Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2013-14

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Ulkomaalaisten rekisteröinnit ja seurasiirrot
Joukkueisiin ”sidotut” pelaajat
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2012-13 | Playoffs ja karsinnat 2013
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

I-DIVISIOONA, Naiset
OTTELUOHJELMA

2.11.13 11.1.14 5.4.14
TSK / Tampere TSK / Tampere ESRC / Espoo
OSK – TSK 2-1
ESRC III – ESRC V 1-2
OSK – ESRC IV 3-0
TSK – ESRC III 1-2
ESRC V – ESRC IV 3-0
OSK – ESRC III 2-1
ESRC III – TSK 2-1
ESRC IV – ESRC V 0-3
ESRC III – OSK 0-3
TSK – ESRC IV 0-3
OSK – ESRC V 1-2
ESRC III – ESRC IV 2-1
ESRC V – TSK 3-0
ESRC IV – TSK 2-1
ESRC V – OSK 2-1
TSK – ESRC V 0-3
ESRC IV – ESRC III 1-2
TSK – OSK 0-3
ESRC V – ESRC III 3-0
ESRC IV – OSK 1-2

JoukkueOVHOSPisteet
ESRC V Red8821-321
OSK86217-717
ESRC III Blue84410-1410
ESRC IV Black8268-168
TSK884-204

Tulokset 5.4.2014

ESRC IV – TSK 2-1 (6-4 / 92-79)
Sanna Koivumäki – Helena Laine 3-1 (11/8 8/11 12/10 11/6)
Johanna Penttilä – Laura Ylikoski 0-3 (5/11 8/11 4/11)
Pinja Byman – Minna Mäkelä 3-0 (11/7 11/3 11/1)
ESRC V – OSK 2-1 (8-3 / 111-71)
Sofia Korpeinen – Milla Uusitalo 2-3 (11/6 8/11 5/11 13/11 8/11)
Cecilia Lilja – Iida Takaluoma 3-0 (11/6 11/4 11/2)
Katri Aalto-Setälä – Saana Valasma 3-0 (11/3 11/6 11/0)
TSK – ESRC V 0-3 (1-9 / 56-109)
Helena Laine – Sofia Korpeinen 1-3 (12/14 7/11 11/7 8/11)
Laura Ylikoski – Cecilia Lilja 0-3 (0/11 4/11 7/11)
Minna Mäkelä – Katri Aalto-Setälä 0-3 (2/11 1/11 4/11)
ESRC IV – ESRC III 1-2 (7-6 / 116-108)
Sanna Koivumäki – Jenni Heikkilä 2-3 (7/11 12/10 11/8 4/11 7/11)
Johanna Penttilä – Lu Cong 2-3 (6/11 8/11 11/5 11/9 6/11)
Pinja Byman – Yrsa Serén 3-0 (11/2 11/4 11/4)
TSK – OSK 0-3 (1-9 / 61-106)
Helena Laine – Milla Uusitalo 0-3 (6/11 5/11 10/12)
Laura Ylikoski – Iida Takaluoma 0-3 (7/11 7/11 8/11)
Minna Mäkelä – Saana Valasma 1-3 (11/6 5/11 1/11 1/11)
ESRC V – ESRC III 3-0 (9-0 / 99-46)
Sofia Korpeinen – Raila Luhtala 3-0 (11/7 11/8 11/7)
Cecilia Lilja – Jenni Heikkilä 3-0 (11/7 11/1 11/3)
Katri Aalto-Setälä – Lu Cong 3-0 (11/7 11/3 11/3)
ESRC IV – OSK 1-2 (3-6 / 66-80)
Sanna Koivumäki – Milla Uusitalo 0-3 (5/11 9/11 3/11)
Johanna Penttilä – Iida Takaluoma 0-3 (2/11 5/11 9/11)
Pinja Byman – Saana Valasma 3-0 (11/7 11/2 11/5)


Tulokset 11.1.2014

ESRC III – TSK 2-1 (8-3 / 113-72)
Raila Luhtala – Sanna Kananen 3-0 (11/3 11/3 11/0 )
Jenni Heikkilä – Helena Laine 2-3 (11/9 10/12 7/11 11/8 8/11)
Lu Cong – Minna Innala 3-0 (11/2 11/5 11/8)
ESRC IV – ESRC V 0-3 (0-9 / 41-99)
Anni Lehikoinen – Inka Luhatala 0-3 (6/11 5/11 6/11)
Sanna Koivumäki – Sofia Korpeinen 0-3 (7/11 4/11 4/11)
Johanna Penttilä – Katri Aalto-Setälä 0-3 (5/11 3/11 1/11)
ESRC III – OSK 0-3 (1-9 / 70-112)
Raila Luhtala – Milla Uusitalo 0-3 (5/11 2/11 9/11)
Jenni Heikkilä – Iida Takaluoma 1-3 (12/10 6/11 9/11 5/11)
Lu Cong – Saana Valasma 0-3 (12/14 1/11 9/11)
TSK – ESRC IV 0-3 (2-9 / 80-114)
Helena Laine – Anni Lehikoinen 2-3 (9/11 12/10 9/11 11/5 6/11 )
Laura Ylikoski – Tiina Koivu 0-3 (7/11 4/11 4/11)
Sirpa Åkerberg – Sanna Koivumäki 0-3 (7/11 6/11 5/11)
OSK – ESRC V 1-2 (4-7 / 96-96)
Milla Uusitalo – Sofia Korpeinen 3-1 (13/11 11/6 7/11 11/9)
Iida Takaluoma – Cecilia Lilja 1-3 (12/10 3/11 11/4 11/1)
Saana Valasma – Katri Aalto-Setälä 0-3 (7/11 3/11 7/11)
ESRC III – ESRC IV 2-1 (7-5 / 107-111)
Raila Luhtala – Anni Lehikoinen 3-0 (11/7 11/6 11/7)
Jenni Heikkilä – Tiina Koivu 1-3 (7/11 11/8 3/11 3/11)
Lu Cong – Johanna Penttilä 3-2 (6/11 9/11 11/9 13/11 11/8 )
ESRC V – TSK 3-0 (9-0 / 100-46)
Inka Luhtala – Helena Laine 3-0 (11/5 11/7 12/10)
Cecilia Lilja – Laura Ylikoski 3-0 (11/3 11/0 11/6)
Katri Aalto-Setälä – Sirpa Åkerberg 3-0 (11/5 11/9 11/1)


Tulokset 2.11.2013

OSK – TSK 2-1 (6-3 / 88-57)
Milla Uusitalo – Minna Mäkelä 3-0 (11/3 11/0 11/4)
Iida Takaluoma – Laura Ylikoski 3-0 (11/6 11/4 11/7)
Saana Valasma – Helena Laine 0-3 (9/11 8/11 5/11)
ESRC III – ESRC V 1-2 (3-8 / 82-110)
Raila Luhtala – Sofia Korpeinen 3-2 (4/11 11/8 8/11 11/8 11/6)
Jenni Heikkilä – Inka Luhtala 0-3 (9/11 5/11 7/11)
Yrsa Serén – Cecilia Lilja 0-3 (7/11 5/11 4/11)
OSK – ESRC IV 3-0 (9-2 / 117-70)
Milla Uusitalo – Anni Lehikoinen 3-1 (11/4 11/5 9/11 11/7)
Iida Takaluoma – Sanna Koivumäki 3-1 (11/4 11/4 8/11 12/10)
Saana Valasma – Johanna Penttilä 3-0 (11/6 11/3 11/5)
TSK – ESRC III 1-2 (4-8 / 104-91)
Minna Mäkelä – Raila Luhtala 0-3 (0/11 12/14 2/11)
Laura Ylikoski – Jenni Heikkilä 1-3 (11/5 11/6 6/11 11/3)
Helena Laine – Yrsa Serén 3-2 (9/11 11/3 9/11 11/2 11/3)
ESRC V – ESRC IV 3-0 (9-0 / 99-43)
Sofia Korpeinen – Anni Lehikoinen 3-0 (11/4 11/4 11/7)
Inka Luhtala – Sanna Koivumäki 3-0 (11/7 11/6 11/3)
Cecilia Lilja – Johanna Penttilä 3-0 (11/4 11/2 11/6)
OSK – ESRC III 2-1 (8-4 / 116-96)
Milla Uusitalo – Raila Luhtala 2-3 (12/10 11/9 4/11 8/11 7/11)
Iida Takaluoma – Jenni Heikkilä 3-0 (11/7 11/6 11/9)
Saana Valasma – Yrsa Serén 3-1 (8/11 11/1 11/7 11/3)