Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.11.2013

Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Rankingarkisto

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli HSRC 274,708 1 / 1
2 Mustonen Henrik TSSq 213,092 2 / 2
3 Tuomi Matias ESRC 153,933 3 / 3
4 Knuutila Tatu Senators 139,192 4 / 4
=4 Hult Rasmus ESRC (Liigaranking)
5 Rautiainen Kristian HSRC 135,708 5 / 7
6 Vähämaa Jaakko ESRC 133,167 6 / 6
7 Monto Mika Senators 119,875 7 / 5
8 Äijänen Jami JSK 108,458 8 / 8
=8 Sorochinskiy Ruslan ESRC (Liigaranking)
9 Karsikas Ville JSK 102,750 9 / 10
10 Järvinen Janne ESRC 93,833 10 / 11
11 Leskinen Aleksi Senators 92,625 11 / 9
12 Äijänen Miko JSK 85,250 12 / 16
=12 Sebok Benedek HSRC (Liigaranking)

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vanhanen Markus MiSq 83,917 13 / 13
2 Määttänen Anssi TSSq 82,542 14 / 14
3 Ruotanen Heikki Sq-88 81,167 15 / 15
4 Teitti Erno MiSq 78,667 16 / 12
5 Peltola Jaakko-Antti HSRC 75,542 17 / 21
6 Lehtola Kari WSK 72,667 18 / 23
7 Pettai Kristjan JSK 70,167 19 / 17
8 Pettai Jaanus JSK 68,625 20 / 18
9 Mäki Erik NääsSq 66,042 21 / 40
10 Aalto Topias ESRC 65,833 22 / 22
11 Mehta Riku KSQ 65,375 23 / 38
12 Puurunen Santtu Sq-88 65,333 24 / 26
13 Stör Kai JSK 64,292 25 / 25
14 Tiitinen Petteri TSSq 64,167 26 / 42
15 Lilja Harry ESRC 63,792 27 / 37
16 Kämäräinen Marko Senators 62,542 28 / 19
17 Timberg Tero ESRC 62,467 29 / 36
18 Ryyppö Tommi TSSq 62,033 30 / 41
19 Naukkarinen Esa KSQ 61,500 31 / 34
20 Yliranta Raimo JSK 61,375 32 / 35
=20 Prett Meelis JSK (Liigaranking)
21 Koskelin Janne ESRC 60,542 33 / 29
22 Stubin Iiro ESRC 59,958 34 / 24
23 Mäkinen Sami TSK 59,442 35 / 28
24 Eskelinen Matti TSK 58,625 36 / 32
25 Tornberg Risto SC Ruka 58,000 37 / 27
26 Rautiola Mikko ESRC 55,217 38 / 54
27 Westren-Doll Jack JSK 54,792 39 / 43
28 Wennström Kenneth HSRC 52,417 40 / 20
29 Karjala Jarmo HSRC 52,292 41 / 44
30 Aarto Ilkka Sq-88 51,500 42 / 39
31 Tapiola Tero KSQ 50,900 43 / 48
32 Valtola Lauri MiSq 50,667 44 / 33

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Muukkonen Mirko MiSq 49,792 45 / 55
2 Juntunen Touko ESRC 49,333 46 / 74
3 Moisio Arttu Senators 48,500 47 / 30
4 Raumolin Juha HSRC 46,333 48 / 51
5 Häkkinen Tuomas MiSq 45,500 49 / 31
6 Ulfves Kristian ESP 45,350 50 / 58
7 Putsela Justus MiSq 44,392 51 / 70
8 Antikainen Samuli OSK 44,133 52 / 62
9 Wichmann Jan TSK 43,642 53 / 53
10 Stengård Jani SquNa 43,392 54 / 61
11 Pohjamies Tuomo ESRC 42,658 55 / 57
12 Vikström Ilmari HSRC 42,642 56 / 45
13 Turtonen Arttu NääsSq 42,458 57 / 67
14 Eloranta Timo LSQ 42,367 58 / 49
15 Määttänen Teuvo YlivSq 42,125 59 / 59
16 Marjamäki Olli TSSq 41,500 60 / 79
17 Puustinen Jouko KSQ 41,142 61 / 63
18 Heinonen Juha NääsSq 40,917 62 / 47
19 Hänninen Matias MiSq 39,967 63 / 65
20 Marjomaa Olli HSK 38,833 64 / 144
20 Ahlroos Timo TSSq 38,833 65 / 81
22 Kananen Henri JoSK 38,433 66 / 85
23 Selänne Lauri LSQ 38,292 67 / 68
24 Elo Samuli TSSq 38,133 68 / 56
25 Ruokangas Nuutti OSK 37,658 69 / 94
26 Pajo Timo SqK 36,725 70 / 78
27 Raiski Seppo Sq-88 36,650 71 / 71
28 Nummi Jukka NääsSq 35,333 72 / 72
29 Hautala Kari MetSq 35,167 73 / 60
30 Hautanen Eemeli JSK 34,333 74 / 122
31 Sutelainen Esa HSRC 34,250 75 / 86
32 Siren Mikael ESRC 33,333 76 / 64
33 Mustonen Ville SC Ruka 33,092 77 / 77
34 Selkälä Jonas NääsSq 31,983 78 / 84
35 Eskelinen Teemu TSSq 31,667 79 / 46
36 Leskinen Kale HSK 31,533 80 / 69
37 Lilja Sebastian ESRC 31,458 81 / 97
38 Värilä Marko HSK 30,967 82 / 87
39 Ekholm Tommi HSRC 30,725 83 / 91
40 Nevala Jaakko SC Ruka 30,625 84 / 89
41 Öhman Raoul Sq-88 30,583 85 / 98
42 Nakari Martti ESP 30,458 86 / 83
43 Antikainen Harri OSK 30,317 87 / 116
44 Koivisto Torbjörn ESP 28,983 88 / 101
45 Stengård Jonne SquNa 28,583 89 / 106
46 Falck Janne ESP 28,300 90 / 111
47 Virtanen Ilkka JSK 28,183 91 / 110
48 Lehtola Pasi LSQ 27,833 92 / 141
49 Valasma Harri OSK 27,333 93 / 102
50 Valtola Oskari MiSq 26,967 94 / 105
51 Tulonen Timo HSRC 26,900 95 / 117
52 Jokinen Tapio ESRC 26,342 96 / 90
53 Kuuluvainen Juha TSSq 26,167 97 / 88
54 Puumala Jari MetSq 25,833 98 / 99
55 Riutta Jan HSK 25,775 99 / 151
56 Välimäki Marko ESRC 25,633 100 / 120
57 Laakkonen Mika ESRC 25,517 101 / 138
58 Vesa Petri MetSq 25,000 102 / 114
59 Korhonen Kim ESRC 24,458 103 / 100
60 Vikström Jussi HSRC 24,400 104 / 93
61 Mäenpää Tero TSSq 23,813 105 / 164
62 Karhu Joonas LahtiSq 23,333 106 / 52
63 Lehmusvaara Frans JSK 23,250 107 / 121
64 Välimäki Risto ESP 23,230 108 / 126

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Saloranta Pyry SqK 22,867 109 / 112
2 Herola Timo SqK 22,833 110 / 125
2 Koivula Kimmo LahtiSq 22,833 111 / 133
2 Iglesias Angel NääsSq 22,833 112 / 189
5 Heinonen Juhani NääsSq 22,667 113 / 124
6 Viitala Jani NääsSq 22,500 114 / 118
7 Sulku Lasse SqK 22,250 115 / 96
8 Turtonen Olli TSK 22,167 116 / 66
9 Suutari Roope MiSq 22,063 117 / 137
10 Söderström Juha TSSq 21,833 118 / 129
11 Kuoppa Ari NääsSq 21,667 119 / 115
12 Kronlund Henri HSRC 21,500 120 / 131
13 Pyynönen Erkki NääsSq 21,458 121 / 113
14 Hatjasalo Juha HSRC 21,250 122 / 76
15 Kiviniemi Kimmo NääsSq 20,333 123 / 119
16 Vilminko Esa MetSq 20,167 124 / 130
17 Havaste Jukka HSRC 20,108 125 / 134
18 Räbinä Petri SqK 19,667 126 / 139
19 Jokinen Matti LahtiSq 19,500 127 / 108
20 Castrén Heikki MyyrSq 19,433 128 / 166
21 Kela Petri ESRC 19,292 129 / 75
22 Hämäläinen Martti SqJu 19,250 130 / 268
23 Toivonen Petri TSSq 19,063 131 / 103
24 Palo Timo LahtiSq 19,000 132 / 142
25 Vähämaa Vesa ESRC 18,925 133 / 140
26 Heikkilä Miro LahtiSq 18,667 134 / 136
27 Kauppi Karri HSRC 18,650 135 / 109
28 Kaistinen Markku JSK 18,463 136 / 167
29 Nousmaa Timo MyyrSq 18,167 137 / 132
30 Haanpää Hannu ESRC 17,833 138 / 107
31 Suistomaa Marko MiSq 17,708 139 / 50
32 Lindell Sami TSK 17,542 140 / 269
33 Kallioinen Timo SaSkö 17,500 141 / 157
34 Repo Petteri HSRC 17,442 142 / 92
35 Hassinen Heikki ESRC 17,417 143 / 198
36 Jämsä Sauli HSRC 17,358 144 / 176
37 Tuominen Esa HSRC 17,333 145 / 104
38 Saarela Matti YlivSq 16,667 146 / 95
38 Kärkkäinen Mikko TSK 16,667 147 / 147
38 Elovirta Janne HSRC 16,667 148 / 156
41 Kivi-Koskinen Harri HSRC 16,000 149 / 127
42 Niskala Samuli SC Ruka 15,833 150 / 173
43 Koskinen Ville SqK 15,780 151 / 190
44 Kuuluvainen Tuomas TSSq 15,667 152 / 73
45 Haapala Mikko SC Ruka 15,633 153 / 211
46 Ohtonen Hannu Sq-88 15,500 154 / 150
47 Blomqvist Arto OSK 15,333 155 / 168
48 Aalto Kari ESRC 14,842 156 / 149
49 Puhakka Ari MetSq 14,833 157 / 171
49 Keijonen Oskari ESRC 14,833 158 / 159
51 Hiltunen Ville JSK 14,500 159 / 135
51 Salonen Jari TSSq 14,500 160 / 308
53 Häggqvist Kaj LahtiSq 14,367 161 / 148
54 Lambert Risto JSK 14,292 162 / 208
55 Väisänen Kalle OSK 14,133 163 / 174
56 Lintunen Olli MiSq 14,100 164 / 143
57 Mäkisalo Esa SquNa 14,000 165 / 154
58 Kaartinen Jari SqJu 13,992 166 / 175
59 Mether Jari HSK 13,917 167 / 201
60 Leppänen Mika JSK 13,833 168 / 222
61 Okkonen Antti ESRC 13,800 169 / 169
62 Olkkonen Markku MiSq 13,667 170 / 254
62 Puumala Ilkka SC Ruka 13,667 171 / 178
64 Vuopala Risto HSRC 13,272 172 / 181
65 Ahola Juha MyyrSq 13,167 173 / 180
66 Riikonen Pekka LahtiSq 13,000 174 / 162
67 Korhonen Elias ESRC 12,983 175 / 207
68 Palojärvi Paul KSQ 12,500 176 / 153
69 Palosaari Heikki SC Ruka 12,375 177 / 161
70 Koponen Mikko JoSK 12,333 178 / 194
71 Siren Petteri ESRC 12,167 179 / 80
72 Halonen Juho SqK 12,147 180 /
73 En Janne KSQ 12,000 181 / 152
74 Luolamo Ville JoSK 11,833 182 / 195
75 Salo Teemu SqK 11,767 183 / 197
76 Lokkila Mauri SaSkö 11,667 184 / 188
77 Reinikainen Jukka KSQ 11,633 185 / 165
78 Packalen Petri SqJu 11,542 186 / 235
79 Laitila Mikko TSSq 11,367 187 / 212
80 Dyrnes Svein HSRC 11,042 188 / 172
81 Mankinen Teemu OSK 11,017 189 / 205
82 Liimatainen Juha ESRC 11,000 190 / 206
82 Kononen Heikki HSRC 11,000 191 / 82
84 Joutsi Teemu SquNa 10,900 192 / 251
85 Järvi Jouko ESRC 10,808 193 / 170
86 Kivilä Sami TSSq 10,667 194 / 231
87 Konttinen Vesa JSK 10,583 195 / 182
88 Raunio Arttu HSRC 10,567 196 / 220
89 Manninen Ville MiSq 10,500 197 / 187
90 Jattu Jani JSK 10,242 198 / 177
91 Salkala Ville ESRC 10,167 199 / 123
92 Liikala Keijo SqJu 10,100 200 / 209
92 Rapelo Risto NääsSq 10,000 201 / 191
92 Poikolainen Pyry Senators 10,000 202 / 163
95 Määttänen Jani YlivSq 9,833 203 / 214
95 Turkia Kari LahtiSq 9,833 204 / 215
97 Elo Santtu TSSq 9,817 205 / 216
98 Vaara Vesa-Matti YlivSq 9,700 206 / 277
99 Tuominen Lauri LSQ 9,583 207 / 128
100 Tirkkonen Juha ESP 9,422 208 / 286
101 Klemola Kimmo LrSS 9,333 209 /
102 Pääkkönen Marko YlivSq 9,100 210 / 224
102 Saari Jarmo ESRC 9,100 211 / 225
104 Salminen Jukka-Pekka OSK 9,042 212 / 298
105 Poganitsch Martin TSSq 9,000 213 / 193
105 Rönkkö Ismo HSRC 9,000 214 / 226
107 Haapakoski Sami YlivSq 8,833 215 / 228
108 Niskala Kari SC Ruka 8,750 216 /
109 Annala Timo LSQ 8,733 217 / 186
110 Nykänen Jouni JSK 8,667 218 / 217
110 Söderholm Tom TSSq 8,667 219 / 155
110 Suominen Jouni HSK 8,667 220 / 266
113 Thil Karri SqJu 8,542 221 / 230
114 Huhtakangas Jari YlivSq 8,333 222 / 232
114 Salomaa Tommi Sq-88 8,333 223 / 233
116 Punttila Lasse JSK 8,200 224 / 184
117 Mustonen Jarkko JoSK 8,167 225 / 236
117 Naakka Tommi LrSS 8,167 226 /
117 Seidel Mika Sq-88 8,167 227 / 160
120 Kostiainen Jussi TSK 8,125 228 / 238
121 Oksa Mika SaSkö 8,000 229 / 183
122 Karppinen Esa JSK 7,833 230 / 203
122 Kostamoinen Ville TSSq 7,833 231 / 218
122 Pöljö Matti KSQ 7,833 232 / 242
125 Helenius Sami NääsSq 7,833 233 / 244
126 Ulkuniemi Tapio KSC 7,800 234 / 245
127 Petelius Keijo KSQ 7,667 235 / 257
127 Viittanen Jarmo OSK 7,667 236 / 246
127 Visanko Miikka OSK 7,667 237 / 247

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Rikberg Antti KSC 7,633 238 / 248
2 Sorvali Esa TSK 7,500 239 / 281
3 Lind Tommi ESRC 7,367 240 / 322
4 Sainio Teemu NääsSq 7,292 241 / 249
4 Korolainen Vesa SC Ruka 7,292 242 / 210
6 Pietilä Henry HSRC 7,217 243 / 223
7 Hänninen Risto TSSq 7,000 244 / 199
7 Huhtamäki Tomi OSK 7,000 245 / 158
9 Herola Veikko SqK 6,917 246 / 256
10 Rissanen Seppo HSK 6,900 247 / 145
11 Martola Ole HSRC 6,833 248 / 318
11 Kankaanpää Niklas ESRC 6,833 249 / 258
11 Lindqvist Oskari SqK 6,833 250 / 260
14 Poutiainen Hannu SqK 6,733 251 / 261
15 Wallin Toni JSK 6,667 252 / 146
15 Lötjönen Toni Senators 6,667 253 / 334
15 Mäkinen Atte ESRC 6,667 254 / 283
18 Juntunen Kari ESRC 6,500 255 / 202
18 Hämäläinen Anton HSRC 6,500 256 / 294
20 Åström Axel OSK 6,458 257 / 304
21 Pukari Santeri OSK 6,417 258 / 263
22 Luoma Petri TSK 6,250 259 / 267
23 Jaakkola Jarmo ESRC 6,000 260 / 227
23 Lind Antti HSRC 6,000 261 / 179
25 Olkinuora Heikki SqK 5,900 262 / 271
25 Pahlen von der William HSRC 5,900 263 / 250
27 Nyström Patrik ESRC 5,833 264 / 213
28 Nevalainen Esko MiSq 5,667 265 / 185
28 Honkanen Joonas Senators 5,667 266 /
28 Saareks Jorma KSQ 5,667 267 / 240
31 Putkonen Antti KSC 5,600 268 / 274
32 Ekholm Lars VSK 5,438 269 / 204
33 Laitinen Oskari OSK 5,400 270 / 276
34 Teräsvirta Heikki MiSq 5,342 271 / 338
35 Kylliäinen Joonas ESRC 5,333 272 / 200
36 Peltola Janne-Matti HSRC 5,200 273 / 221
37 Simonen Sami JoSK 5,000 274 / 280
37 Kulmavuori Pekka Sq-88 5,000 275 / 262
37 Lindström Tapani LahtiSq 5,000 276 / 264
37 Tamminen Timo HSRC 5,000 277 / 282
37 Somero Markku YlivSq 5,000 278 / 284
37 Koskela Vesa LahtiSq 5,000 279 / 285
43 Syvänen Juha NääsSq 4,833 280 /
43 Sillanpää Mikko LSQ 4,833 281 / 252
45 Rasmus Petri JSK 4,792 282 / 343
46 Ruismäki Ville ESRC 4,750 283 / 290
47 Stengård Atte SquNa 4,733 284 / 255
48 Särkiniemi Jan Senators 4,667 285 /
48 Tanskanen Ari SqK 4,667 286 / 287
50 Karjala Eero HSRC 4,567 287 / 302
50 Pentikäinen Joni MiSq 4,567 288 / 291
52 Tyyskä Antti TSK 4,500 289 / 243
53 Jousimies Terho Sq-88 4,333 290 / 192
53 Kirsimaa Joel JSK 4,333 291 / 265
53 Eklund Henri SaSkö 4,333 292 / 295
53 Hirvikoski Pekka HSK 4,333 293 / 340
57 Kerttula Klaus MiSq 4,167 294 / 299
57 Pönkkö Ilari OSK 4,167 295 / 300
59 Paatelainen Leo HSRC 3,967 296 / 297
60 Salminen Severi OSK 3,958 297 / 353
61 Rodgersson Simon MyyrSq 3,833 298 / 259
61 Salmela Jorma NääsSq 3,833 299 / 319
61 Kunelius Tapio YlivSq 3,833 300 / 305
61 Joukainen Sami KSQ 3,833 301 / 306
65 Rale Ari Sq-88 3,667 302 / 307
65 Romu Timo SaSkö 3,667 303 / 270
65 Salonen Karri Senators 3,667 304 /
65 Kytö Arto LahtiSq 3,667 305 /
69 Marttinen Atte ESRC 3,583 306 / 309
70 Al-Daghistani Emir JSK 3,567 307 / 310
71 Määttänen Petri YlivSq 3,500 308 / 311
72 Niivuori Lasse LSQ 3,333 309 / 273
72 Pitkänen Lupu HSRC 3,333 310 / 234
74 Kattelus Kari MiSq 3,167 311 / 315
74 Moilanen Ilkka ESRC 3,167 312 / 317
76 Walli Bertil ESP 3,147 313 / 373
77 Häkkinen Jani ESRC 3,088 314 / 371
78 Raunio Timo VSK 3,067 315 / 321
79 Hartikainen Jussi SqK 3,000 316 / 323
80 Ylipoussu Tapani SC Ruka 2,875 317 /
81 Kivi-Koskinen Marko HSRC 2,833 318 / 229
81 Aiston Samuel ESRC 2,833 319 / 346
81 Winberg Kenneth TSSq 2,833 320 /
84 Hilli Johannes OSK 2,800 321 / 326
85 Niskala Onni SC Ruka 2,783 322 / 327
86 Luhtala Topi ESRC 2,700 323 / 314
86 Poussa Santeri ESRC 2,700 324 / 339
88 Merta Markku MyyrSq 2,667 325 / 239
88 Savolainen Juha HSRC 2,667 326 / 330
88 Lindberg Aimo TSSq 2,667 327 / 293
88 Vakkala Ari HSRC 2,667 328 / 237
88 Gokool Khemrajsingh HSRC 2,667 329 / 312
93 Laakkonen Mikko HSRC 2,500 330 / 303
93 Kaarenmaa Timo MyyrSq 2,500 331 / 332
93 Ojanperä Jarmo TSSq 2,500 332 / 333
93 Seppälä Markus HSRC 2,500 333 /
93 Suvanto Teemu HSRC 2,500 334 / 279
93 Toivanen Roope TSSq 2,500 335 / 337
99 Haapakoski Niko HSRC 2,450 336 / 313
100 Mäntylä Tommi ESRC 2,417 337 / 365
100 Manninen Max ESRC 2,417 338 / 379
102 Mäkinen Eero NääsSq 2,400 339 / 278
103 Eskola Ville ESRC 2,383 340 / 350
104 Lyytikkä Jarkko LahtiSq 2,333 341 / 196
104 Puurunen Samuli Sq-88 2,333 342 /
106 Vuorenmaa Antti ESRC 2,317 343 / 341
107 Hakkari Mika TSK 2,292 344 / 342
108 Rönn Risto SqJu 2,267 345 / 345
109 Kaukonen Tuomas ESRC 2,183 346 / 367
110 Lindholm Tomi TSK 2,083 347 / 349
111 Vehniäinen Jussi Senators 2,000 348 / 241
112 Pakkanen Tony TSK 1,833 349 / 403
113 Vanhanen Joel ESRC 1,800 350 / 347
114 Heinilä Tommi ESRC 1,750 351 / 377
115 Laitinen Timo HSRC 1,733 352 / 356
115 Laaksonen Kari TSSq 1,733 353 / 357
115 Jokinen Leevi OSK 1,733 354 / 358
118 Juurinen Janne TSK 1,667 355 / 359
118 Saunalammi Timo HSRC 1,667 356 / 316
118 Granberg Jan KSQ 1,667 357 / 301
118 Häyrinen Antti MyyrSq 1,667 358 / 360
118 Ollikainen Axel ESRC 1,667 359 / 392
118 Kumpulainen Esko MyyrSq 1,667 360 / 361
118 Rundman Carl-Kristian HSK 1,667 361 /
125 Spåra Oskari JSK 1,633 362 / 362
126 Liikanen Jasper OSK 1,617 363 / 363
127 Kuparinen Emilio HSRC 1,583 364 / 364
127 Vierelä Juho HSK 1,583 365 / 351
127 Anttila Pyry HSK 1,583 366 / 355
130 Takaluoma Topi OSK 1,567 367 / 366
131 Kotila Juuso ESRC 1,433 368 / 380
132 Karttunen Niku-Heikki HSK 1,417 369 / 370
133 Putkonen Jussi HSRC 1,400 370 / 372
134 Käkelä Jani SC Ruka 1,333 371 / 275
134 Korpi Vesa KSQ 1,333 372 / 324
134 Kaarenmaa Sampo MyyrSq 1,333 373 /
134 Rahikainen Petteri HSK 1,333 374 / 352
134 Lunetta Viktor MyyrSq 1,333 375 / 320
134 Fitzpatrick Hugh MyyrSq 1,333 376 / 376
134 Pietarinen Julius MyyrSq 1,333 377 / 378
134 Kauppinen Markku HSK 1,333 378 /
134 Högström Karl-Kristian ESRC 1,333 379 /
143 Laakkonen Antti ESRC 1,250 380 / 369
144 Sarlund Juha HSRC 1,167 381 / 381
144 Parmonen Juha-Matti TSK 1,167 382 / 382
144 Penttilä Risto E.J. HSK 1,167 383 / 383
147 Haakanen Samuli SaSkö 1,083 384 / 384
148 Pyre Erkki ESRC 1,000 385 / 219
148 Leskijärvi Aleksi ESRC 1,000 386 / 402
148 Niskanen Aaro TSK 1,000 387 /
151 Salovaara Hugo OSK 0,950 388 / 386
151 Blomster Patrik SquNa 0,950 389 / 387
153 Byman Per-Erik ESP 0,933 390 / 328
153 Laine Jorma ESP 0,933 391 / 388
153 Pitkänen Esko MiSq 0,933 392 / 389
153 Pitkänen Teppo LSQ 0,933 393 / 390
157 Mäntylä Teemu ESRC 0,917 394 / 395
157 Laaksonen Marko SaSkö 0,917 395 / 393
159 Hyrske Markku HSK 0,833 396 / 272
159 Brennan Paul MetSq 0,833 397 / 394
159 Määttä Noa HSK 0,833 398 / 396
162 Utti Pekka ESP 0,800 399 / 397
162 Rissanen Eino ESRC 0,800 400 / 398
164 Heimo Hannu SaSkö 0,667 401 / 329
164 Koivula Krister NääsSq 0,667 402 / 404
164 Kääriäinen Anssi MiSq 0,667 403 / 405
164 Savi-aho Mikko MetSq 0,667 404 / 406
164 Yli-Rantala Antti SquNa 0,667 405 / 407
169 Granö Konsta ESRC 0,583 406 / 400
169 Daoud Daniel ESRC 0,583 407 / 385
169 Tossavainen Teemu KSQ 0,583 408 / 409
169 Puura Henri HSRC 0,583 409 / 417
169 Eklund Santeri SaSkö 0,583 410 / 410
169 Kyöstilä Antti SaSkö 0,583 411 / 411
169 Veikkolainen Teemu SaSkö 0,583 412 / 412
169 Veikkolainen Tomi SaSkö 0,583 413 / 413
177 Jämsén Matias ESRC 0,500 414 / 414
178 Tossavainen Toni KSQ 0,417 415 / 419
179 Nastolin Pontus HSK 0,333 416 / 416
179 Kasen Patrik HSK 0,333 417 / 432
179 Heikkinen Matias JSK 0,333 418 / 421
179 Määttänen Antto TSSq 0,333 419 /
179 Koivisto Tuomas HSK 0,333 420 /
179 Hopealehto Rasmus ESRC 0,333 421 /
185 Saareks Jesse KSQ 0,250 422 / 420
185 Kallio Juho MiSq 0,250 423 / 422
185 Kämäräinen Aapo MiSq 0,250 424 / 423
188 Kallio Juuso SaSkö 0,167 425 / 425
188 Ihatsu Valtteri JSK 0,167 426 / 436
190 Vuola Ville HSK 0,083 427 / 430
190 Zilliacus Wim HSK 0,083 428 / 431
190 Andrejev Joachim ESRC 0,083 429 / 433
190 Skön Joonas MiSq 0,083 430 / 434
190 Toivonen Eemeli MiSq 0,083 431 / 435
190 Haggren Ilari ESRC 0,083 432 /
190 Heiskanen Santeri TSSq 0,083 433 /
190 Leppänen Joose ESRC 0,083 434 /
190 Vastamäki Akseli JSK 0,083 435 /

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
=1 Coufal Birgit ESRC (Liigaranking)
1 Soini Emilia ESRC 150,625 1 / 1
2 Kononen Elina ESRC 149,563 2 / 2
3 Valtola Saara MiSq 139,638 3 / 3
4 Koskinen Riina SqK 124,475 4 / 4
5 Falck Nea ESRC 111,600 5 / 5
6 Ekholm Maarit HSRC 104,625 6 / 6

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Björnström Michaela HSRC 101,000 7 / 7
2 Piekäinen Riikka ESRC 85,188 8 / 9
3 Pohjavaara Saana TSK 84,188 9 / 8
4 Ojala Pia ESRC 80,250 10 / 16
5 Vähämaa Jenni ESRC 79,625 11 / 12
6 Nordling Jenni ESRC 72,750 12 / 11
7 Vanhanen Susanna MiSq 71,250 13 / 10
8 Vainio Marja JSK 70,650 14 / 18
9 Vuorela Lotta JSK 70,000 15 / 17
10 Rusila Hanna ESRC 69,750 16 / 13
11 Korpeinen Sofia ESRC 63,913 17 / 14
12 Luhtala Inka ESRC 63,125 18 / 15
13 Luhtala Raila ESRC 60,163 19 / 22
14 Huuhka Henrietta SqK 58,000 20 / 19
15 Hartikainen Krista SqK 54,500 21 / 21
16 Lilja Cecilia ESRC 52,600 22 / 20

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vanhanen Marianna MiSq 51,900 23 / 28
2 Rikko Sille HSRC 51,000 24 / 23
3 Lehikoinen Anni ESRC 49,350 25 / 24
3 Abdel Hamid Amanda SqK 49,350 26 / 25
5 Aalto-Setälä Katri ESRC 48,100 27 / 27
6 Koivu Tiina ESRC 40,875 28 / 44
7 Korhonen Emilia ESRC 40,125 29 /
8 Heikkilä Jenni ESRC 37,413 30 / 30
9 Vuolo Eevamaria OSK 33,250 31 / 31
10 Kananen Sanna TSK 30,500 32 / 35
11 Mäkelä Minna TSK 30,000 33 / 29
12 Laaksonen Mira MiSq 27,950 34 / 38
13 Seren Yrsa ESRC 26,250 35 / 33
14 Pöntinen Minna JSK 22,750 36 / 43
15 Kiviharju Kristiina JSK 22,500 37 / 45
16 Schneider Leena JSK 22,000 38 / 56
17 Ylikoski Laura TSK 21,250 39 / 46
18 Åkerberg Sirpa TSK 21,000 40 / 39
19 Byman Pinja ESRC 20,500 41 / 34
20 Tuunanen Jutta MiSq 20,000 42 /
20 Houtsonen Outi SqK 20,000 43 / 32
22 Berggren Katariina ESRC 19,750 44 / 26
23 Innala Minna TSK 19,000 45 / 41
24 Rehula Maria ESRC 18,125 46 / 36

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Lu Cong ESRC 17,350 47 / 47
2 Koivumäki Sanna ESRC 17,188 48 / 54
3 Björnström Carola HSRC 13,250 49 / 50
4 Laine Helena TSK 12,500 50 / 40
5 Närhi Taina ESRC 12,250 51 / 48
6 Uusitalo Milla OSK 11,275 52 / 55
7 Takaluoma Iida OSK 10,550 53 / 57
8 Hartikainen Pia JSK 10,000 54 / 42
9 Björnström Carina HSRC 7,500 55 / 51
10 Lahtinen Hanna TSK 7,000 56 / 52
11 Valasma Saana OSK 6,875 57 / 58
12 Penttilä Johanna ESRC 6,850 58 / 49
13 Hilli Karoliina OSK 4,825 59 / 60
14 Salmi Johanna KSQ 4,250 60 / 63
15 Heikkilä Ella ESRC 3,625 61 / 64
15 Takala Helmi TSK 3,625 62 / 68
17 Först Jenni ESRC 3,250 63 / 61
18 Serenius Liisa HSK 3,150 64 / 66
19 Karjalainen Anne-Mari SC Ruka 3,000 65 /
20 Joutsi Viola SquNA 2,700 66 / 71
21 Serenius Salla HSK 2,625 67 / 73
22 Ollikainen Nea ESRC 2,475 68 / 65
23 Kotila Jane ESRC 2,375 69 / 69
23 Salmi Heidi KSQ 2,375 70 / 74
25 Blomqvist Isabel ESRC 2,250 71 / 62
25 Laitinen Maritta OSK 2,250 72 / 70
27 Ylikoski Heidi TSK 1,950 73 / 76
28 Stengård Kamilla SquNa 1,775 74 / 78
29 Kadmiry Salima HSK 1,750 75 / 72
29 Istomin Antonia ESRC 1,750 76 / 80
31 Majara Eeva TSK 1,575 77 / 75
32 Lehikoinen Iida ESRC 1,375 78 / 79
32 Lampila Anni ESRC 1,375 79 / 67
34 Korpeinen Elsa ESRC 1,125 80 / 84
34 Stengård Roosa SquNa 1,125 81 / 89
36 Aalto-Setälä Iiris ESRC 0,875 82 /
36 Cronstedt Daniela ESRC 0,875 83 / 77
36 Kervinen Elina JSK 0,875 84 / 87
39 Liikanen Vilma OSK 0,750 85 / 81
40 Joutsi Iiris SquNa 0,625 86 /
41 Nyström Ida ESRC 0,500 87 / 83
42 Hynönen Riina MiSq 0,250 88 / 85
42 Pekonen Sonja MiSq 0,250 89 / 88
42 Lappalainen Iivi OSK 0,250 90 / 90
45 Vanhanen Maj ESRC 0,125 91 / 82
45 Haggren Pinja ESRC 0,125 92 /