Facebook
Twitter
In English

Kilpailukalenteri 2014-15

Kalenteri 2013-14 | Kalenteri 2012-13 | Kalenteri 2011-12 | Kalenteri 2010-11 | Kalenteri 2009-10 | Kalenteri 2008-09 | Kalenteri 2007-08


2014 ELOKUU
29.08.-31.08. Finnish Junior Open P&T 19, 17, 15, 13 SSqL / Talihalli

2014 SYYSKUU
03.09.-06.09. Seurajoukkueiden Euro Cup Nottingham / Englanti
06.09. Nääs Cup M1 M50+ NääsSq / Tampere
11.09.-14.09. Italian Masters Open Riccione / Italia
13.09. Hartwall Jaffa Cup 1 P T ESRC / Espoo
20.09.-21.09. Espoo Junior Open P T ESRC / Espoo
20.09.-21.09. SM-Firma-Squash Alueturnaus Squashtuki / Espoo
20.09.-21.09. TSSq Cup M1 TSSq / Turku
21.09. Merihaan 4-peli GP 1
27.09. Squashliiga 1

2014 LOKAKUU
03.10.-05.10. Danish Junior Open (GP) Kööpenhamina / Tanska
03.10.-05.10. International German Masters Krefeld / Saksa
04.10. Hartwall Jaffa Cup 2 P T ESRC / Espoo
04.10.-05.10. Helsinki Open M1 N1 HSK / Helsinki
09.10.-12.10. Nordic Junior Open (SS) Malmö / Ruotsi
11.10. Merihaan 4-peli GP 2
18.10.-19.10. Seniorijoukkueiden SM M:35+ -> N:35+ -> JSK / Helsinki
23.10.-25.10. Polish Masters Open Krakova / Puola
25.10.-26.10. Espoo Open Eliitti ME NE ESRC / Espoo

2014 MARRASKUU
01.11. Squashliiga 2
02.11. Merihaan 4-peli GP 3
08.11.-09.11. Juniorijoukkueiden SM u19, u15, u11 HSK / Helsinki
14.11.-16.11. Wilson Tampere Open Eliitti ME NE TSK / Tampere
15.11.-16.11. SM-Firma-Squash Lopputurnaus Squashtuki / Espoo
21.11.-24.11. Dutch Open Masters
22.11. Dunlop Cup M1 HSRC / Helsinki
29.11. Hartwall Jaffa Cup 3 P T ESRC / Espoo
29.11. Fontanella Cup M1 SqK / Siilinjärvi
29.11. 4-pelin epäv. SM HSK / Helsinki siirretään myöhemmäksi

2014 JOULUKUU
04.12.-07.12. Swiss Junior Open (SS) Langnau am Albis / Sveitsi
06.12. Merihaan 4-peli GP 4
06.12. Kivenlahti Squash Cup M1 StoneSq / Espoo
13.12. Squashliiga 3
20.12.-21.12. Pori Open M1 SquNa / Pori

2015 TAMMIKUU
02.01.-06.01. British Junior Open (SS) Sheffield / Englanti
03.01.-04.01. Lahti Squash Open M1 N1 LahtiSq / Lahti
10.01. Squashliiga 4
11.01. Merihaan 4-peli GP 5
17.01.-18.01. Juniorien SM-kilpailut P: 19,17,15 /13,11 T: 19,17,15 /13,11 HSRC / Helsinki
24.01.-25.01 Seniorien SM-kilpailut M35 -> N35 -> NääsSq / Tampere
27.01.-01.02. Savcor Finnish Open PSA MiSq / Mikkeli
31.01.-01.02. Marskin Pultti Squash M1 N MiSq / Mikkeli
31.01. Hartwall Jaffa Cup 4 P T ESRC / Espoo

2015 HELMIKUU
07.02. Tuusula Squash Limited 2015 JSK / Tuusula
08.02. Merihaan 4-peli GP 6
13.02.-15.02. SM-kilpailut M N Senators / Helsinki
19.02.-22.02. French Junior Open (SS) Lille / ranska
21.02.-22.02. Terva Cup M2 N2 OSK / Oulu
28.02. Squashliiga 5

2015 MAALISKUU
07.03.-08.03. Dunlop Eliitti ME NE HSRC / Helsinki
12.03.-15.03. German Junior Open (SS) Nürnberg / Saksa
13.03. Sotilaiden SM-kilpailut Esport Center / Espoo
14.03. Hartwall Jaffa Cup 5 P T ESRC / Espoo
14.03. Squashliiga 6
15.03. Merihaan 4-peli GP 7
21.03. Espoo Women’s Open N T ESRC / Espoo
28.03. StoneSquash Open M N StoneSq / Espoo.
28.03.-31.03. Juniorien u19 EM-kilpailut / henkilökohtainen Praha / Tsekki

2015 HUHTIKUU
02.04.-05.04. Juniorien u19 EM-kilpailut / joukkue Praha / Tsekki
05.04. PÄÄSIÄINEN
11.04 Merihaan 4-peli GP 8
11.04.-12.04 3A-Sport Cup M1 Sq-88 / Espoo
18.04. Squashliiga playoffs & karsinnat
25.04. Hartwall Jaffa Cup 6 P T ESRC / Espoo
25.04.-26.04 JSK Open Eliitti ME NE JSK / Helsinki
29.04.-02.05. Joukkueiden EM-kilpailut Herning / Tanska

2015 TOUKOKUU
08.05.-10.05. Oulu Junior Open P T OSK / Oulu
14.05.-17.05. Juniorien u17 u15 EM-kilpailut / joukkue Lissabon / Portugali

2014 KESÄ-ELOKUU
03.06.-06.06. European Individual Closed M N Bratislava / Slovakia
02.07.-06.07. Pioneer Junior Squash Cup (SS) Köln / Saksa
09.07.-12.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam / Hollanti
27.08.-30.08. European Masters M35 -> N35 -> Malmö / Ruotsi
27.08.-30.08. Suez Helsinki Summer Challenger PSA 5000 SSqL / Helsinki
28.08.-30.08. Finnish Junior Open P&T u19, u17, u15, u13 SSqL / Helsinki

EUROOPAN JUNIORIKALENTERI 2015-16
2015 (kesä-syksy)
14.05.–17.05. European Junior U15 & U17 Teams Porto, Portugali
22.05.–24.05. Zenit Ukraine Junior Open Kiova / Ukraina
19.06.–21.06. Italian Junior Open (GP) Riccione / Italia
25.06.–28.06. Portuguese Junior Open Porto, Portugali
02.07.–06.07. Pioneer Junior Squash Cup (SS) Köln / Saksa
09.07.-12.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam / Hollanti
28.08.-30.08. Finnish Junior Open Helsinki, Finland
18.09.-21.09. Welsh Junior Open (GP) Cardiff, Wales
25.09.-27.09. Slovak Junior Open Bratislava, Slovakia
02.10.-04.10. Serbian Junior Open Belgrade, Serbia
02.10.-04.10 HEAD Danish Junior Open (GP) Copenhagen, Denmark
09.1-.-11.10. Nordic Junior Open (SS) Malmö, Sweden
16.10.-18.10 Hungarian Junior Open Budapest, Hungary
05.11.-08.11. Belgian Dunlop Junior Open (SS) Brussels, Belgium KOLLA
13.11.-15.11. Polish Junior Open Wroclaw, Poland
20.11.-22.11. Irish Junior Open (GP) Dublin, Ireland
03.12.-16.12 Swiss Junior Open (SS) Langnau am Albis, Switzerland
2016 (kevät)
02.01.-06.01. British Junior Open (SS) Sheffield, England
08.01.-10.01. Scottish Junior Open (GP) Edinburgh, Scotland
15.01.-17.01. Czech Junior Open (SS) Prague, Czech Republic
13.02.-14.02. Liechtenstein Junior Open Vaduz, Liechtenstein
18.02.-21.02. French Junior Open (SS) Lille, France
26.02.-28.02. Austrian Junior Open (GP) Vienna, Austria
04.03.-06.03. German Junior Open (SS) Nürnberg, Germany
11.03.-13.03. Spanish Junior Open Canary Islands
19.03.-22.03. 27th European Junior U19 Individual Kriens, Switzerland
24.03.-27.03. 33rd European Junior U19 Team Champs Kriens, Switzerland
08.04.–10.04. Luxembourg Junior Open Sandweiler, Luxembourg
08.04.–10.04. Croatian Junior Open Zagreb, Croatia
15.04.-17.04. Grays Norwegian Junior Open Oslo, Norway
22.04.-23.04. Slovenian Junior Open Ljubljana, Slovenia
05.05.-08.05. 16th European Junior U15 Team Champs To be advised
05.05.-08.05. 26th European Junior U17 Team Champs To be advised
20.05.-22.05. Zenit Ukraine Junior Open Kiev, Ukraine
17.06.-19.06. Italian Junior Open (GP) Riccione, Italy
24.06.-26.06. Portuguese Junior Open Porto, Portugal
07.07.-10.07. Pioneer Junior Squash Cup (SS) Cologne, Germany
14,07.-17.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam, Netherlands

EUROOPAN MASTERS KALENTERI
10.-12.04.2015 Czech Masters Open Praha / Tsekki
15.-17.05.2015 Hungarian Masters Open Budapest / Unkari
26.-28.06.2015 German Open Masters Krefeld / Saksa
27.-30.08.2015 European Masters Championships 2015 Malmö / Ruotsi
11.-13.09.2015 Italian Open Masters Riccione / Italia
23.-25.10.2015 Polish Open Masters Puola
25.-29.11.2015 Dutch Open Masters Hollanti


TULEVAT ARVOKILPAILUT

MM-kilpailut 2015 2016 2017 2018
Miehet Kuwait xxx ? xxxx
Naiset xxxx ? xxx ?
World Open / M USA ? ? ?
World Open / N Malesia Malesia Malesia ?
Pojat xxxx ? xxx ?
Tytöt ? xxx ? xxx
Masters Hong Kong ? xxx xxxx
EM-kilpailut 2015 2016 2017 2018
Joukkue Tanska Puola ? ?
P&T 19 Tsekki Sveitsi ? ?
P&T 17/15 Portugali ? ? ?
Euro Cup Puola Englanti Saksa ?
M/N henk.koht Slovakia ? ? ?
Masters Ruotsi xxx ? ?
SM-kilpailut 2015 2016 2017 2018
Yleiset Senators ? ? ?
Juniorit HSRC ? ? ?
Seniorit NääsSq HSK ? ?
Sen. joukkue JSK ESP ? ?
Jun. joukkue ? ? ? ?

Yllä oleva lista on kilpailuryhmän ehdotelma SM-kilpailujen järjestäjistä. Lihavoidut on liiton hallituksen vahvistamia.