Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2017-2018: SM-sarja, naiset

Miesten SM | Naisten SM
I-div, A-lohko | I-div, B-lohko
I-div, naiset
II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko | II-div, E-lohko | II-div, F-lohko

SM-SARJA, naiset
OTTELUOHJELMA

La 23.9.2017
MiSq / Mikkeli

ESRC I – MiSq 1-2
HSRC – OSK 3-0
ESRC II – SquNa 3-0
ESRC I – HSRC 0-3
ESRC II – MiSq 1-2
OSK – SquNa 3-0
La 28.10.2017
HSRC / Talihalli

ESRC I – ESRC II 2-1
MiSq – OSK 2-1
HSRC – SquNa 3-0
ESRC II – OSK 2-1
HSRC – MiSq 3-0
ESRC I – SquNa 2-1
Su 29.10.2017
HSRC / Talihalli

HSRC – ESRC II 3-0
ESRC I – OSK 2-1
MiSq – SquNa 3-0
OSK – HSRC 0-3
MiSq – ESRC I 1-2
SquNa – ESRC II 0-3
La 27.1.2018
OSK / Oulu

HSRC – ESRC I 3-0
MiSq – ESRC II 3-0
SquNa – OSK 0-3
ESRC II – ESRC I 1-2
OSK – MiSq 1-2
SquNa – HSRC 0-3
Su 11.3.2018
ESRC / Espoo
MiSq – HSRC 0-3
ESRC II – OSK 2-1
ESRC I – SquNa 3-0
HSRC – ESRC II 2-0
ESRC I – OSK 3-0
SquNa – MiSq 1-2
La 28.4.2018
Playoffs ja karsinnat

Tulokset 11.3.2018

MiSq – HSRC 0-3 (0-9 / 30−99)
Saara Vanhanen – Riina Koskinen 0-3 (5-11 3-11 2-11
Marianna Närhi – Milla Uusitalo 0-3 4-11 3-11 2-11
Mira Laaksonen – Michaela Björnström 0-3 5-11, 4-11, 2-11
ESRC II – OSK 2-1 (7-3 / 96-60)
Riikka Piekäinen – Iida Takaluoma 3-0 (11-8 11-6 11-2)
Marja Vainio – Saana Valasma 1-3 (7-11 11-5 4-11 8-11)
Johanna Penttilä – Vilma Liikanen 3-0 (11-2 11-1 11-3)
ESRC I – SquNa 3-0 (9-1 / 105-54)
Sanna Koivumäki – Kamilla Stengård 3-0 (11-8, 11-0, 11-5)
Meeri Särkkä – Viola Joutsi 3-1 (6-11 11-8 11-5 11-8)
Katri Aalto-Setälä – Stella Wiman 3-0 (11-0, 11-3, 11-6)
HSRC – ESRC II 3-0 (9-0 / 104-38)
Riina Koskinen – Riikka Piekäinen 3-0 (11/3 11/5 11/1)
Milla Uusitalo – Marja Vainio 3-0 (11/2 11/0 11/3)
Michaela Björnström – Johanna Penttilä 3-0 (11/1 13/11 14/12)
ESRC I – OSK 3-0 (9-1 / 108-48)
Sanna Koivumäki – Iida Takaluoma 3-1 (9/11 11/6 11/8 11/8)
Meeri Särkkä – Saana Valasma 3-0 (11/2 11/6 11/7)
Katri Aalto-Setälä – Vilma Liikanen 3-0 (11/0 11/0 11/0)
SquNa – MiSq 1-2 (3-7 / 71-95)
Kamilla Stengård – Saara Vanhanen 0-3 (7/11 5/11 5/11)
Viola Joutsi – Marianna Närhi 3-1 (11/2 10/12 11/7 11/8)
Stella Wiman – Mira Laaksonen 0-3 (4/11 3/11 4/11)


Tulokset 27.1.2018

HSRC – ESRC I 3-0 (9-0 / 99-42)
Riina Koskinen – Sanna Koivumäki 3-0 (11/4 11/4 11/8)
Henrietta Huuhka – Katri Aalto-Setälä 3-0 (11/9 11/7 11/8)
Milla Uusitalo – Matilda Lindberg 3-0 (11/0 11/1 11/1)
MiSq – ESRC II 3-0 (9-2 / 117-94)
Saara Vanhanen – Riikka Piekäinen 3-0 (11/4 11/9 13/11)
Susanna Vanhanen – Marja Vainio 3-1 (6/11 11/9 12/10 12/10
Marianna Närhi – Johanna Penttilä 3-1 (8/11 11/5 11/6 11/8)
SquNa – OSK 0-3 (1-9 / 44-101)
Kamilla Stengård – Iida Takaluoma 0-3 (7/11 1/11 4/11)
Viola Joutsi – Saana Valasma 1-3 (11/2 8/11 4/11 9/11)
Stella Wiman – Karoliina Hilli 0-3 (0/11 0/11 0/11)
ESRC II – ESRC I 1-2 (5-6 / 91-88)
Riikka Piekäinen Sanna Koivumäki 2-3 (13/11 6/11 2/11 12/10 6/11)
Marja Vainio – Katri Aalto-Setälä 0-3 (5/11 9/11 5/11)
Johanna Penttilä – Matilda Lindberg 3-0 (11/0 11/1 11/0)
OSK – MiSq 1-2 (4-8 / 104-119)
Iida Takaluoma – Saara Vanhanen 0-3 /4/11 2/11 3/11)
Saana Valasma – Susanna Vanhanen 3-2 (12/14 13/11 10/12 11/7 11/0 rtd 4. erä 4/7)
Karoliina Hilli – Marianna Närhi 1-3 (9/11 8/11 11/9 10/12)
SquNa – HSRC 0-3 (0-9 /32-99)
Kamilla Stengård – Riina Koskinen 0-3 (3/11 2/11 4/11)
Viola Joutsi – Henrietta Huuhka 0-3 ( 6/118/113/11)
Stella Wiman – Milla Uusitalo 0-3 ( 3/11 1/11 2/11)


Tulokset 29.10.2017

HSRC – ESRC II 3-0 (9-1 / 112-66)
Henrietta Huuhka – Riikka Piekäinen 3-1 (11/6 11/13 11/3 13/11)
Milla Uusitalo – Marja Vainio 3.0 (11/7 11/9 11/7)
Aurora Vikström – Johanna Penttilä 3-0 (11/4 11/6 11/1)
ESRC I – OSK 2-1 (6-4 / 100-80)
Sanna Koivumäki – Iida Takaluoma 0-3 (9/11 7/11 9/11)
Meeri Särkkä – Saana Valasma 3-1 (8/11 11/5 11/9 11/3)
Katri Aalto-Setälä – Karoliina Hilli 3-0 (11/7 12/10 11/2)
MiSq – SquNa 3-0 (9-0 / 99-33)
Saara Vanhanen – Kamilla Stengård 3-0 (11/2 11/2 11/5)
Susanna Vanhanen – Viola Joutsi 3-0 (11/9 11/1 11/5)
Marianna Närhi – Heidi Ylikoski 3.0 (11/1 11/3 11/5)
OSK – HSRC 0-3 (0-9 / 57-101)
Iida Takaluoma – Henrietta Huuhka 0-3 (5/11 3/11 7/11)
Saana Valasma – Milla Uusitalo 0-3 (10/12 7/11 8/11)
Karoliina Hilli – Aurora Vikström 0-3 (10/12 6/11 1/11
MiSq – ESRC I 1-2 (5-6 / 90-107)
Saara Vanhanen – Sanna Koivumäki 3-0 (11/9 12/10 11/8)
Susanna Vanhanen – Meeri Särkkä 2-3 (12/10 4/11 5/11 11/4 6/11)
Marianna Närhi – Katri Aalto-Setälä 0-3 (7/11 7/11 4/11)
SquNa – ESRC II 0-3 (0-9 / 49-99)
Kamilla Stengård – Riikka Piekäinen 0-3 (6/11 5/11 5/11)
Viola Joutsi – Marja Vainio 0-3 (8/11 2/11 7/11)
Heidi Ylikoski – Johanna Penttilä 0-3 /5/11 7/11 4/11)


Tulokset 28.10.2017

ESRC I – ESRC II 2-1 (6.3 / 81-64)
Sanna Koivumäki – Riikka Piekäinen 0-3 (8/11 1/11 5/11
Meeri Särkkä – Marja Vainio 3-0 (11/4 11/6 11/5)
Katri Aalto-Setälä – Johanna Penttilä 3-0 (12/10 11/3 11/3)
MiSq – OSK 2-1 (8-3 / 123-94)
Saara Vanhanen – Iida Takaluoma 3-0 (11/5 11/8 11/4)
Susanna Vanhanen – Saana Valasma 2-3 (11/13 11/6 12/14 14/12 9/11)
Marianna Närhi – Karoliina Hilli 3-0 (11/6 11/6 11/9)
HSRC – SquNa 3-0 (9-0 / 99-43)
Henrietta Huuhka – Kamilla Stengård 3-0 (11/3 11/6 11/4)
Milla Uusitalo – Viola Joutsi 3-0 (11/5 11/4 11/8)
Michaela Björnström – Heidi Ylikoski 3-0 (11/4 11/5 11/4)
ESRC II – OSK 2-1 (7-3 / 104-91)
Riikka Piekäinen – Iida Takaluoma 3-0 (12/10 11/6 13/11)
Marja Vainio – Saana Valasma 1-3 (9/11 11/8 10/12 5/11)
Johanna Penttilä – Karoliina Hilli 3-0 (11/8 11/7 11/7)
HSRC – MiSq 3-0 (9-3 / 121-86)
Henrietta Huuhka – Saara Vanhanen 3-2 (11/9 3/11 11/5 9/11 11/7)
Milla Uusitalo – Susanna Vanhanen 3-0 (12/10 11/5 11/3)
Aurora Vikström – Marianna Närhi 3-1 (11/6 11/4 9/11 11/4)
ESRC I – SquNa 2-1 (6-3 / 84-60)
Sanna Koivumäki – Kamilla Stengård 0-3 (3/11 1/11 14/16)
Meeri Särkkä – Viola Joutsi 3-0 (11/5 11/3 11/2)
Katri Aalto-Setälä – Heidi Ylikoski 3-0 (11/8 11/2 11/1)


Tulokset 23.9.2017

ESRC I – MiSq 1-2 (5-6 / 101-102)
Sanna Koivumäki – Saara Vanhanen 1-3 (11/6 7/11 9/11 8/11)
Meeri Särkkä – Susanna Vanhanen 3-0 (11/9 11/3 11/7)
Emilia Kostiainen – Marianna Närhi 1-3 (6/11 13/11 5/11 9/11)
HSRC – OSK 3-0 (9-0 / 99-34)
Riina Koskinen – Iida Takaluoma 3-0 (11/5 11/3 11/2)
Maarit Ekholm – Saana Valasma 3-0 (11/2 11/6 11/5)
Milla Uusitalo – Karoliina Hilli 3-0 (11/4 11/3 11/4)
ESRC II – SquNa 3-0 (9-0 / 99-43)
Riikka Piekäinen – Kamilla Stengård 3-0 (11/4 11/5 11/6)
Marja Vainio – Viola Joutsi 3-0 (11/8 11/6 11/7)
Johanna Penttilä – Stella Wiman 3-0 (11/3 11/4 11/0)
ESRC I – HSRC 0-3 (1-9 / 47-104)
Sanna Koivumäki – Riina Koskinen 0-3 (3/11 5/11 6/11)
Meeri Särkkä – Henrietta Huuhka 1-3 (9/11 11/5 8/11 0/11)
Emilia Kostiainen – Milla Uusitalo 0-3 (3/11 0/11 2/11)
ESRC II – MiSq 1-2 (5-8 / 124-137)
Riikka Piekäinen – Saara Vanhanen 3-2 (11/5 16/18 8/11 11/7 11/7)
Marja Vainio – Susanna Vanhanen 0-3 (6/11 13/15 2/11)
Johanna Penttilä – Marianna Närhi 2-3 (11/6 7/11 8/11 15/13 5/11)
OSK – SquNa 3-0 (9-1 / 106-58)
Iida Takaluoma – Kamilla Stengård 3-0 (11/9 11/6 11/5)
Saana Valasma – Viola Joutsi 3-1 (11/9 7/11 11/6 11/8)
Karoliina Hilli – Stella Wiman 3-0 (11/2 11/1 11/1)


ESRC I ja MiSq päätyivät tasapisteisiin. Keskenäisten ottelujen tulokset:
ERSC I – MiSq Ottelut 3-3, Erät 11-11, Pisteet 208-192

 

2017-18: SM-SARJA, Naiset

JoukkueOVHOSPisteet
HSRC1010030-030
ESRC I107317-1317
MiSq105317-1317
ESRC II104613-1713
OSK102911-1911
SquNa100102-282