Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2014-2015

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Ulkomaalaisten rekisteröinnit ja seurasiirrot
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2013-14 | Playoffs ja karsinnat 2014
Squashliiga 2012-13 | Playoffs ja karsinnat 2013
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, C-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

27.09.14 1.11.14 13.12.14
LahtiSq / Lahti NääsSq / Tampere KSQ / Kuovola
LahtiSq – MyyrSq 3-1
JSK III – NääsSq II 1-3
KSQ II – NääsSq III 4-0
MyyrSq – JSK IV 2-2
KSQ II – NääsSq II 0-4
LahtiSq – NääsSq III 4-0
JSK III – JSK IV 3-1
JSK III – NääsSq III 3-1
MyyrSq – KSQ II 4-0
LahtiSq – JSK IV 4-0
NääsSq II – NääsSq III 4-0
JSK III – MyyrSq 2-2
KSQ II – JSK IV 1-3
LahtiSq – NääsSq II 1-3
JSK III – LahtiSq 2-2
KSQ II – LahtiSq 1-3
KSQ II – JSK III 1-3

JSK / Talihalli
MyyrSq – NääsSq II 3-1
JSK IV – NääsSq III 3-1
NääsSq II – JSK IV 4-0
MyyrSq – NääsSq III 4-0

 
10.01.15 28.02.15 14.03.15
MyyrSq / Vantaa NääsSq / Tampere JSK / Talihalli
JSK IV – MyyrSq 2-2
NääsSq II – JSK III 2-2
NääsSq III – KSQ II 3-1
MyyrSq – LahtiSq 1-3
NääsSq II – KSQ II 3-1
NääsSq III – LahtiSq 0-4
JSK IV – JSK III 1-3
LahtiSq – KSQ II 3-1
NääsSq II – MyyrSq 3-1
NääsSq III – JSK IV 2-2
LahtiSq – JSK III 3-1
JSK IV – NääsSq II 0-4
NääsSq III – MyyrSq 0-4
JSK III – KSQ II 3-1
NääSq II – LahtiSq 3-1
JSK IV – KSQ II 3-1
MyyrSq – JSK III 0-4
NääsSq III – NääsSq II 0-4
JSK IV – LahtiSq 2-2
KSQ II – MyyrSq 2-2
NääsSq III – JSK III 0-4

JoukkueOVTHOSPisteet
NääsSq II12101138.1038
LahtiSq1282233-1533
JSK III1273231-1731
MyyrSq1244424-1626
JSK IV1244421-2721
KSQ II12111014-3414
NääsSq III1211107-417


Tulokset 14.3.2015

NääsSq II – LahtiSq 3 – 1 (9-4, 123-92)
Lasse Sulku – Henri Koskinen 0-3 (8/11 4/11 6/11)
Juhani Heinonen – Matti Jokinen 3-0 (11/5 11/4 11/7)
Ari Kuoppa – Jarkko Lyytikkä 3-0 (11/5 11/6 11/3)
Jukka Nummi – Riku Salminen 3-1 (6/11 11/3 11/7 11/8)
JSK IV – KSQ II 3 – 1 (11-5, 154-98)
Jouni Nykänen – Jouko Puustinen 3-0 (11/2 11/6 11/3)
Mika Leppänen – Janne En 3-2 (9/11 11/4 7/11 11/5 11/8)
Risto Lambert – Sami Joukainen 2-3 (11/9 11/6 5/11 4/11 8/11)
Janne Saharinen – w.o. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
MyyrSq – JSK III 0 – 4 (2-12, 92-154)
Jari Halonen – Petri Rasmus 1-3 (5/11 10/12 12/10 7/11)
Timo Nousmaa – Esa Wiljander 0-3 (2/11 8/11 5/11)
Antti Holopainen – Joel Kirsimaa 1-3 (11/9 2/11 10/12 10/12)
Luukas Raatikainen – Timo Montell 0-3 (5/11 5/11 0/11)
NääsSq III – NääsSq II 0 – 4 (1-12, 93-145)
Erkki Pyynönen – Lasse Sulku 0-3 (6/11 6/11 7/11)
Risto Rapelo – Juhani Heinonen 0-3 (6/11 11/13 4/11)
Juha Rapelo – Ari Kuoppa 0-3 (10/12 3/11 9/11)
Eero Mäkinen – Jukka Nummi 1-3 (7/11 12/10 5/11 7/11)
JSK IV – LahtiSq 2 – 2 (8-6, 131-119)
Jouni Nykänen – Henri Koskinen 1-3 (8/11 11/8 4/11 8/11)
Mika Leppänen – Matti Jokinen 1-3 (6/11 14/12 7/11 7/11)
Risto Lambert – Pekka Riikonen 3-0 (11/5 11/4 11/5)
Janne Saharinen – Jarkko Lyytikkä 3-0 (11/7 11/5 11/7)
KSQ II – MyyrSq 2 – 2 (7-9, 116-155)
Jouko Puustinen – Jari Halonen 3-2 (5/11 11/9 8/11 11/7 11/9)
Janne En – Timo Nousmaa 3-1 (10/12 12/10 11/8 11/4)
Sami Joukainen – Antti Holopainen 1-3 (11/8 6/11 7/11 2/11)
w.o. – Luukas Raatikainen 0-3 (0/11 0/11 0/11)
NääsSq III – JSK III 0 – 4 (1-12, 59-143)
Erkki Pyynönen – Petri Rasmus 0-3 (4/11 4/11 8/11)
Risto Rapelo – Esa Wiljander 0-3 (2/11 2/11 1/11)
Juha Rapelo – Joel Kirsimaa 1-3 (6/11 11/9 11/13 3/11)
Eero Mäkinen – Timo Montell 0-3 (2/11 3/11 2/11


Tulokset 28.2.2015

LahtiSq – KSQ II 3-1 (10-3 / 134-92)
Henri Koskinen – Keijo Petelius 3-0 (11/4 11/2 11/2)
Kimmo Koivula – Janne En 3-0 (11/4 12/10 12/10)
Matti Jokinen – Jorma Saareks 3-0 (11/4 11/6 11/6)
Pekka Riikonen – Luka Penttinen 1-3 (2/11 11/13 11/9 9/11)
NääsSq II – MyyrSq 3-1 (9-4 / 117-85)
Juhani Heinonen – Jari Halonen 3-1 (5/11 11/4 11/2 11/4)
Krister Koivula – Timo Nousmaa 3-0 (11/7 11/6 11/2)
Antti Voima – Markku Merta 0-3 (7/11 2/11 4/11)
Lauri Heikkilä – Antti Holopainen 3-0 (11/8 11/4 11/4)
NääsSq III – JSK IV 2-2 (6-8 / 121-114)
Eero Mäkinen – Mika Leppänen 0-3 (2/11 7/11 8/11)
Jarno Eklund – Janne Saharinen 3-2 (13/11 7/11 10/12 12/10 11/4)
Mikko Holopainen – Lasse Punttila 0-3 (7/11 5/11 6/11)
Heikki Kahra – w.o. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
LahtiSq – JSK III 3-1 (9-4 / 119-93)
Henri Koskinen – Petri Rasmus 3-1 (9/11 11/3 11/4 11/6)
Kimmo Koivula – Vesa Konttinen 3-0 (11/2 11/8 11/8)
Matti Jokinen – Joel Kirsimaa 3-0 (11/8 11/5 11/5)
Pekka Riikonen – Timo Montell 0-3 (2/11 3/11 6/11)
JSK IV – NääsSq II 0-4 (2-12 / 59-146)
Mika Leppänen – Juhani Heinonen 1-3 (11/7 2/11 5/11 1/11)
Janne Saharinen – Krister Koivula 0-3 (1/11 0/11 4/11)
Lasse Punttila – Jukka Nummi 1-3 (11/6 8/11 6/11 10/12)
w.o. – Lauri Heikkilä 0-3 (0/11 0/11 0/11)
NääsSq III – MyyrSq 0-4 (1-12 / 78-138)
Eero Mäkinen – Jari Halonen 0-3 (5/11 2/11 6/11)
Jarno Eklund – Timo Nousmaa 1-3 (11/4 10/12 8/11 6/11)
Mikko Holopainen – Markku Merta 0-3 (6/11 7/11 10/12)
Heikki Kahra – Antti Holopainen 0-3 (4/11 2/11 1/11)
JSK III – KSQ II 3-1 (10-3 / 136-78)
Petri Rasmus – Keijo Petelius 3-0 (11/8 11/7 11/1)
Vesa Konttinen – Janne En 1-3 (14/16 4/11 11/3 8/11)
Joel Kirsimaa – Jorma Saareks 3-0 (11/4 11/1 11/3)
Timo Montell – Luka Penttinen 3-0 (11/7 11/6 11/0)


Tulokset 10.1.2015

JSK IV – MyyrSq 2-2 (9-7 / 148-137)
Mika Leppänen – Timo Nousmaa 3-1 (7/11 11/6 11/9 11/2)
Risto Lambert – Heikki Castren 2-3 (11/4 7/11 11/9 8/11 2/11)
Janne Saharinen – Juha Ahola 3-0 (13/11 11/7 11/8)
Lasse Punttila – Kimmo Puukko 1-3 (11/4 9/11 8/11 6/11)
NääsSq II – JSK III 2-2 (6-8 / 110-118)
Juhani Heinonen – Petri Rasmus 3-1 (11/2 11/4 10/12 11/5)
Ari Kuoppa – Esa Karppinen 3-1 (9/11 11/8 11/6 11/4)
Krister Koivula – Tony Ruuskanen 0-3 (6/11 5/11 4/11)
Antti Voima – EsaWiljander 0-3 (3/11 2/11 5/11)
NääsSq III – KSQ II 3-1 (9-7 / 150-141)
Erkki Pyynönen – Keijo Petelius 3-2 (6/11 12/10 10/12 11/7 11/3)
Sami Helenius – Janne En 0-3 (10/12 5/11 4/11)
Risto Rapelo – Jorma Saareks 3-1 (8/11 11/1 11/6 11/2)
Juha Rapelo – Luka Penttinen 3-1 (15/13 11/3 3/11 11/7)
MyysSq – LahtiSq 1-3 (5-10 / 116-144)
Timo Nousmaa – Henry Koskinen 0-3 (4/11 5/11 4/11)
Heikki Castren – Matti Jokinen 2-3 (11/8 6/11 5/11 11/6 12/14)
Juha Ahola – Timo Palo 0-3 (5/11 9/11 8/11)
Kimmo Puukko – Vesa Koskela 3-1 (11/4 7/11 11/4 11/9)
NääsSq II – KSQ II 3-1 (9-3 / 119-93)
Juhani Heinonen – Keijo Petelius 3-0 (12/10 11/4 11/3)
Ari Kuoppa – Janne En 3-0 (11/3 14/12 11/4)
Krister Koivula – Jorma Saareks 3-0 (11/8 13/11 11/5)
Antti Voima – Luka Penttinen 0-3 (3/11 3/11 8/11)
NääsSq III – LahtiSq 0-4 (2-12 / 90-154)
Erkki Pyynönen – Henri Koskinen 0-3 (10/12 4/11 3/11)
Sami Helenius – Matti Jokinen 1-3 (8/11 5/11 11/9 2/11)
Risto Rapelo – Timo Palo 1-3 (2/11 7/11 11/9 1/11)
Juha Rapelo – Vesa Koskela 0-3 (5/11 12/14 9/11)
JSK IV – JSK III 1-3 (6-9 / 116-149)
Mika Leppänen – Petri Rasmus 2-3 (7/11 7/11 11/7 11/9 11/13)
Risto Lambert – Esa Karppinen 3-0 (11/5 12/10 11/8)
Janne Saharinen – Tony Ruuskanen 0-3 (5/11 5/11 3/11)
Lasse Punttila – Esa Wiljander 1-3 (5/11 11/9 4/11 2/11)


Tulokset 13.12.2014

JSK III – LahtiSq 2-2 (6-8 / 110-165)
Ilkka Virtanen – Arto Kytö 0-3 (5-11, 6-11, 4-11)
Petri Rasimus – Henri Koskinen 0-3 (5-11, 5-11, 5-11)
Esa Karppinen – Pekka Riikonen 3-0 (11-4, 11-3, 11-1)
Esa Wiljander – Kimmo Koivula 3-2 (5-11, 11-7, 9-11, 11-6, 11-6)
KSQ II – LahtiSq 1-3 (4-11 / 116-163)
Jouko Puustinen – Arto Kytö 1-3 (13-11, 9-11, 6-11, 5-11)
Janne En – Henri Koskinen 0-3 (4-11, 7-11, 5-11)
Jan Granberg – Pekka Riikonen 0-3 (8-11, 7-11, 4-11)
Luka Penttinen – Kimmo Koivula 3-2 ( 13-11, 13-11, 8-11, 3-11, 11-9)
KSQ II – JSK III 1-3 (3-10 / 94 –136)
Jouko Puustinen – Ilkka Virtanen 3-1 (11-9, 11-8, 7-11, 11-9)
Keijo Petelius – Petri Rasimus 0-3 (6-11, 8-11, 7-11)
Jorma Saareks– Esa Karppinen 0-3 (3-11, 6-11, 7-11)
Luka Penttinen – Esa Wiljander 0-3 (3-11, 8-11, 6-11)
Myyrsq – NääSq II 3 – 1 (10-5 / )
Timo Nousmaa – Juhani Heinonen 1 – 3 (6/11, 4/11, 11/5, 4/11)
Heikki Castren – Lasse Sulku 3 – 1 (11/8, 11/5, 6/11, 11/9)
Jari Halonen – Krister Koivula 3 – 0 (11/9, 15/13, 11/8)
Kimmo Puukko – Ari Kuoppa 3 – 1 (11/6, 9/11, 11/7, 12/10)
JSK IV – NääSq III 3 – 1 (10-4 / )
Risto Lambert – Erkki Pyynönen 3 – 0 (11/4, 11/3, 11/9)
Janne Saharinen – Risto Rapelo 3 – 1 (9/11, 12/10, 11/3, 11/8)
Frans Lehmusvaara – Sami Helenius 1 -3 (5/11, 11/6, 7/11, 4/11)
Lasse Punttila – Juha Rapelo 3 – 0 (11/9, 11/7, 11/6)
NääsSq II – JSK IV 4 – 0 (12-3 / )
Juhani Heinonen – Risto Lambert 3 – 1 (11/6, 11/7, 6/11, 11/3)
Lasse Sulku – Janne Saharinen 3 – 0 (11/4, 11/6, 11/8)
Krister Koivula – Frans Lehmusvaara 3 – 0 (11/3, 11/4, 11/0)
Ari Kuoppa – Lasse Punttila 3 – 2 (10/12, 10/12, 13/11, 11/7, 11/4)
MyyrSq – Nääs Sq III 4 – 0 (12-1 /
Timo Nousmaa – Erkki Pyynönen 3 – 0 (11/8, 11/6, 11/3)
Heikki Castren – Risto Rapelo 3 – 0 ( 11/2, 11/4, 11/4)
Jari Halonen – Sami Helenius 3 – 0 (11/6, 11/4, 11/0)
Kimmo Puukko – Juha Rapelo 3 – 1 (12/14, 11/3, 11/8,11/1)


Tulokset 1.11.2014

JSK III – NääsSq III 3 – 1 (10 – 4 / 138 – 95)
Petri Rasmus – Erkki Pyynönen 3 – 1 (11/8 8/11 11/3 11/7)
Joel Kirsimaa – Sami Helenius 3 – 0 (11/6 11/8 11/2)
Esa Karppinen – Juha Sutelainen 3 – 0 (11/3 11/2 11/3)
Esa Wiljander – Jarno Eklund 1 – 3 (11/13 11/7 4/11 5/11)
MyyrSq – KSQ II 4 – 0 (12 – 2 / 146 – 73)
Timo Nousmaa – Keijo Petelius 3 – 0 (11/6 11/5 11/6)
Heikki Castren – Janne En 3 – 2 ( 11/4 5/11 9/11 11/4 11/9)
Jari Halonen – Jorma Saareks 3 – 0 (11/3 11/2 11/5)
Kimmo Puukko – Jan Granberg 3 – 0 (11/1 11/3 11/3)
LahtiSq – JSK IV 4 – 0 (12 – 3 / 155 – 91)
Arto Kytö – Mika Leppänen 3 – 0 (11/4 11/5 11/4)
Henri Koskinen – Janne Saharinen 3 – 0 (11/1 11/3 12/10)
Kimmo Koivula – Frans Lehmusvaara 3 – 2 (11/6 11/2 9/11 4/11 11/5)
Timo Palo – Lasse Punttila 3 – 1 (9/11 11/9 11/6 11/3)
NääsSq II – NääsSq III 4 – 0 (12 – 0 / 135 – 77)
Juhani Heinonen – Erkki Pyynönen 3 – 0 (11/6 11/5 11/8)
Lasse Sulku – Sami Helenius 3 – 0 (11/3 11/5 11/4)
Jukka Nummi – Juha Sutelainen 3 – 0 (13/11 12/10 11/9)
Krister Koivula – Jarno Eklund 3 – 0 (11/5 11/6 11/5)
JSK III – MyyrSq 2 – 2 (7 – 8 / 120 – 135)
Petri Rasmus – Timo Nousmaa 3 – 2 ( 11/8 3/11 11/8 7/11 11/5)
Joel Kirsimaa – Heikki Castren 0 – 3 ( 10/12 7/11 3/11)
Esa Karppinen – Jari Halonen 1 – 3 ( 4/11 11/8 3/11 6/11)
Esa Wiljander – Kimmo Puukko 3 – 0 (11/3 11/7 11/7)
KSQ II – JSK IV 1 – 3 (3 – 10 / 82 – 126)
Keijo Petelius – Mika Leppänen 0 – 3 ( 6/11 3/11 9/11)
Janne En – Janne Saharinen 3 – 1 (11/6 12/14 11/5 11/2)
Jorma Saareks – Frans Lehmusvaara 0 – 3 ( 2/11 2/11 0/11)
Jan Granberg – Lasse Punttila 0 – 3 ( 6/11 3/11 6/11)
LahtiSq – NääsSq II 1 – 3 (6 – 10 / 136 – 163)
Arto Kytö – Juhani Heinonen 1 – 3 ( 7/11 11/9 9/11 12/14)
Henri Koskinen – Lasse Sulku 3 – 1 (11/9 11/8 10/12 11/8)
Kimmo Koivula – Krister Koivula 1 – 3 (11/8 5/11 4/11 9/11)
Timo Palo – Ari Kuoppa 1 – 3 ( 11/7 6/11 2/11 6/11)


Tulokset 27.9.2014

LahtiSq – MyyrSq 3-1 (11-4 / 160-105)
Arto Kytö – Heikki Castren 3-1 (11-9 11-1 14-16 11-6)
Henri Koskinen – Markku Merta 3-0 (11-6 11-6 11-4)
Kimmo Koivula- Antti Holopainen 3-0 ( 11-5 11-1 11-2)
Timo Palo – Kimmo Puukko 2-3 (11-94-11 11-3 7-11 13-15)
JSK III – NääsSq II 1-3 (5-10 / 135-150)
Ilkka Virtanen – Juhani Heinonen 0-3 (4-11 7-117-11)
Petri Rasmus – Jukka Nummi 3-1 (11-9 11-8 8-11 11-4)
Joel Kirsiman – Krister Koivula 2-3 (8-11 11-5 11-8 9-11 7-11)
Esa Karppinen – Ari Kuoppa 0-3 (15-17 8-117-11)
KSQ II- NääsSq III 4-0 (12-1 / 107-80)
Keijo Petelius – Erkki Pyynönen 3-0 (11-5 11-8 11-8)
Janne En – Sami Helenius 3-0 (11-8 11-5 11-8)
Jorma Saareks – Jorma Salmela 3-1 ( 6-11 13-1111-7 11-9)
Jan Granberg – wo 3-0
MyyrSq – JSK IV 2-2 (7-6 / 115-124)
Heikki Castren – Risto Lambert 3-0 ( 11-7 11-9 11-8)
Markku Merta – Mika Leppänen 0-3 ( 7-11 3-1110-12)
Antti Holopainen – Jame Saharinen 1-3 ( 11-9 3-11 7-11 6-11)
Kimmo Puukko – Lasse Punttila 3-0 ( 15-13 11-8 11-6)
KSQ II – NääsSq II 0-4 (1-12 / 78-142)
Keijo Petelius – Juhani Heinonen 0-3 (4-11 3-11 4-11)
Janne En – Jukka Nummi 1-3 (9-11 11-9 8-11 10-12)
Jorma Saareks – Krister Koivula 0-3 ( 7-11 3-11 4-11)
Jan Granberg – Ari Kuoppa 0-3 (5-11 6-11 4-11)
LahtiSq – NääsSq III 4-0 (12-0 / 99-38)
Arto Kytö – Erkki Pyynönen 3-0 ( 11-2 11-3 11-5)
Henri Koskinen – Sami Helenius 3-0 (11-5 11-1 11-6)
Matti Jokinen – Jorma Salmela 3-0 ( 11-5 11-4 11-7)
Pekka Riikonen – wo 3-0
JSK III – JSK IV 3-1 (11-6 / 179-152)
Ilkka Virtanen – Risto Lambert 3-2 (11-4 12-14 11-13 14-12 11-9)
Petri Rasmus – Mika Leppänen 3-1 ( 11-7 11-13 11-8 11-3)
Joel Kirsimaa – Jame Saharinen 2-3 ( 11-7 9-11 6-1111-8 8-11)
Esa Karppinen – Lasse Punttila 3-0 ( 11-6 11-9 11-7)