Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2014-2015

Miesten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Ulkomaalaisten rekisteröinnit ja seurasiirrot
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2013-14 | Playoffs ja karsinnat 2014
Squashliiga 2012-13 | Playoffs ja karsinnat 2013
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005


SM-SARJA, naiset
OTTELUOHJELMA

27.9.14 01.11.14 10.01.15
MiSq / Mikkeli OSK / Oulu ESRC / Espoo
ESRC I – MiSq 1-2
ESRC III – OSK 0-3
ESRC I – ESRC II 3-0
MiSq – ESRC III 3-0
OSK – ESRC II 1-2
ESRC I – ESRC III 3-0
ESRC III – MiSq 0-3
ESRC II – OSK 2-1
ESRC III – ESRC I 0-3
MiSq – ESRC II 0-3
ESRC I – OSK 2-1
ESRC III – ESRC II 0-3
OSK – MiSq 1-2
ESRC II – MiSq 1-2
OSK – ESRC I 0-3
ESRC II – ESRC III 3-0
MiSq – OSK 2-1
ESRC II – ESRC I 2-1
OSK – ESRC III 1-2
MiSq – ESRC I 2-1
18.04.2015
Playoffs

2014-15: Naisten SM-sarja

JoukkueOVHOSPisteet
ESRC II87119-519
MiSq87116-816
ESRC I 84415-915
OSK8178-168
ESRC III 8172-222

Tulokset 27.9.2014

ESRC I – MiSq 1 – 2 (3-7, 82-103)
Kononen Elina – Vanhanen Saara 3-1 (10/12, 11/7, 11/7, 11/9)
Ojala Pia – Tuunanen Jutta 0-3 (6/11, 1/11, 10/12)
Korhonen Jenni – Vanhanen Susanna 0-3 (5/11, 10/12, 7/11)
ESRC III – OSK 0 – 3 (1-9, 56 – 111)
Koivumäki Sanna – Huuhka Henrietta 0-3 (2/11, 3/11, 3/11)
Heikkilä Jenni – Uusitalo Milla 0-3 (9/11, 6/11, 2/11)
Lehikoinen Anni – Takaluoma Iida 1-3 (11/13, 12/10, 5/11, 3/11)
ESRC I – ESRC II 1 – 2 (5-7, 93-106)
Elina Kononen – Korhonen Emilia 3-1 (11/5, 11/9, 6/11, 11/1)
Ojala Pia- Piekäinen Riikka 2-3 (11/9, 11/5, 5/11, 4/11, 4/11)
Pinja Byman – Falck Nea 0-3 (7/11, 4/11, 8/11)
MiSq – ESRC III 3 – 0 (9-0 / 99 – 28)OSK – ESRC II 0 – 3 ( 1-9 / 46-107)
Huuhka Henrietta – Korhonen Emilia 0-3 (4/11, 1/11, 4/11)
Uusitalo Milla – Piekäinen Riikka 1-3 (11/8, 5/11, 3/11, 2/11)
Takaluoma Iida – Nea Falck 0-3 (4/11, 6/11, 6/11)
ESRC I – ESRC III 3 – 0 (9-0 / 99-36)
Ojala Pia – Koivumäki Sanna 3 – 0 (11/3, 11/4, 11/5)
Korhonen Jenni – Heikkilä Jenni 3-0 (11/4, 11/3, 11/4)
Byman Pinja – Lehikoinen Anni 3-0 (11/5, 11/1, 11/7)


Tulokset 1.11.2014


Tulokset 10.1.2015

ESRC II – MiSq 1-2 (3-7 / 86-102)
Emilia Korhonen – Saara Vanhanen 0-3 (8/11 9/11 4/11)
Riikka Piekäinen – Jutta Tuunanen 0-3 (4/11 8/11 12/14)
Nea Falck – Susanna Vanhanen 3-1 (8/11 11/8 11/8 11/6)
OSK – ESRC I 0-3 (0-9 / 46-99)
Henrietta Huuhka – Birgit Coufal 0-3 (1/11 6/11 8/11)
Saana Valasma – Jenni Korhonen 0-3 (6/11 7/11 5/11)
Iida Takaluoma – Marja Vainio 0-3 (6/11 3/11 4/11)
ESRC II – ESRC III 3-0 (9-0 / 101-55)
Emilia Korhonen – Sanna Koivumäki 3-0 (11/5 11/3 11/8)
Riikka Piekäinen – Katri Aalto-Setälä 3-0 (11/5 11/3 11/6)
Hanna Rusila – Jenni Vähämaa 3-0 (13/11 11/8 11/6)
MiSq – OSK 2-1 (6-3 / 89-62)
Jutta Tuunanen – Henrietta Huuhka 3-0 (11/8 11/4 11/1)
Susanna Vanhanen – Saana Valasma 3-0 (11/5 11/5 11/5)
Mira Laaksonen – Iida Takaluoma 0-3 (6/11 10/12 7/11)
ESRC II – ESRC I 2-1 (6-3 / 88-62)
Emilia Korhonen – Birgit Coufal 0-3 (8/11 7/11 7/11)
Riika Piekäinen – Jenni Korhonen 3-0 (11/2 11/5 11/6)
Nea Falck – Marja Vainio 3-0 (11/6 11/5 11/5)
OSK – ESRC III 1-2 (4-7 / 83-96)
Henrietta Huuhka – Sanna Koivumäki 3-1 (11/4 11/3 7/11 11/5)
Saana Valasma – Katri Aalto-Setälä 0-3 (9/11 2/11 6/11)
Iida Takaluoma – Jenni Vähämaa 1-3 (2/11 11/7 8/11 5/11)
MiSq – ESRC I 2-1 (6-4 / 100-72)
Saara Vanhanen – Birgit Coufal 0-3 (7/11 9/11 8/11)
Jutta Tuunanen – Marja Vainio 3-0 (11/2 11/3 11/4)
Susanna Vanhanen – Maria Rehula 3-1 (11/6 11/8 10/12 11/4)