Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2013-14

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Ulkomaalaisten rekisteröinnit ja seurasiirrot
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2012-13 | Playoffs ja karsinnat 2013
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, C-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

28.09.13 2.11.13 14.12.13
LahtiSq / Lahti KSQ / Kouvola SquNa / Pori
SaSkö – LahtiSq 0-4
TSSq III – KSQ II 4-0
SquNa – NääsSq III 2-2
LahtiSq – NääsSq II 2-2
SquNa – KSQ II 3-1
SaSkö – NääsSq III 3-1
TSSq III – NääsSq II 1-3
TSSq III – NääsSq III 3-1
LahtiSq – SquNa 4-0
SaSkö – NääsSq II 0-4
KSQ II – NääsSq III 3-1
TSSq III – LahtiSq 2-2
SquNA – NääsSq II 0-4
SaSkö – KSQ II 2-2
SquNa – SaSkö 2-2
TSSq III – SaSkö 3-1
SquNa – TSSq III 1-3

NääsSq / Tampere
LahtiSq – KSQ II 3-1
NääsSq II – NääsSq III 3-1
KSQ II – NääsSq II 0-4
LahtiSq – NääsSq III 2-2

 
11.01.14 15.03.14 5.4.14
SaSkö / Salo NääsSq / Tampere TSSq / Turku
LahtiSq – SaSkö 3-1
KSQ II – TSSq III 1-3
NääsSq III – SquNa 0-4
NääsSq II – LahtiSq 2-2
KSQ II – SquNa 2-2
NääsSq III – SaSkö 0-4
NääsSq II – TSSq III 3-1
SaSkö – SquNa 2-2
KSQ II – LahtiSq 1-3
NääsSq III – NääsSq II 0-4
SqSkö – TSSq III 1-3
NääsSq II – KSQ II 4-0
NääsSq III – LahtiSq 1-3
TSSq III – SquNa 3-1
KSQ II – SaSkö 0-4
NääsSq II – SquNa 4-0
LahtiSq – TSSq III 3-1
NääsSq III – KSQ II 0-4
NääsSq II – SaSkö 4-0
SquNa – LahtiSq 2-2
NääsSq III – TSSq III 1-3

JoukkueOVTHOSPisteet
NääsSq II1210241-741
LahtiSq127533-1533
TSSq III1281330-1830
SaSkö1233620-2820
SquNa1225519-2919
KSQ II1232719-2919
NääsSq III1221010-3810

Tulokset 5.4.2014

KSQ II – SaSkö 0-4 (5-12 / 130-169)
Keijo Petelius – Mauri Lokkila 1-3 (8/11 11/6 7/11 5/11)
Janne En – Hannu Heimo 1-3 (11/9 9/11 6/11 8/11)
Sami Joukainen – Mika Oksa 2-3 (5/11 11/9 4/11 11/8 7/11)
Jan Granberg – Samuli Haakanen 1-3 (6/11 5/11 11/5 5/11)
NääsSq II – SquNa 4-0 12-1 / 144-89)
Erik Mäki – Jani Stengård 3-1 (11/6 16/14 5/11 11/6)
Jonas Selkälä – Jonne Stengård 3-0 (13/11 11/6 11/7)
Jukka Nummi – Atte Stengård 3-0 (11/9 11/3 11/4)
Krister Koivula – Mika Männistö 3-0 (11/3 11/7 11/2)
LahtiSq – TSSq III 3-1 (10-4 / 127-102)
Matti Jokinen – Juha Söderström 3-0 (11/3 11/5 11/8)
Henri Koskinen – Juha Kuuluvainen 3-0 (11/7 11/9 11/7)
Pekka Riikonen – Martin Poganitsch 1-3 (11/4 3/11 5/11 5/11)
Kristiina Mustonen – Risto Hänninen 3-1 (4/11 11/6 11/4 11/5)
NääsSq III – KSQ II 0-4 (1-12 / 87-141)
Erkki Pyynönen – Keijo Petelius 1-3 (5/11 11/8 9/11 7/11)
Risto Rapelo – Janne En 0-3 (5/11 8/11 3/11)
Sami Helenius – Sami Joukainen 0-3 (6/11 5/11 3/11)
Antti Voima – Jan Granberg 0-3 (10/12 5/11 4/11)
NääsSq II – SaSkö 4-0 (12-2 / 146-81)
Erik Mäki – Mauri Lokkila 3-0 (11/9 11/4 11/4)
Jonas Selkälä – Hannu Heimo 3-2 (5/11 9/11 11/9 11/3 11/4)
Jukka Nummi – Samuli Haakanen 3-0 (11/6 11/6 11/4)
Krister Koivula – Santeri Eklund 3-0 (11/2 11/3 11/5)
SquNa – LahtiSq 2-2 (6-8 / 112-134)
Jani Stengård – Matti Jokinen 3-2 (11/6 11/6 6/11 3/11 11/9)
Jonne Stengård – Henri Koskinen 0-3 (2/11 9/11 1/11)
Atte Stengård – Pekka Riikonen 3-1 /11/5 12/10 11/8)
Mika Männistö – Kristiina Mustonen 0-3 (4/11 9/11 11/13)
NääsSq III – TSSq III 1-3 (4-11 / 104-147)
Erkki Pyynönen – Juha Söderstöm 1-3 (4/11 6/11 11/9 4/11)
Risto Rapelo – Juha Kuuluvainen 0-3 (1/11 2/11 7/11)
Sami Helenius – Martin Poganitsch 3-2 (6/11 11/8 9/11 11/1 11/7)
Antti Voima – Risto Hänninen 0-3 (8/11 3/11 10/12)


Tulokset 15.3.2014

SaSkö – SquNa 2-2 (7–6 / 117–111)
Mauri Lokkila – Jani Stengård 0–3 (6/11 10/12 1/11)
Hannu Heimo – Jonne Stengård 1–3 (14/12 2/11 9/11 8/11)
Mika Oksa – Esa Mäkisalo 3–0 (11/3 11/7 11/5)
Timo Romu – Teemu Joutsi 3–0 (12/10 11/4 11/3)
KSQ II – LahtiSq 1–3 (3–11 / 100–148)
Jouko Puustinen – Arto Kytö 0 – 3 (1/11 2/11 7/11)
Keijo Petelius – Matti Jokinen 0 – 3 (7/11 5/11 6/11)
Janne En – Pekka Riikonen 3–2 (13/11 6/11 9/11 11/7 11/7)
Jorma Saareks – Kari Turkia 0–3 (11/13 3/11 8/11)
NääsSq III – NääsSq II 0–4 (0–12 / 58–132)
Juhani Heinonen – Erik Mäki 0–3 (9/11 9/11 7/11)
Erkki Pyynönen – Jonas Selkälä 0–3 (3/11 7/11 4/11)
Sami Helenius – Angel Iglesias 0–3 (5/11 5/11 4/11)
Jorma Salmela – Krister Koivula 0–3 (2/11 2/11 1/11)
SaSkö – TSSq III 1-3 ( 5–9 / 99–127)
Mauri Lokkila – Samuli Elo 0–3 (2/11 4/11 2/11)
Timo Kallioinen – Juha Kuuluvainen 0–3 (7/11 1/11 8/11)
Mika Oksa – Mikko Laitila 3–0 (11/3 11/6 11/3)
Timo Romu – Mark Davies 2–3 (10/12 11/9 11/6 3/11 7/11)
NääsSq II – KSQ II 4-0 (12-0 / 135-63)
Erik Mäki – Jouko Puustinen 3-0 (14/12 11/6 11/4)
Jonas Selkälä – Keijo Petelius 3-0 (11/7 11/4 11/3)
Angel Iglesias – Janne En 3-0 (11/4 11/7 11/2)
Krister Koivula – Jorma Saareks 3-0 (11/3 11/4 11/7)
NääsSq III – LahtiSq 1–3 (5–9 /107–132)
Juhani Heinonen – Arto Kytö 2–3 (6/11 11/8 11/8 5/11 6/11)
Erkki Pyynönen – Matti Jokinen 0–3 (9/11 3/11 11/13)
Sami Helenius – Pekka Riikonen 3–0 (11/2 11/9 11/7)
Jorma Salmela – Kari Turkia 0–3 (2/11 5/11 5/11)
TSSq III – SquNa 3-1 (11–6 / 158–140)
Samuli Elo – Jani Stengård 3–1 (8/11 11/7 11/6 12/10)
Juha Kuuluvainen – Jonne Stengård 2–3 (11/9 7/11 6/11 11/8 3/11)
Mikko Laitila – Esa Mäkisalo 3–2 (11/2 11/8 2/11 10/12 11/6)
Mark Davies – Teemu Joutsi 3–0 (11/9 11/3 11/5)


Tulokset 11.1.2014

LahtiSq – SaSkö 3–1 (11-4 / 148-109)
Joonas Karhu – Mauri Lokkila 3–0 (11/3 11/6 11/1)
Kimmo Koivula – Timo Kallioinen 3–1 (13/11 11/5 7/11 11/7)
Arto Kytö – Samuli Haakanen 3–0 (11/6 11/5 11/7)
Tapani Lindström – Timo Romu 2–3 (5/11 12/10 6/11 11/4 6/11)
KSQ II – TSSq III 1–3 (3–9 / 88–131)
Jouko Puustinen – Samuli Elo 0–3 (9/11 7/11 5/11)
Keijo Petelius – Juha Kuuluvainen 0–3 (4/11 5/11 3/11)
Jorma Saareks – Martin Poganitsch 0–3 (5/11 3/11 7/11)
Sami Joukainen – Risto Hänninen 3–0 (12/10 17/15 11/7)
NääsSq III – SquNa 0–4 (0–12 / 59–132)
Erkki Pyynönen – Jani Stengård 0–3 (7/11 2/11 7/11)
Risto Rapelo – Jonne Stengård 0–3 (3/11 3/11 3/11)
Eero Mäkinen – Esa Mäkisalo 0–3 6/11 9/11 1/11)
Antti Voima – Teemu Joutsi 0–3 (4/11 7/11 7/11)
NääsSq II – LahtiSq 2-2 (6–8 / 124–120)
Jonas Selkälä – Joonas Karhu 0–3 (9/11 8/11 5/11)
Jukka Nummi – Kimmo Koivula 0–3 (5/11 6/11 6/11)
Ari Kuoppa – Arto Kytö 3–2 (8/11 11/7 11/5 4/11 11/9)
Krister Koivula – Tapani Lindström 3–0 (11/3 11/3 11/5)
KSQ II – SquNa 2–2 (8–8 / 140–141)
Jouko Puustinen – Jani Stengård 2–3 (11/8 11/7 6/11 6/11 5/11)
Keijo Petelius – Jonne Stengård 0–3 (5/11 4/11 8/11)
Jorma Saareks – Esa Mäkisalo 3–1 (8/11 12/10 11/7 11/7)
Sami Joukainen – Teemu Joutsi 3–1 (11/6 11/3 9/11 11/4)
NääsSq III – SaSkö 0–4 (2–12 / 97–146)
Erkki Pyynönen – Mika Oksa 0–3 (4/11 9/11 6/11)
Risto Rapelo – Hannu Heimo 0-3 (3/11 6/11 6/11)
Eero Mäkinen – Samuli Haakanen 0–3 (8/11 6/11 2/11)
Antti Voima – Santeri Eklund 2–3 (8/11 11/7 8/11 11/7 9/11)
NääsSq II – TSSq III 3–1 (9–6 / 147–128)
Jonas Selkälä – Samuli Elo 0–3 (9/11 11/13 3/11)
Jukka Nummi – Juha Kuuluvainen 3–2 (11/9 11/8 7/11 9/11 11/4)
Ari Kuoppa – Martin Poganitsch 3–1 (11/1 6/11 11/7 14/12)
Krister Koivula – Risto Hänninen 3–0 (11/9 11/6 11/4)


Tulokset 14.12.2013

SquNa – SaSkö 2-2 (7-8 / 121-131)
Jani Stengård – Henri Eklund 3-2 (5/11 11/4 11/4 5/11 11/6)
Jonne Stengård – Timo Romu 3-0 (11/3 11/9 11/7)
Esa Mäkisalo – Samuli Haakanen 1-3 (11/9 7/11 8/11 10/12)
Teemu Joutsi – Hannu Heimo 0-3 (3/11 2/11 4/11)
TSSq III – SaSkö 3-1 (10-8 / 167-160)
Juha Kuuluvainen – Mika Oksa 3-2 (6/11 16/14 4/11 11/6 11/6)
Juha Söderström – Timo Romu 3-2 (9/11 11/5 8/11 11/8 11/3)
Petri Toivonen – Samuli Haakanen 3-1 (11/6 11/7 9/11 12/10)
Risto Hänninen – Hannu Heimo 1-3 (11/7 2/11 4/11 9/11)
SquNa – TSSq III 1-3 (5-10 / 120-150)
Jonne Stengård – Juha Kuuluvainen 3-1 (11/9 11/4 2/11 11/9)
Esa Mäkisalo – Juha Söderström 0-3 (9/11 8/11 6/11)
Teemu Joutsi – Petri Toivonen 0-3 (7/11 1/11 8/11)
Atte Stengård – Risto Hänninen 2-3 (11/9 10/12 6/11 11/8 8/11)
LahtiSq – KSQ II 3-1 ( 11-4 / 145-97)
Joonas Karhu – Jouko Puustinen 3-0 (11/ 11/6 11/5)
Pekka Riikonen – Keijo Petelius 3-1 (11/5 11/9 6/11 11/7)
Tapani Lindström – Ari-Pekka Perkkiö 2-3 (9/11 11/9 4/11 11/7 7/11)
Jari Lehtonen – w.o. 3-0 (11/0, 11/0, 11/0)
NääsSq II – NääsSq III 3-1 ( 11-5 / 160-95)
Jukka Nummi – Juhani Heinonen 2-3 (11/4 9/11 6/11 11/2 9/11)
Jonas Selkälä – Erkki Pyynönen 3-2 (8/11 11/6 11/6 7/11 11/1)
Ari Kuoppa – Risto Rapelo 3-0 (11/4 11/2 11/5)
Krister Koivula – Sami Helenius 3-0 (11/5 11/3 11/2)
KSQ II – NääsSq II 0-4 ( 2-12 / 59-146)
Jouko Puustinen – Jukka Nummi 2-3 (8/11 11/7 4/11 11/7 7/11)
Keijo Petelius – Jonas Selkälä 0-3 (4/11 2/11 1/11)
Ari-Pekka Perkkiö – Ari Kuoppa 0-3 (7/11 2/11 2/11)
w.o. – Krister Koivula 0-3 (0/11 0/11 0/11)
LahtiSq – NääsSq III 2-2 ( 9-6 / 149-119)
Joonas Karhu – Juhani Heinonen 3-0 (11/2 11/2 14/12)
Pekka Riikonen – Erkki Pyynönen 3-0 (11/7 11/6 11/6)
Tapani Lindström – Risto Rapelo 2-3 (11/8 7/11 4/11 12/10 7/11)
Jari Lehtonen – Sami Helenius 1-3 (11/8 11/13 9/11 8/11)


Tulokset 2.11.2013

TSSq III – NääsSq III 3-1 (9-4 / 135-83)
Samuli Elo – Juhani Heinonen 0-3 (8/11 10/11 9/11)
Juha Kuuluvainen – Erkki Pyynönen 3-1 (11/5 9/11 11/0 11/4)
Martin Poganitsch – Eero Mäkinen 3-0 (11/5 11/2 11/6)
Risto Hänninen – Antti Voima 3-0 (11/6 11/5 11/6)
LahtiSq – SquNa 4-0 (12-1 / 142-78)
Joonas Karhu – Jani StengÅrd 3-1 (11/8 10/12 11/8 11/9)
Kimmo Koivula – Jonne Stengård 3-0 (11/5 11/3 11/8)
Pekka Riikonen – Teemu Joutsi 3-0 (11/2 11/9 11/1)
Arto Kytö – Atte Stengård 3-0 (11/5 11/4 11/4)
SasKö – NääsSq II 0-4 (1-12 / 81-138)
Mauri Lokkila – Erik Mäki 0-3 (5/11 7/11 0/11)
Henri Eklund – Jukka Nummi 0-3 (4/11 13/15 7/11)
Timo Romu – Jonas Selkälä 1-3 (11/2 4/11 9/11 7/11)
Hannu Heimo – Krister Koivula 0-3 (8/11 2/11 4/11)
KSQ II – NääsSq III 3-1 (9-4 / 125-90)
Jouko Puustinen – Juhani Heinonen 0-3 (6/11 9/11 3/11)
Janne En – Erkki Pyynönen 3-1 (11/2 8/11 11/7 11/2)
Jukka Reinikainen – Eero Mäkinen 3-0 (11/5 11/6 11/5)
Keijo Petelius – Antti Voima 3-0 (11/9 11/4 11/6)
TSSq III – LahtiSq 2-2 (7-8 / 128-143)
Samuli Elo – Joonas Karhu 3-2 (11/7 3/11 6/11 13/11 11/5)
Juha Kuuluvainen – Kimmo Koivula 1-3 (14/12 5/11 5/11 8/11)
Martin Poganitsch – Pekka Riikonen 3-0 (11/5 11/7 11/8)
Risto Hänninen – Arto Kytö 0-3 (6/11 6/11 7/11)
SquNa – NääsSq II 0-4 (2-12 / 102-152)
Jani Stengård – Erik Mäki 1-3 (5/11 9/11 11/8 11/13)
Jonne Stengård – Jukka Nummi 1-3 (12/10 7/11 9/11 8/11)
Teemu Joutsi – Jonas Selkälä 0-3 (9/11 5/11 2/11)
Atte Stengård – Krister Koivula 0-3 (2/11 4/11 8/11)
SasKö – KSQ II 2-2 (7-7 / 126-133)
Mauri Lokkila – Jouko Puustinen 0-3 (8/11 3/11 9/11)
Henri Eklund – Janne En 3-0 (11/7 12/10 11/8)
Timo Romu – Jukka Reinikainen 1-3 (8/11 6/11 11/9 3/11)
Hannu Heimo – Keijo Petelius 3-1 (11/8 11/13 11/6 11/6)


Tulokset 28.9.2013

SaSkö – LahtiSq 0 – 4 (2 – 12 / 96 –158)
Timo Kallioinen – Matti Jokinen 1 – 3 6/11 17/15 7/11 7/11
Mika Oksa – Kimmo Koivula 1 – 3 11/9 7/11 11/13 7/11
Mauri Lokkila – Timo Palo 0 – 3 3/11 3/11 0/11
Hannu Heimo – Arto Kytö 0 – 3 7/11 6/11 4/ 11
TSSq III – KSQ II 4 – 0 (12 – 1 / 145 – 83)
Samuli Elo – Jouko Puustinen 3 – 0 11/8 11/6 11/6
Juha Kuuluvainen – Janne En 3 – 1 11/8 11/5 13/15 11/2
Juha Soderström – Jorma Saareks 3 – 0 11/8 11/4 11/5
Jari Salonen – Keijo Petelius 3 – 0 11/2 11/7 11/7
SquNa – NääsSq III 2 – 2 (7 – 6 / 116 – 119)
Jani Stengård – Erkki Pyynönen 3 – 0 11/6 11/8 12/10
Jonne Stengård – Juhani Heinonen 1 – 3 11/9 8/11 5/11 5/11
Esa Mäkisalo – Risto Rapelo 0 – 3 7/11 4/11 9/11
Teemu Joutsi – Jorma Salmela 3 – 0 11/3 11/8 11/9
LahtiSq – NääsSq II 2 – 2 (9 – 7 / 148 – 146)
Matti Jokinen – Erik Mäki 2 – 3 12/10 11/5 4/11 2/11 5/11
Kimmo Koivula – Jukka Nummi 1 – 3 9/11 11/4 12/14 9/11
Timo Palo – Jonas Selkälä 3 – 1 11/9 7/11 11 /6 11/8
Arto Kytö – Ari Kuoppa 3 – 0 11/8 11/9 11/7
SquNa – KSQ II 3 – 1 (10 – 4 / 139 – 108)
Jani Stengård – Jouko Puustinen 3 – 1 11/7 10/12 11/9 11/ 3
Jonne Stengård – Janne En 3 – 0 11/6 11/7 11/2
Esa Mäkisalo – Jorma Saareks 3 – 0 11/7 11/ 9 11/4
Teemu Joutsi – Keijo Petelius 1 – 3 11/9 8/11 7/11 4/11
SaSkö – NääsSq III 3 – 1 (9 – 4 / 133 – 100)
Timo Kallioinen – Erkki Pyynönen 3 – 0 11/4 11/8 11/8
Mika Oksa – Juhani Heinonen 0 – 3 8/11 8/11 9/11
Mauri Lokkila – Risto Rapelo 3 – 1 11/9 11/9 9/11 11/6
Henri Eklund – Jorma Salmela 3 – 0 11/4 11/ 3 11/5
TSSq III – NääsSq II 1 – 3 (5 – 11 / 130 -156)
Samuli Elo – Erik Mäki 1 – 3 8/11 5/11 11/5 4/11
Juha Kuuluvainen – Jukka Nummi 3 – 2 11/9 9/11 2/11 11/5 11/5
Juha Soderström – Jonas Selkälä 0 – 3 5/11 8/11 6/11
Jari Salonen – Ari Kuoppa 1 – 3 8/11 9/11 11/9 11/13