori & seniori GP 3 JSK / Järvenpää
19.12. Pepsi Max Junior Open ESRC / Espoo

2010 TAMMIKUU
02.01.-03.01.
09.01.-10.01. Lahti Open M1 N1 LahtiSq / Lahti
09.01. Hartwall Jaffa Cup 3 P17-11, T17-11
09.01.-10.01. SM-Firma-Squash
16.01. Squashliiga 4
17.01. Merihaan 4-peli GP 5
22.01.-24.01. Seniorien SM-kilpailut MiSq / Mikkeli
30.01. Pepsi Max Junior Open ESRC / Espoo
30.01.-31.01. Juniorien SM-kilpailut HSRC / Helsinki

2010 HELMIKUU
06.02. Squashliiga 5
06.02.-07.02. SM-Firma-Squash
07.02. Merihaan 4-peli GP 6
09.02.-14.02. Savcor Finnish Open MiSq / Mikkeli
13.02.-14.02. Juniori & seniori GP 4 Peruutettu
20.02. Hartwall Jaffa Cup 4 P17-11, T17-11
20.02.-21.02. Terva Cup M1, P&T OSK / Oulu

2010 MAALISKUU
06.03.-07.03. Espoo Women’s Open N1 ESRC / Espoo
06.03.-07.03. HSRC Dunlop Cup M1 HSRC / Helsinki
13.03.-14.03. A Cup of Squash M2 SqK / Kuopio Peruutettu
13.03.-14.03. 3A-Sport Cup M1 N1 Sq-88 / Espoo
14.03. Merihaan 4-peli GP 7
19.03. Sotilaiden SM-kilpailut Esport Center / Espoo
20.03. Pepsi Max Junior Open ESRC / Espoo
20.03. Squashliiga 6
27.03. Hartwall Jaffa Cup 5 P17-11, T17-11
27.03.-28.03. Järvenpää Open M1 N1 JSK / Järvenpää
27.03.-28.03. Seniorien joukkue-SM HSRC / Helsinki
27.03.-04.04. Nuorten U19 EM-kilpailut Wien

2010 HUHTIKUU
03.04.-04.04. PÄÄSIÄINEN
10.04.
Pepsi Max Junior Open ESRC / Espoo
10.04. Squashliigan playoffs + karsinnat
11.04. Merihaan 4-peli GP 8
17.04.-18.04. Juniori & seniori GP finaali HSK / Helsinki
23.04.-25.04. SM-kilpailut ESRC / Espoo
27.04.-01.05. Joukkueiden EM-kilpailut Aix-en-Provence

2010 TOUKOKUU
01.05.-02.05.
08.05. Hartwall Jaffa Cup 6 P17-11, T17-11
15.05.-16.05. Nelinpelin epäv. SM-kilpailut HSK / Helsinki
22.05. Dunlop Open Merihaka / Helsinki
22.05. Pepsi Max Junior Open ESRC / Espoo
22.05.-23.05. Alueleirit
27.05.-30.05. Henk.koht. EM-kilpailut Saksa

2010 KESÄ-ELOKUU
07.06.-11.06. Lasten kesäleiri 1 ESRC / Espoo
14.06.-18.06. Lasten kesäleiri 2 ESRC / Espoo
21.06.-24.06. Lasten kesäleiri 3 ESRC / Espoo
02.08.-06.08. Lasten kesäleiri 4 ESRC / Espoo
09.08.-13.08. Lasten kesäleiri 5 ESRC / Espoo
23.08.-28.08. World Masters Köln / Saksa

Lisenssit kaudelle 2010-2011 tulevat myyntiin n. 15.8.2010


EUROOPAN JUNIORIKALENTERI 2009-10
17.07.-19.07. Heriot-Watt University Junior Open Edinburgh / Skotlanti
28.08.-30.08. Finnish Junior Open Espoo / Suomi
11.09.-13.09. Nordic Junior Open (SS) Malmö / Ruotsi
02.10.-04.10. Danish Junior OpeRun Kööpenhamina / Tanska
16.10.-18.10. Slovak Junior Open Bratislava / Slovakia
05.11.-08.11. Belgian Junior Open (SS) Herantals / Belgia
20.11.-22.11. Hungarian Junior Open (GP) Szeged / Unkari
27.11.-29.11. Irish Junior Open (GP) Gallaway / Irlanti
04.12.-06.12. Swiss Junior Open (GP) Zürich / Sveitsi
28.12.-31.12. Scottish Junior Open (GP) Edinburgh / Skotlanti
02.01.-06.01. British Junior Open (GE) Sheffield / Englanti
22.01.-24.01. Czech Junior Open (GP) Praha / Tsekki
05.02.-07.02. Flemish Junior Open Herentals / Belgia
19.02.-21.02. French Junior Open (SS) Lille / Ranska
26.02.-28.02. Austrian Junior Open (GP) Wien / Itävalta
12.03.-14.03. Welsh Junior Open (GP) Cardiff / Wales
15.04.-18.04. German Junior Open (GP) München / Saksa
11.06.-13.06. Portuguese Junior Open Oporto / Portugali
18.06.-20.06. Italian Junior Open Riccione / Italia
24.06.-27.06. Spanish Junior Open Santiago de Compostela / Espanja
02.07.-05.07. Pioneer Junior Open (SS) Köln / Saksa
08.07.-11.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam / Hollanti


TULEVAT ARVOKILPAILUT

MM-kisat 2010 2011 2012 2013 2014
Miehet xxxx Saksa xxxx ? ?
Naiset Uusi Seelanti xxxx ? xxxx ?
World Open / M Saudi Arabia Hollanti ? ? ?
World Open / N Hollanti Hollanti ? ? ?
Pojat Ecuador xxxx ? xxxx ?
Tytöt xxxx ? xxxx ? xxxx
Seniorit Saksa xxxx Englanti xxxx ?
 
EM-kisat 2010 2011 2012 2013 2014
Joukkue Ranska ? ? ? ?
P&T 19 Itävalta ? ? ? ?
P&T 17/15 Tsekki Saksa Suomi ? ?
Euro Cup Englanti ? ? ? ?
M/N henk.koht Saksa Puola ? ? ?
Seniorit xxx ? xxx ? xxx
 
SM-kilpailut 2010 2011 2012 2013 2014
Yleiset ESRC HSRC OSK ? ?
Juniorit HSRC TSK ESRC JSK ESRC
Seniorit MiSq ESRC JSK ESRC JSK
Sen. joukkue HSRC LahtiSq NääsSq ? ?

Yllä oleva lista on kilpailuvaliokunna ehdotelma SM-kilpailujen järjestäjistä. Lihavoidut on liiton hallituksen vahvistamia.