Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2014-2015

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Ulkomaalaisten rekisteröinnit ja seurasiirrot
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2013-14 | Playoffs ja karsinnat 2014
Squashliiga 2012-13 | Playoffs ja karsinnat 2013
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, B-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

27.09.14 1.11.14 13.12.14
HSK / Helsinki HSRC / Helsinki SquNa / Pori
TSSq IV – MetSq 0-4
SaSkö – ESRC V 2-2
SquNa – HSRC IV 4-0
MetSq – HSK II 1-3
SquNa – ESRC V 4-0
TSSq IV – HSRC IV 1-3
SaSkö – HSK II 1-3
SaSkö – HSRC IV 1-3
MetSq – SquNa 3-1
TSSq IV – HSK II 0-4
ESRC V – HSRC IV 1-3
SaSkö – MetSq 0-4
SquNa – HSK II 0-4
TSSq IV – ESRC V 3-1
SaSkö – TSSq IV 1-3
SquNa – TSSq IV 3-1
SquNa – SaSkö 1-3

MetSq / Espoo
MetSq – ESRC V 3-1
HSK II – HSRC IV 3-1
ESRC V – HSK II 1-3
MetSq – HSRC IV 2-2

 
10.01.15 28.2.15 14.3.15
SaSkö / Salo TSSq / Turku ESRC / Espoo
HSK II – MetSq 3-1
ESRC V – SaSkö 1-3
HSRC IV – SquNa 3-1
MetSq – TSSq IV 3-1
ESRC V – SquNa 1-3
HSRC IV – TSSq IV 2-2
HSK II – SaSkö 3-1
TSSq IV – SquNa 1-3
ESRC V – MetSq 0-4
HSRC IV – HSK II 0-4
TSSq IV – SaSkö 2-2
HSK II – ESRC V 3-1
HSRC IV – MetSq 0-4
SaSkö – SquNa 2-2
ESRC V – TSSq IV 3-1
HSK II – SquNa 2-2
MetSq – SaSkö 3-1
HSRC IV – ESRC V 1-3
HSK II – TSSq IV 3-1
SquNa – MetSq 2-2
HSRC IV – SaSkö 2-2

JoukkueOVTHOSPisteet
HSK II1211138-1038
MetSq1282234-1434
SquNa1253426-2226
HSRC IV1243520-2820
SaSkö1224619-2919
TSSq IV1222816-3216
ESRC V1221915-3315


Tulokset 14.3.2015

ESRC V – TSSq IV 3-1 (10-5 / 140-124)
Tapio Koivu – Tero Mäenpää 3-0 (11/8 12/10 11/6)
Harri Pohja – Santtu Elo 3-0 (11/9 11/3 11/3)
Joonas Kylliäinen – Roope Toivanen 1-3 (6/11 11/6 5/11 2/11)
Joni Jaakkola – Mark Davies 3-2 (9/11 12/10 6/11 11/6 11/8 )
HSK II – SquNa 2-2 (7-6 / 111-98)
Jan Riutta – Jani Stengård 0-3 (6/11 6/11 5/11)
Juho Halonen – Jonne Stengård 3-0 (11/5 11/6 11/7)
Markku Hyrske – Atte Stengård 1-3 (8/11 11/7 4/11 5/11)
Seppo Rissanen – Eemeli Lappalainen 3-0 (11/1 11/2 11/4)
MetSq – SaSkö 3-1 (9-4 / 127-100)
Jari Puumala – Mika Oksa 3-0 (11/8 11/1 11/9)
Kari Hautala – Mauri Lokkila 3-0 (11/7 11/3 11/8)
Ari Puhakka – Hannu Heimo 0-3 (8/11 8/11 5/11)
Petri Vesa – Timo Kallioinen 3-1 (11/9 7/11 11/2 11/9)
HSRC IV – ESRC V 1-3 (4-9 / 106-125)
Antti Lind – Tapio Koivu 1-3 (11/7 8/11 5/11 9/11)
Albert Andersson – Harri Pohja 0-3 (3/11 6/11 7/11)
Arttu Raunio – Joonas Kylliäinen 3-0 (12/10 11/4 11/5)
Jan Matalamäki – Joni Jaakkola 0-3 (7/11 9/11 7/11)
HSK II – TSSq IV 3-1 (10-4 / 142-115)
Jan Riutta – Tero Mäenpää 1-3 (6/11 14/12 5/11 9/11)
Juho Halonen – Santtu Elo 3-0 (11/8 11/8 11/7)
Markku Hyrske – Roope Toivanen 3-1 (11/9 9/11 11/9 11/3 )
Seppo Rissanen – Mark Davies 3-0 (11/6 11/5 11/4)
SquNa – MetSq 2-2 (7-10 / 138-156)
Jani Stengård – Jari Puumala 3-2 (11/9 11/4 7/11 11/13 11/7 )
Jonne Stengård – Kari Hautala 1-3 (11/7 7/11 9/11 4/11)
Atte Stengård – Ari Puhakka 3-2 (8/11 11/3 10/12 11/6 11/7 )
Eemeli Lappalainen – Petri Vesa 0-3 (0/11 1/11 4/11)
HSRC IV – SaSkö 2-2 (7-6 / 112-96)
Antti Lind – Mika Oksa 0-3 (9/11 8/11 2/11)
Albert Andersson – Mauri Lokkila 3-0 (11/4 11/7 11/9)
Arttu Raunio – Hannu Heimo 1-3 (12/10 3/11 8/11 4/11)
Jan Matalamäki – wo 3-0 (11/0 11/0 11/0 )


Tulokset 28.2.2015

TSSq IV – SquNa 1-3 (5-11 / 131-150)
Tero Mäenpää – Jani Stengård 1-3 (5/11 7/11 12/10 9/11)
Santtu Elo – Jonne Stengård 1-3 (9/11 11/7 4/11 8/11)
Roope Toivanen – Atte Stengård 0-3 (5/11 6/11 5/11)
Mark Davies – Esa Mäkisalo 3-2 (11/2 9/11 8/11 11/5 11/5)
TSSq IV – SaSkö 2-2 (7-8 / 129-140)
Tero Mäenpää – Mika Oksa 3-2 (14/12 8/11 8/11 11/8 11/6)
Santtu Elo – Mauri Lokkila 3-0 (11/1 11/9 11/4)
Roope Toivanen – Hannu Heimo 0-3 (3/11 4/11 8/11)
Mark Davies – Timo Kallioinen 1-3 (2/11 6/11 14/12 7/11)
SaSkö – SquNa 2-2 (8-7 / 134-128)
Hannu Heimo – Jani Stengård 1-3 (11/8 8/11 2/11 5/11)
Henri Eklund – Jonne Stengård 1-3 (8/11 9/11 11/6 4/11)
Timo Kallioinen – Atte Stengård 3-0 (11/9 11/4 11/1)
Timo Romu – Esa Mäkisalo 3-1 (14/12 11/5 7/11 11/6)
ESRC V – MetSq 0 – 4 (0 – 12 / 59 – 132)
Risto Välimäki – Jari Puumala 0 – 3 (4/11 4/11 4/11)
Tapio Koivu – Petri Vesa 0 – 3 (7/11 6/11 1/11)
Harri Pohja – Kari Hautala 0 – 3 (6/11 3/11 9/11)
Joonas Kylliäinen – Ari Puhakka 0 – 3 (6/11 3/11 6/11)
HSRC IV – HSK II 0 – 4 (4 – 12 / 127 – 162)
Teemu Suvanto – Olli Marjomaa 1 – 3 ((0/11 11/4 7/11 7/11)
Jan Matalamäki – Jan Riutta 0 – 3 (5/11 8/11 8/11)
Arttu Raunio – Juho Halonen 1 – 3 (7/11 11/7 9/11 4/11)
Tuukka Niemi – Markku Hyrske 2 – 3 (13/11 7/11 11/7 9/11 10/12)
HSK II – ESRC V 3 – 1 (11 – 4 / 145 – 106)
Olli Marjomaa – Risto Välimäki 3 – 1 (11/3 6/11 11/6 11/5)
Jan Riutta – Tapio Koivu 2 – 3 (11/8 2/11 11/5 7/11 9/11)
Juho Halonen – Harri Pohja 3 – 0 (11/5 11/6 11/7)
Markku Hyrske – Joonas Kylliäinen 3 – 0 (11/3 11/8 11/6)
HSRC IV – MetSq 0 – 4 (2 – 12 / 83 – 146)
Teemu Suvanto – Jari Puumala 1 – 3 (11/8 3/11 2/11 7/11)
Jan Matalamäki – Petri Vesa 0 – 3 (8/11 4/11 3/11)
Arttu Raunio – Kari Hautala 0 – 3 (4/11 3/11 4/11)
Tuukka Niemi – Ari Puhakka 1 – 3 (11/6 9/11 5/11 9/11)


Tulokset 10.1.2015

HSK II – MetSq 3 -1 (9-4 / 127-67)
Kale Leskinen – Jari Puumala 3-1 (11/5 12/14 11/3 11/8)
Teemu Tirkkonen – Kari Hautala 0-3 (8/11 0/11 8/11)
Seppo Rissanen – Ari Puhakka 3-0 (11/9 11/2 11/3)
Jan Riutta – wo 3-0 (11/0 11/0 11/0)
ESRC IV – SaSkö 1-3 (5-9 / 119-140)
Risto Välimäki – Mika Oksa 0-3 (7/11 4/11 10/12)
Tapio Koivu – Mauri Lokkila 3-0 (11/4 11/4 11/9)
Vesa Vähämaa – Henri Eklund 2-3 (9/11 6/11 14/12 13/11 7/11)
Kari Aalto – Timo Kallioinen 0-3 (6/11 8/11 1/11)
HSRC IV – SquNa 3-1 (9-5 / 131-105)
Antti Lind – Jonne Stengård 0-3 (6/11 5/11 3/11)
Arttu Raunio – Esa Mäkisalo 3-0 (13/11 11/5 11/5)
Seppo Pastila – Teemu Joutsi 3-0 (11/3 11/7 11/2)
Juha Sarlund – Ari Rinkiö 3-2 (7/11 11/9 9/11 11/7 11/1)
MetSq – TSSq IV 3-1 (9-3 / 92-84)
Jari Puumala – Tero Mäenpää 3-0 (11/2 11/6 11/5)
Kari Hautala – Santtu Elo 3-0 (11/6 11/6 11/5)
Ari Puhakka – Roope Toivanen 3-0 (11/5 11/9 11/7)
wo – Mark Davies 0-3 (0/11 0/11 0/11)
ESRC V – SquNa 1-3 (4-9 / 95-130)
RistoVälimäki – Jonne Stengård 0-3 (7/11 5/11 5/11)
Tapio Koivu – Esa Mäkisalo 3-0 (11/8 11/4 11/8)
Vesa Vähämaa – Teemu Joutsi 1-3 (11/8 8/11 9/11 12/14)
Kari Aalto – Ari Rinkiö 0-3 (5/11 5/11 7/11)
HSRC IV – TSSq IV 2-2 (9-6 / 142-140)
Antti Lind – Tero Mäenpää 1-3 (11/9 6/11 9/11 9/11)
Arttu Raunio – Santtu Elo 3-0 (11/7 11/8 11/6)
Seppo Pastila – Roope Toivanen 3-0 (11/3 11/9 14/12)
Juha Sarlund – Mark Davies 2-3 (13/11 6/11 11/9 7/11 1/11)
HSK II – SaSkö 3-1 (11-4 / 155-113)
Kale Leskinen – Mika Oksa 3-0 (11/6 11/2 11/6)
Jan Riutta – Hannu Heimo 2-3 (11/8 9/11 7/11 11/5 9/11)
Teemu Tirkkonen – Henri Eklund 3-0 (11/9 11/9 11/8)
Seppo Rissanen – Santeri Eklund 3-1 (9/11 11/5 11/5 11/6)


Tulokset 13.12.2014

SaSkö – TSSq IV 1-3 (5-9 / 117-111)
Mika Oksa – Tero Mäenpää 1-3 (8/11 8/11 11/8 7/11)
Hannu Heimo – Ville Kostamoinen 1-3 (10/12 11/7 9/11 9/7 rtd)
Samuli Haakanen – Santtu Elo 0-3 (6/11 3/11 2/11)
Timo Kallioinen – wo 3-0 (11/0 11/0 11/0)
SquNa – TSSq IV 3-1 (10-6 / 160-113)
Jani Stengård – Tero Mäenpää 3-1 (11/3 10/12 11/8 13/11)
Jonne Stengård – Ville Kostamoinen 1-3 (9/11 11/8 7/11 7/11)
Atte Stengård – Santtu Elo 3-2 (11/4 11/9 7/11 8/11 11/3)
Ari Rinkiö – wo 3-0 (11/0 11/0 11/0)
SquNa – SaSkö 1-3 (4-9 / 117-137)
Jonne Stengård – Mika Oksa 1-3 (6/11 13/15 13/11 7/11)
Atte Stengård – Samuli Haakanen 3-0 (11/7 11/6 12/10)
Esa Mäkisalo – Henri Eklund 0-3 (8/11 7/11 5/11)
Ari Rinkiö – Timo Kallioinen 0-3 (8/11 9/11 7/11)
MetSq – ESRC V 3-1 (9-5 / 114-110)
Jari Puumala – Risto Välimäki 3-0 (11/2 11/6 11/5)
Ari Puhakka – Tape Koivu 3-2 (5/11 11/3 9/11 11/9 11/7)
Mikko Saariaho – Kari Aalto 3-0 (11/6 12/10 11/7)
wo – Joonas Kylliäinen 0-3 (0/11 0/11 0/11)
HSK II – HSRC IV 3-1 ( 10-3 / 136-85)
Kale Leskinen – Jukka Havaste 3-0 (11/4 11/8 12/10)
Jan Riutta – Arttu Raunio 3-0 (11/3 11/5 11/3)
Teemu Tirkkonen – Albert andersson 3-0 (11/0 11/311/5)
Juha Kasurinen – Seppo Pastila 1-3 (11/9 10/12 5/11 10/12)
ESRC V – HSK II 1-3 (3-9 / 82-122)
Risto Välimäki – Kale Leskinen 0-3 (9/11 3/11 3/11)
Tape Koivu – Jan Riutta 3-0 (11/5 11/9 11/9)
Vesa Vähämaa – Teemu Tirkkonen 0-3 (5/11/3/11/8/11)
Joonas Kylliäinen – Juha Kasurinen 0-3 (5/1 15/11 8/11)
MetSq – HSRC IV 2-2 (6-6 / 97/110)
Jari Puumala – Jukka Havaste 3-0 (11/5 11/9 11/7)
Ari Puhakka – Arttu Raunio 0-3 (11/13 8/119/11)
Mikko Saariaho – Albert andersson 3-0 (11/2 11/7 14/12)
wo – Seppo Pastila 0-3 (0/11 0/11 0/11)


Tulokset 1.11.2014

SaSkö – HSRC IV 1 – 3 (4 – 10 / 126 – 139)
Mauri Lokkila – Antti Lind 0 – 3 (12 /14 /11 8/11)
Mika Oksa – Jan Matalamäki 3 – 1 (11/4 11/9 9/11 11/5)
Samuli Haakanen – Albert Andersson 1 – 3 (9/11 9/11 11/8 9/11)
Henri Eklund – Seppo Pastila 0 – 3 (7/11 9/11 3/11)
MetSq – SquNa 3 – 1 (9 – 4 / 131 – 86)
Kari Hautala – Jani Stengård 3 – 1 (8/11 11/6 11/5 11/7)
Petri Vesa – Jonne Stengård 0 – 3 (9/11 8/11 7/11)
Jari Puumala – Atte Stengård 3 – 0 (11/2 11/3 11/5)
Ari Puhakka – Teemu Joutsi 3 – 0 (11/3 11/7 11/4)
TSSq IV – HSK II 0 – 4 (0 – 12 / 66 – 132)
Tero Mäenpää – Olli Marjomaa 0 – 3 (3/11 4/11 6/11)
Santtu Elo – Kale Leskinen 0 – 3 (6/11 9/11 9/11)
Roope Toivanen – Teemu Tirkkonen 0 – 3 (3/11 4/11 3/11)
Mark Davies – Markku Hyrske 0 – 3 (7/11 8/11 4/11)
ESRC V – HSRC IV 1-3 (5 – 9 / 120 – 145)
Vesa Vähämaa – Antti Lind 3 – 0 (11/9 11/9 11/9)
Kari Aalto – Jan Matalamäki 1 – 3 (7/11 11/7 8/11 8/11)
Joonas Kylliäinen – Albert Andersson 1 – 3 (2/11 12/10 8/11 3/11)
Jouko Järvi – Juha Sarlund 0 – 3 (8/11 11/13 9/11)
SaSkö – MetSq 0 – 4 (0 – 12 / 67 – 135)
Mauri Lokkila – Kari Hautala 0 – 3 (6/11 5/11 2/11)
Samuli Haakanen – Petri Vesa 0 – 3 (3/11 1/11 6/11)
Henri Eklund – Jari Puumala 0 – 3 (3/11 6/11 6/11)
Santeri Eklund – Ari Puhakka 0 – 3 (9/11 12/14 8/11)
SquNa – HSK II 0 – 4 (2 – 12 / 103 – 161)
Jani Stengård – Olli Marjomaa 1 – 3 (10/12 3/11 12/10 10/12)
Jonne Stengård – Kale Leskinen 1 – 3 (4/11 7/11 18/16 10/12)
Atte Stengård – Teemu Tirkkonen 0 – 3 (8/11 4/11 7/11)
Teemu Joutsi – Markku Hyrske 0 – 3 (2/11 4/11 4/11)
TSSq IV – ESRC V 3-1 (11 – 4 / 145 – 106)
Tero Mäenpää – Risto Välimäki 3 – 0 (11/2 11/4 11/8)
Santtu Elo – Kari Aalto 3 – 0 (11/2 11/4 11/7)
Roope Toivanen – Joonas Kylliäinen 2 – 3 (11/6 11/9 1/11 5/11 8/11)
Mark Davies – Jouko Järvi 3 – 1 (11/6 10/12 11/9 11/4)


Tulokset 27.9.2014

TSSq IV – MetSq 0 – 4 (1 – 12 / 77 – 139)
Tero Mäenpää – Petri Vesa 0 – 3 (5/11 10/12 8/11)
Ville Kostamoinen – Kari Hautala 1 – 3 (2/11 11/6 8/11 6/11)
Santtu Elo – Jari Puumala 0 – 3 (7/11 3/11 2/11)
Roope Toivanen – Ari Puhakka 0 – 3 (3/11 8/11 4/11)
SaSkö – ESRC V 2 – 2 (7 – 7 / 142 – 139)
Mauri Lokkila – Tapio Koivu 0 – 3 (7/11 4/11 10/12)
Mika Oksa – Vesa Vähämaa 3 – 0 (12/10 11/7 11/5)
Samuli Haakanen – Kari Aalto 3 – 1 (12/10 11/13 11/7 13/11)
Santeri Eklund – Jouko Järvi 1 – 3 (9/11 8/11 11/6 12/14)
SquNa – HSRC IV 4 – 0 (12 – 4 / 157 – 116)
Jani Stengård – Antti Lind 3 – 1 (7/11 11/5 11/6 12/10)
Jonne Stengård – Arttu Raunio 3 – 0 (11/3 11/6 11/7)
Atte Stengård – Albert Andersson 3 – 1 (11/1 7/11 11/6 11/3)
Esa Mäkisalo – Seppo Pastila 3 – 2 (11/9 3/11 11/8 7/11 11/8)
MetSq – HSK II 1 – 3 (5 – 9 / 123 – 143)
Petri Vesa – Olli Marjomaa 1 – 3 (12/10 6/11 6/11 7/11)
Kari Hautala – Kale Leskinen 1 – 3 (14/16 11/1 8/11 6/11)
Ari Puhakka – Jan Riutta 3 – 0 (11/8 13/11 11/9)
Mikko Saariaho – Teemu Tirkkonen 0 – 3 (3/11 7/11 8/11)
SquNa – ESRC V 4 – 0 (12 – 2 / 146 – 88)
Jani Stengård – Tapio Koivu 3 – 0 (11/6 11/9 11/5)
Jonne Stengård – Vesa Vähämaa 3 – 0 (11/3 11/7 11/1)
Atte Stengård – Kari Aalto 3 – 0 (11/5 11/4 11/6)
Esa Mäkisalo – Jouko Järvi 3 – 2 (5/11 11/7 9/11 11/6 11/7)
TSSq IV – HSRC IV 1 – 3 (7 – 9 / 141 – 142)
Tero Mäenpää – Antti Lind 2 – 3 (11/2 5/11 11/7 8/11 9/11)
Ville Kostamoinen – Arttu Raunio 3 – 0 (11/8 11/6 11/5)
Santtu Elo – Albert Andersson 2 – 3 (11/6 4/11 7/11 11/9 9/11)
Roope Toivanen – Seppo Pastila 0 – 3 (8/11 9/11 5/11)
SaSkö – HSK II 1 – 3 (3 – 9 / 77 – 119)
Mauri Lokkila – Olli Marjomaa 0 – 3 (4/11 5/11 4/11 )
Samuli Haakanen – Kale Leskinen 0 – 3 (5/11 6/11 8/11)
Henri Eklund – Jan Riutta 3 – 0 (11/5 11/7 11/8)
Santeri Eklund – Teemu Tirkkonen 0 – 3 (3/11 4/11 5/11)