Facebook
Twitter
In English

Maajoukkueiden toiminta

Maajoukkueiden, leiritysryhmien ja harjoituskeskuksen toiminta kaudella 2014-2015

Leiritysryhmät:

Miesten maajoukkue + U19
Vastuuvalmentajat: Mika Monto (miehet), Ari Pelkonen (U19)

Naisten Maajoukkue + U19
Vastuuvalmentaja: Tomi Niinimäki

U17+U15 maajoukkueet
Vastuuvalmentaja: Jaakko-Antti Peltola

Nikkihiiret (U13-leiritysryhmä)
Vastuuvalmentaja: Anssi Määttänen

Maajoukkue- ja leiritysryhmien kokoonpanot ilmoitetaan ryhmiin valituille lähipäivinä ensimmäisen leirikutsun yhteydessä. SSqL:n testien tekeminen on edellytys maajoukkue- ja leiritysryhmätoiminnassa mukana olemiseen.

TAPAHTUMAKALENTERI

10-22.8.2014 World Junior Championships, individual+teams (Valmentaja: Ari Pelkonen)
29-31.08.2014 FINNISH JUNIOR OPEN, Helsinki

13-14.09.2014 LEIRIVIIKONLOPPU 1

09-12.10.2014 NORDIC JUNIOR OPEN, Malmö (Valmentaja: Mika Monto)
30.10.–02.11.2014 BELGIAN JUNIOR OPEN, Bryssel, Belgia
22.-23.11.2014 LEIRIVIIKONLOPPU (M/N/U19/Merihaka, Nikkihiirten leiri (U13/Tali))
29-30.11.2014 LEIRIVIIKONLOPPU (U17/15 Kuopio)
04-07.12.2014 SWISS JUNIOR OPEN, Langnau Am Albis, Sveitsi (Valmentaja: Harri Valasma)
02-06.01.2015 BRITISH JUNIOR OPEN, Sheffield, Englanti
17-18.01.2015 JUNIORIEN SM-KILPAILUT, Helsinki
27.1.-1.2.2015 SAVCOR FINNISH OPEN, Mikkeli
13-15.02.2105 AIKUISTEN SM-KILPAILUT
19-22.02.2015 FRENCH JUNIOR OPEN, Lille, Ranska
12-15.03.2015 GERMAN JUNIOR OPEN, Nürnberg, Saksa (Valmentaja: TBC)
21-22.03.2015 LEIRIVIIKONLOPPU (Nikkihiiret, U19)
28.3-5.04.2015 U-19 EM-KISAT, Praha, Tsekki (Valmentaja: Ari Pelkonen)
29.04- 02.05.2015 AIKUISTEN EM-KILPAILUT (Valmentajat: Olli Tuominen, Tomi Niinimäki)
02-03.05.2015 LEIRIVIIKONLOPPU (U-15 & U-17 EM-Joukkueet)
14-17.05.2015 U-15 ja U-17 EM-KISAT, Porto, Portugali (Valmentajat: Jaakko-Antti Peltola, TBC)
1.-5.6. 2015 Kesäleiri U15 ja U13

Kesätestit on tehtävä 15.6. mennessä seuroissa tai liiton testitilaisuuksissa.

2-6.7.2015 PIONEER JUNIOR OPEN, Köln, Saksa (Valmentaja: TBC)
8-12.7.2015 Dutch Junior Open, Amsterdam, Hollanti (Valmentaja: TBC)

Harjoituskeskus
MÄKELÄNRINTEEN AAMUHARJOITUKSET TIISTAISIN, KESKIVIIKKOISIN JA PERJANTAISIN 07.45-09.30 (Ari Pelkonen, Mika Monto vastuussa yhdestä aamuharjoituksesta/vko syksyn ajan).
OHJATTU ILTAHARJOITUS TORSTAISIN 16.45-18.30 (Ari Pelkonen), PELIHARJOITUS MAANANTAISIN 16.00-17.30 (EI SSqL:n valmentajaa).

HaKe-ryhmä:
Emilia Korhonen
Kristian Rautiainen
Jami Äijänen
Miko Äijänen
Nea Falck
Mika Laakkonen
Sanna Koivumäki
Javed Ali

KAIKILLA M+N+U19 -RYHMIIN KUULUVILLA OIKEUS KÄYDÄ HAKE-TREENEISSÄ.

 


KV. KILPAILUKUTSUJA
Valmennuksen johtoryhmän tiedotteet