Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2013-14

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Ulkomaalaisten rekisteröinnit ja seurasiirrot
Joukkueisiin ”sidotut” pelaajat
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2012-13 | Playoffs ja karsinnat 2013
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, B-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

28.09.13 2.11.13 14.12.13
HSK / Helsinki ESRC / Espoo Sq-88 / Espoo
HSRC III – JSK III 2-2
HSK II – TSSq IV 3-1
Sq-88 II – HSRC V 3-1
JSK III – ESRC V 4-0
Sq-88 II – TSSq IV 1-3
HSRC III – HSRC V 4-0
HSK II – ESRC V 4-0
HSK II – HSRC V 4-0
JSK III – Sq-88 II 4-0
HSRC III – ESRC V 2-2
TSSq IV – HSRC V 1-3
HSK II – JSK III 3-1
Sq-88 II – ESRC V 2-2
HSRC III -TSSq IV 3-1
Sq-88 II – HSRC III 1-3
HSK II – HSRC III 2-2
Sq-88 II – HSK II 0-4

TSSq / Turku
JSK III – TSSq IV 3-1
ESRC V – HSRC V 1-3
TSSq IV – ESRC V 3-1
JSK III – HSRC V 4-0

 
11.01.14 15.3.14 5.4.14
HSRC / Helsinki HSRC / Helsinki JSK / Järvenpää
JSK III – HSRC III 1-3
TSSq IV – HSK II 1-3
HSRC V – Sq-88 II 1-3
ESRC V – JSK III 1-3
TSSq IV – Sq-88 II 2-2
ESRC V – HSK II 0-4
HSRC V – HSRC III 0-5
HSRC V – ESRC V 1-3
HSRC III – Sq-88 II 2-2
TSSq IV – JSK III 1-3
HSRC III – HSK II 3-1
ESRC V – TSSq IV 2-2
HSRC V – JSK III 2-2
HSK II – Sq-88 II 1-3
HSRC V – HSK II 0-4
TSSq IV – HSRC III 0-4
ESRC V – Sq-88 II 1-3
JSK III – HSK II 4-0
HSRC V – TSSq IV 1-3
ESRC V – HSRC III 0-4
Sq-88 II – JSK III 0-4

JoukkueOVTHOSPisteet
HSRC III128436-1236
JSK III1272335-1335
HSK II1281333-1533
Sq-88 II1243520-2820
TSSq IV1222817-3117
ESRC V1213813-3513
HSRC V1221912-3612

Tulokset 5.4.2014

HSRC V – HSK II 0-4 (1-12 / 59-135)
Risto Vuopala – Marko Värilä 1-3 (8/11 11/3 8/11 5/11)
Albert Andersson – Jan Riutta 0-3 (1/11 4/11 5/11)
Kari Niemelä – Kale Leskinen 0-3 (6/11 7/11 4/11)
HSK II 4. pelaaja sai wo:n (Markku Hyrske) 0-3
TSSq IV – HSRC III 0-4 (1-12 / 56-142)
Tero Mäenpää – Petteri Repo 0-3 (5/11 2/11 1/11)
Santtu Elo – Jussi Vikström 0-3 (7/11 5/11 4/11)
Tom Söderholm – Jukka Havaste 1-3 (6/11 2/11 12/10 11/3)
Jouni Jokiniemi – Teemu Suvanto 0-3 (3/11 2/11 4/11)
ESRC V – Sq-88 II 1-3 (4-9 / 106-107)
Heikki Hassinen – Seppo Raiski 0-3 (6/11 8/11 10/12)
Tapio Koivu – Raoul Öhman 0-3 (5/11 4/11 7/11)
Harri Pohja – Markus Kilkki 1-3 (6/11 11/7 8/11 8/11)
ESRC V 4. pelaaja sai wo:n (Kari Aalto) 3-0
JSK III – HSK II 4-0 (12-2 / 138-97)
Jack Westren-Doll – Marko Värilä 3-0 (11/7 11/7 11/8)
Ilkka Virtanen – Jan Riutta 3-2 (4/11 11/7 11/4 2/11 11/8)
Toni Wallin – Kale Leskinen 3-0 (11/5 11/7 11/4)
Tony Ruuskanen – Markku Hyrske 3-0 (11/7 11/6 11/5)
HSRC V – TSSq IV 1-3 (4-9 / 86-127)
Risto Vuopala – Santtu Elo 3-0 (11/6 11/4 11/9)
Albert Andersson – Tom Söderholm 0-3 (6/11 7/11 7/11)
Kari Niemelä – Jouni Jokiniemi 1-3 (6/11 11/8 6/11 10/12)
TSSq V 4. pelaaja sai wo:n 0-3 (Tero Mäenpää)
ESRC V – HSRC III 0-4 (0-12 / 83-142)
Heikki Hassinen – Petteri Repo 0-3 (10/12 3/11 6/11)
Kari Aalto – Jussi Vikström 0-3 (7/11 2/11 7/11)
Tapio Koivu – Jukka Havaste 0-3 (1/11 5/11 4/11)
Harri Pohja – Teemu Suvanto 1-3 (9/11 11/9 8/11 7/11)
Sq-88 II – JSK III 0-4 (2-12 / 89-147)
Seppo Raiski – Jack Westren-Doll 0-3 (12/14 5/11 3/11)
Raoul Öhman – Toni Wallin 1-3 (7/11 13/11 11/4 9/11)
Markus Kilkki – Tony Ruuskanen 0-3 (5/11 11/8 4/11 9/11)
JSK III 4. pelaaja sai wo:n 0-3 (Ilkka Virtanen)


Tulokset 15.3.2014

HSRC V – ESRC V 1-3 (5-10/117–142)
Risto Vuopala – Juha Saarentaus 3-1 (9/11 13/11 11/3 11/1)
Anton Hämäläinen – Ilkka Moilanen 0-3 (7/11 5/11 5/11)
Antti Lind – Tapio Koivu 2-3 (8/11 12/10 8/11 11/7 8/11)
Albert Andersson – Harri Pohja 0-3 (3/11 0/11 6/11)
HSRC III – Sq-88 II 2-2 (7-6 / 111-116)
Jussi Vikström – Raoul Öhman 3-0 (11/6 11/5 13/11)
Jukka Havaste – Terho Jousimies 1-3 (12/10 2/11 6/11 7/11)
Janne Elovirta – Javed Ali 0-3 (4/11 4/11 8/11)
Teemu Suvanto – Markus Kilkki 3-0 (11/5 11/4 11/9)
TSSq IV – JSK III 1-3 (-9 / 68-118)
Tero Mäenpää – Jack Westren-Doll 0-3 (2/11 3/11 8/11)
Ville Kostamoinen – Vesa Konttinen 3-0 (13/11 11/5 11/3)
Santtu Elo – Joel Kirsimaa 0-3 (5/11 6/11 2/11 )
Kenneth Winberg – Jouni Nykänen 0-3 (2/11 3/11 2/11)
HSRC III – HSK II 3-1 (11-6 / 174-149)
Jukka Havaste – Marko Värilä 2-3 (11/8 12/10 8/11 6/11 9/11)
Esa Sutelainen – Jan Riutta 3-1 (9/11 11/9 11/7 11/7)
Janne Elovirta – Jari Mether 3-0 (11/7 11/2 11/7)
Teemu Suvanto – Markku Hyrske 3-2 (11/7 11/8 8/11 12/14 11/8)
ESRC V – TSSq IV 2-2 (8-6 / 134-117)
Juha Saarentaus – Tero Mäenpää 1-3 (12/14 6/11 11/3 6/11)
Ilkka Moilanen – Ville Kostamoinen 1-3 (6/11 14/12 5/11 8/11)
Tapio Koivu – Santtu Elo 3-0 (11/5 11/5 11/5)
Harri Pohja – Kenneth Winberg 3-0 (11/2 11/8 11/8)
HSRC V – JSK III 2-2 (6-9 / 107-142)
Risto Vuopala – Ilkka Virtanen 3-2 (11/8 7/11 9/11 11/7 12/10)
Anton Hämäläinen – Vesa Konttinen 0-3 (2/11 3/11 1/11)
Antti Lind – Joel Kirsimaa 3-1 (11/5 11/6 9/11 11/7)
Albert Andersson – Jouni Nykänen 0-3 (4/11 5/11 0/11)
HSK II – Sq-88 II 1-3 (4-9 / 83-133)
Marko Värilä – Seppo Raiski 3-0 (11/9 11/8 12/10)
jan Riutta – Raoul Öhman 0-3 (5/11 1/11 3/11)
Jari Mether – Javed Ali 1-3 (3/11 8/11 11/7 2/11)
Markku Hyrske – Markus Kilkki 0-3 (5/11 9/11 2/11)


Tulokset 11.1.2014

JSK III – HSRC III 1-3 (5-9/113-128)
Ville Hiltunen – Esa Sutelainen 3-0 (11/4 11/3 11/8)
Vesa Konttinen – Janne Elovirta 0-3 (8/11 7/11 5/11)
Esa Karppinen – Jukka Havaste 2-3 (11/5 2/11 5/11 11/8 5/11)
Jouni Nykänen – Markus Seppälä 0-3 (7/11 10 / 12 9/11)
TSSq IV – HSK II 1-3 (3-9 / 72-126)
Tero Mäenpää – Olli Marjomaa 0-3 (5/11 7/11 7/11)
Sami Kivilä – Kale Leskinen 0-3 (3/11 4/11 0/11)
Tuomas Kuuluvainen – Marko Värilä 3-0 (11/8 14 / 12 11/7)
Roope Toivanen – Seppo Rissanen 0-3 (2/11 5/11 3/11)
HSRC V – Sq-88 II 1-3 (5-9 / 110-137)
Risto Vuopala – Seppo Raiski 1-3 (11/9 7/11 9/11 4/11)
Ari Vakkala – Hannu Ohtonen 1-3 (6/11 11/13 11/9 5/11)
William vin der Pahlen – Pekka Kulmavuori 3-0 (11/6 11/4 11/8)
Albert Andersson – Javed Ali 0-3 (9/11 0/11 4/11)
ESRC V – JSK III 1-3 (5-11 / 117-156)
Marko Välimäki – Ville Hiltunen 0-3 (7/11 6/11 4/11)
Heikki Hassinen – Vesa Konttinen 3-2 (11/6 5/11 5/11 11/9 11/4)
Harri Pohja – Esa Karppinen 1-3 (11/7 8/11 5/11 7/11)
Tapio Koivu – Jouni Nykänen 1-3 (3/11 2/11 11/8 10/12)
TSSq IV – Sq-88 II 2-2 (8-8 / 150-159)
Tero Mäenpää – Seppo Raiski 2-3 (12 / 14 12 / 14 11/9 11/9 12/14)
Sami Kivilä – Hannu Ohtonen 3-2 (15/13 7/11 11/6 1/11 14/12)
Tuomas Kuuluvainen – Pekka Kulmavuori 3-0 (11/2 11/6 11/5)
Roope Toivanen – Javed Ali 0-3 (4/11 2/11 5/11)
ESRC V – HSK II 0-4 (0-12 / 57-133)
Marko Välimäki – Olli Marjomaa 0-3 (2/11 3/11 7/11)
Kari Aalto – Kale Leskinen 0-3 (2/11 4/11 3/11)
Harri Pohja – Marko Värilä 0-3 (9/11 8/11 1/11)
Tapio Koivu – Seppo Rissanen 0-3 (3/11 5/11 10/12)
HSRC V – HSRC III 0-4 (0-12 / 71-134)
Risto Vuopala – Esa Sutelainen 0-3 (10/12 8/11 4/11)
Ari Vakkala – Janne Elovirta 0-3 (7/11 5/11 3/11)
William von der Pahlen – Jukka Havaste 0-3 (6/11 10/12 1/11)
Albert Andersson – Markus Seppälä 0-3 (6/11 5/11 6/11)


Tulokset 14.12.2013

Sq-88 II – HSRC III 1-3 (4- 10 / 95- 147)
Seppo Raiski – Esa Sutelainen 3-1 (11/9 14/12 6/11 11/8)
Raoul Öhman – Jukka Havaste 1-3 (4/11 5/11 11/8 6/11)
Hannu Ohtonen – Janne Elovirta 0-3 (3/11 6/11 3/11)
Pekka Välimäki – Markus Seppälä 0-3 (4/11 5/11 6/11)
HSK II – HSRC III 2-2 (7- 6 / 100- 109)
Kale Leskinen – Esa Sutelainen 3-0 (11/6 11/6 11/7)
Marko Värilä – Jukka Havaste 1-3 (11/4 9/11 7/11 2/11)
Jan Riutta – Janne Elovirta 0-3 (4/11 1/11 7/11)
Seppo Rissanen – Markus Seppälä 3-0 (11/5 11/8 11/7)
Sq-88 II – HSK II 0-4 (2- 12 / 88 -152)
Seppo Raiski – Kale Leskinen 0-3 (10/12 3/11 7/11)
Raoul Öhman – Marko Värilä 1-3 (13/15 2/11 11/6 8/11)
Hannu Ohtonen – Jari Mether 1-3 (4/11 3/11 11/9 7/11)
Pekka Välimäki – Seppo Rissanen 0-3 (1/11 5/11 3/11)
JSK III – TSSq IV 3-1 (10-4 / 133-105)

Jack Westren-Doll – Tero Mäenpää 3-0 (11/3 11/5 11/8)

Ilkka Virtanen – Santtu Elo 3-0 (11/5 11/4 11/4)

Esa Karppinen – Ville Kostamoinen 1-3 (7/11 3/11 11/7 4/11)

Joel Kirsimaa – Roope Toivanen 3-1 (12/10 8/11 11/8 11/7)
ESRC V – HSRC V 1-3 (3-10 / 106-126)

Kari Aalto – Risto Vuopala 0-3 (6/11 7/11 8/11)

Jouko Järvi – Arttu Raunio 0-3 (5/11 10/12 9/11)

Ilkka Moilanen – Janne-Matti Peltola 0-3 (6/11 9/11 8/11)

Juha Saarentaus – Ari Vakkala 3-1 (5/11 11/4 11/8 11/3)
TSSq IV – ESRC V 3-1 (9-4 / 129-80)

Tero Mäenpää – Kari Aalto 3-1 (11/7 11/1 7/11 11/5)

Santtu Elo – Jouko Järvi 3-0 (11/2 11/9 11/4)

Ville Kostamoinen – Ilkka Moilanen 3-0 (11/4 11/2 11/2)

Roope Toivanen – Juha Saarentaus 0-3 (9/11 8/11 6/11)
JSK III – HSRC V 4-0 (12-1 / 142-84)

Jack Westren-Doll – Risto Vuopala 3-0 (11/7 11/6 11/4)

Eemeli Hautanen – Arttu Raunio 3-0 (11/4 11/2 11/3)

Ilkka Virtanen – Janne-Matti Peltola 3-0 (11/4 11/9 11/7)

Joel Kirsimaa – Ari Vakkala 3-1 (11/8 8/11 11/8 13/11)


Tulokset 2.11.2013

HSK II – HSRC V 4-0 (12-2/ 153-82)
Olli Marjomaa – Risto Vuopala 3-0 ( 11/4 11/7 11/5)
Kale Leskinen – Arttu Raunio 3-0 ( 11/5 11/2 11/ 8 )
Marko Värilä – Henry Pietilä 3-0 ( 11-0 11-0 11-0 )
Jari Mether – Antti Lind 3-2 (11/7 10/12 11/6 11/13 11/ 3)
JSK III – Sq88 II 4-0 ( 12-3/ 152-103)
Jack Westren-Doll – Seppo Raiski 3-0 (11/7 12/10 11/6)
Vesa Konttinen – Raul Öhman 3-2 (3/11 7/11 11/6 11/6 11/7)
Jouni Nykänen – Hannu Ohtonen 3-0 ( 11/3 11/3 11/3)
Joel Kirsimaa – Markus Kilkki 3-1 (9/11 11/6 11/6 11/7)
HSRC III – ESRC V 2-2 ( 8-6/ 129-106)
Esa Sutelainen – Marko Välimäki 2-3 (7/11 11/7 8/11 11/5 7/11)
Petteri Repo – Heikki Hassinen 3-0 ( 11/4 11/8 11/3)
Janne Elovirta – Kari Aalto 3-0 ( 11/5 11/2 11/6)
Jyrki Wahlstedt – Jarmo Saari 0-3 ( 5/11 1/11 3/11)
TSSq IV – HSRC V 1-3 (6-9 /118-141)
Tero Mäenpää – Risto Vuopala 1-3 (6/11 6/11 11/4 3/11)
Tom Söderholm – Arttu Raunio 2-3 (11/4 7/11 6/11 11/9 5/11)
Kenneth Winberg – Antti Lind 0-3 (10/12 5/11 4/11 )
Roope Toivanen – Khem Gokool 3-0 (11/6 11/7 11/4)
HSK II – JSK III 3-1 (11-6/ 161-147)
Olli Marjomaa – Jack Westren-Doll 3-0 (11/5 11/9 11/ 4)
Kale Leskinen – Jouni Nykänen 3-1 (11/8 11/9 7/11 12/10)
Marko Värilä – Esa Karppinen 3-2 (8/11 11/3 8/11 11/5 11/9)
Markku Hyrske – Joel Kirsimaa 2-3 (4/11 5/11 12/10 11/9 6/11)
Sq-88 II – ESRC V 2-2 (8-6 / 127-129)
Seppo Raiski – Marko Välimäki 0-3 (9/11 5/11 6/11)
Raul Öhman – Heikki Hassinen 3-0 (11/8 11/9 11/9)
Hannu Ohtonen – Jarmo Saari 2-3 (6/11 13/11 11/7 7/11 4/11)
Markus Kilkki – Harri Pohja 3-0 (11/5 11/9 11/5)
HSRC III – TSSq IV 3-1 (9-3/120-75)
Esa Sutelainen – Tero Mäenpää 3-0 (11/6 11/3 11/8)
Petteri Repo – Tom Söderholm 3-0 (11/6 11/2 11/6)
Janne Elovirta – Kenneth Winberg 3-0 (11/5 11/3 11/2)
Jyrki Wahlstedt – Roope Toivanen 0-3 (10/12 4/11 7/11)


Tulokset 28.9.2013

HSRC III – JSK III 2-2 (9-8 / 163-157)
Petteri Repo – Jack Westren-Doll 2-3 (12/10 11/13 11/8 8/11 9/11)
Jussi Vikström – Ilkka Virtanen 3-1 (11/4 4/11 11/8 16/14)
Janne Elovirta – Esa Karppinen 3-1 (8/11 11/2 11/8 11/3)
Markus Seppälä – Jouni Nykänen 1-3 (8/11 6/11 12/10 3/11)
HSK II – TSSq IV 3-1 (9-3 / 125-103)
Kale Leskinen – Tom Söderholm 3-0 (11/4 12/10 11/7)
Marko Värilä – Tero Mäenpää 3-0 (11/7 12/10 11/6)
Jan Riutta – Santtu Elo 3-0 (11/9 11/9 11/8)
Jari Mether – Ville Kostamoinen 0-3 (8/11 9/11 7/11)
Sq-88 II – HSRC V 3-1 (9-7 / 132-134)
Seppo Raiski – Risto Vuopala 3-2 (11/8 11/3 8/11 9/11 13/11)
Raoul Öhman – Arttu Raunio 3-2 (11/5 5/11 9/11 11/6 11/2)
Hannu Ohtonen – Henry Pietilä 3-0 (11/6 11/7 11/9)
wo – Anton Hämäläinen 0-3 (0/11 0/11 0/11)
JSK III – ESRC V 4-0 (12-2 / 151-96)
Jack Westren-Doll – Marko Välimäki 3-1 (11/7 11/5 8/11 11/9)
Ilkka Virtanen – Vesa Vähämaa 3-1 (11/7 11/6 10/12 12/10)
Jouni Nykänen – Kari Aalto 3-0 (11/7 11/2 11/1)
Joel Kirsimaa – Karl-Kristian Högström 3-0 (11/7 11/4 11/8)
Sq-88 II – TSSq IV 1-3 (5-10 / 107-137)
Seppo Raiski – Tero Mäenpää 0-3 (8/11 8/11 8/11)
Raoul Öhman – Santtu Elo 3-1 (11/13 11/6 11/1 11/3)
Hannu Ohtonen – Ville Kostamoinen 2-3 (7/11 11/6 6/11 11/9 4/11)
wo – Tom Söderholm 0-3 (0/11 0/11 0/11)
HSRC III – HSRC V 4-0 (12-2 / 144-82)
Petteri Repo – Arttu Raunio 3-1 (6/11 12/10 11/7 11/3)
Jussi Vikström – Henry Pietilä 3-1 (11/6 11/5 5/11 11/7)
Janne Elovirta – Anton Hämäläinen 3-0 (11/1 11/3 11/2)
Markus Seppälä – Gokool Khemrajsingh 3-0 (11/9 11/5 11/2)
HSK II – ESRC V 4-0 (12-1 / 137-83)
Kale Leskinen – Marko Välimäki 3-0 (11/6 11/6 12/10)
Marko Värilä – Vesa Välimaa 3-0 (11/6 11/7 11/4)
Jan Riutta – Kari Aalto 3-0 (11/4 11/7 12/10)
Jari Mether – Karl-Kristian Högström 3-1 (3/11 11/2 11/5 11/5)