Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2013-14

Miesten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Ulkomaalaisten rekisteröinnit ja seurasiirrot
Joukkueisiin ”sidotut” pelaajat
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2012-13 | Playoffs ja karsinnat 2013
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005


SM-SARJA, naiset
OTTELUOHJELMA

28.9.13 02.11.13 14.12.13
ESRC / Espoo JSK / Järvenpää MiSq / Mikkeli
MiSq – SqK 3-0
ESRC II – ESRC I 0-3
JSK – MiSq 1-2
HSRC – ESRC I 1-2
JSK – SqK 2-1
HSRC – ESRC II 1-2
ESRC I – MiSq 3-0
ESRC II – SqK 2-1
HSRC – JSK 1-2
ESRC II – MiSq 1-2
ESRC I – JSK 3-0
HSRC – SqK 2-1
ESRC I – SqK 2-1
HSRC – MiSq 1-2
ESRC II – JSK 1-2
SqK – HSRC 2-1
MiSq – ESRC II 2-1
JSK – ESRC I 1-2
 
11.01.14 05.04.14 26.04.14
SqK / Kuopio HSRC / Helsinki Hki / Talihalli
SqK – MiSq 0-3
JSK – MiSq 0-3
JSK – SqK 1-2

ESRC / Espoo
ESRC I – ESRC II 3-0
HSRC – ESRC II 1-2
ESRC I – HSRC 3-0

SqK – ESRC I 0-3
JSK – ESRC II 0-3
MiSq – HSRC 3-0
SqK – ESRC II 1-2
MiSq – ESRC I 2-1
JSK – HSRC 0-3
Playoffs

2013-14: Naisten SM-sarja

JoukkueOVHOSPisteet
ESRC I Head109125-525
MiSq109122-822
ESRC II White105514-1614
HSRC102911-1911
JSK10379-219
SqK10289-219

Tulokset 5.4.2014

SqK – ESRC I 0-3 (0-9 / 41-99)
Riina Koskinen – Elina Kononen 0-3 (6/11 7/11 6/11)
Henrietta Huuhka – Riikka Piekäinen 0-3 (5/11 8/11 3/11)
Amanda Abdelhamid – Pia Ojala 0-3 (2/11 1/11 3/11)
JSK-ESRC II 0-3 (0-9 / 0-99)
w.o – Nea Falck
w.o. – Emilia Korhonen
w.o.- Jenni Nordling
MiSq-HSRC 3-0 (9-0 / 100-63)
Saara Vanhanen – Marit Ekholm 3-0 (11/6 11/4 11/8)
Jutta Tuunanen – Michaela Björnström 3-0 (11/9 11/4 11/6)
Marianna Vanhanen – Sille Rikko 3-0 (12/10 11/9 11/7)
SqK-ESRC II 1-2 (3-7 / 61-90)
Riina Koskinen – Nea Falck 3-1 (11/2 11/4 6/11 11/7)
Henrietta Huuhka – Emilia Korhonen 0-3 (5/11 2/11 8/11)
Amanda Abdelhamid – Jenni Nordling 0-3 (3/11 0/11 4/11)
MiSq – ESRC I 2-1 (6-5 / 103-91)
Saara Vanhanen-Elina Kononen 0-3 (3/11 7/11 8/11)
Jutta Tuunanen – Riikka Piekäinen 3-1 (11/7 11/6 9/11 11/2)
Susanna Vanhanen – Pia Ojala 3-1 (10-12 11/5 11/7 11/8)
JSK-HSRC 0-3 (0-9 / 0-99)
w.o. – Marit Ekholm
w.o. – -Michaela Björnström
w.o. – Sille Rikko


Tulokset 11.1.2014

SqK – MiSq 0-3 ( 0-9 / 48-99 )
Riina Koskinen – Jutta Tuunanen 0-3 (7/11 6/11 8/11)
Henrietta Huuhka – Marianna Vanhanen 0-3 (5/11 5/11 4/11)
Krista Hartikainen – Susanna Vanhanen 0-3 (7/11 2/11 4/11)
JSK – MiSq 0-3 ( 1-9 / 71-107 )
Lotta Vuorela – Jutta Tuunanen 1-3 (11/8 3/11 9/11 9/11)
Saana Pohjavaara – Marianna Vanhanen 0-3 (7/11 8/11 7/11)
Marja Vainio – Susanna Vanhanen 0-3 (9/11 2/11 6/11)
JSK – SqK 1-2 ( 5-6 / 96-92)
Lotta Vuorela – Riina Koskinen 2-3 (11/13 5/11 11/3 11/8 9/11)
Saana Pohjavaara – Henrietta Huuhka 0-3 (5/11 5/11 6/11)
Marja Vainio – Krista Hartikainen 3-0 (11/5, 11/5, 11/3)
ESRC I – HSRC 3-0 (9-1 / 105-64)
Birgit Coufal – Maarit Ekholm 3-0 (11/4 11/9 11/4)
Emilia Soini – Michaela Bjomström 3-1 (11/9 11/7 6/11 11/8)
Elina Kononen – Carola Björnström 3-0 (11/4 11/3 11/5)
ESRC II – HSRC 2-1 (7-7 / 123-135)
Nea Falck – Maarit Ekholm 3-2 (7/11 5/11 11/8 11/9 11/9)
Emilia Korhonen – Mikaela Björnström 1-3 (5/11 2/11 11/8 6/11)
Katariina Berggren – Carola Björnström 3-2 (11/2 10/12 11/13 11/4 11/5)
ESRC I – ESRC II 3-0 (9-3 / 123-81)
Birgit Koufal – Nea Falck 3-2 (9/11 11/3 11/4 9/11 11/3)
Emilia Soini – Emilia Korhonen 3-1 (11/7 11/8 6/11 11/5)
Elina Kononen – Katariina Berggren 3-0 (11/3 11/4 11/1)


Tulokset 14.12.2013

ESRC I – SqK 2-1 (6-4 / 90-72)
Riikka Piekäinen – Riina Koskinen 0-3 (5/11 8/11 4/11)
Pia Ojala – Henrietta Huuhka 3-0 (11/9 11/5 11/4)
Raila Luhtala – Amanda Abdelhamid (3-1) 11/5 7/11 11/2 11/3)
HSRC – MiSq 1-2 (3-7 / 76-97)
Maarit Ekholm – Saara Valtola 0-3 (13/15 6/11 9/11)
Michaela Björnström – Marianna Vanhanen 3-1 (12/14 11/8 11/4 11/1)
Carola Björnström – Jutta Tuunanen 0-3 (1/11 2/11 0/11)
ESRC II – JSK 1-2 (3-6 (57-76)
Nea Falck – Saana Pohjavaara 3-0 (11/4 11/4 11/2)
Sofia Korpeinen – Marja Vainio 0-3 (6-11 4/11 5/11)
Emilia Korhonen – Lotta Vuorela 0-3 (3/11 6/11 0/11)
SqK – HSRC (6-5 / 97-97)
Riina Koskinen – Maarit Ekholm 3-0 (11/8 11/8 11/3)
Henrietta Huuhka – Michaela Björnström 0-3 (3/11 7/11 6/11)
Amanda Abdelhamid – Carola Björnström 3-2 (7/11 8/11 11/7 11/8 11/8)
MiSq – ESRC II 2-1 (8-5 / 123-104)
Saara Valtola – Nea Falck 2-3 (8/11 11/4 11/9 6/11 7/11)
Mira Laaksonen – Sofia Korpeinen 3-1 (8/11 11/7 11/8 11/7)
Jutta Tuunanen – Emilia Korhonen 3-1 (11/4 11/4 6/11 11/6)
JSK – ESRC I 1-2 (3-6 / 61-76
Saana Pohjavaara – Riikka Piekäinen 0-3 (4/11 3/11 1/11)
Marja Vainio – Pia Ojala 0-3 (5/11 8/11 7/11)
Lotta Vuorela – Raila Luhtala 3-0 (11/1 11/4 11/5)


Tulokset 2.11.2013

ESRC I – MiSq 3-0 (9-2 / 119-68)
Birgit Coufal – Saara Valtola 3-1 (11/8 11/13 11/3 11/7)
Emilia Soini – Mira Laaksonen 3-0 (11/2 11/2 11/1)
Elina Kononen – Jutta Tuunanen 3-1 (11/8 8/11 11/3 12/10)
ESRC II – SqK 2-1 (6-3 / 83-64)
Nea Falck – Riina Koskinen 0-3 (3/11 4/11 9/11)
Jenni Vähämaa – Henrietta Huuhka 3-0 (12/10 11/5 11/6)
Emilia Korhonen – Amanda Abdelhamid 3-0 (11/2 11/2 11/6)
HSRC – JSK 1-2 (3-6 / 71-77)
Michaela Björnström – Saana Pohjavaara 3-0 (11/4 11/4 11/3)
Sille Rikko – Marja Vainio 0-3 (8/11 6/11 9/11)
Carina Björnström – Lotta Vuorela 0-3 (3/11 4/11 8/11)
ESRC II – MiSq 1-2 (4-6 / 78-89)
Nea Falck – Saara Valtola 0-3 (6/11 8/11 1/11)
Jenni Vähämaa – Mira Laaksonen 3-0 (11/4 11/5 11/5)
Emilia Korhonen – Jutta Tuunanen 1-3 (11/9 7/11 3/11 9/11)
ESRC I – JSK 3-0 (9-1 / 107-43)
Birgit Coufal – Saana Pohjavaara 3-0 (11/6 11/4 11/1)
Emilia Soini – Marja Vainio 3-0 (11/3 11/6 11/3)
Elina Kononen – Lotta Vuorela 3-1 (8/11 11/3 11/8 11/6)
HSRC – SqK 2-1 (6-3 / 87-63)
Maarit Ekholm – Riina Koskinen 0-3 (2/11 11/13 8/11)
Michaela Björntröm – Henrietta Huuhka 3-0 (11/4 11/5 11/5)
Sille Rikko – Amanda Abdelhamid 3-0 (11/6 11/7 11/1)


Tulokset 28.9.2013

MiSq – SqK 3-0 (9-1/108-57)
Saara Valtola – Riina Koskinen 3-0 (11/5 11/7 11/5)
Marianna Vanhanen – Henrietta Huuhka 3-1 (8/11 11/7 11/4 12/10)
Jutta Tuunanen – Amanda Abdelhamid 3-0 (11/2 11/3 11/3)
ESRC II White – ESRC I Head 0-3 (1-9/60-106)
Nea Falck – Emilia Soini 0-3 (3/11 4/11 3/11)
Jenni Vähämaa – Riikka Piekäinen 0-3 (5/11 6/11 3/11)
Emilia Korhonen – Pia Ojala 1-3 (8/11 11/7 9/11 8/11)
JSK – MiSq 1-2 (4-8/94-123)
Lotta Vuorela – Saara Valtola 3-2 (11/6 7/11 11/6 9/11 11/9)
Marja Vainio – Susannan Vanhanen 1-3 (2/11 9/11 12/10 13/15)
Leena Schneider . Jutta Tuunanen 0-3 (7/11 1/11 1/11)
HSRC – ESRC I Head 1-2 (3-8/82-110)
Maarit Ekholm – Emilia Soini 0-3 (8/11 1/11 6/11)
Michaela Björnström – Riikka Piekäinen 3-2 (8/11 11/8 11/13 11/9 11/3)
Sille Rikko – Pia Ojala 0-3 (8/11 1/11 6/11)
JSK – SqK 2-1 (6-4/106-91)
Lotta Vuorela – Riina Koskinen 0-3 (4/11 9/11 8/11)
Marja Vainio – Henrietta Huuhka 3-1 (11/7 11/1 9/11 11/5)
Leena Schneider – Amanda Abdelhamid 3-1 (11/5 11/7 10/12 11/8)
HSRC – ESRC II White 1-2 (4-7/100-101)
Maarit Ekholm – Nea Falck 1-3 (10/12 9/11 11/9 9/11)
Michaela Björnström – Jenni Vähämaa 3-1 (11/7 11/1 9/11 11/5)
Sille Rikko – Emilia Korhonen 0-3 (3/11 6/11 10/12)