Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2014-2015

Miesten SM | Naisten SM | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Ulkomaalaisten rekisteröinnit ja seurasiirrot
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2013-14 | Playoffs ja karsinnat 2014
Squashliiga 2012-13 | Playoffs ja karsinnat 2013
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005


I-DIVISIOONA, A-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

27.09.14 1.11.14 13.12.14
Sq-88 / Espoo ESRC / Espoo TSSq / Turku
ESRC II – Sq-88 I 2-2
HSRC I – TSSq II 3-1
HSRC II – ESRC II 0-4
ESRC III – TSSq II 3-1
HSRC II – Sq-88 I 2-2
ESRC III – HSRC I 2-2
TSSq II – ESRC II 0-4
HSRC I – Sq-88 I 2-2
ESRC III – HSRC II 4-0
HSRC I – ESRC II 1-3
TSSq II – HSRC II 4-0
ESRC III – Sq-88 I 1-3
TSSq II – Sq-88 I 2-2
ESRC III – ESRC II 2-2
HSRC I – HSRC II 1-3
Sq-88 I – ESRC III 2-2
ESRC II – HSRC I 3-1
HSRC II – TSSq II 1-3
 
10.01.15 28.2.15
HSRC / Helsinki HSRC / Helsinki
Sq-88 II – ESRC II 1-3
Sq-88 II – HSRC II 3-1
ESRC II – HSRC II 4-0

ESRC / Espoo
TSSq II – HSRC I 3-1
TSSq II – ESRC III 1-3
HSRC I – ESRC III 1-3

Sq-88 I – TSSq II 2-2
HSRC II – HSRC I 2-2
ESRC II – ESRC III 3-1
Sq-88 I – HSRC I 1-3
ESRC II – TSSq II 4-0
HSRC II – ESRC III 1-3

2014-15: Miesten 1-divisioona, A-lohko

JoukkueOVTHOSPisteet
ESRC II108232-832
ESRC III1053224-1624
Sq-881026220-2020
HSRC I1023517-2317
TSSq II1022617-2317
HSRC II1012710-3010


Tulokset 28.2.2015

Sq-88 I – TSSq II 2-2 (6-8 / 105-134)
Santtu Puurunen – Tuomas Kuuluvainen 3-0 (11/7 11/4 11/9)
Ilkka Aarto – Olli Marjamäki 3-2 (16/14 11/ 6 8/11 8/11 11/6)
Samuli Puurunen – Timo Ahlroos 0-3 (4/11 5/11 9/11)
w.o. – Juha Kuuluvainen 0-3 (0/11 0/11 0/11)
HSRC II – HSRC I 2-2 (9-6 / 144-133)
Jussi Vikström- Esa Tuominen 3-0 (11/7 11/4 11/9)
Petteri Repo – Ilmari Vikström 1-3 (2/11 12/14 11/3 5/11)
Jukka Havaste – Risto Vuopala 3-0 (11/8 11/9 11/9)
Esa Sutelainen – Tommi Ekholm 2-3 (11/5 11/7 6/11 8/11 12/14)
ESRC II – ESRC III 3-1 (10-3 /134-85)
Topias Aalto – Harry Lilja 1-3 (7/11 11/8 7/11 9/11)
Tommi Lind – Touko Juntunen 3-0 (11/4 11/6 11/7)
Ville Salkala – Tuomo Pohjamies 3-0 (11/5 12/10 11/6)
Mikael Sirén – Kari Juntunen 3-0 (11/2 11/1 11/3)
Sq-88 I – HSRC I 1-3 (3-9 / 48-117)
Santtu Puurunen – Esa Tuominen 3-0 (11/7 11/7 6/4 rtd)
Ilkka Aarto – Ilmari Vikström 0-3 (4/11 5/11 3/11)
Samuli Puurunen – Risto Vuopala 0-3 (4/11 1/11 3/11)
w.o. – Tommi Ekholm 0-3 (0/11 0/11 0/11)
ESRC II – TSSq II 4-0 (12-0 / 133-71)
Topias Aalto – Tuomas Kuuluvainen 3-0 (11/8 11/9 11/4)
Tommi Lind – Olli Marjamäki 3-0 (11/9 11/6 11/5)
Mikael Sirén – Timo Ahlroos 3-0 (11/4 11/4 12/10)
Patrik Nyström – Juha Kuuluvainen 3-0 (11/1 11/6 11/5)
HSRC II – ESRC III 1-3 (7-9 / 150-154)
Jussi Vikström – Harry Lilja 2-3 (9/11 11/5 9/11 13/11 3/11)
Petteri Repo – Touko Juntunen 0-3 (9/11 11/13 6/11)
Jukka Havaste – Tuomo Pohjamies 2-3 (3/11 11/6 6/11 16/14 10/12)
Esa Sutelainen – Kari Juntunen 3-0 (11/8 11/8 11/0)


Tulokset 10.1.2015

Sq-88 I – ESRC II 1-3 (5-9 / 103-127)
Santtu Puurunen – Topias Aalto 2-3 (7/11 11/6 11/4 2/11 5/11)
Seppo Raiski – Tero Timberg 0-3 (2/11 4/11 6/11)
Terho Jousimies – Mikko Rautiola 3-0 (11/4 11/7 11/6)
Tommi Salomaa – Tommi Lind 0-3 (4/11 10/12 8/11)
Sq-88 I – HSRC I 3-1 (10-5 / 150-124)
Santtu Puurunen – Jussi Vikström 3-1 (11/9 11/7 5/11 8/11 11/7)
Seppo Raiski – Jukka Havaste 1-3 (9/11 16/14 8/11 5/11)
Terho Jousimies – Esa Sutelainen 3-0 (11/4 11/7 11/4)
Tommi Salomaa – Markus Seppälä 3-0 (11/6 13/11 11/0)
ESRC II – HSRC I 4-0 (12-1 / 138-76)
Topias Aalto – Jussi Vikström 3-1 (11/3 11/3 6/11 11/6)
Tero Timberg – Jukka Havaste 3-0 (11/7 11/4 11/6)
Tommi Lind – Esa Sutelainen 3-0 (11/3 11/7 11/1)
Ville Salkala – Markus Seppälä 3-0 (11/3 11/9 11(7)
TSSq II – HSRC I 3-1 (10-6 / 164-123)
Olli Marjamäki – Ilmari Vikström 3-2 (10/12 11/6 11/5 5/11 11/5)
Timo Ahlroos – Risto Vuopala 3-1 (11/6 11/3 9/11 11/4)
Juha Kuuluvainen – Juha Hatjasalo 1-3 (9/11 12/10 10/14 10/12)
Tom Söderholm – Tuukka Niemi 3-0 (11/6 11/5 11/2)
TSSq II – ESRC III 1-3 (5-11 / 128-163)
Olli Marjamäki – Harry Lilja 3-2 (8/11 11/8 11/5 12/14 11/8)
Timo Ahlroos – Touko Juntunen 0-3 (3/11 4/11 8/11)
Juha Kuuluvainen – Mika Laakkonen 1-3 (4/11 5/11 11/7 8/11)
Tom Söderholm – Tuomo Pohjamies 1-3 (11/9 4/11 11/13 6/11)
HSRC I – ESRC III 1-3 (4-9 / 103-129)
Ilari Vikström – Harry Lilja 3-0 (11/8 11/6 11/8)
Risto Vuopala – Touko Juntunen 0-3 (7/11 9/11 8/11)
Timo Tulonen – Mika Laakkonen 0-3 (7/11 6/11 6/11)
Tuukka Niemi – Tuomo Pohjamies 1-3 (11/8 3/11 4/11 9/11)


Tulokset 13.12.2014

TSSq II – Sq-88 2-2 (9-7 / 142-121)
Olli Marjamäki – Santtu Puurunen 1-3 (11/4 6/11 6/11 7/11)
Timo Ahlroos – Ilkka Aarto 2-3 (9/11 8/11 11/5 11/8 5/11)
Petri Toivonen – Terho Jousimies 3-1 (11/8 1/11 12/10 11/9)
Janne Engblom – w.o. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
ESRC III – ESRC II 2-2 (6-6- / 108-101)
Harry Lilja – Topias Aalto 0-3 (7/11 8/11 10/12)
Touko Juntunen – Tero Timberg 0-3 (10/12 3/11 4/11)
Sebastian Lilja – Harri Pohja 3-0 (11/2 11/8 11/3)
Mika Laakkonen – Emilia Korhonen 3-0 (11/9 11/3 11/8)
HSRC I – HSRC II 1-3 (3-10 / 94-138)
Esa Tuominen – Jussi Vikström 0-3 (2/11 5/11 2/11)
Risto Vuopala – Petteri Repo 0-3 (5/11 9/11 7/11)
Ilmari Vikström – Janne Elovirta 3-1 (11/5 18/20 11/5 11/9)
Tuukka Niemi – Markus Seppälä 0-3 (4/11 5/11 4/11)
Sq-88 I – ESRC III 2-2 (7-7 / 104-130)
Santtu Puurunen – Harry Lilja 3-0 (11/3 11/7 11/9)
Ilkka Aarto – Touko Juntunen 1-3 (12/10 4/11 7/11 6/11)
Terho Jousimies – Mika Laakkonen 3-1 (7/11 13/11 11/6 11/7)
w.o. – Sebastian Lilja 0-3 (0/11 0/11 0/11)
ESRC II – HSRC I 3-1 (9-3 / 127-96)
Topias Aalto- Esa Tuominen 3-0 (11/8 11/9 11/5)
Tero Timberg – Risto Vuopala 3-0 (11/5 11/6 12/10)
Harri Pohja – Ilmari Vikström 0-3 (4/11 11/13 12/14)
Emilia Korhonen – Tuukka Niemi 3-0 (11/3 11/7 11/5)
HSRC II – TSSq II 1-3 (6-10 / 137-155)
Jussi Vikström – Olli Marjamäki 2-3 (11/7 11/13 11/5 6/11 6/11)
Petteri Repo – Timo Ahlroos 0-3 (7/11 5/11 6/11)
Janne Elovirta – Petri Toivonen 1-3 (11/9 6/11 9/11 11/13)
Markus Seppälä – Janne Engblom 3-1 (11/8 4/11 11/5 11/7)


Tulokset 1.11.2014

TSSq II – ESRC II 0-4 (3-13 / 114-157)
Petteri Tiitinen – Topias Aalto 1-3 (11/6 10/12 5/11 4/11)
Olli Marjamäki – Tero Timberg 1-3 (4/11 7/11 12/10 8/11)
Timo Ahlroos – Mikko Rautiola 0-3 (4/11 9/11 4/11)
Petri Toivonen – Ville Salkala 1-3 (11/13 7/11 11/6 7/11)
HSRC I – Sq-88 I 2-2 (6-7 / 108-101)
Esa Tuominen – Santtu Puurunen 0-3 (7/11 5/11 7/11)
Risto Vuopala – Ilkka Aarto 0-3 (3/11 3/11 6/11)
Ilmari Vikström – Terho Jousimies 3-1 (11/9 11/4 11/13 11/9)
Ilari Mustonen – w.o. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
ESRC III – HSRC II 4-0 (12-1 / 141-87)
Harry Lilja – Jussi Vikström 3-0 (14/12 11/4 11/7)
Sebastian Lilja – Jukka Havaste 3-0 (11/5 11/4 14/12)
Tuomo Pohjamies – Esa Sutelainen 3-1 (11/8 11/6 3/11 11/5)
Mika Laakkonen – Arttu Raunio 3-0 (11/3 11/3 11/7)
HSRC I – ESRC II 1-3 (3-9 / 89-129)
Esa Tuominen – Topias Aalto 0-3 (10/12 9/11 6/11)
Risto Vuopala – Tero Timberg 0-3 (5/11 5/11 7/11)
Ilmari Vikström – Mikko Rautiola 3-0 (13/11 11/9 11/9)
Ilari Mustonen – Ville Salkala 0-3 (4/11 7/11 1/11)
TSSq II – HSRC II 4-0 (12-3 / 154-114)
Petteri Tiitinen – Jussi Vikström 3-0 (11/6 11/9 11/8)
Olli Marjomäki – Jukka Havaste 3-1 (8/11 11/9 11/7 11/5)
Timo Ahlroos – Esa Sutelainen 3-0 (11/9 11/6 11/6)
Petri Toivonen – Arttu Raunio 3-2 (11/6 11/1 5/11 9/11 11/9)
ESRC III – Sq-88 I 1-3 (6-9 / 129-124)
Harry Lilja – Santtu Puurunen 1-3 (11/7 6/11 5/11 8/11)
Sebastian Lilja – Ilkka Aarto 0-3 (5/11 7/11 9/11)
Tuomo Pohjamies – w.o. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
Mika Laakkonen – Terho Jousimies 2-3 (12/10 9/11 6/11 11/8 7/11)


Tulokset 27.9.2014

HSRC I – TSSq 3-1 (9-4/130-103)
Risto Vuopala – Petteri Tiitinen 0-3 (7/11 6/11 6/11)
Ilmari Vikström – Timo Ahlroos 3-0 (11/3 11/5 11/6)
Teemu Suvanto – Samuli Elo 3-1 (11/13 11/8 11/5 12/10)
Juha Hatjasalo – Petri Toivonen 3-0 (11/6 11/5 11/9)
ESRC II – Sq-88 2-2 (8-6 / 126-105)
Topias Aalto – Santtu Puurunen 2-3 (9/11 11/4 11/9 6/11 7/11)
Mikko Rautiola – Ilkka Aarto 0-3 (7/11 5/11 4/11)
Tommi Lind – Hannu Ohtonen 3-0 (11/2 11/6 11/1)
Ville Salkala – Kari Laurikainen 3-0 (11/7 11/8 11/2)
ESRC III – TSSq 3-1 (11-3 / 141-112)
Harry Lilja – Petteri Tiitinen 3-0 (11/8 11/2 11/3)
Touko Juntunen – Timo Ahlroos 3-0 (11/7 11/7 11/8)
Mika Laakkonen – Samuli Elo 3-0 (11/9 12/10 11/7)
Sebastian Lilja – Petri Toivonen 2-3 (4/11 11/9 11/9 6/11 9/11)
HSRC II – ESRC II 0-4 (2-12 / 77-148)
Jussi Vikström – Mikko Rautiola 1-3 (11 11 8 8/11 7/11 4/11)
Janne Elovirta – Tommi Lind 0-3 (4/11 2/11 4/11)
Esa Sutelainen – Patrik Nyström 0-3 (5/11 5/11 4/11)
Jukka Havaste – Ville Salkala 1-3 (6/11 11/8 4/11 2/11)
ESRC III – HSRC I 2-2 (7-8 / 136-141)
Harry Lilja – Risto Vuopala 3-1 (10/10 11/9 9/11 11/4)
Touko Juntunen – Ilmari Vikström 1-3 (12/10 8/11 7/11 7/11)
Mika Laakkonen – Teemu Suvanto 3-1 (3/11 12/10 11/5 11/5)
Sebastian Lilja – Juha Hatjasalo 0-3 (7/11 9 11 11 8/11)
HSRC II – Sq-88 2-2 (6-7 / 110-126)
Jussi Vikström – Santtu Puurunen 0-3 (5/11 7/11 4/11)
Janne Elovirta – Ilkka Aarto 0-3 (6/11 5/11 13/15)
Esa Sutelainen – Hannu Ohtonen 3-0 (11/5 11/4 12/10)
Jukka Havaste – Kari Laurikainen 3-1 (11/9 11/8 3/11 11/9)