Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2014-2015

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Ulkomaalaisten rekisteröinnit ja seurasiirrot
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2013-14 | Playoffs ja karsinnat 2014
Squashliiga 2012-13 | Playoffs ja karsinnat 2013
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, A-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

27.09.14 1.11.14 13.12.14
ESP / Espoo Sq-88 / Espoo HSRC / Helsinki
ESP – ESRC IV 1-3
HSK I – Senators F 0-4
ESP – HSK I 3-1
Senators F – ESRC IV 2-2

TSSq / Turku
StoneSq – TSSq III 4-0
HSRC III – TSSq III 1-3
HSRC III – StoneSq 0-4

ESRC IV – TSSq III 1-3
Sq-88 II – ESP 1-3
ESRC IV – Sq-88 II 1-4
ESP – TSSq III 1-3

StoneSq / Espoo
Senators F – HSRC III 4-0
StoneSq – HSK I 4-0
HSK I – HSRC III 1-3
StoneSq – Senators F 2-2

ESP – HSRC III 2-2
ESRC IV – StoneSq 0-4
HSRC III – ESRC IV 1-3
ESP – StoneSq 1-3

Senators / Helsinki
TSSq III – Senators F 1-3
HSK I – Sq-88 II 0-4
TSSq III – HSK I 3-1
Senators F – Sq-88 II 2-2

 
28.02.15
HSK / Helsinki
StoneSq – Sq-88 II 3-1
ESP – Senators F 1-3
HSRC III – Sq-88 II 1-3
ESRC IV – HSK I 4-0
TSSq III – Sq-88 II 0-4

JoukkueOVTHOSPisteet
StoneSq76124-424
Senators Farmi74320-820
Sq-88 II741218-1018
ESRC IV731314-1414
TSSq III74313-1513
ESP721412-1612
HSRC III71158-208
HSK I773-253


Tulokset 28.2.2015

StoneSq – Sq-88 II 3 – 1 (10 – 3 / 122 – 91)
Iiro Stubin – Seppo Raiski 3 – 0 (11/7 11/4 11/6)
Jarmo Karjala – Hannu Ohtonen 3 – 0 (12/10 11/6 11/2)
Ismo Rönkkö – Kari Laurikainen 3 – 0 (11/6 11/5 11/4)
Eero Karjala – Pekka Kulmavuori 1 – 3 (3/11 3/11 11/8 5/11)
ESP – Senators F 1-3 (3-9 / 77-100)
Martti Nakari – Kenneth Wennström 0-3 (4/11 9/11 5/11)
Torbjörn Koivisto – Jan Särkiniemi 0-3 (10/12 5/11 2/11)
Vesa Toropainen – Pyry Poikolainen 0-3 (3/11 1/11 5/11)
Bertil Walli – wo. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
HSRC III – Sq-88 II 1-3 (3-9 / 77-104)
Timo Tulonen – Seppo Raiski 3-0 (11/6 11/7 11/5)
Jyrki Wahlstedt – Hannu Ohtonen 0-3 (2/11 2/11 6/11)
Janne-Matti Peltola – Kari Laurikainen 0-3 (6/11 9/11 4/11)
Timo Tamminen – Pekka Kulmavuori 0-3 (11/13 4/7 / Rtd)
ESRC IV – HSK I 4-0 (12-1 / 140-92)
Elias Korhonen – Pekka Hirvikoski 3-0 (11/3 11/5 11/5)
Olli Raunaja – Ike Rautio 3-0 (11/5 11/6 11/9)
Antti Okkonen – Marko Berg 3-0 (11/7 11/9 11/7)
Atte Mäkinen – Rasmus Sirkiä 3-1 (6/11 11/8 13/11 11/6)
TSSq III – Sq-88 II 0-4 (0-12 / 0-132)
wo. – Seppo Raiski 0-3 (0/11 0/11 0/11)
wo. – Hannu Ohtonen 0-3 (0/11 0/11 0/11)
wo. – Kari Laurikainen 0-3 (0/11 0/11 0/11)
wo. – Pekka Kulmavuori 0-3 (0/11 0/11 0/11)


Tulokset 13.12.2014

ESP – HSRC III 2-2 (9/8) (148/147)
Kristian Ulfves – Timo Tulonen 1-3 (10/12, 11/4, 2/11, 1/11)
Janne Falck – Karri Kauppi 3-2 (5/11, 11/6, 11/6, 8/11, 11/7)
Torbjörn Koivisto – Kari Hiltunen 3-0 (11/5, 11/6, 11/4)
Bertil Walli – Timo Saunalammi 2-3 (11/4, 8/11, 11/6, 9/11, 6/11)
ESRC IV – StoneSq 0-4 (3/12) (101/156)
Kim Korhonen – Jarmo Karjala 1-3 (11/8, 6/11, 9/11, 7/11)
Nea Falck – Marko Värilä 2-3 (11/8, 3/11, 11/8, 7/11, 3/11)
Elias Korhonen – Harri Kivi-Koskinen 0-3 (7/11, 7/11, 8/11)
Katri Aalto-Setälä – Ismo Rönkkö 0-3 (4/11, 3/11, 4/11)
HSRC III – ESRC IV 1-3 (7/10) (150/152)
Timo Tulonen – Kim Korhonen 3-1 (9/11, 11/3, 11/9, 11/2)
Karri Kauppi – Nea Falck 2-3 (11/5, 11/7, 11/13, 8/11, 7/11)
Kari Hiltunen – Elias Korhonen 0-3 (1/11, 2/11, 5/11)
Timo Saunalammi – Sanna Koivumäki 2-3 (11/4, 8/11, 12/14, 11/6, 10/12)
ESP – StoneSq 1-3 (4/10) (108/126)
Kristian Ulfves – Jarmo Karjala 3-1 (11/3, 11/2, 5/11, 11/4)
Janne Falck – Marko Värilä 1-3 (9/11, 11/6, 10/12, 8/11)
Torbjörn Koivisto – Harri Kivi-Koskinen 0-3 (7/11, 5/11, 8/11)
Bertil Walli – Ismo Rönkkö 0-3 (7/11, 3/11, 2/11)
TSSq III – Senators F 1-3 (3-9 / )
Juha Söderström – Joonas Honkanen 0-3 (4/11 2/11 7/11)
Samuli Elo – Pyry Poikolainen 0-3 (1/11 5/11 6/11)
Tom Söderholm – Toni Lötjönen 0-3 (5/11 8/11 7/11)
Joni Rintala – w.o. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
HSK I – Sq-88 II 0-4 / 2-12 / )
Jouni Suominen – Seppo Raiski 2-3 (8/11 11/6 7/11 11/6 2/11)
Ike Rautio – Raoul Öhman 0-3 (5/11 3/11 7/11)
Marko Berg – Hannu Ohtonen 0-3 (3/11 5/11 9/11)
Joel Jalovaara – Kari Laurikainen 0-3 (3/11 2/11 4/11)
TSSq III – HSK I 3-1 (10-3 / )
Juha Söderström – Jouni Suominen 1-3 (4/11 6/11 11/9 6/11)
Samuli Elo – Ike Rautio 3-0 (11/6 11/9 11/7)
Tom Söderholm – Marko Berg 3-0 (11/3 11/3 11/6)
Joni Rintala – Joel Jalovaara 3-0 (11/1 11/1 11/8)
Senators F – Sq-88 II 2-2 (6-6 / )
Joonas Honkanen – Seppo Raiski 3-0 (11/5 11/8 11/8)
Pyry Poikolainen – Raoul Öhman 3-0 (11/1 11/6 11/1)
Toni Lötjönen – Kari Laurikainen 0-3 (9/11 0/11 6/11)
w.o. – Hannu Ohtonen 0-3 (0/11 0/11 0/11)


Tulokset 1.11.2014

ESRC IV – TSSq III 1 – 3 (3-9 / 73-124)
Kim Korhonen – Juha Söderström 3 – 0 (11/6 11/6 15/13)
Antti Okkonen – Samuli Elo 0 – 3 (8/11 3/11 0/11)
Atte Mäkinen – Juha Kuuluvainen 0 – 3 (6/11 4/11 6/11)
Timo Lehtinen – Tuomas Kuuluvainen 0 – 3 (4/11 4/11 1/11)
Sq-88 II – ESP 1 – 3 (6-9 / 122-143)
Seppo Raiski – Kristian Ulfves 1 – 3 (11/8 4/11 7/11 6/11)
Raoul Öhman – Martti Nakari 3 – 0 (11/7 11/9 11/4)
Hannu Ohtonen – Torbjörn Koivisto 2 – 3 (11/6 1/11 7/11 12/10 7/11)
Pekka Kulmavuori – Vesa Toropainen 0 – 3 (9/11 7/11 7/11)
ESRC IV – Sq-88 II 1 – 3 (4-11 / 124-152)
Kim Korhonen – Seppo Raiski 3 – 2 (10/12 9/11 11/4 11/7 11/9)
Antti Okkonen – Raoul Öhman 0 – 3 (8/11 8/11 3/11)
Atte Mäkinen – Hannu Ohtonen 1 – 3 (4/11 7/11 11/9 11/9)
Timo Lehtinen – Pekka Kulmavuori 0 – 3 (12/14 6/11 2/11)
ESP – TSSq III 1 – 3 (3-9 / 80-110)
Kristian Ulfves – Juha Söderström 3 – 0 (11/5 11/4 11/2)
Martti Nakari – Samuli Elo 0 – 3 (6/11 6/11 7/11)
Torbjörn Koivisto – Juha Kuuluvainen 0 – 3 (6/11 9/11 4/11)
Vesa Toropainen – Tuomas Kuuluvainen 0 – 3 (1/11 5/11 3/11)
Senators F – HSRC III 4-0 (12-1 / 140-61)
Joonas Honkanen – Timo Tulonen 3-0 (11/3 1/6 11/2)
Ville Mustonen – Timo Laitinen 3-0 (11/2 11/9 11/3)
Jan Särkiniemi – Ari Vakkala 3-1 (8/11 11/9 11/3 11/4)
Pyry Poikolainen – Timo Saunalammi 3-0 (11/6 11/0 11/3)
StoneSquash – HSK I 4-0 (12-1 / 138-67)
Iiro Stubin – Jari Mether 3-0 (11/9 11/6 11/9)
Jarmo Karjala – Jouni Suominen 3-1 (6/11 11/3 11/2 11/4)
Marko Värilä – Pekka Hirvikoski 3-0 (11/2 11/8 11/6)
Ismo Rönkkö – Marko Berg 3-0 (11/4 11/1 11/2)
HSK I – HSRC III 1-3 (7-10 / 124-155)
Jari Mether – Timo Tulonen 1-3 (7/11 11/4 3/11 2/11)
Jouni Suominen – Timo Laitinen 3-1 (11/5 8/11 11/3 11/9)
Vesa Majaniemi – Karri Kauppi 1-3 (11/8 8/11 1/11 0/11)
Marko Berg – Ari Vakkala 2-3 (11/8 4/11 11/7 10/12 4/11)
StoneSquash – Senators F 2-2 (8-8 / 133-138)
Iiro Stubin – Joonas Honkanen 1-3 (13/11 2/11 7/11 6/11)
Jarmo Karjala – Ville Mustonen 3-0 (11/7 11/6 11/6)
Marko Värilä – Pyry Poikolainen 1-3 (2/11 11/9 7/11 8/11)
Ismo Rönkkö – Mikko Haapala 3-2 (4/11 11/6 7/11 11/2 11/3)


Tulokset 27.9.2014

ESP-ESRC IV 1-3 (3-9/88-109)
Kristian Ulfves – Kim Korhonen 0-3 (8/11 5/11 6/11)
Martti Nakari – Elias Korhonen 0-3 (7/11 7/11 4/11)
Janne Falck – Atte Mäkinen 3-0 (11/0 11/3 11/7)
Vesa Toropainen – Olli Rounaja 0-3 (7/11 5/11 6/11)
HSK I – Senators Farm 0-4 (0-12/42-132)
Jari Mether – Ville Mustonen 0-3 (4/11 7/11 6/11)
Jouni Suominen – Jan Särkiniemi 0-3 (6/11 7/11 4/11)
Ike Rautio – Pyry Poikolainen 0-3 (4/11 1/11 3/11)
Sari Ahlblad – Eemeli Siikaoja w.o. 0-3 (0/11 0/11 0/11)
ESP – HSK I 3-1 (10-5/149-112)
Kristian Ulfves – Jari Mether 3-0 (11/5 11/8 11/5)
Martti Nakari – Jouni Suominen 1-3 (11/8 6/11 9/11 7/11)
Janne Falck – Ike Rautio 3-1 (11/2 9/11 11/6 11/1)
Vesa Toropainen – Sari Ahlblad 3-1 (11/7 11/8 8/11 11/7)
Senators Farm – ESRC IV 2-2 (8-6/118-120)
Ville Mustonen – Kim Korhonen 2-3 (11/8 11/9 6/11 6/11 10/12)
Jan Särkiniemi – Elias Korhonen 3-0 (11/7 11/7 12/10)
Pyry Poikolainen – Atte Mäkinen 3-0 (11/3 11/3 11/6)
Eemeli Siikaoja – Olli Rounaja 0-3 (1/11 1/11 5/11)
StoneSq – TSSq III 4-0 (12-0 / 132-53)
Iiro Stubin – Juha Söderstöm 3-0 (11/5 11/4 11/8)
Jarmo Karjala – Martin Poganitsh 3-0 (11/2(rtd) 11/0 11/0)
Marko Värilä – Sami Kivilä 3-0 (11/7 11/7 11/7)
Ismo Rönkkö – Tom söderholm 3-0 (11/7 11/3 11/2)
HSRC III – TSSq III 1-3 (3-11 / 82-138)
Jyrki Wahlstedt – Juha Söderstöm 0-3 (4/11 2/11 5/11)
Janne-Matti Peltola – Sami Kivilä 3-2 (3/11 11/3 11/9 6/11 11/5)
Ari Vakkala – Tom söderholm 0-3 (4/11 7/11 4/11)
Kari Hiltunen – Janne Engblom 0-3 (8/11 4/11 2/11)
HSRC III – StoneSq 0-4 (0-12 / 53-132)
Jyrki Wahlstedt – Iiro Stubin 0-3 (6/11 4/11 4/11)
Janne-Matti Peltola – Jarmo Karjala 0-3 (2/11 8/11 5/11)
Ari Vakkala – Marko Värilä 0-3 (4/11 6/11 6/11)
Kari Hiltunen – Ismo Rönkkö 0-3 (4/11 1/11 3/11)