Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.6.2013

Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Rankingarkisto

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli HSRC 274,708 1 / 1
2 Mustonen Henrik TSSq 213,092 2 / 2
3 Tuomi Matias ESRC 166,650 3 / 3
4 Knuutila Tatu Senators 138,567 4 / 4
=4 Hult Rasmus ESRC (Liigaranking)
5 Monto Mika Senators 133,208 5 / 5
6 Vähämaa Jaakko ESRC 131,708 6 / 6
7 Rautiainen Kristian HSRC 112,875 7 / 10
8 Äijänen Jami JSK 108,250 8 / 9
=8 Sorochinskiy Ruslan ESRC (Liigaranking)
9 Leskinen Aleksi Senators 100,333 9 / 8
10 Karsikas Ville JSK 96,417 10 / 21
11 Järvinen Janne ESRC 89,375 11 / 7
12 Teitti Erno MiSq 86,333 12 / 16
=12 Sebok Benedek HSRC (Liigaranking)

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vanhanen Markus MiSq 83,917 13 / 12
2 Määttänen Anssi TSSq 83,750 14 / 11
3 Ruotanen Heikki Sq-88 81,167 15 / 17
4 Äijänen Miko JSK 78,125 16 / 18
5 Pettai Kristjan JSK 74,000 17 / 27
6 Pettai Jaanus JSK 73,792 18 / 35
7 Kämäräinen Marko Senators 71,042 19 / 19
8 Wennström Kenneth HSRC 69,875 20 / 15
9 Peltola Jaakko-Antti HSRC 69,083 21 / 20
10 Aalto Topias ESRC 68,750 22 / 29
11 Lehtola Kari WSK 68,000 23 / 23
12 Stubin Iiro ESRC 67,833 24 / 26
13 Stör Kai JSK 66,792 25 / 31
14 Puurunen Santtu Sq-88 66,500 26 / 38
15 Tornberg Risto SC Ruka 64,500 27 / 24
16 Mäkinen Sami TSK 64,442 28 / 48
17 Koskelin Janne ESRC 64,375 29 / 14
18 Moisio Arttu Senators 63,833 30 / 55
19 Häkkinen Tuomas MiSq 62,333 31 / 13
20 Eskelinen Matti TSK 61,792 32 / 25
=20 Prett Meelis JSK (Liigaranking)
21 Valtola Lauri MiSq 61,167 33 / 32
22 Naukkarinen Esa KSQ 61,000 34 / 33
23 Yliranta Raimo JSK 59,917 35 / 28
24 Timberg Tero ESRC 58,383 36 / 70
25 Lilja Harry ESRC 57,333 37 / 63
25 Mehta Riku KSQ 57,333 38 / 40
27 Aarto Ilkka Sq-88 56,000 39 / 54
28 Mäki Erik NääsSq 55,875 40 / 52
29 Ryyppö Tommi TSSq 55,533 41 / 22
30 Tiitinen Petteri TSSq 55,125 42 / 34
31 Westren-Doll Jack JSK 54,208 43 / 44
32 Karjala Jarmo HSRC 54,125 44 / 37

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vikström Ilmari HSRC 51,017 45 / 50
2 Eskelinen Teemu TSSq 50,667 46 / 45
3 Heinonen Juha NääsSq 50,083 47 / 49
4 Tapiola Tero KSQ 49,233 48 / 66
5 Eloranta Timo LSQ 48,367 49 / 144
6 Suistomaa Marko MiSq 47,833 50 / 62
7 Raumolin Juha HSRC 46,333 51 / 81
8 Karhu Joonas LahtiSq 46,167 52 / 51
9 Wichmann Jan TSK 45,475 53 / 67
10 Rautiola Mikko ESRC 45,342 54 / 79
11 Muukkonen Mirko MiSq 44,375 55 / 90
12 Elo Samuli TSSq 44,133 56 / 77
13 Pohjamies Tuomo ESRC 43,600 57 / 71
14 Ulfves Kristian ESP 42,558 58 / 113
15 Määttänen Teuvo YlivSq 42,125 59 / 30
16 Hautala Kari MetSq 41,875 60 / 68
17 Stengård Jani SquNa 41,725 61 / 76
18 Antikainen Samuli OSK 41,467 62 / 74
19 Puustinen Jouko KSQ 40,725 63 / 65
20 Siren Mikael ESRC 40,583 64 / 39
21 Hänninen Matias MiSq 39,967 65 / 36
22 Turtonen Olli TSK 39,833 66 / 41
23 Turtonen Arttu NääsSq 39,792 67 / 64
24 Selänne Lauri LSQ 39,625 68 / 78
25 Leskinen Kale HSRC 38,408 69 / 59
26 Putsela Justus MiSq 38,308 70 / 60
27 Raiski Seppo Sq-88 38,042 71 / 83
28 Nummi Jukka NääsSq 37,833 72 / 61
28 Kuuluvainen Tuomas TSSq 37,833 73 / 56
30 Juntunen Touko ESRC 37,308 74 / 108
31 Kela Petri ESRC 35,750 75 / 58
32 Hatjasalo Juha HSRC 35,417 76 / 42
33 Mustonen Ville SC Ruka 35,133 77 / 88
34 Pajo Timo SqK 35,058 78 / 142
35 Marjamäki Olli TSSq 34,000 79 / 104
36 Siren Petteri ESRC 33,667 80 / 47
37 Ahlroos Timo TSSq 33,333 81 / 84
38 Kononen Heikki HSRC 33,167 82 / 69
39 Nakari Martti ESP 32,833 83 / 95
40 Selkälä Jonas NääsSq 32,708 84 / 85
41 Kananen Henri JoSK 32,600 85 / 86
42 Sutelainen Esa HSRC 32,250 86 / 98
43 Värilä Marko HSK 31,967 87 / 92
44 Kuuluvainen Juha TSSq 31,667 88 / 112
45 Nevala Jaakko SC Ruka 31,500 89 / 75
46 Jokinen Tapio ESRC 31,342 90 / 130
47 Ekholm Tommi HSRC 30,725 91 / 43
48 Repo Petteri HSRC 30,708 92 / 80
49 Vikström Jussi HSRC 30,250 93 / 73
50 Ruokangas Nuutti OSK 30,033 94 / 89
51 Saarela Matti YlivSq 29,833 95 / 46
52 Sulku Lasse SqK 29,417 96 / 97
53 Lilja Sebastian ESRC 28,833 97 / 124
54 Öhman Raoul Sq-88 28,583 98 / 107
55 Puumala Jari MetSq 28,167 99 / 128
56 Korhonen Kim ESRC 27,625 100 / 82
57 Koivisto Torbjörn ESP 27,333 101 / 127
57 Valasma Harri OSK 27,333 102 / 57
59 Toivonen Petri TSSq 27,167 103 / 87
59 Tuominen Esa HSRC 27,167 104 / 72
61 Valtola Oskari MiSq 26,967 105 / 132
62 Stengård Jonne SquNa 26,417 106 / 120
63 Haanpää Hannu ESRC 26,292 107 / 143
64 Jokinen Matti LahtiSq 26,167 108 / 163

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Kauppi Karri HSRC 26,083 109 / 105
2 Virtanen Ilkka JSK 26,017 110 / 129
3 Falck Janne ESP 25,800 111 / 161
4 Saloranta Pyry SqK 25,500 112 / 114
5 Pyynönen Erkki NääsSq 25,125 113 / 116
6 Vesa Petri MetSq 25,000 114 / 201
7 Kuoppa Ari NääsSq 24,833 115 / 121
8 Antikainen Harri OSK 24,733 116 / 94
8 Tulonen Timo HSRC 24,733 117 / 93
10 Viitala Jani NääsSq 24,000 118 / 103
11 Kiviniemi Kimmo NääsSq 23,667 119 / 106
12 Välimäki Marko ESRC 23,300 120 / 147
13 Lehmusvaara Frans JSK 23,292 121 / 135
14 Hautanen Eemeli JSK 23,042 122 / 119
15 Salkala Ville ESRC 23,000 123 / 110
15 Heinonen Juhani NääsSq 23,000 124 / 118
17 Herola Timo SqK 22,833 125 / 123
18 Välimäki Risto ESP 22,792 126 / 156
19 Kivi-Koskinen Harri HSRC 22,667 127 / 125
20 Tuominen Lauri LSQ 22,250 128 / 101
21 Söderström Juha TSSq 22,167 129 / 153
22 Vilminko Esa MetSq 21,667 130 / 160
23 Kronlund Henri HSRC 21,500 131 / 131
23 Nousmaa Timo MyyrSq 21,500 132 / 122
23 Koivula Kimmo LahtiSq 21,500 133 / 189
26 Havaste Jukka HSRC 21,375 134 / 100
27 Hiltunen Ville JSK 21,167 135 / 91
28 Heikkilä Miro LahtiSq 20,500 136 / 171
29 Suutari Roope MiSq 20,083 137 / 202
30 Laakkonen Mika ESRC 20,058 138 / 167
31 Räbinä Petri SqK 19,667 139 / 96
32 Vähämaa Vesa ESRC 19,592 140 / 179
33 Lehtola Pasi LSQ 19,500 141 / 169
34 Palo Timo LahtiSq 19,333 142 / 165
35 Lintunen Olli MiSq 18,933 143 / 133
35 Marjomaa Olli HSK 18,833 144 / 140
37 Rissanen Seppo HSK 18,400 145 / 138
38 Wallin Toni JSK 18,333 146 / 150
38 Kärkkäinen Mikko TSK 18,333 147 / 99
40 Häggqvist Kaj LahtiSq 18,200 148 / 155
41 Aalto Kari ESRC 18,008 149 / 154
42 Ohtonen Hannu Sq-88 18,000 150 / 177
43 Riutta Jan HSK 17,442 151 / 274
44 En Janne KSQ 17,333 152 / 173
45 Palojärvi Paul KSQ 17,000 153 / 115
46 Mäkisalo Esa SquNa 16,833 154 / 184
47 Söderholm Tom TSSq 16,500 155 / 157
47 Elovirta Janne HSRC 16,500 156 / 182
49 Kallioinen Timo SaSkö 16,333 157 / 204
49 Huhtamäki Tomi OSK 16,333 158 / 53
51 Keijonen Oskari ESRC 16,292 159 / 174
52 Seidel Mika Sq-88 16,167 160 / 178
53 Palosaari Heikki SC Ruka 16,000 161 / 141
53 Riikonen Pekka LahtiSq 16,000 162 / 176
55 Poikolainen Pyry HSRC 15,833 163 / 134
56 Mäenpää Tero TSSq 15,700 164 / 217
57 Reinikainen Jukka KSQ 15,633 165 / 199
58 Castrén Heikki MyyrSq 15,600 166 / 211
59 Kaistinen Markku JSK 15,500 167 / 269
60 Blomqvist Arto OSK 15,333 168 / 109
61 Okkonen Antti ESRC 15,092 169 / 180
62 Järvi Jouko ESRC 14,975 170 / 238
63 Puhakka Ari MetSq 14,833 171 / 253
64 Dyrnes Svein HSRC 14,542 172 / 219
65 Niskala Samuli SC Ruka 14,500 173 / 162
66 Väisänen Kalle OSK 14,133 174 / 213
67 Kaartinen Jari SqJu 14,125 175 / 203
68 Jämsä Sauli HSRC 13,858 176 / 263
69 Jattu Jani JSK 13,783 177 / 230
70 Puumala Ilkka SC Ruka 13,667 178 / 145
70 Lind Antti HSRC 13,667 179 / 149
70 Ahola Juha MyyrSq 13,667 180 / 159
70 Vuopala Risto HSRC 13,667 181 / 228
74 Konttinen Vesa JSK 13,417 182 / 168
75 Oksa Mika SaSkö 13,333 183 / 164
76 Punttila Lasse JSK 13,200 184 / 220
77 Nevalainen Esko MiSq 13,167 185 / 136
78 Annala Timo LSQ 13,067 186 / 111
79 Manninen Ville MiSq 12,833 187 / 192
79 Lokkila Mauri SaSkö 12,833 188 / 172
81 Iglesias Angel NääsSq 12,500 189 / 117
82 Koskinen Ville SqK 12,467 190 / 200
83 Rapelo Risto NääsSq 12,333 191 / 191
83 Jousimies Terho Sq-88 12,333 192 / 158
83 Poganitsch Martin TSSq 12,333 193 / 170
83 Koponen Mikko JoSK 12,333 194 / 225
87 Luolamo Ville JoSK 11,833 195 / 175
87 Lyytikkä Jarkko LahtiSq 11,833 196 / 139
89 Salo Teemu SqK 11,767 197 / 187
90 Hassinen Heikki ESRC 11,667 198 / 152
90 Hänninen Risto TSSq 11,667 199 / 237
92 Kylliäinen Joonas ESRC 11,500 200 / 242
93 Mether Jari HSK 11,417 201 / 186
94 Juntunen Kari ESRC 11,333 202 / 206
94 Karppinen Esa JSK 11,167 203 / 215
96 Ekholm Lars VSK 11,125 204 / 198
97 Mankinen Teemu OSK 11,017 205 / 196
98 Liimatainen Juha ESRC 11,000 206 / 243
99 Korhonen Elias ESRC 10,900 207 / 197
100 Lambert Risto JSK 10,792 208 / 305
101 Liikala Keijo SqJu 10,600 209 / 234
102 Korolainen Vesa SC Ruka 10,500 210 / 216
103 Haapala Mikko SC Ruka 10,133 211 /
104 Laitila Mikko YlivSq 10,033 212 / 214
105 Nyström Patrik ESRC 9,833 213 / 296
105 Määttänen Jani YlivSq 9,833 214 / 221
105 Turkia Kari LahtiSq 9,833 215 / 254
108 Elo Santtu TSSq 9,817 216 / 280
109 Nykänen Jouni JSK 9,667 217 / 166
109 Kostamoinen Ville TSSq 9,667 218 / 126
111 Pyre Erkki ESRC 9,500 219 / 208
112 Raunio Arttu HSRC 9,233 220 / 315
113 Peltola Janne-Matti HSRC 9,200 221 / 232
114 Leppänen Mika JSK 9,167 222 / 195
115 Pietilä Henry HSRC 9,133 223 / 209
116 Pääkkönen Marko YlivSq 9,100 224 / 271
116 Saari Jarmo ESRC 9,100 225 / 256
118 Rönkkö Ismo HSRC 9,000 226 / 207
119 Jaakkola Jarmo ESRC 8,833 227 / 239
119 Haapakoski Sami YlivSq 8,833 228 / 229
121 Kivi-Koskinen Marko HSRC 8,667 229 / 231
122 Thil Karri SqJu 8,542 230 / 183
123 Kivilä Sami TSSq 8,500 231 / 251
124 Huhtakangas Jari YlivSq 8,333 232 / 233
124 Salomaa Tommi Sq-88 8,333 233 /
124 Pitkänen Lupu HSRC 8,333 234 / 240
127 Packalen Petri SqJu 8,208 235 / 353
128 Mustonen Jarkko JoSK 8,167 236 / 306
128 Vakkala Ari HSRC 8,167 237 / 185

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Kostiainen Jussi TSK 8,125 238 / 235
2 Merta Markku MyyrSq 8,000 239 / 222
2 Saareks Jorma KSQ 8,000 240 / 218
4 Vehniäinen Jussi Senators 7,833 241 / 102
4 Pöljö Matti KSQ 7,833 242 / 318
4 Tyyskä Antti TSK 7,833 243 / 190
4 Helenius Sami NääsSq 7,833 244 / 226
8 Ulkuniemi Tapio KSC 7,800 245 / 227
9 Viittanen Jarmo OSK 7,667 246 / 181
9 Visanko Miikka OSK 7,667 247 / 241
11 Rikberg Antti KSC 7,633 248 / 210
12 Sainio Teemu NääsSq 7,292 249 / 244
13 Pahlen von der William HSRC 7,233 250 / 319
13 Joutsi Teemu SquNa 7,233 251 / 321
15 Sillanpää Mikko LSQ 7,167 252 / 246
16 Passinen Veli-Matti ESRC 7,125 253 / 247
17 Olkkonen Markku MiSq 7,000 254 / 301
18 Stengård Atte SquNa 6,983 255 / 295
19 Herola Veikko SqK 6,917 256 / 261
20 Petelius Keijo KSQ 6,833 257 / 257
20 Kankaanpää Niklas ESRC 6,833 258 / 248
20 Rodgersson Simon MyyrSq 6,833 259 / 332
20 Lindqvist Oskari SqK 6,833 260 / 255
24 Poutiainen Hannu SqK 6,733 261 / 252
25 Kulmavuori Pekka Sq-88 6,667 262 / 275
26 Pukari Santeri OSK 6,417 263 / 302
27 Lindström Tapani LahtiSq 6,333 264 / 279
27 Kirsimaa Joel JSK 6,333 265 / 212
27 Suominen Jouni HSK 6,333 266 / 283
30 Luoma Petri TSK 6,250 267 / 260
31 Hämäläinen Martti SqJu 6,167 268 / 264
32 Lindell Sami TSK 6,042 269 / 265
33 Romu Timo SaSkö 6,000 270 / 267
34 Olkinuora Heikki SqK 5,900 271 / 270
35 Hyrske Markku HSK 5,667 272 / 245
35 Niivuori Lasse LSQ 5,667 273 / 223
37 Putkonen Antti OSK 5,600 274 / 355
38 Käkelä Jani SC Ruka 5,500 275 / 236
39 Laitinen Oskari OSK 5,400 276 / 250
40 Vaara Vesa-Matti YlivSq 5,367 277 / 288
41 Mäkinen Eero NääsSq 5,233 278 / 276
42 Suvanto Teemu HSRC 5,167 279 / 339
43 Simonen Sami JoSK 5,000 280 / 308
43 Sorvali Esa TSK 5,000 281 / 278
43 Tamminen Timo HSRC 5,000 282 / 273
43 Mäkinen Atte ESRC 5,000 283 / 297
43 Somero Markku YlivSq 5,000 284 / 281
43 Koskela Vesa LahtiSq 5,000 285 / 282
49 Tirkkonen Juha ESP 4,733 286 / 375
50 Tanskanen Ari SqK 4,667 287 / 286
50 Kangas Jorma MetSq 4,667 288 / 249
50 Paksula Matti HSRC 4,667 289 / 258
53 Ruismäki Ville ESRC 4,583 290 / 335
54 Pentikäinen Joni MiSq 4,567 291 / 328
55 Sihvola Juha KSQ 4,500 292 / 290
55 Lindberg Aimo TSSq 4,500 293 / 284
57 Hämäläinen Anton HSRC 4,417 294 / 309
58 Eklund Henri SaSkö 4,333 295 / 310
58 Tuunanen Mikko HSRC 4,333 296 / 292
60 Paatelainen Leo HSRC 4,217 297 / 313
61 Salminen Jukka-Pekka OSK 4,167 298 / 193
61 Kerttula Klaus MiSq 4,167 299 / 408
61 Pönkkö Ilari OSK 4,167 300 / 293
64 Granberg Jan KSQ 4,000 301 / 272
65 Karjala Eero HSRC 3,983 302 / 299
66 Laakkonen Mikko HSRC 3,833 303 / 303
66 Åström Axel OSK 3,833 304 / 333
66 Kunelius Tapio YlivSq 3,833 305 / 304
66 Joukainen Sami KSQ 3,833 306 / 351
70 Rale Ari Sq-88 3,667 307 / 307
70 Salonen Jari TSSq 3,667 308 / 268
70 Marttinen Atte ESRC 3,667 309 / 336
73 Al-Daghistani Emir JSK 3,650 310 / 398
74 Määttänen Petri YlivSq 3,500 311 / 312
75 Gokool Khemrajsingh HSRC 3,333 312 / 320
76 Haapakoski Niko HSRC 3,200 313 / 322
76 Luhtala Topi ESRC 3,200 314 / 352
78 Kattelus Kari MiSq 3,167 315 / 323
78 Saunalammi Timo HSRC 3,167 316 / 325
78 Moilanen Ilkka ESRC 3,167 317 / 291
78 Martola Ole HSRC 3,167 318 / 326
78 Salmela Jorma NääsSq 3,167 319 / 406
78 Lunetta Viktor MyyrSq 3,167 320 / 327
84 Raunio Timo VSK 3,067 321 /
85 Lind Tommi ESRC 3,033 322 / 354
86 Hartikainen Jussi SqK 3,000 323 / 330
86 Korpi Vesa KSQ 3,000 324 / 331
88 Pohja Harri ESRC 2,833 325 / 311
89 Hilli Johannes OSK 2,800 326 / 300
90 Niskala Onni SC Ruka 2,783 327 / 359
91 Byman Per-Erik ESP 2,767 328 / 314
92 Heimo Hannu SaSkö 2,667 329 / 266
92 Savolainen Juha HSRC 2,667 330 /
94 Kuisma Mika NääsSq 2,500 331 / 345
94 Kaarenmaa Timo MyyrSq 2,500 332 / 346
94 Ojanperä Jarmo TSSq 2,500 333 / 317
94 Lötjönen Toni Senators 2,500 334 / 151
94 Lappalainen Ukko MetSq 2,500 335 / 348
94 Keränen Kari HSRC 2,500 336 / 349
94 Toivanen Roope TSSq 2,500 337 / 350
101 Teräsvirta Heikki MiSq 2,467 338 / 294
102 Poussa Santeri ESRC 2,450 339 / 373
103 Hirvikoski Pekka HSK 2,333 340 /
104 Vuorenmaa Antti ESRC 2,317 341 / 363
105 Hakkari Mika TSK 2,292 342 / 356
105 Rasmus Petri JSK 2,292 343 /
105 TawastStjerna Martin HSK 2,292 344 / 358
108 Rönn Risto SqJu 2,267 345 / 259
109 Aiston Samuel ESRC 2,250 346 / 382
110 Vanhanen Joel ESRC 2,133 347 / 369
111 Nyström Jens HSK 2,083 348 / 361
112 Lindholm Tomi TSK 2,083 349 / 362
113 Eskola Ville ESRC 2,050 350 / 377
114 Vierelä Juho HSK 2,000 351 / 364
115 Rahikainen Petteri HSK 1,917 352 / 384
115 Salminen Severi OSK 1,917 353 / 344
117 Suominen Jouni MyyrSq 1,833 354 / 283
118 Anttila Pyry HSK 1,750 355 / 370
119 Laitinen Timo HSRC 1,733 356 / 334
119 Laaksonen Kari TSSq 1,733 357 / 365
119 Jokinen Leevi OSK 1,733 358 / 371
122 Juurinen Janne TSK 1,667 359 / 366
122 Häyrinen Antti MyyrSq 1,667 360 / 367
122 Kumpulainen Esko MyyrSq 1,667 361 /
125 Spåra Oskari JSK 1,633 362 / 372
126 Liikanen Jasper OSK 1,617 363 / 389
127 Kuparinen Emilio HSRC 1,583 364 / 419
127 Mäntylä Tommi ESRC 1,583 365 / 413
129 Takaluoma Topi OSK 1,567 366 / 376
130 Kaukonen Tuomas ESRC 1,517 367 / 385
131 Holopainen Antti MyyrSq 1,500 368 / 374
132 Laakkonen Antti ESRC 1,417 369 / 407
132 Karttunen Niku-Heikki HSK 1,417 370 / 391
134 Häkkinen Jani ESRC 1,400 371 /
134 Putkonen Jussi HSRC 1,400 372 /
136 Walli Bertil ESP 1,333 373 / 378
136 Korhonen Jari LSQ 1,333 374 / 379
136 Tuominen Jari LSQ 1,333 375 / 381
136 Fitzpatrick Hugh MyyrSq 1,333 376 / 383
136 Heinilä Tommi ESRC 1,333 377 / 404
136 Pietarinen Julius MyyrSq 1,333 378 /
142 Manninen Max ESRC 1,250 379 / 397
143 Kotila Juuso ESRC 1,183 380 / 386
144 Sarlund Juha HSRC 1,167 381 / 357
144 Parmonen Juha-Matti TSK 1,167 382 / 387
144 Penttilä Risto E.J. HSK 1,167 383 / 388
147 Haakanen Samuli SaSkö 1,083 384 /
148 Daoud Daniel ESRC 1,000 385 / 390
149 Salovaara Hugo OSK 0,950 386 / 392
159 Blomster Patrik SquNa 0,950 387 / 415
151 Laine Jorma ESP 0,933 388 / 393
151 Pitkänen Esko MiSq 0,933 389 / 394
151 Pitkänen Teppo LSQ 0,933 390 / 395
154 Katajamäki Risto SqJu 0,917 391 / 396
154 Ollikainen Axel ESRC 0,917 392 / 421
154 Laaksonen Marko SaSkö 0,917 393 /
157 Brennan Paul MetSq 0,833 394 / 205
157 Mäntylä Teemu ESRC 0,833 395 / 429
157 Määttä Noa HSK 0,833 396 / 418
160 Utti Pekka ESP 0,800 397 / 400
160 Rissanen Eino ESRC 0,800 398 / 401
162 Olkkonen Kai SqJu 0,750 399 / 402
162 Granö Konsta ESRC 0,750 400 / 412
162 Mella Eero ESRC 0,750 401 / 403
162 Leskijärvi Aleksi ESRC 0,750 402 / 411
162 Pakkanen Tony TSK 0,750 403 /
167 Koivula Krister NääsSq 0,667 404 / 324
167 Kääriäinen Anssi MiSq 0,667 405 / 405
167 Savi-aho Mikko MetSq 0,667 406 / 409
167 Yli-Rantala Antti SquNa 0,667 407 / 410
171 Saariaho Kuisma ESRC 0,583 408 / 414
171 Tossavainen Teemu KSQ 0,583 409 / 420
171 Eklund Santeri SaSkö 0,583 410 /
171 Kyöstilä Antti SaSkö 0,583 411 /
171 Veikkolainen Teemu SaSkö 0,583 412 /
171 Veikkolainen Tomi SaSkö 0,583 413 /
177 Jämsén Matias ESRC 0,500 414 / 422
177 Palmqvist Oliver ESRC 0,500 415 / 417
179 Nastolin Pontus HSK 0,417 416 / 424
179 Puura Henri HSRC 0,417 417 / 426
181 Repo Joel HSK 0,333 418 / 423
181 Tossavainen Toni KSQ 0,333 419 /
183 Saareks Jesse KSQ 0,250 420 /
183 Heikkinen Matias JSK 0,250 421 /
183 Kallio Juho MiSq 0,250 422 /
183 Kämäräinen Aapo MiSq 0,250 423 /
187 Pasanen Jasper HSK 0,167 424 / 425
187 Kallio Juuso SaSkö 0,167 425 /
189 Repo Daniel HSK 0,083 426 / 427
189 Holmqvist Andreas ESRC 0,083 427 / 428
189 Vuorinen Tuomas HSK 0,083 428 / 430
189 Muhonen Ville HSK 0,083 429 / 431
189 Vuola Ville HSK 0,083 430 / 432
189 Zilliacus Wim HSK 0,083 431 / 433
189 Kasen Patrik HSK 0,083 432 /
189 Andrejev Joachim ESRC 0,083 433 /
189 Skön Joonas MiSq 0,083 434 /
189 Toivonen Eemeli MiSq 0,083 435 /
189 Ihatsu Valtteri JSK 0,083 436 /

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
=1 Coufal Birgit ESRC (Liigaranking)
1 Soini Emilia ESRC 156,875 1 / 1
2 Kononen Elina ESRC 156,750 2 / 5
3 Valtola Saara MiSq 137,763 3 / 2
4 Koskinen Riina SqK 131,538 4 / 3
5 Falck Nea ESRC 120,350 5 / 6
6 Ekholm Maarit HSRC 104,625 6 / 7

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Björnström Michaela HSRC 98,500 7 / 24
2 Pohjavaara Saana TSK 84,875 8 / 8
3 Piekäinen Riikka ESRC 83,000 9 / 11
4 Vanhanen Susanna MiSq 82,500 10 / 9
5 Nordling Jenni ESRC 82,000 11 / 10
6 Vähämaa Jenni ESRC 79,625 12 / 13
7 Rusila Hanna ESRC 69,750 13 / 32
8 Korpeinen Sofia ESRC 64,975 14 / 19
9 Luhtala Inka ESRC 62,000 15 / 16
10 Ojala Pia ESRC 60,250 16 / 28
11 Vuorela Lotta JSK 60,000 17 / 38
12 Vainio Marja JSK 59,150 18 / 39
13 Huuhka Henrietta SqK 58,000 19 / 15
14 Lilja Cecilia ESRC 57,975 20 / 18
15 Hartikainen Krista SqK 57,000 21 / 26
16 Luhtala Raila ESRC 53,850 22 / 14

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Rikko Sille HSRC 51,000 23 / 22
2 Lehikoinen Anni ESRC 49,350 24 / 30
2 Abdel Hamid Amanda SqK 49,350 25 / 21
4 Berggren Katariina ESRC 47,250 26 / 33
5 Aalto-Setälä Katri ESRC 47,163 27 / 25
6 Vanhanen Marianna MiSq 47,150 28 / 46
7 Mäkelä Minna TSK 37,500 29 / 27
8 Heikkilä Jenni ESRC 33,563 30 / 44
9 Vuolo Eevamaria OSK 33,250 31 / 31
10 Houtsonen Outi SqK 32,500 32 / 34
11 Seren Yrsa ESRC 31,250 33 / 36
12 Byman Pinja ESRC 30,500 34 / 47
12 Kananen Sanna TSK 30,500 35 / 29
14 Rehula Maria ESRC 29,875 36 / 23
15 Sokko Anete JSK 28,750 37 / 41
16 Lahikainen Mira MiSq 27,950 38 / 58
17 Åkerberg Sirpa TSK 26,000 39 / 35
18 Laine Helena TSK 25,000 40 / 45
18 Innala Minna TSK 25,000 41 / 43
20 Hartikainen Pia JSK 23,250 42 / 56
21 Pöntinen Minna JSK 22,750 43 /
22 Koivu Tiina ESRC 22,500 44 / 17
22 Kiviharju Kristiina JSK 22,500 45 / 12
24 Ylikoski Laura TSK 21,250 46 / 55

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Lu Cong ESRC 21,100 47 / 49
2 Närhi Taina ESRC 16,250 48 / 60
3 Penttilä Johanna ESRC 13,850 49 / 57
4 Björnström Carola HSRC 13,250 50 / 62
5 Björnström Carina HSRC 11,250 51 / 20
6 Lahtinen Hanna TSK 11,000 52 / 63
7 Virtanen Terhi ESRC 9,375 53 / 59
7 Koivumäki Sanna ESRC 9,375 54 / 61
9 Uusitalo Milla OSK 9,150 55 / 42
10 Schneider Leena JSK 8,750 56 / 54
11 Takaluoma Iida OSK 8,300 57 / 48
12 Valasma Saana OSK 6,875 58 / 53
13 Vikström Aurora HSRC 6,250 59 / 37
14 Hilli Karoliina OSK 4,825 60 / 51
15 Först Jenni ESRC 3,250 61 / 71
16 Blomqvist Isabel ESRC 3,125 62 / 65
17 Salmi Johanna KSQ 3,000 63 / 72
18 Heikkilä Ella ESRC 2,875 64 / 66
19 Ollikainen Nea ESRC 2,725 65 / 67
20 Serenius Liisa HSK 2,650 66 / 68
21 Lampila Anni ESRC 2,500 67 / 64
22 Takala Helmi TSK 2,375 68 / 76
22 Kotila Jane ESRC 2,375 69 / 69
24 Laitinen Maritta OSK 2,250 70 / 52
25 Joutsi Viola SquNA 2,200 71 / 70
26 Kadmiry Salima HSK 2,125 72 / 77
27 Serenius Salla HSK 2,000 73 / 75
27 Salmi Heidi KSQ 2,000 74 / 81
29 Majara Eeva TSK 1,950 75 / 73
30 Ylikoski Heidi TSK 1,825 76 / 74
31 Cronstedt Daniela ESRC 1,500 77 / 79
32 Stengård Kamilla SquNa 1,400 78 / 80
33 Lehikoinen Iida ESRC 1,375 79 / 78
34 Istomin Antonia ESRC 1,125 80 / 87
35 Liikanen Vilma OSK 0,750 81 /
36 Vanhanen Maj ESRC 0,625 82 / 82
37 Nyström Ida ESRC 0,500 83 / 83
37 Korpeinen Elsa ESRC 0,500 84 / 85
39 Hynönen Riina MiSq 0,250 85 /
39 Hokkanen Elisa ESRC 0,250 86 / 86
39 Kervinen Elina JSK 0,250 87 / 88
39 Pekonen Sonja MiSq 0,250 88 /
39 Stengård Roosa SquNa 0,250 89 /
39 Lappalainen Iivi OSK 0,250 90 /