Facebook
Twitter
In English

Elina Kononen EWO:n ykkönen
Elina Kononen vei Espoon Women’s Openin ykköskaavion voiton lyömällä Suomen ykkösen ja hallitsevan Suomen mestarin Emilia Soinin tiukassa viiden erän loppuottelussa.
Kakkoskaavion voitti Pia Ojala ja juniorien voittajia olivat Emilia Soini (u19) ja Sofia Korpeinen (u15).
Tulokset on julkaistu täällä alla sekä Tournamentsoftwaressa

Espoo Women’s Open 2013

Naiset 1

1. kierros
Emilia Soini ESRC – Riikka Piekäinen ESRC 11/7 11/3 11/4
Hanna Rusila ESRC – Saana Pohjavaara TSK 11/3 11/5 11/13 11/7
Michaela Björnström HSRC – Maarit Ekholm HSRC 11/9 11/5 11/4
Elina Kononen ESRC – Jenni Nirdling ESRC 11/4 11/2 11/2
Välierät
Emilia Soini – Hanna Rusila 11/5 11/3 11/6
Elina Kononen – Michaela Björnström 11/8 11/3 11/7
Pronssiottelu
Michaela Björnström – Hanna Rusila 7/11 11/4 4/11 11/4 11/4
Loppuottelu
Elina Kononen – Emilia Soini 11/5 12/10 5/11 10/12 11/5

Sijat 5-8
Riikka Piekäinen – Saana Pohjavaara 5/11 11/3 11/6 11/6
Maarit Ekholm – Jenni Nordling 11/9 11/4 11/8
Sijat 7-8
Jenni Nordling – Saana Pohjavaara 4/11 11/8 11/2 9/11 11/9
Sijat 5-6
Riikka Piekäinen – Maarit Ekholm 11/8 11/6 11/7


Naiset 2

1. kierros
Raila Luhtala ESRC bye
Natalia Pokorovskaya RUS – Leena Schneider JSK 12/10 11/3 11/9
Pia Ojala ESRC – Anni Lehikoinen ESRC 11/1 11/3 11/1
Tiina Koivu ESRC bye
Cecilia Lilja ESRC bye
Marja Vaoinio JSK – Minna Innala TSK 11/4 11/1 11/0
Alina Tuzlukova RUS – Pinja Byman ESRC 11/4 11/4 11/5
Inka Luhtala bye
2. kierros
Natalia Pokorovskaya – Raila Luhtala 9/11 9/11 11/7 11/6 11/8
Pia Ojala – Tiina Koivu w.o.
Marja Vainio – Cecilia Lilja 11/0 11/1 11/4
Alina Tuzlukova – Inka Luhtala 11/2 11/3 11/1
Välierät
Pia Ojala – Natalia Pokorovskaya 11/1 11/1 11/6
Alina Tuzlukova – Marja Vainio 6/11 12/14 11/7 11/9 11/9
Pronssiottelu
Marja Vainio – Natalia Pokorovskaya 11/6 11/3 9/11 11/4
Loppuottelu
Pia Ojala – Alina Tuzlukova 11/6 11/7 11/9

Sijat 5-8
Raila Luhtala bye
Cecilia Lilja – Inka Luhtala 12/10 11/5 11/13 13/11
Sijat 5-6
Raila Luhtala – Cecilia Lilja 11/4 11/6 11/8

Sijat 9-12
Leena Schneider – Anni Lehikoinen 11/8 11/6 11/8
Pinja Byman – Minna Innala 11/1 11/4 11/0
Sijat 11-12
Anni Lehikoinen – Minna Innala 11/6 11/1 11/0
Sijat 9-10
Leena Schneider – Pinja Byman 12/10 6/11 11/5 11/4


Tytöt u19

1. kierros
Emilia Soini ESRC – Cecilia Lilja ESRC 11/2 11/1 11/4
Sofia Korpeinen ESRC – Inka Luhtala ESRC 14/12 13/11 11/6
Saana Pohjavaara TSK – Katri Aalto-Setälä ESRC 11/4 11/7 11/4
Maarit Ekholm HSRC – Jenni Heikkilä ESRC 11/2 11/5 11/4
Välierät
Emilia Soini – Sofia Korpeinen 11/2 11/5 11/2
Maarit Ekholm – Saana Pohjavaara 11/8 11/8 11/2
Pronssiottelu
Saana Pohjavaara – Sofia Korpeinen 11/3 11/7 11/7
Loppuottelu
Emilia Soini – Maarit Ekholm 11/4 11/3 11/7

Sijat 5-8
Cecilia Lilja – Inka Luhtala 12/10 11/5 7/11 11/7
Katri Aalto-Setälä – Jenni Heikkilä 11/5 11/2 11/8
Sijat 7-8
Inka Luhtala – Jaenni Heikkilä 11/5 11/8 11/4
Sijat 5-6
Katri Aalto-Setlä – Cecilia Lilja 9/11 11/4 11/8 8/11 11/6


Tytöt u15

1. kierros
Sofia Korpeinen ESRC – Iida Lehikoinen ESRC 11/7 11/7 11/7
Anni Lehikoinen ESRC – Elsa Korpeinen ESRC 11/5 11/0 11/4
Lu Cong ESRC – Johanna Penttilä ESRC 11/7 6/11 6/11 12/10 11/8
Katri Aalto-Setälä ESRC – Ella Heikkilä ESRC 11/1 11/4 11/3
Välierät
Sofia Korpeinen – Anni Lehikoinen 11/4 12/10 11/7
Katri Aalto-Setälä – Lu Cong 11/1 11/8 11/3
Pronssiottelu
Anni Lehikoinen – Lu Cong 7/11 11/3 11/9 11/5
Loppuottelu
Sofia Korpeinen – Katri Aalto-Setälä 11/4 11/7 11/5

Sijat 5-8
Iida Lehikoinen – Elsa Korpeinen 11/8 11/6 11/8
Johanna Penttilä – Ella Heikkilä 11/8 11/7 11/6
Sijat 7-8
Ella Heikkilä – Elsa Korpeinen 10/12 11/6 7/11 11/5 11/5
Sijat 5-6
Johanna Penttilä – Iida Lehikoinen 11/2 12/10 11/4