Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2013-14

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko
Playoffs ja karsinnat

Ulkomaalaisten rekisteröinnit ja seurasiirrot
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2012-13 | Playoffs ja karsinnat 2013
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, D-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

2.-3.11.13 15.-16.3.14
OSK / Oulu MiSq / Mikkeli
JoSK – MiSq III 3-1
OSK – SqK 2-2
JoSK – KSC 3-1
OSK – MiSq III 1-3
SqK – KSC 3-1

MiSq III – SqK 2-2
JoSK – OSK 3-1
MiSq II – KSC 2-2
JoSK – SqK 2-2
OSK – KSC 2-2

MiSq III – JoSK 1-3
SqK – OSK 2-2
KSC – JoSK 0-4 w.o.
MiSq III – OSK 2-2
KSC – SqK 0-4 w.o.

SqK – MiSq III 3-1
OSK – JoSK 1-3
KSC – MiSq III 0-4 w.o.
SqK – JoSK 2-2
KSC – OSK 0-4 w.o.


JoukkueOVTHOSPisteet
JoSK86223-923
SqK83520-1220
MiSq III823316-1616
OSK814315-1715
KSC8266-266

Tulokset 15.3.2014

MiSq – JoSK 1-3 (4-11 / 113-150)
Justus Putsela-Henri Kananen 3-2 (5/11 12/10 8/11 11/7 11/7)
Markku Olkkonen-Jarkko Mustonen 0-3 (8/11 6/11 6/11)
Joni Pentikäinen-Sami Simonen 1-3 (5/11 11/5 11/4 11/2)
Klaus Kerttula-Ville Luolamo 0-3 (11/7 11/8 11/7)
SqK – OSK 2-2 (7-6 / 129-96)
Timo Pajo-Samuli Antikainen 1-3 (6/11 11/3 11/13 14/16)
Juho Halonen-Nuutti Ruokangas 0-3 (9/11 3/11 9/11)
Lasse Sulku-Teemu Mankinen 3-0 (11/4 11/1 11/6)
Petri Räbinä-Severi Salminen 3-0 (11/4 11/3 11/2)
MiSq – OSK 2-2 (8-7 / 133-127)
Justus Putsela-Samuli Antikainen 3-1 (7/11 11/2 11/8 11/5)
Markku Olkkonen-Nuutti Ruokangas 0-3 (7/11 4/11 6/11)
Joni Pentikäinen-Teemu Mankinen 2-3 (7/11 11/6 5/11 11/7 9/11)
Klaus Kerttula-Severi Salminen 3-0 (11/9 11/6 11/7)
SqK – MiSq 3-1 (9-5 / 135-116)
Timo Pajo-Justus Putsela 0-3 (7/11 4/11 6/11)
Juho Halonen-Markku Olkkonen 3-1 (11/9 5/11 11/5 12/10)
Lasse Sulku-Joni Pentikäinen 3-1 (12/10 11/13 11/4 11/2)
Petri Räbinä-Klaus Kerttula 3-0 (11/6 11/3 12/10)
OSK – JoSK 1-3 (4-9 / 90-123)
Samuli Antikainen-Henri Kananen 1-3 (7/11 11/9 2/11 10/12)
Nuutti Ruokangas-Jarkko Mustonen 3-0 (11/6 11/7 11/1)
Teemu Mankinen-Sami Simonen 0-3 (5/11 6/11 4/11)
Severi Salminen-Ville Luolamo 0-3 (5/11 2/11 5/11)
SqK – JoSK 2-2 (6-8 / 107-136)
Timo Pajo-Henri Kananen 0-3 (1/11 3/11 3/11)
Juho Halonen-Jarkko Mustonen 3-2 (11/5 12/14 11/8 11/13 11/9)
Lasse Sulku-Sami Simonen 0-3 (5/11 2/11 4/11)
Petri Räbinä-Ville Luolamo 3-0 (11/9 11/7 11/5)


Tulokset 2.-3.11.2013

JoSK – MiSq III 3-1 (10-4 / 148-125)
Henri Kananen – Justus Putsela 3-1 (11/9 8/11 11/8 12/10)
Ville Luolamo – Roope Suutari 1-3 (15/17 11/9 6/11 3/11)
Jarkko Mustonen – Joni Pentikäinen 3-0 (11/2 13/11 11/3)
Sami Simonen – Klaus Kerttula 3-0 (11/8 11/3 14/12)
OSK – SqK 2-2 (6-9 / 108-128)
Samuli Antikainen – Timo Herola 3-1 (8/11 11/1 11/6 11/7)
Nuutti Ruokangas – Lasse Sulku 3-2 (9/11 11/5 5/11 11/8 11/2)
Teemu Mankinen – Petri Räbinä 0-3 (4/11 5/11 3/11)
Santeri Pukari – Juho Halonen 0-3 (3/11 1/11 4/11)
OSK – MiSq III 1-3 (5-9 / 134-151)
Samuli Antikainen – Justus Putsela 0-3 (5/11 3/11 8/11)
Nuutti Ruokangas – Roope Suutari 3-0 (11/7 13/11 11/7)
Teemu Mankinen – Joni Pentikäinen 2-3 (11/5 19/21 7/11 12/10 11/13)
Severi Salminen – Klaus Kerttula 0-3 (8/11 9/11 6/11)
KSC – JoSK 1-3 (4-9 / 94-122)
Kalle Väisänen – Henri Kananen 1-3 (11/7 8/11 10/12 4/11)
Tapio Ulkuniemi – Ville Luolamo 3-0 (11/2 11/3 11/8)
Miikka Visanko – Jarkko Mustonen 0-3 (1/11 5/11 6/11)
Petri Mattila – Sami Simonen 0-3 (1/11 11/13 4/11)
SqK – KSC 3-1 (10-3 / 139-100)
Timo Herola – Kalle Väisänen 1-3 (9/11 11/13 12/10 7/11)
Lasse Sulku – Miikka Visanko 3-0 (11/5 11/2 11/6)
Petri Räbinä – Vesa Moilanen 3-0 (12/10 11/3 11/9)
Juho Halonen – Petri Mattila 3-0 (11/8 11/6 11/6)
MiSq III – SqK 2-2 (6-7 / 112-115)
Justus Putsela – Timo Herola 3-0 (11/5 11/9 11/4)
Roope Suutari – Lasse Sulku 3-1 (11/13 11/4 12/10 11/4)
Joni Pentikäinen – Petri Räbinä 0-3 (4/11 4/11 4/11)
Klaus Kerttula – Juho Halonen 0-3 (8/11 5/11 9/11)
JoSK – OSK 3-1 (9-3 / 121-84)
Henri Kananen – Samuli Antikainen 3-0 (11/7 11/7 11/6)
Ville Luolamo – Nuutti Ruokangas 0-3 (10/12 7/11 3/11)
Jarkko Mustonen – Teemu Mankinen 3-0 (11/5 11/3 11/5)
Sami Simonen – Santeri Pukari 3-0 (13/11 11/1 11/5)
MiSq III – KSC 2-2 (8-6 / 128-116)
Justus Putsela – Kalle Väisänen 3-0 (11/7 11/2 11/6)
Roope Suutari – Tapio Ulkuniemi 3-0 (12/10 11/4 11/5)
Joni Pentikäinen – Miikka Visanko 1-3 (7/11 5/11 11/7 9/11)
Klaus Kerttula – Petri Mattila 1-3 (5/11 5/11 11/9 8/11)
JoSK – SqK 2-2 (7-6 / 116-100)
Henri Kananen – Timo Herola 3-0 (11/6 11/1 11/2)
Ville Luolamo – Lasse Sulku 0-3 (8/11 8/11 6/11)
Jarkko Mustonen – Petri Räbinä 1-3 (5/11 11/8 4/11 8/11)
Sami Simonen – Juho Halonen 3-0 (11/7 11/7 11/3)
OSK – KSC 2-2 (6-9 / 114-137)
Samuli Antikainen – Kalle Väisänen 3-1 (11/7 11/9 8/11 11/6)
Nuutti Ruokangas – Tapio Ulkuniemi 3-2 (7/11 8/11 11/4 11/6 11/6)
Teemu Mankinen – Miikka Visanko 0-3 (6/11 3/11 5/11)
Severi Salminen – Petri Mattila 0-3 (5/11 3/11 3/11)