Facebook
Twitter
In English

Kilpailukalenteri 2015-16

Kalenteri 2014-15 | Kalenteri 2013-14 | Kalenteri 2012-13 | Kalenteri 2011-12 | Kalenteri 2010-11 | Kalenteri 2009-10 | Kalenteri 2008-09 | Kalenteri 2007-08

KALENTERI 2015-16


2015 ELOKUU
27.08.-30.08. European Masters M35 -> N35 -> Malmö / Ruotsi
28.08.-30.08. Suez Helsinki Summer Challenger PSA 5000 SSqL / Talihalli
28.08.-30.08. Suez Finnish Junior Open P: 19,17,15 /13 T: 19,17,15 /13 SSqL / Talihalli
2015 SYYSKUU
05.09. MetroStone Open M1 StSquash / Espoo
12.09. Hartwall Jaffa Cup 1 P & T ESRC / Espoo
16.09.-19.09. Seurajoukkueiden Euro Cup Krakova / Puola
19.09.-20.09. TSSq Cup M1 TSSq / Turku
19.09.-20.09. Espoo Junior Open P&T: tasoluokat ESRC / Espoo
26.09. Squashliiga 1
2015 LOKAKUU
03.10. Hartwall Jaffa Cup 2 P & T ESRC / Espoo
03.10.-04.10. Helsinki Open M1 N1 HSK / Helsinki
10.10.-11.10. Senators Open M1 Senators / Helsinki
17.10. Ruska Cup M2, Jun SC-Ruka / Kuusamo
17.10.-18.10. Seniorijoukkueiden SM 2015 ESP / Espoo
24.10.-25.10. Espoo HPP Open M1 N1 (PSA Closed Satellite) ESRC / Espoo
31.10. Juniorijoukkueiden SM u19, u15, u11 HSK / Helsinki
2015 MARRASKUU
07.11. Squashliiga 2
13.11.-15.11. Tampere Open M1 N1 (PSA Closed Satellite) TSK / Tampere
15.11. SM-Firma-Squash Lopputurnaus Squashtuki / Espoo
21.11.-22.11. Wilson Cup M1 HSRC / Helsinki
28.11. Fontanella Cup M2 + Jun SqK / Siilinjärvi
28.11. Hartwall Jaffa Cup 3 P & T ESRC / Espoo
28.11. Tuusula Limited M1 JSK / Tuusula
2015 JOULUKUU
05.12. Kivenlahti Open M1 StSquash / Espoo
05.12. Tali Junior Cup HSK / Helsinki
12.12. Squashliiga 3
19.12. Pori Open M1 SquNa / Pori
2016 TAMMIKUU
02.01.-03.01. Lahti Open M1 N1 LahtiSq / Lahti
09.01. Squashliiga 4
15.01.-17.01. Seniorien SM-kilpailut M35 -> N35 -> HSK / Helsinki
21.01.-24.01. Suez Helsinki Winter Challenger PSA 5000 SSqL / Talihalli
22.01.-24.01. Juniorien SM-kilpailut P: 19,17,15 /13,11 T: 19,17,15 /13,11 HSK / Helsinki
26.01.-31.01. Savcor Finnish Open PSA MiSq / Mikkeli
30.01. Hartwall Jaffa Cup 4 P & T ESRC / Espoo
30.01.-31.01. Marskin Pultti Squash M1 N MiSq / Mikkeli
2016 HELMIKUU
06.02. Espoo Women’s Open N1, NH ESRC / Espoo
06.02. Terva Cup M2 OSK / Oulu
12.02.-14.02. SM-Kilpailut M N HSK / Helsinki
27.02. Squashliiga 5
2016 MAALISKUU
11.03.-13.03. Racketlonin SM-kilpailut Helsinki
12.03. Squashliiga 6
19.03. Hartwall Jaffa Cup 5 P & T ESRC / Espoo
19.03.-20.03. HSRC Wilson Cup M1 HSRC / Helsinki
19.03.-22.03. Juniorien u19 EM-kilpailut Henk.koht Henk.koht Kriens / Sveitsi
24.03.-27.03. Juniorien u19 EM-kilpailut Joukkue Joukkue Kriens / Sveitsi
26.03. Pääsiäis Cup M2 SC-Ruka / Kuusamo
27.03. PÄÄSIÄINEN
2016 HUHTIKUU
02.04. Squashliiga playoffs & karsinnat
09.09. Hukka Open M2 Oulu
09.04.-10.04. 3A-Sport Cup M1 Sq-88 / Espoo
16.04. Hartwall Jaffa Cup 6 P & T ESRC / Espoo
16.04.-17.04. JSK Squash Open Eliitti M1 N1 (PSA Closed Satellite) JSK / Helsinki
21.04.-24.04. Joukkueiden EM-kilpailut Naiset DIV 3 Bukarest / Romania
22.04.-24.04. Oulu Juior Open Juniorit OSK / Oulu
2016 TOUKOKUU
04.05.-07.05. Joukkueiden EM-kilpailut Miehet DIV 1 Varsova / Puola
05.05.-08.05 Juniorien u17 / u15 EM-kilpailut Hasselt / Belgia
28.05. Racketballin SM-kilpailut JSK Squash / Talihalli
2016 KESÄ-ELOKUU
06.06.-10.06. ESRCN:n kesäleiri 1
13.06.-17.06. ESRCN:n kesäleiri 2
08.07.-11.07. Pioneer Junior Squash Cup ESF Junior Tour Köln / Saksa
14,07.-17.07. Dutch Junior Open Amsterdam, Hollanti
04.08.-07.08. HSA:n juniorileiri
06.08.-07.08. HSA:n seniorileiri

EUROOPAN JUNIORIKALENTERI 2015-16
2015 (kesä-syksy)
14.05.–17.05. European Junior U15 & U17 Teams Porto, Portugali
22.05.–24.05. Zenit Ukraine Junior Open Kiova / Ukraina
19.06.–21.06. Italian Junior Open (GP) Riccione / Italia
25.06.–28.06. Portuguese Junior Open Porto, Portugali
02.07.–06.07. Pioneer Junior Squash Cup (SS) Köln / Saksa
09.07.-12.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam / Hollanti
28.08.-30.08. Suez Finnish Junior Open Helsinki, Finland
18.09.-21.09. Welsh Junior Open (GP) Cardiff, Wales
25.09.-27.09. Slovak Junior Open Bratislava, Slovakia
02.10.-04.10. Serbian Junior Open Belgrade, Serbia
02.10.-04.10 HEAD Danish Junior Open (GP) Copenhagen, Denmark
09.1-.-11.10. Nordic Junior Open (SS) Malmö, Sweden
16.10.-18.10 Hungarian Junior Open Budapest, Hungary
05.11.-08.11. Belgian Dunlop Junior Open (SS) Brussels, Belgium KOLLA
13.11.-15.11. Polish Junior Open Wroclaw, Poland
20.11.-22.11. Irish Junior Open (GP) Dublin, Ireland
03.12.-16.12 Swiss Junior Open (SS) Langnau am Albis, Switzerland
2016 (kevät)
02.01.-06.01. British Junior Open (SS) Sheffield, England
08.01.-10.01. Scottish Junior Open (GP) Edinburgh, Scotland
15.01.-17.01. Czech Junior Open (SS) Prague, Czech Republic
13.02.-14.02. Liechtenstein Junior Open Vaduz, Liechtenstein
18.02.-21.02. French Junior Open (SS) Lille, France
26.02.-28.02. Austrian Junior Open (GP) Vienna, Austria
04.03.-06.03. German Junior Open (SS) Hamburg, Germany
11.03.-13.03. Spanish Junior Open Canary Islands
19.03.-22.03. 27th European Junior U19 Individual Kriens, Switzerland
24.03.-27.03. 33rd European Junior U19 Team Champs Kriens, Switzerland
08.04.–10.04. Luxembourg Junior Open Sandweiler, Luxembourg
08.04.–10.04. Croatian Junior Open Zagreb, Croatia
15.04.-17.04. Grays Norwegian Junior Open Oslo, Norway
22.04.-23.04. Slovenian Junior Open Ljubljana, Slovenia
05.05.-08.05. 16th European Junior U15 Team Champs To be advised
05.05.-08.05. 26th European Junior U17 Team Champs To be advised
20.05.-22.05. Zenit Ukraine Junior Open Kiev, Ukraine
17.06.-19.06. Italian Junior Open (GP) Riccione, Italy
24.06.-26.06. Portuguese Junior Open Porto, Portugal
07.07.-10.07. Pioneer Junior Squash Cup (SS) Cologne, Germany
14,07.-17.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam, Netherlands

EUROOPAN MASTERS KALENTERI
27.-30.08.2015 European Masters Championships 2015 Malmö / Ruotsi
11.-13.09.2015 Italian Open Masters Riccione / Italia
23.-25.10.2015 Polish Open Masters Puola
25.-29.11.2015 Dutch Open Masters Hollanti


TULEVAT ARVOKILPAILUT

MM-kilpailut 2015 2016 2017 2018
Miehet Kuwait xxx ? xxxx
Naiset xxxx ? xxx ?
World Open / M USA ? ? ?
World Open / N Malesia Malesia Malesia ?
Pojat xxxx ? xxx ?
Tytöt Hollanti xxx ? xxx
Masters xxx Johannesburg xxx Charlottesville / USA
EM-kilpailut 2015 2016 2017 2018
Joukkue Tanska Puola ? ?
P&T 19 Tsekki Sveitsi ? ?
P&T 17/15 Portugali ? ? ?
Euro Cup Puola Englanti Saksa ?
M/N henk.koht Slovakia Tsekki ? ?
Masters Ruotsi xxx ? ?
SM-kilpailut 2015 2016 2017 2018
Yleiset Senators HSK ? ?
Juniorit HSRC HSK ? ?
Seniorit NääsSq HSK SqJu ?
Sen. joukkue ESP ? ? ?
Jun. joukkue HSK ? ? ?

Yllä oleva lista on kilpailuryhmän ehdotelma SM-kilpailujen järjestäjistä. Lihavoidut on liiton hallituksen vahvistamia.