Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.3.2010

Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Rankingarkisto

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli ESRC 182,667 1 / 1
2 Mustonen Henrik YlivSq 142,167 2 / 2
3 Tuomi Matias ESRC 125,000 3 / 3
4 Moisio Arttu TSK 92,500 4 / 4
5 Järvinen Janne ESRC 77,667 5 / 5
6 Häkkinen Tuomas MiSq 75,333 6 / 6
7 Leskinen Aleksi HSRC 72,333 7 / 8
8 Kronlund Henri TSK 71,500 8 / 7
9 Jaskari Hannu SqJu 69,500 9 / 12
10 Poikolainen Pyry HSRC 62,667 10 / 11
11 Kononen Heikki HSRC 59,667 11 / 9
12 Määttänen Anssi YlivSq 59,500 12 / 10

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Teitti Erno MiSq 59,000 13 / 13
2 Ruotanen Heikki Sq-88 56,833 14 / 14
3 Mehta Riku JSK 55,000 15 / 21
4 Valtola Lauri MiSq 54,167 16 / 15
4 Hiltunen Ville OSK 54,167 17 / 24
6 Vähämaa Jaakko ESRC 52,667 18 / 17
7 Saarela Matti YlivSq 52,000 19 / 26
8 Wennström Kenneth MetSq 50,667 20 / 18
9 Karsikas Ville JSK 50,167 21 / 20
10 Nykänen Jouni JSK 48,000 22 / 27
11 Ryyppö Tommi YlivSq 46,667 23 / 16
12 Kärkkäinen Mikko TSK 45,833 24 / 22
12 Pettai Kristjan JSK 45,833 25 / 31
14 Tornberg Risto OSK 45,000 26 / 38
14 Hatjasalo Juha HSRC 45,000 27 / 45
16 Honkanen Joonas HSRC 42,667 28 / 35
17 Niinimäki Tomi TSK 42,000 29 / 32
18 Knuutila Tatu ESRC 41,667 30 / 34
18 Suistomaa Marko MiSq 41,667 31 / 28
20 Parmonen Juha-Matti TSK 41,167 32 / 39
21 Stöör Kai JSK 41,000 33 / 23
21 Repo Petteri HSRC 41,000 34 / 30
23 Pettai Jaanus JSK 40,167 35 / 40
24 Määttänen Teuvo YlivSq 40,000 36 / 19
24 Vehniäinen Jussi TSK 40,000 37 / 41
24 Wallin Toni JSK 40,000 38 / 25
24 Vanhanen Markus MiSq 40,000 39 / 42
28 Annala Timo LSQ 39,500 40 / 55
28 Lindell Sami TSK 39,500 41 / 43
28 Eskelinen Matti OSK 39,500 42 / 29
31 Hautanen Eemeli JSK 39,333 43 / 36
32 Rönn Risto SqJu 38,833 44 / 33

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Marjomaa Olli Sq-88 38,667 45 / 50
2 Valasma Harri OSK 38,500 46 / 76
3 Ekholm Tommi ESRC 36,833 47 / 44
4 Heinonen Juha NääsSq 36,333 48 / 46
4 Turtonen Olli TSK 36,333 49 / 63
6 Eskelinen Teemu TSSq 36,167 50 / 37
7 Lilja Harry ESRC 36,000 51 / 53
8 Thil Karri SqJu 35,167 52 / 89
9 Monto Mika OSK 35,000 53 / 72
9 Puukko Kimmo JSK 35,000 54 / 52
9 Äijänen Miko JSK 35,000 55 / 71
12 Siren Mikael ESRC 34,833 56 / 65
14 Aalto Topias ESRC 34,000 58 / 56
15 Hautala Kari MetSq 33,333 59 / 61
15 Seidel Mika Sq-88 33,333 60 / 60
17 Mäkinen Sami TSK 33,267 61 / 124
18 Ahlroos Timo TSSq 33,167 62 / 49
19 Karjala Jarmo HSRC 32,833 63 / 48
20 Peltola Jaakko-Antti ESRC 32,667 64 / 62
21 Öhman Raoul Sq-88 32,333 65 / 74
22 Timberg Tero ESRC 32,000 66 / 57
23 Raiski Seppo Sq-88 31,500 67 / 77
23 Kuuluvainen Tuomas TSSq 31,500 68 / 66
25 Eloranta Timo LSQ 31,000 69 / 51
26 Äijänen Jami JSK 30,667 70 / 69
27 Blomqvist Arto OSK 30,500 71 / 67
28 Palojärvi Paul KSQ 29,833 72 / 64
29 Puustinen Jouko KSQ 29,000 73 / 70
30 Meriö Henry HSRC 28,500 74 / 54
31 Tiitinen Petteri TSSq 27,833 75 / 58
32 Aarto Ilkka Sq-88 27,000 76 / 95
33 Nummi Jukka NääsSq 26,167 77 / 73
33 Turtonen Arttu TSK 26,167 78 / 96
35 Salminen Jukka-Pekka OSK 25,833 79 / 116
36 Viitala Jani NääsSq 25,167 80 / 75
36 Puurunen Santtu Sq-88 25,167 81 / 79
38 Tapiola Tero KSQ 25,000 82 / 86
39 Putsela Justus MiSq 24,933 83 / 118
40 Söderholm Tom TSSq 24,100 84 / 93
41 Kuoppa Ari NääsSq 24,000 85 / 80
41 Jokinen Matti LahtiSq 24,000 86 / 90
43 Hämäläinen Martti SqJu 23,667 87 / 104
44 Jaakkola Jarmo ESRC 23,000 88 / 114
45 Pohjamies Tuomo ESRC 22,833 89 / 121
46 Pääkkönen Marko OSK 22,667 90 / 109
47 Nakari Martti ESP 22,333 91 / 98
48 Männistö Juha SqJu 22,067 92 / 119
49 Heinänen Jari OSK 22,000 93 / 100
50 Rautiola Mikko OSK 21,833 94 / 92
50 Kadenius Tero LSQ 21,833 95 / 115
52 Koivula Krister NääsSq 21,667 96 / 111
52 Sistonen Ville KSQ 21,667 97 / 139
54 Antikainen Harri OSK 21,500 98 / 94
55 Liimatainen Juha ESRC 21,167 99 / 78
56 Puumala Jari MetSq 21,067 100 / 112
57 Pyynönen Erkki NääsSq 21,000 101 / 103
57 Kostamoinen Ville TSSq 21,000 102 / 105
59 Nevala Jaakko SC Ruka 20,833 103 / 171
60 Heikkilä Lauri NääsSq 20,433 104 / 133
61 Pather Magalan ESP 20,333 105 / 107
62 Kiviniemi Kimmo NääsSq 20,167 106 / 83
63 Castrén Heikki MyyrSq 20,000 107 / 110
64 Poutiainen Olle MyyrSq 20,000 108 / 234
64 Valtola Oskari MiSq 20,000 109 / 113

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vikström Jussi HSRC 19,667 110 / 84
2 Nevalainen Esko MiSq 19,500 111 / 129
3 Saari Jarmo ESRC 19,333 112 / 88
4 Lehtola Kari ESRC 19,167 113 / 87
5 Pöljö Matti KSQ 19,000 114 / 82
6 Sihvola Juha KSQ 18,667 115 / 167
7 Siitari Oliver ESRC 18,567 116 / 138
8 Karppinen Esa JSK 18,500 117 / 108
8 Jousimies Terho Sq-88 18,500 118 / 120
10 Leskinen Kale HSRC 17,833 119 / 85
11 Havaste Jukka HSRC 17,333 120 / 117
11 Elovirta Janne HSRC 17,333 121 / 101
13 Äijänen Sakari JSK 17,167 122 / 91
13 Tuominen Esa HSRC 17,167 123 / 146
13 Söderström Juha TSSq 17,167 124 / 127
16 Rissanen Seppo HSRC 17,000 125 / 132
17 Selänne Lauri LSQ 16,833 126 / 130
18 Lötjönen Toni HSRC 16,667 127 / 131
19 Mustonen Jani TSK 16,333 128 / 134
19 Vilminko Esa MetSq 16,333 129 / 99
19 Ulkuniemi Tapio OSK 16,333 130 / 122
22 Niskala Kari SC Ruka 16,167 131 / 143
23 Iglesias Angel TSK 15,833 132 / 106
24 Reinikainen Jukka KSQ 15,500 133 / 68
25 Kääriäinen Anssi MiSq 15,233 134 / 151
26 Yliranta Raimo JSK 15,167 135 / 140
26 Rusanen Harri OSK 15,167 136 / 97
28 Kenakkala Sami OSK 15,100 137 / 148
29 Rautiainen Kristian ESRC 15,000 138 / 150
30 Kyyrö Seppo NääsSq 14,667 139 / 142
30 Rapelo Risto NääsSq 14,667 140 / 246
30 Puhakka Ari MetSq 14,667 141 / 182
30 Petelius Keijo KSQ 14,667 142 / 237
30 Vikström Ilmari HSRC 14,667 143 / 179
35 Salonen Jesse TSSq 14,567 144 / 177
36 Konttinen Vesa JSK 14,500 145 / 137
36 Hämäläinen Jarmo TSK 14,500 146 / 145
36 Hänninen Risto TSSq 14,500 147 / 147
39 Kylliäinen Joonas ESRC 14,267 148 / 135
40 Karhu Joonas LahtiSq 13,667 149 / 154
41 Salkala Ville ESRC 13,500 150 / 206
42 Murronmaa Tatu ESRC 13,333 151 / 156
42 Raumolin Juha HSRC 13,333 152 / 47
42 Riikonen Pekka LahtiSq 13,333 153 / 175
42 Vakkala Ari HSRC 13,333 154 / 186
46 Jaakkola Joni ESRC 12,767 155 / 159
47 Pietilä Marko TSK 12,667 156 / 189
47 Elo Samuli TSSq 12,667 157 / 172
49 Granberg Jan KSQ 12,500 158 / 161
49 Kananen Henri SqK 12,500 159 / 123
51 Mäenpää Tero TSSq 12,167 160 / 164
51 Westren-Doll Jack JSK 12,167 161 / 254
53 Blomqvist Tommy MetSq 12,000 162 / 180
53 Harja Mika MetSq 12,000 163 / 141
53 Kallioinen Timo SaSkö 12,000 164 / 165
53 Kela Petri ESRC 12,000 165 / 125
53 Lintunen Olli MiSq 12,000 166 / 257
53 Rale Ari Sq-88 12,000 167 / 181
53 Välimäki Risto ESP 12,000 168 / 168
53 Värilä Marko ESP 12,000 169 / 153
53 Kauppi Karri HSRC 12,000 170 / 195
53 Kangas Jorma MetSq 12,000 171 / 198
53 Ahola Juha MyyrSq 12,000 172 / 169
64 Pajo Timo SqK 11,833 173 / 200
64 Salaiz Heraclio MiSq 11,833 174 / 128
66 Kärki Leo SqK 11,733 175 / 152
67 Tirkkonen Olli TSK 11,667 176 / 170
68 Lind Antti HSRC 11,500 177 / 126
69 Koivisto Torbjörn ESP 11,333 178 / 166
70 Suominen Jouni MyyrSq 11,333 179 / 176
70 Stengård Jani TSSq 11,067 179 / 59
71 Rantaruikka Rauli KSQ 11,000 180 / 158
72 Koivu Tapio ESRC 10,667 181 / 229
72 Mattila Timo NääsSq 10,667 182 / 232
72 Pekonen Juha MiSq 10,667 183 / 160
72 Käkönen Terho MetSq 10,667 184 / 144
72 Poganitsch Martin TSSq 10,667 185 / 183
72 Parviainen Paavo KSQ 10,667 186 / 288
72 Helenius Sami NääsSq 10,667 187 / 185
79 Mustonen Kyösti LahtiSq 10,500 188 / 174
79 Palo Timo LahtiSq 10,500 189 / 187
79 Juntunen Touko ESRC 10,500 190 / 199
82 Stengård Jonne TSSq 10,333 191 / 292
83 Haanpää Hannu ESRC 10,000 192 / 228
83 Jokinen Risto HSRC 10,000 193 / 81
83 Manninen Esa HSRC 10,000 194 / 102
83 Korolainen Vesa SC Ruka 10,000 195 / 214
83 Selkälä Jonas NääsSq 10,000 196 / 204
88 Lilja Sebastian ESRC 9,833 197 / 193
88 Niutanen Janne ESRC 9,833 198 / 191
90 Mether Jari HSRC 9,667 199 / 162
91 Heimo Hannu SaSkö 9,333 200 / 194
91 Romu Timo SaSkö 9,333 201 / 235
91 Moilanen Ilkka ESRC 9,333 202 / 196
91 Hiltunen Aleksi OSK 9,333 203 / 136
95 Tyyskä Antti SqK 9,167 204 / 157
96 Valtonen Janne KSQ 9,000 205 / 202
96 Vähämaa Vesa ESRC 9,000 206 / 192
98 Pyre Erkki ESRC 8,833 207 / 203
99 Nousmaa Timo MyyrSq 8,667 208 / 265
99 Passinen Veli-Matti ESRC 8,667 209 / 217
99 Brennan Paul MetSq 8,667 210 / 184
99 Saloranta Pyry SqK 8,667 211 / 216
103 Hänninen Matias SqK 8,633 212 / 209
104 Puumala Ilkka SC Ruka 8,500 213 / 149
104 Kaartinen Jari SqJu 8,500 214 / 264
106 Rikberg Antti RCU 8,400 215 / 222
107 Haanpää Timo LSQ 8,333 216 / 205
107 Nyström Patrik ESRC 8,333 217 /
107 Piik Paul ESQ 8,333 218 / 207
110 Pietilä Vesa OSK 8,267 219 / 210
111 Oksa Mika SaSkö 8,000 220 / 279
111 Matalamäki Jan HSRC 8,000 221 / 286
113 Mustonen Ville SC Ruka 7,967 222 / 250
114 Turkia Kari LahtiSq 7,667 223 / 260
115 Ruokangas Nuutti OSK 7,500 224 / 226
116 Pekkanen Timo MyyrSq 7,333 225 / 219
117 Antikainen Samuli OSK 7,100 226 / 225
118 Herola Timo SqK 7,000 227 / 223
118 Falck Janne ESP 7,000 228 / 253
120 Hartikainen Jukka SqK 6,833 229 / 224
121 Korhonen Kim ESRC 6,667 230 / 230
121 Leppänen Mika JSK 6,667 231 / 231
121 Mölsä Sami ESQ 6,667 232 / 233
121 Siekkinen Esko MiSq 6,667 233 / 211
121 Aulin Valtteri LahtiSq 6,667 234 / 236
121 Lundström Anders HSRC 6,667 235 / 240
121 Löppönen Hannu NääsSq 6,667 236 /
128 Liikala Keijo SqJu 6,367 237 / 242

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vall Erki Viro 6,333 238 / 243
1 Luoma Petri TSK 6,333 239 / 244
3 Moilanen Vesa OSK 6,167 240 / 307
4 Salmela Jorma NääsSq 6,133 241 / 245
5 Aalto Kari ESRC 6,000 242 / 221
5 Siren Petteri ESRC 6,000 243 / 247
5 Heinonen Juhani SaSkö 6,000 244 / 218
5 Muukkonen Mirko MiSq 6,000 245 / 248
9 Mäkinen Eero NääsSq 5,733 246 / 251
10 Stubin Iiro ESRC 5,667 247 / 178
11 Sainio Teemu NääsSq 5,600 248 / 336
11 Okkonen Antti ESRC 5,600 249 / 268
13 Manninen Ville MiSq 5,567 250 / 256
14 Syvänen Juha NääsSq 5,333 251 / 238
14 Lindberg Aimo TSSq 5,333 252 / 261
14 Sillanpää Mikko LSQ 5,333 253 / 287
17 Korhonen Marko LSQ 5,167 254 /
17 Ohtonen Hannu Sq-88 5,167 255 / 201
19 Hämäläinen Jari TSK 5,000 256 / 262
19 Juustila Eero OSK 5,000 257 / 369
21 Sjöholm Jyrki SaSkö 4,667 258 / 266
22 Sarlund Juha HSRC 4,500 259 / 317
22 Rautiainen Juhani ESRC 4,500 260 / 269
24 Pyre Lasse ESQ 4,233 261 / 306
25 Lehtonen Jari LahtiSq 4,000 262 / 281
25 Byman Per-Erik ESP 4,000 263 / 282
25 Tapionlinna Jon JSK 4,000 264 / 284
25 Tirkkonen Teemu SqK 4,000 265 / 197
25 Tirkkonen Juha ESP 4,000 266 / 285
25 Saareks Jorma KSQ 4,000 267 /
25 Rogersson Simon MyyrSq 4,000 268 / 352
25 Aalto Erkka HSRC 4,000 269 / 289
25 Valtanen Janne KSQ 4,000 270 /
34 Kivi-Koskinen Marko HSRC 3,833 271 / 291
35 Juurinen Janne TSK 3,633 272 / 314
36 Varis Esko MiSq 3,500 273 / 338
36 Teräsvirta Heikki MiSq 3,500 274 / 323
38 Pahlman Kim ESQ 3,400 275 / 252
39 Lähteenmäki Kimmo NääsSq 3,333 276 / 295
39 Nurminen Mika LahtiSq 3,333 277 / 297
39 Jokinen Tapio ESRC 3,333 278 / 270
39 Määttänen Jani YlivSq 3,333 279 / 303
39 Brabant Olivier ESRC 3,333 280 / 304
44 Ekholm Lars ESRC 3,267 281 / 305
45 Valta Rami LSQ 3,000 282 / 263
45 Ulfstedt Marcus HSRC 3,000 283 / 163
47 Poutiainen Hannu SqK 2,933 284 / 255
47 Saarentaus Juha ESRC 2,933 285 / 271
49 Olkkonen Markku MiSq 2,833 286 / 310
50 Huhtakangas Jari YlivSq 2,733 287 / 333
51 Niuranen Terho LahtiSq 2,667 288 / 213
51 Laasonen Simo HSRC 2,667 289 / 212
53 Sorvali Esa TSK 2,567 290 / 315
54 Hartikainen Jussi SqK 2,500 291 / 316
54 Kattelus Kari MiSq 2,500 292 / 357
54 Palosaari Heikki SC Ruka 2,500 293 /
54 Olkinuora Heikki SqK 2,500 294 / 318
54 Tiesel Rauno Viro 2,500 295 / 319
54 Pitkänen Lauri HSRC 2,500 296 / 321
54 Pohjavaara Simo TSK 2,500 297 / 322
61 Hyrske Markku HSRC 2,433 298 / 272
62 Merivirta Teemu MiSq 2,200 299 / 339
63 Lehmusvaara Frans JSK 2,167 300 / 313
64 Mäenpää Marko SqJu 2,000 301 / 324
64 Mäki Erik NääsSq 2,000 302 / 188
64 Räbinä Petri SqK 2,000 303 / 294
64 Tulonen Timo HSRC 2,000 304 / 283
64 Utti Pekka ESP 2,000 305 /
64 Korhonen Jari LSQ 2,000 306 / 220
64 Hatjasalo Leo HSRC 2,000 307 / 348
64 Halonen Juho SqK 2,000 308 / 329
72 Klemola Kimmo LrSS 1,667 309 / 273
72 Korhonen Elias ESRC 1,667 310 / 389
74 Vänttinen Jussa TSK 1,600 311 / 337
74 Forsman Esa Hamina 1,600 312 / 208
74 Moisio Juha TSK 1,600 313 / 309
77 Kaistinen Markku JSK 1,500 314 / 330
78 Selin Juha TSK 1,400 315 / 340
78 Suokko Jarmo SqJu 1,400 316 / 293
80 Järvinen Teppo TSK 1,333 317 / 341
80 Santala Vilií TSSq 1,333 318 / 343
80 Vartiainen Risto ESQ 1,333 319 / 311
80 Helansuo Esko ESQ 1,333 320 / 267
80 Välimäki Mauri OSK 1,333 321 / 296
80 Heikkinen Seppo YlivSq 1,333 322 / 345
80 Laitinen Petri OSK 1,333 323 / 358
80 Manninen Jukka SC Ruka 1,333 324 /
80 Peltola Janne-Matti 1,333 325 / 347
80 Pärssinen Harri ESRC 1,333 326 / 190
80 Kosunen Jami SqK 1,333 327 / 350
80 Listra Kaspar ESQ 1,333 328 / 351
80 Kumpulainen Jari MyyrSq 1,333 329 / 259
80 Häggqvist Kaj LahtiSq 1,333 330 / 301
80 Kuparinen Emilio HSRC 1,333 331 / 360
80 Häyrinen Antti MyyrSq 1,333 332 / 353
80 Moilanen Sami OSK 1,333 333 / 354
80 Rantanen Pekka TSSq 1,333 334 / 355
80 Sulku Lasse SaSkö 1,333 335 / 356
99 Särkiniemi Jan HSRC 1,167 336 / 308
99 Liukkonen Casper MiSq 1,167 337 / 359
99 Ayala Vega Cesar ESRC 1,167 338 / 362
102 Katajamäki Risto SqJu 1,067 339 /
102 Savolainen Eetu SqK 1,067 340 / 367
104 Kivi-Koskinen Harri HSRC 1,000 341 /
104 Koskinen Ville SqK 1,000 342 /
106 Holm Jarmo HSRC 0,933 343 /
106 Pitkänen Esko MiSq 0,933 344 /
106 Wuorenjuuri Leevi ESRC 0,933 345 / 371
109 Lampila Timo SalSi 0,833 346 / 331
110 Siikaoja Eemeli SC Ruka 0,800 347 / 335
111 Pietilä Henry HSRC 0,700 348 / 372
111 Airio Kalle TSSq 0,700 349 / 388
111 Lehtonen Antti ESRC 0,700 350 /
114 Merta Markku MyyrSq 0,667 351 / 278
114 Miettinen Reijo HSRC 0,667 352 /
114 Polón Pentti ESP 0,667 353 / 375
114 Ristanen Mika Nokia 0,667 354 / 378
114 Turtonen Arno TSK 0,667 355 / 332
114 Koivula Kimmo LahtiSq 0,667 356 / 380
114 Kokko Arto KSQ 0,667 357 / 368
114 Lokkila Mauri SaSkö 0,667 358 / 383
114 Haataja Petri TSK 0,667 359 / 384
114 Juntunen Kari ESRC 0,667 360 / 385
114 Hämäläinen Anton HSRC 0,667 361 /
114 Nortamo Henrik ESRC 0,667 362 /
114 Haapakoski Niko HSRC 0,667 363 /
127 Kankaanpää Niklas ESRC 0,500 364 / 386
128 Karasvirta Otto ESRC 0,500 365 /
128 Granö Konsta ESRC 0,500 366 /
128 Saari Antti ESRC 0,500 367 /
128 Tenhunen Jonatan ESRC 0,500 368 /
132 Niskala Samuli SC Ruka 0,467 369 /
132 Silén Oliver ESRC 0,467 370 /
134 Lehtinen Antti ESRC 0,467 371 /
134 Brabant Pierre ESRC 0,467 372 /
136 Karjala Eero HSRC 0,333 373 /
136 Repo Daniel ESRC 0,333 374 /

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Valtola Saara MiSq 130,000 1 / 1
2 Kononen Elina HSRC 85,500 2 / 2
3 Ojala Pia ESRC 85,000 3 / 3
4 Björnström Michaela HSRC 81,250 4 / 4
5 Rusila Hanna LahtiSq 72,500 5 / 5
6 Minetti Tuula TSK 64,500 6 / 6

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Soini Emilia ESRC 62,500 7 / 9
2 Vikström Aurora HSRC 57,500 8 / 13
3 Björnström Carola HSRC 52,500 9 / 7
4 Mäntylä Minna TSK 50,000 10 / 26
5 Kiviharju Kristiina JSK 45,000 11 / 8
5 Vanhanen Susanna MiSq 45,000 12 / 14
7 Aalto-Setälä Laura ESRC 42,500 13 / 12
7 Mustonen Kristina JSK 42,500 14 / 11
9 Korhonen Emilia ESRC 40,250 15 / 15
10 Saloranta Saara SqK 38,000 16 / 10
11 Vuorela Lotta TSK 37,500 17 / 17
12 Koivu Tiina ESRC 35,000 18 / 20
12 Rikko Sille JSK 35,000 19 / 29
14 Komi Reele JSK 32,750 20 / 32
15 Luhtala Raila ESRC 30,750 21 18
16 Rehula Maria ESRC 30,000 22 / 31

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Piekäinen Riikka ESRC 27,500 23 / 23
2 Seren Yrsa ESRC 27,000 24 / 19
3 Vähätalo Vilja TSK 24,750 25 / 22
4 Vainio Marja JSK 22,500 26 / 28
4 Vanhanen Marianna MiSq 22,500 27 / 21
6 Eerola Tytti TSK 19,750 28 / 33
7 Lilja Cecilia ESRC 19,250 29 / 41
8 Challis Judith HSRC 18,750 30 / 46
9 Laine Helena TSK 18,250 31 / 27
10 Östman Tiia ESRC 17,750 32 / 25
10 Baston Katarina ESRC 17,750 33 / 16
10 Forss Lisa TSK 17,750 34 / 30
13 Sokko Anete JSK 15,500 35 / 37
14 Knuutila Tiia ESRC 15,000 36 / 49
15 Schneider Leena JSK 14,000 37 / 38
16 Vestola Ulla HSRC 12,750 38 / 40
17 Mäki-Kokkila Pia ESRC 12,500 39 / 43
17 Jöemets Kirsika JSK 12,500 40 /
19 Roivanen Sari SqK 10,750 41 / 34
20 Hartikainen Krista SqK 9,750 42 / 36
21 Saarela Emilia YlivSq 7,500 43 / 39
22 Koskinen Riina SqK 7,250 44 / 44
23 Saari Nina ESRC 6,250 45 / 24
24 Pohjavaara Saana TSK 6,000 46 / 48
24 Nylund Nina KSQ 6,000 47 /
26 Närhi Taina ESRC 5,000 48 / 57
26 Hentunen Mari HSRC 5,000 49 / 35
28 Mattila Riitta HSRC 4,500 50 / 45
29 Ekholm Maarit ESRC 4,250 51 / 52
30 Saareks Leena KSQ 4,000 52 /
31 Alitalo Hanna TSK 3,750 53 / 51
32 Falck Nea ESRC 3,500 54 / 56

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Ylikoski Laura TSK 3,000 55 / 50
2 Brunberg Maria HSRC 3,000 56 / 42
2 Virta Laura HSRC 3,000 57 / 54
2 Vähämaa Jenni ESRC 3,000 58 /
5 Mantere Sanna ESRC 2,500 59 / 55
5 Uusitalo Milla OSK 2,500 60 / 65
7 Luhtala Inka ESRC 2,000 61 /
7 Räikkönen Jasmine ESRC 2,000 62 /
9 Parmonen Sakura TSK 1,800 63 / 62
10 Mäkelä Minna TSK 1,600 64 / 60
10 Österlund Linda ESRC 1,600 65 /
12 Paananen Jessica ESRC 1,500 66 / 61
12 Valasma Saana OSK 1,500 67 / 66
14 Ollikainen Jasmina ESRC 1,400 68 /
15 Valtanen Wivi TSK 1,300 69 / 67
16 Korpeinen Sofia ESRC 1,050 70 / 58
16 Nokelainen Natalia ESRC 1,050 71 /
18 Hilli Karoliina OSK 1,000 72 /
19 Aalto-Setälä Katri ESRC 0,750 73 / 64
19 Hakkila Maija ESRC 0,750 74 / 64
19 Niklas-Salminen Lotta TSK 0,750 75 / 66
19 Lönnqvist Bea ESRC 0,750 76 /
19 Strand Nelly ESRC 0,750 77 /
19 Chatterjee Ishita ESRC 0,750 78 /
25 Takaluoma Iida OSK 0,700 79 / 63
25 Ã…hman Lina ESRC 0,700 80 /
25 Nyström Ida ESRC 0,700 81 /
25 Aalto-Setälä Iiris ESRC 0,700 82 /
29 Lehtinen Aino ESRC 0,500 83 /
29 Sihvo Alva ESRC 0,500 84 /
29 Korpeinen Elsa ESRC 0,500 85 /
29 Eloranta Alissa ESRC 0,500 86 /
33 Silvennoinen Meri ESRC 0,250 87 / 59