Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2017-18: II-divisioona C-lohko, miehet

Miesten SM | Naisten SM
I-div, A-lohko | I-div, B-lohko
I-div, naiset
II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko | II-div, E-lohko | II-div, F-lohko

II-divisioona, C-lohko, Miehet
OTTELUOHJELMA

La 23.9.2017
KSQ / Kouvula

HSRC IV – SalSi 2-1
JSK IV – NääsSq III 1-2
KSQ III – HSRC IV 1-2
SalSi – JSK IV 0-3
KSQ III – NääsSq III 1-2
La 28.10.2017
NääsSq / Tampere

JSK IV – KSQ III 2-1
NääsSq III – SalSi 3-0
HSRC IV – JSK IV 2-1
KSQ III – SalSi 2-1
NääsSq III – HSRC IV 3-0
La 27.1.2018
SalSi / Helsinki

KSQ III – JSK IV 1-2
SalSi – NääsSq III 0-3
JSK IV – HSRC IV 1-2
SalSi – KSQ III 3-0
HSRC IV – NääsSq III 2-1
La 10.3.2018
HSRC / Helsinki

HSRC IV – KSQ III 3-0
NääsSq III – JSK IV 0-3
SalSi – HSRC IV 0-3
NääsSq III – KSQ III 3-0
JSK IV – SalSi 3-0
La 28.4.2018
Karsinta

Tulokset 10.3.2018

HSRC IV – KSQ III 3-0 (9-0 / 99-32)
Tuukka Niemi – Teemu Tossavainen 3-0 (11/1 11/4 11/2)
Albert Andersson – Simo Toimela 3-0 (11/1 11/3 11/5)
Ilari Mustonen – Keijo Petelius 3-0 (11/5 11/5 11/6)
NääsSq III – JSK IV 0-3 (4-9 / 106-130)
Jukka Nummi – Vesa Konttinen 0-3 (6/11 9/11 10/12)
Juha Rapelo – Janne Saharinen 2-3 (9/11 11/7 8/11 11/6 3/11)
Krister Koivula – Mika Leppänen 2-3 (11/8 8/11 11/9 4/11 5/11)
SalSi – HSRC IV 0-3 (0-9 / 54-99)
Juha Rintanen – Tuukka Niemi 0-3 (9/11 8/11 4/11)
Heikki Hassinen – Albert Andersson 0-3 (8/11 3/11 2/11)
Ville Järvinen – Ilari Mustonen 0-3 (9/11 2/11 9/11)
NääsSq III – KSQ III 3-0 (9-2 / 107-75)
Jukka Nummi – Teemu Tossavainen 3-2 (11/9 14/12 7/11 5/11 11/7)
Juha Rapelo – Simo Toimela 3-0 (11/3 11/2 11/2)
Krister Koivula – Keijo Petelius 3-0 (11/4 11/7 11/7)
JSK IV – SalSi 3-0 (9-1 / 107-76)
Vesa Konttinen – Juha Rintanen 3-0 (11/9 11/8 11/7)
Janne Saharinen – Heikki Hassinen 3-1 (11/7 8/11 11/8 11/9)
Mika Leppänen – Kalle Winter 3-0 (11/7 11/7 11/3)


Tulokset 27.1.2018

KSQ III – JSK IV 1-2 (3-7 / 63-105)
Teemu Tossavainen – Janne Saharinen 0-3 (6/11 3/11 9/11)
Simo Toimela – Vesa Konttinen 0-3 (3/11 1/11 4/11)
Keijo Petelius – Mika Leppänen 3-1 (11/9 11/9 5/11 12/10)
Salsi – NääsSq III 0-3 (1-9 / 70-114)
Juha Rintanen – Jukka Nummi 0-3 (3/11 8/11 9-11)
Timo Kankaanpää – Juha Rapelo 1-3 (11/9 6/11 4/11 4/11)
Tommi Solansuu – Tero Pyykkö 0-3 (4/11 6/11 15/17)
JSK IV – HSRC IV 1-2 (4-7 / 88-101)
Janne Saharinen – Ilari Mustonen 3-1 (11/6 8/11 11/3 11/8)
Vesa Konttinen – Lauri Larvus 0-3 (4/11 5/11 6/11)
Mika Leppänen – Mikko Viljanen 1-3 (11/9 9/11 7/11 5/11)
SalSi – KSQ III 3-0 (9-0 / 99-39)
Juha Rintanen – Teemu Tossavainen 3-0 (11/3 11/3 11/2)
Timo Kankaanpää – Simo Toimela 3-0 (11/7 11/2 11/3)
Tommi Solansuu – Keijo Petelius 3-0 (11/7 11/7 11/5)
HSRC IV – NääsSq III 2-1 (8-4 / 120-90)
Ilari Mustonen – Jukka Nummi 2-3 (9/11 11/7 8/11 11/1 5/11)
Lauri Larvus – Juha Rapelo 3-1 (13/11 11/6 7/11 11/7)
Mikko Viljanen – Tero Pyykkö 3-0 (11/6 11/2 11/7)


Tulokset 28.10.2017

JSK IV – KSQ III 2-1 (8-3/116-77)
Janne Saharinen – Teemu Tossavainen 3-0 (11/3 11/7 11/6)
Mika Leppänen – Luka Penttinen 2-3 (11/5 13/15 7/11 13/11 6/11)
Vesa Konttinen – Simo Toimela 3-0 (11/2 11/3 11/3)
NääsSq III – SalSi 3-0 (9-0 / 100-57)
Jukka Nummi – Timo Kankaanpää 3-0 (11/4 11/7 11/7)
Krister Koivula – Kalle Winter 3-0 (11/5 11/7 11/5)
Ari Ojala – Tommi Solansuu 3-0 (11/5 12/10 11/7)
HSRC IV – JSK IV 2-1 (6-6/114-107)
Albert Andersson – Janne Saharinen 3-1 (11/5 9/11 11/7 11/3)
Tuukka Niemi – Mika Leppänen 3-2 (7/11 11/9 11/8 9/11 11/9)
Iain Virgo – Vesa Konttinen 0-3 (9/11 8/11 6/11)
KSQ III – SalSi 2-1 (6-4 / 92-83)
Teemu Tossavainen – Timo Kankaanpää 0-3 (1/11 5/11 8/11)
Luka Penttinen – Kalle Winter 3-0 (11/1 11/5 11/5)
Keijo Petelius – Tommi Solansuu 3-1 (9/11 14/12 11/8 11/8)
NääsSq III – HSRC IV 3-0 (9-6 / 139-124)
Jukka Nummi – Albert Andersson 3-2 (11/3 11/9 5/11 9/11 11/5)
Juha Rapelo – Tuukka Niemi 3-2 (13/11 5/11 7/11 11/5 11/8)
Ari Ojala – Iain Virgo 3-2 (11/3 6/11 6/11 11/7 11/7)


Tulokset 23.9.2017

HSRC IV – SalSi  2-1 (8-3 / 110-57)
Matti Kallio – Markku Kaistinen  2-3 (9-11 11-3 6-11 11-6 7-11)
Lauri Larvus – Tommi Solansuu  3-0  (11-3 11-5 11-0)
Tuukka Niemi – Jari Purtilo 3-0  (11-4 11-7 11-3)
JSK IV – NääsSq III  1-2  (5-7 / 97-99)
Janne Saharinen – Jukka Nummi 2-3 (6-11 11-4 7-11 11-3 7-11)
Mika Leppänen – Juha Rapelo  3-1 (11-6 8-11 11-4 11-5)
Sami Karttunen – Ari Ojala 0-3  (8-11 3-11 3-11) 
KSQ III – HSRC IV  1-2  (3-6/52-84)
Luka Penttinen – Matti Kallio 3-0  (11-2 11-8 11-8)
Teemu Tossavainen – Lauri Larvus 0-3  (5-11 3-11 3-11)
Simo Toimela – Tuukka Niemi 0-3  (0-11 5-11 3-11) 
SalSi – JSK IV 0-3 (0-9/ 55-99)
Markku Kaistinen – Janne Saharinen 0-3 (6-11 9-11 7-11)
Tommi Solansuu – Mika Leppänen 0-3 (6-11 8-11 4-11)
Jari Purtilo – Sami Karttunen  0-3 (5-11 7-11 3-11) 
KSQ III – NääsSq III  1-2 (3-6/56-88)
Luka Penttinen – Jukka Nummi 3-0 (11-6 11-0 11-6)
Teemu Tossavainen – Juha Rapelo 0-3 (4-11 5-11 1-11)
Simo Toimela – Ari Ojala   0-3 (4-11 7-11 2-11)


2017-18: MIESTEN II-DIVISIOONA, C-LOHKO

JoukkueOVHOSPisteet
NääsSq III86217-717
HSRC IV87116-816
JSK IV85316-816
KSQ III8176-186
SalSi8175-195

HSRC IV:n ja JSK IV:n keskenäisten ottelujen tulos on 4-2