Facebook
Twitter
In English

Savcor Finnish Openin yhteydessä pelattiin Marskin Pultti Squash Cup Sport Forumissa 9.-10.2.2012.
Tulokset löytyvät Tournamentsoftwaressa

Marskin Pultti Squash Cup

Miehet 1

1. kierros
Jaakko Vähämaa ESRC – Kenneth Wennström HSRC 11/3 11/3 11/4
Jami Äijänen JSK – Jaakko-Antti Peltola ESRC 11/6 11/2 11/4
Kristian Rautiainen ESRC – Heikki Ruotanen Sq-88 13/11 11/5 11/7
Tatu Knuutila Senators – Miko Äijänen JSK 12/10 7/11 11/8 12/10
Välierät
Jami Äijänen – Jaakko Vähämaa 8/11 5/11 11/8 11/8 11/9
Tatu Knuutila – Kristian Rautiainen 8/11 11/2 11/8 11/4
Pronssiottelu
Jaakko Vähämaa – Kristian Rautiainen 11/4 13/11 11/4
Loppuottelu
Tatu Knuutila – Jami Äijänen 3/11 11/8 9/11 11/4 11/6

Sijat 5-8
Jaakko-Antti Peltola – Kenneth Wennström 11/3 9/11 11/4 5/11 11/9
Heikki RUotanen – Miko Äijänen 6/11 11/9 11/9 11/7
Sijat 7-8
Miko Äijänen – Kenneth Wennström 3-0
Sijat 5-6
Heikki Ruotanen – Jaakko-Antti Peltola 10/12 9/11 11/9 11/8 11/4

Naiset

Saara Valtola MiSq – Riina Koskinen SqK 11/6 14/12 12/10
Saara Valtola – Saana Pohjavaara TSK 11/7 11/1 11/7
Riina Koskinen – Saana Pohjavaara 11/5 11/4 11/3

Miehet 2

1. kierros
Kari Lehtola WSK – Esko Nevalainen MiSq 11/5 rtd.
Mirko Muukkonen MiSq – Jouko Puustinen KSQ 11/2 11/2 11/3
Jarmo Karjala HSRC – Justus Putsela MiSq 11/7 11/7 11/3
Erki Mäki NääsSq – Olli Lintunen MiSq 11/9 11/8 11/5
Puolivälierät
Kari Lehtola – Teuvo Määttänen YlivSq w.o.
Risto Tornberg SC-Ruka – Mirko Muukkonen 11/4 11/7 5/11 11/7
Kai STör JSK – Jarmo Karjala 11/3 11/6 14/12
Marko Kämäräinen SC-Ruka – Erik Mäki 11/3 11/9 11/3
Välierät
Kari Lehtola – Risto Tornberg 9/11 13/11 11/5 11/1
Marko Kämäräinen – Kai Stör 11/8 8/11 12/10 11/9
Pronssiottelu
Kai Stör – Risto Tornberg w.o.
Loppuottelu
Kari Lehtola – Marko Kämäräinen 5/11 11/5 12/10 11/6

Sijat 5-6
Jarmo Karjala – Mirko Muukkonen 11/8 11/9 9/11 12/10

Sijat 9-10
Justus Putsela – Jouko Puustinen 11/4 11/6 7/11 11/5

Miehet 3

1. kierros
Marko Välimäki ESRC – Hannu Poutiainen SqK 11/9 11/7 11/5
Riina Koskinen SqK – Markku Kaistinen JSK 11/6 11/8 11/9
Ville Manninen MiSq – Saana Pohjavaara TSK 11/8 11/8 11/8
Klaus Kerttula MiSq – Janne-Matti Peltola HSRC 4/11 11/9 11/7 11/4
Puolivälierät
Marko Välimäki – Ville Mustonen SC-Ruka 11/7 11/6 11/8
Riina Koskinen – Sami Kenakkala OSK 13/11 11/8 8/11 8/11 11/8
Tapio Ulkuniemi OSK – Ville Manninen 15/13 11/6 11/2
Arto Blomqvist OSK – Klaus Kerttula 11/2 11/2 11/2
Välierät
Marko Välimäki – Riina Koskinen 11/8 11/5 16/14
Arto Blomqvist – Tapio Ulkuniemi 11/6 6/11 11/5 11/6
Pronssiottelu
Riina Koskinen – Tapio Ulkuniemi 11/5 9/11 11/5 11/9
Loppuottelu
Arto Blomqvist – Marko Välimäki 11/6 11/5 6/11 2/11 11/3

Sijat 5-8
Ville Mustonen – Sami Kenakkala w.o.
Ville Manninen – Klaus Kerttula 11/7 11/2 11/2
Sijat 5-6
Ville Manninen – Ville Mustonen 9/11 14/12 11/6 0/11 11/7

Sijat 9-12
Hannu Poutiainen – Markku Kaistinen 11/8 11/8 9/11 11/7
Janne-Matti Peltola – Saana Pohjavaara 11/5 7/11 8/11 11/9 11/7
Sijat 11-12
Saana Pohjavaara – Markku Kaistinen w.o.
Sijat 9-10
Hannu Poutiainen – Janne-Matti Peltola 7/11 1/11 11/5 13/11 11/7