Facebook
Twitter
In English

Kilpailukalenteri 2013-14

Kalenteri 2012-13 | Kalenteri 2011-12 | Kalenteri 2010-11 | Kalenteri 2009-10 | Kalenteri 2008-09 | Kalenteri 2007-08


2013 KESÄ-ELOKUU
29.08.-01.09. European Masters Praha / Tsekki

2013 SYYSKUU
04.09.-07.09. European Individual Closed M N Herentals / Belgia
07.09. Nääs Cup M1, M50 NääsSq / Tampere
08.09. Merihaan 4-peli GP 1
14.09. Hartwall Jaffa Cup 1 ESRC / Espoo
14.09.-15.09. SM-Firma-Squash PK-alueturnaus Squashtuki
18.09.-21.09. Seurajoukkueiden Euro Cup M N Riccione / Italia
20.09.-22.09. Finnish Junior Open 19, 17, 15, 13 19, 17, 15, 13 SSqL / Talihalli
21.09.-22.09. TSSq Cup M1 TSSq / Turku
28.09. Squashliiga 1

2013 LOKAKUU
05.10. WORLD SQUASH DAY
05.10.-06.10. MediaNYT.fi Open M2 N2 LrSS / Lappeenranta
05.10.-06.10. Seniorien joukkue-SM M: 35-> N: 35-> SqK / Kuopio
06.10. Merihaan 4-peli GP 2
10.10.-13.10. Nordic Junior Open (SS) P T Malmö / Ruotsi
12.10.-13.10. Helsinki Open M1 N1 HSK / Helsinki
12.10. Hartwall Jaffa Cup 2 ESRC / Espoo
19.10. Nelinpelin epäv. SM HSRC / Helsinki
19.10. Kuusamo Open M2 SC-Ruka / Kuusamo
19.10. Länsi-Suomen Junior Circuit P & T SquNa / Pori
19.10. Etelä-Suomen Squash Circuit P & T JSK / Järvenpää
26.10.-27.10. Espoo Dunlop Open M/N Eliitti ESRC / Espoo
30.10.-03.11. Belgian Junior Open (SS) P T Herentals / Belgia

2013 MARRASKUU
02.11. Squashliiga 2
09.11.-10.11. Juniorien joukkue-SM P&T HSK / Helsinki
09.11.-10.11. SM-Firma-Squash Lopputurnaus Squashtuki
15.11.-17.11. Wilson Tampere Open M/N Eliitti TSK / Tampere
17.11. Merihaan 4-peli GP 3
23.11.-24.11. Dunlop Kunto Cup M1 N1 HSRC / Helsinki
30.11. Hartwall Jaffa Cup 3 ESRC / Espoo
30.11. Fontanella Kylpylä Cup M2 SqK / Siilinjärvi
30.11.-01.12. Smackdown M N Racketball Senators / Helsinki

2013 JOULUKUU
01.12. Länsi-Suomen Junior Circuit P T TSSq / Turki
01.12. Etelä-Suomen Squash Circuit P & T HSK / Helsinki
07.12.-08.12. Swiss Junior Open (SS) P T Zürich / Sveitsi
08.12. Merihaan 4-peli GP 4
14.12. Squashliiga 3
21.12.-22.12. Pori Open M2 / J SquNa / Pori

2014 TAMMIKUU
02.01.-06.01. British Junior Open (SS) P T Sheffield / Englanti
04.01.-05.01. Lahti Open M1 N1 LahtiSq / Lahti
11.01. Squashliiga 4
11.01.-12.01. Mikkeli Junior Open P&T 11, 13, 15 MiSq / Mikkeli
12.01. Merihaan 4-peli GP 5
18.01.-19.01. Juniorien SM-kilpailut P/T 19,17,15 (13,11) ESRC / Espoo
25.01.-26.01. Seniorien SM-kilpailut M/N 35+ -> ESP / Espoo

2014 HELMIKUU
01.02. Hartwall Jaffa Cup 4 ESRC / Espoo
01.02. Terva Cup M2 / N2 OSK / Oulu
08.02. Länsi-Suomen Junior Circuit P T TSK / Tampere
09.02. Merihaan 4-peli GP 6
14.02.-16.02. SM-KILPAILUT M: (Y,B,C,D) N: (Y,B,C) JSK / Järvenpää
20.02.-23.02. French Junior Open SS P T Lille / Ranska
18.02.-23.02. Savcor Finnish Open PSA MiSq / Mikkeli
22.02.-23.02 Marskin Pultti Squash Cup M1, N: Savcor WSA Challenger MiSq / Mikkeli

2014 MAALISKUU
01.03.-02.03. Planeetta Internet Dunlop Cup ELIITTI M/N HSRC / Helsinki
08.03.-09.03. Espoo Women’s Open N1, N harraste, T alle 19 ja 15 ESRC / Espoo
08.03. Etelä-Suomen Squash Circuit P & T KSQ / Kouvola
09.03. Merihaan 4-peli GP 7
14.03. Sotilssquashin SM-kilpailut Espoo
14.03.-16.03. German Junior Open SS P T Nürnberg / Saksa
15.03. Squashliiga 5
22.03. Ylivieska Cup M2 YlivSq / Ylivieska
22.03. Hartwall Jaffa Cup 5 ESRC / Espoo
29.03.-30.03. Järvenpää Open ELIITTI M/N JSK / Järvenpää

2014 HUHTIKUU
05.04. Squashliiga 6
06.04. Merihaan 4-peli GP 8
12.04.-13.04. 3A-Sport Cup M1 Sq-88 / Espoo
12.04.-15.04. Juniorien u19 EM-kilpailut / henkilökohtainen u19 u19 SSqL / Helsinki
17.04.-20.04. Juniorien u19 EM-kilpailut / joukkue u19 u19 SSqL / Helsinki
20.04. PÄÄSIÄINEN
26.04. Hartwall Jaffa Cup 6 ESRC / Espoo
26.04. Squashliiga playoffs & karsinnat
30.04.-03.05. Joukkueiden EM-kilpailut M N Riccione / Italia

2014 TOUKOKUU
02.05.-04.05. Oulu Junior Open P T OSK / Oulu
03.05. Länsi-Suomen Junior Circiut P T SaSkö / Salo
03.05. Etelä-Suomen Squash Circuit P & T LahtiSq / Lahti
08.05.-11.05. Juniorien u17 u15 EM-kilpailut / joukkue u17 / u15 / u15 Praha / Tsekki
17.05.-18.05. ELIITTI finaali M/N Eliitti HSK / Helsinki

2014 KESÄ-ELOKUU
04.06.-07.06. European Individual Closed M N Valenciennes / Ranska
03.07.-07.07. Pioneer Junior Open SS P T Köln / Saksa
04.07.-12.07. World Masters M/N 35+ -> Hong Kong
09.07.-13.07. Dutch Junior Open SS P T Amsterdam / Hollanti

EUROOPAN JUNIORIKALENTERI 2014-15
2014 (syksy)
29.08.-21.08 Finnish Junior Open Helsinki / Suomi
19.09.-21.09. Welsh Junior Open (GP) Cardiff, Wales
26.09.-28.09 Slovak Junior Open Bratislava, Slovakia
03.10.–05.10 Serbian Junior Open Belgrad, Serbia
03.10–05.10. HEAD Danish Junior Open (GP) Kööpenhamina / Tanska
10.10.-12.10. Nordic Junior Open (SS) Malmö / Ruotsi
17.10.–19.10. Hungarian Junior Open Budapest / Unkari
17.10.–19.10. Spanish Junior Open Santiago / Espanja
30.10.–02.11. Belgian Dunlop Junior Open (SS) Bryssel / Belgia
07.11.–09.11. Polish Junior Open Wroclaw / Puola
21.11.–23.11. Irish Junior Open (GP) Dublin / Irlanti
04.12.-07.12. Swiss Junior Open (SS) Langnau am Albis / Sveitsi
2015 (kevät)
02.01.–06.01. British Junior Open (SS) Sheffield / Englanti
09.01.-11.01. Scottish Junior Open (GP) Edinburgh / Skotlanti
16.01.–18.01. Czech Junior Open (SS) Praha / Tsekki
13.02.–15.02. Liechtenstein Junior Open Vaduz / Liechtenstein
19.02.–22.02. French Junior Open (SS) Lille / Ranska
27.02.–01.03. Austrian Junior Open (GP) Wien / Itävalta
06.03.–08.03. Slovenian Junior Open Ljubljana / Slovenia
12.03.–15.03. German Junior Open (SS) Nürnberg / Saksa
20.03.–22.03. Luxembourg Junior Open Sandweiler / Luxembourg
28.03.–31.03. European Junior U19 Individual Praha / Tsekki
02.04.-05.04. European Junior U19 Team Champs Praha / Tsekki
10.04.–12.04. Croatian Junior Open TBC Zagreb / Kroatia
17.04.–19.04. Norwegian Junior Open Oslo / Norja
14.05.–17.05. European Junior U15 & U17 Teams Porto, Portugali
22.05.–24.05. Zenit Ukraine Junior Open Kiova / Ukraina
19.06.–21.06. Italian Junior Open (GP) Riccione / Italia
25.06.–28.06. Portuguese Junior Open Porto, Portugali
02.07.–06.07. Pioneer Junior Squash Cup (SS) Köln / Saksa
09.07.-12.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam / Hollanti

EUROOPAN MASTERS KALENTERI
04.-08.04.2014 Czech Masters Open Praha / Tsekki
16.-18.05.2014 Budapest Masters Open Budapest / Unkari
11.-14.09.2014 Italian Masters Open Riccione / Italia
03.-05.10.2014 International German Masters Krefeld / Saksa
23.-25.10.2014 Polish Masters Open Krakova / Puola
21.-23.11.2014 Dutch Open Masters
27.-30.08.2015 European Masters Championships 2015 Malmö / Ruotsi


TULEVAT ARVOKILPAILUT

MM-kilpailut 2014 2015 2016 2017
Miehet xxxx Kuwait xxx ?
Naiset Kanada xxxx ? xxx
World Open / M ? ? ? ?
World Open / N ? ? ? ?
Pojat Namibia xxxx ? xxx
Tytöt xxxx ? ? ?
Masters Hong Kong xxxx ? xxx
 
EM-kilpailut 2014 2015 2016 2017
Joukkue Italia Tanska Puola ?
P&T 19 Suomi Tsekki Sveitsi ?
P&T 17/15 Tsekki Portugali ? ?
Euro Cup Englanti Puola Englanti ?
M/N henk.koht Ranska Slovakia ? ?
Masters xxx Ruotsi xxx ?
 
SM-kilpailut 2014 2015 2016 2017
Yleiset JSK ? ? ?
Juniorit ESRC HSRC ? ?
Seniorit ESP NääsSq HSK ?
Sen. joukkue JSK ESP ? ?
Jun. joukkue HSK ? ? ?

Yllä oleva lista on kilpailuryhmän ehdotelma SM-kilpailujen järjestäjistä. Lihavoidut on liiton hallituksen vahvistamia.