Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.6.2010

Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Rankingarkisto

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli ESRC 182,667 1 / 1
2 Mustonen Henrik YlivSq 141,333 2 / 2
3 Tuomi Matias ESRC 121,667 3 / 3
4 Moisio Arttu TSK 92,500 4 / 4
5 Järvinen Janne ESRC 88,000 5 / 5
6 Leskinen Aleksi HSRC 79,500 6 / 8
7 Häkkinen Tuomas MiSq 74,500 7 / 6
8 Poikolainen Pyry HSRC 70,667 8 / 11
9 Kronlund Henri TSK 70,333 9 / 7
10 Valtola Lauri MiSq 69,833 10 / 15
11 Jaskari Hannu SqJu 69,500 11 / 12
12 Määttänen Anssi YlivSq 67,000 12 / 10

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Stöör Kai JSK 61,167 13 / 23
2 Kononen Heikki HSRC 60,667 14 / 9
3 Saarela Matti YlivSq 57,667 15 / 26
3 Peltola Jaakko-Antti ESRC 57,667 16 / 62
5 Kärkkäinen Mikko TSK 56,667 17 / 22
6 Vähämaa Jaakko ESRC 55,167 18 / 17
7 Wennström Kenneth MetSq 54,167 19 / 18
7 Karsikas Ville JSK 54,167 20 / 20
9 Pettai Kristjan JSK 52,500 21 / 31
10 Wallin Toni JSK 51,000 22 / 25
11 Mehta Riku JSK 49,333 23 / 21
12 Monto Mika OSK 49,000 24 / 72
13 Lilja Harry ESRC 47,667 25 / 53
13 Eskelinen Matti OSK 47,667 26 / 29
15 Teitti Erno MiSq 47,000 27 / 13
16 Hatjasalo Juha HSRC 45,000 28 / 45
16 Honkanen Joonas HSRC 45,000 29 / 35
18 Eskelinen Teemu TSSq 44,833 30 / 37
19 Hiltunen Ville OSK 44,167 31 / 24
20 Ruotanen Heikki Sq-88 41,667 32 / 14
20 Pettai Jaanus JSK 41,667 33 / 40
22 Määttänen Teuvo YlivSq 41,000 34 / 19
22 Repo Petteri HSRC 41,000 35 / 30
24 Hautanen Eemeli JSK 40,833 36 / 36
25 Ryyppö Tommi YlivSq 40,667 37 / 16
26 Ekholm Tommi ESRC 40,500 38 / 44
27 Karjala Jarmo HSRC 40,167 39 / 48
28 Poutiainen Olle MiSq 40,000 40 / 234
28 Vehniäinen Jussi TSK 40,000 41 / 41
28 Vanhanen Markus MiSq 40,000 42 / 42
28 Mäkinen Sami TSK 40,000 43 / 124
32 Knuutila Tatu ESRC 39,333 44 / 34

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Thil Karri SqJu 39,167 45 / 89
2 Äijänen Miko JSK 37,667 46 / 71
3 Nykänen Jouni JSK 36,667 47 / 27
4 Aalto Topias ESRC 36,000 48 / 56
4 Turtonen Olli TSK 36,000 49 / 63
6 Raiski Seppo Sq-88 35,833 50 / 77
7 Hautala Kari MetSq 35,333 51 / 61
8 Puukko Kimmo JSK 35,000 52 / 52
9 Marjomaa Olli Sq-88 33,667 53 / 50
9 Parmonen Juha-Matti TSK 33,667 54 / 39
11 Blomqvist Arto OSK 33,333 55 / 67
11 Äijänen Jami JSK 33,333 56 / 69
13 Kuuluvainen Tuomas TSSq 32,833 57 / 66
14 Valasma Harri OSK 32,500 58 / 76
15 Öhman Raoul Sq-88 32,333 59 / 74
15 Heinonen Juha NääsSq 32,333 60 / 46
17 Annala Timo LSQ 32,000 61 / 55
18 Timberg Tero ESRC 31,667 62 / 57
19 Nevalainen Esko MiSq 31,167 63 / 129
20 Pääkkönen Marko OSK 30,667 64 / 109
21 Tuominen Esa HSRC 29,833 65 / 146
22 Lindell Sami TSK 29,500 66 / 43
23 Tornberg Risto OSK 29,167 67 / 38
23 Siren Mikael ESRC 29,167 68 / 65
25 Saari Jarmo ESRC 28,833 69 / 88
26 Ahlroos Timo TSSq 28,667 70 / 49
27 Puustinen Jouko KSQ 28,500 71 / 70
28 Puurunen Santtu Sq-88 27,667 72 / 79
29 Rautiola Mikko OSK 26,833 73 / 92
30 Putsela Justus MiSq 26,333 74 / 118
31 Kiviniemi Kimmo NääsSq 25,833 75 / 83
32 Aarto Ilkka Sq-88 25,500 76 / 95
32 Korhonen Marko LSQ 25,500 77 /
32 Vikström Jussi HSRC 25,500 78 / 84
35 Leskinen Kale HSRC 25,333 79 / 85
36 Rautiainen Kristian ESRC 25,167 80 / 150
37 Eloranta Timo LSQ 25,000 81 / 51
37 Niinimäki Tomi TSK 25,000 82 / 32
37 Tapiola Tero KSQ 25,000 83 / 86
37 Seidel Mika Sq-88 25,000 84 / 60
37 Suistomaa Marko MiSq 25,000 85 / 28
42 Salminen Jukka-Pekka OSK 24,500 86 / 116
43 Jaakkola Jarmo ESRC 23,667 87 / 114
43 Rissanen Seppo HSRC 23,667 88 / 132
45 Rale Ari Sq-88 22,833 89 / 181
45 Tiitinen Petteri TSSq 22,833 90 / 58
47 Jokinen Matti LahtiSq 22,833 91 / 90
48 Heinänen Jari OSK 22,667 92 / 100
48 Lötjönen Toni HSRC 22,667 93 / 131
50 Nyström Patrik ESRC 22,333 94 /
50 Äijänen Sakari JSK 22,333 95 / 91
52 Pohjamies Tuomo ESRC 22,000 96 / 121
52 Selänne Lauri LSQ 22,000 97 / 130
54 Koivula Krister NääsSq 21,667 98 / 111
54 Rönn Risto SqJu 21,667 99 / 33
54 Sistonen Ville KSQ 21,667 100 / 139
57 Heikkilä Lauri NääsSq 21,500 101 / 133
57 Vikström Ilmari HSRC 21,500 102 / 179
57 Niutanen Janne ESRC 21,500 103 / 191
60 Kenakkala Sami OSK 21,333 104 / 148
61 Puumala Jari MetSq 21,067 105 / 112
62 Kostamoinen Ville TSSq 21,000 106 / 105
63 Kadenius Tero LSQ 20,833 107 / 115
64 Ulkuniemi Tapio OSK 20,667 108 / 122
64 Hämäläinen Martti SqJu 20,667 109 / 104

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Castrén Heikki MyyrSq 20,000 110 / 110
1 Karppinen Esa JSK 20,000 111 / 108
1 Nummi Jukka NääsSq 20,000 112 / 73
4 Söderholm Tom TSSq 19,833 113 / 93
5 Havaste Jukka HSRC 19,667 114 / 117
6 Lehtola Kari ESRC 19,167 115 / 87
7 Pöljö Matti KSQ 19,000 116 / 82
8 Westren-Doll Jack JSK 18,833 117 / 254
9 Palojärvi Paul KSQ 18,667 118 / 64
10 Männistö Juha SqJu 18,500 119 / 119
10 Jousimies Terho Sq-88 18,500 120 / 120
10 Meriö Henry HSRC 18,500 121 / 54
13 Vilminko Esa MetSq 18,333 122 / 99
14 Nakari Martti ESP 18,167 123 / 98
15 Salkala Ville ESRC 17,667 124 / 206
15 Siitari Oliver ESRC 17,667 125 / 138
15 Pather Magalan ESP 17,667 126 / 107
18 Kauppi Karri HSRC 17,500 127 / 195
19 Elovirta Janne HSRC 17,333 128 / 101
20 Pyynönen Erkki NääsSq 17,000 129 / 103
20 Karhu Joonas LahtiSq 17,000 130 / 154
22 Aalto Kari ESRC 16,667 131 / 221
22 Murronmaa Tatu ESRC 16,667 132 / 156
22 Viitala Jani NääsSq 16,667 133 / 75
25 Mäenpää Tero TSSq 16,167 134 / 164
26 Riikonen Pekka LahtiSq 16,000 135 / 175
26 Elo Samuli TSSq 16,000 136 / 172
28 Nevala Jaakko SC Ruka 15,667 137 / 171
28 Pietilä Marko TSK 15,667 138 / 189
30 Reinikainen Jukka KSQ 15,500 139 / 68
31 Valtola Oskari MiSq 15,000 140 / 113
31 Värilä Marko ESP 15,000 141 / 153
31 Stubin Iiro ESRC 15,000 142 / 178
34 Kyyrö Seppo NääsSq 14,667 143 / 142
34 Sihvola Juha KSQ 14,667 144 / 167
34 Puhakka Ari MetSq 14,667 145 / 182
37 Palo Timo LahtiSq 14,500 146 / 187
37 Salonen Jesse TSSq 14,500 147 / 177
39 Kylliäinen Joonas ESRC 14,000 148 / 135
40 Falck Janne ESP 13,833 149 / 253
41 Jaakkola Joni ESRC 13,667 150 / 159
42 Turtonen Arttu TSK 13,500 151 / 96
42 Lind Antti HSRC 13,500 152 / 126
44 Yliranta Raimo JSK 13,167 153 / 140
45 Välimäki Risto ESP 12,900 154 / 168
46 Kaartinen Jari SqJu 12,833 155 / 264
46 Iglesias Angel TSK 12,833 156 / 106
48 Koivisto Torbjörn ESP 12,767 157 / 166
49 Stengård Jani TSSq 12,600 158 / 59
50 Kääriäinen Anssi MiSq 12,400 159 / 151
51 Antikainen Harri OSK 12,333 160 / 94
52 Juntunen Touko ESRC 12,100 161 / 199
53 Harja Mika MetSq 12,000 162 / 141
53 Heimo Hannu SaSkö 12,000 163 / 194
53 Kela Petri ESRC 12,000 164 / 125
53 Lintunen Olli MiSq 12,000 165 / 257
53 Petelius Keijo KSQ 12,000 166 / 237
53 Kangas Jorma MetSq 12,000 167 / 198
53 Vakkala Ari HSRC 12,000 168 / 186
53 Ahola Juha MyyrSq 12,000 169 / 169
61 Liimatainen Juha ESRC 11,833 170 / 78
61 Söderström Juha TSSq 11,833 171 / 127
61 Hänninen Risto TSSq 11,833 172 / 147
64 Kuoppa Ari NääsSq 11,667 173 / 80
64 Niskala Kari SC Ruka 11,667 174 / 143
66 Kallioinen Timo SaSkö 11,333 175 / 165
66 Rapelo Risto NääsSq 11,333 176 / 246
66 Suominen Jouni MyyrSq 11,333 177 / 176
69 Lilja Sebastian ESRC 11,267 178 / 193
70 Rusanen Harri OSK 11,167 179 / 97
71 Rantaruikka Rauli KSQ 11,000 180 / 158
72 Koivu Tapio ESRC 10,667 181 / 229
72 Mattila Timo NääsSq 10,667 182 / 232
72 Parviainen Paavo KSQ 10,667 183 / 288
72 Helenius Sami NääsSq 10,667 184 / 185
76 Liikala Keijo SqJu 10,567 185 / 242
77 Turkia Kari LahtiSq 10,500 186 / 260
78 Saloranta Pyry SqK 10,267 187 / 216
79 Haanpää Hannu ESRC 10,000 188 / 228
79 Jokinen Risto HSRC 10,000 189 / 81
79 Korolainen Vesa SC Ruka 10,000 190 / 214
79 Selkälä Jonas NääsSq 10,000 191 / 204
83 Stengård Jonne TSSq 9,933 192 / 292
84 Granberg Jan KSQ 9,833 193 / 161
85 Blomqvist Tommy MetSq 9,333 194 / 180
85 Romu Timo SaSkö 9,333 195 / 235
85 Moilanen Ilkka ESRC 9,333 196 / 196
85 Matalamäki Jan HSRC 9,333 197 / 286
89 Kärki Leo SqK 9,233 198 / 152
90 Mether Jari HSRC 9,000 199 / 162
90 Hänninen Matias SqK 9,000 200 / 209
92 Pyre Erkki ESRC 8,833 201 / 203
93 Merta Markku MyyrSq 8,733 202 / 278
94 Nousmaa Timo MyyrSq 8,667 203 / 265
94 Oksa Mika SaSkö 8,667 204 / 279
94 Pekkanen Timo MyyrSq 8,667 205 / 219
97 Rikberg Antti RCU 8,600 206 / 222
98 Pekonen Juha MiSq 8,500 207 / 160
99 Mustonen Jani TSK 8,333 208 / 134
100 Pietilä Vesa OSK 8,267 209 / 210
101 Okkonen Antti ESRC 8,033 210 / 268
102 Konttinen Vesa JSK 8,000 211 / 137
102 Poganitsch Martin TSSq 8,000 212 / 183
102 Hiltunen Aleksi OSK 8,000 213 / 136
105 Mustonen Kyösti LahtiSq 7,833 214 / 174
106 Pajo Timo SqK 7,667 215 / 200
107 Vähämaa Vesa ESRC 7,433 216 / 192
107 Pyre Lasse ESQ 7,333 217 / 306
107 Ruokangas Nuutti OSK 7,333 218 / 226
110 Mustonen Ville SC Ruka 7,167 219 / 250
111 Rönkkö Ismo HSRC 7,000 220 / –
112 Antikainen Samuli OSK 6,933 221 / 225
113 Olkkonen Markku MiSq 6,833 222 / 310
114 Korhonen Kim ESRC 6,667 223 / 230
114 Aulin Valtteri LahtiSq 6,667 224 / 236
114 Brennan Paul MetSq 6,667 225 / 184
114 Lundström Anders HSRC 6,667 226 / 240
114 Löppönen Hannu NääsSq 6,667 227 / –
114 Heinonen Juhani SaSkö 6,667 228 / 218
120 Puumala Ilkka SC Ruka 6,500 229 / 149
121 Juustila Eero OSK 6,400 230 / 369
122 Tirkkonen Olli TSK 6,067 231 / 170
123 Muukkonen Mirko MiSq 6,000 232 / 248
124 Manninen Ville MiSq 5,567 233 / 256
125 Passinen Veli-Matti ESRC 5,333 234 / 217
125 Lindberg Aimo TSSq 5,333 235 / 261
125 Salmela Jorma NääsSq 5,333 236 / 245
128 Vall Erki Viro 5,000 237 / 243

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tirkkonen Juha ESP 4,667 238 / 285
2 Sarlund Juha HSRC 4,500 239 / 317
2 Rautiainen Juhani ESRC 4,500 240 / 269
4 Hartikainen Jukka SqK 4,333 241 / 224
5 Pahlman Kim ESQ 4,300 242 / 252
6 Moilanen Vesa OSK 4,167 243 / 307
7 Huhtakangas Jari YlivSq 4,133 244 / 333
8 Sjöholm Jyrki SaSkö 4,000 245 / 266
8 Käkönen Terho MetSq 4,000 246 / 144
8 Sainio Teemu NääsSq 4,000 247 / 336
8 Lehtonen Jari LahtiSq 4,000 248 / 281
8 Byman Per-Erik ESP 4,000 249 / 282
8 Utti Pekka ESP 4,000 250 / –
8 Saareks Jorma KSQ 4,000 251 / –
8 Rogersson Simon MyyrSq 4,000 252 / 352
8 Aalto Erkka HSRC 4,000 253 / 289
8 Valtanen Janne KSQ 4,000 254 / –
8 Suvanto Petri MetSq 4,000 255 / –
19 Hämäläinen Jarmo TSK 3,833 256 / 145
19 Teräsvirta Heikki MiSq 3,833 257 / 323
19 Ohtonen Hannu Sq-88 3,833 258 / 201
22 Herola Timo SqK 3,667 259 / 223
23 Varis Esko MiSq 3,500 260 / 338
24 Lähteenmäki Kimmo NääsSq 3,333 261 / 295
24 Nurminen Mika LahtiSq 3,333 262 / 297
24 Sillanpää Mikko LSQ 3,333 263 / 287
24 Luoma Petri TSK 3,333 264 / 244
24 Brabant Olivier ESRC 3,333 265 / 304
29 Ekholm Lars ESRC 3,267 266 / 305
30 Kivi-Koskinen Harri HSRC 3,000 267 / –
30 Siren Petteri ESRC 3,000 268 / 247
30 Lehmusvaara Frans JSK 3,000 269 / 313
33 Niuranen Terho LahtiSq 2,667 270 / 213
34 Merivirta Teemu MiSq 2,533 271 / 339
35 Hartikainen Jussi SqK 2,500 272 / 316
35 Kattelus Kari MiSq 2,500 273 / 357
35 Palosaari Heikki SC Ruka 2,500 274 / –
35 Olkinuora Heikki SqK 2,500 275 / 318
35 Tiesel Rauno Viro 2,500 276 / 319
35 Tyyskä Antti SqK 2,500 277 / 157
35 Pitkänen Lauri HSRC 2,500 278 / 321
42 Hyrske Markku HSRC 2,433 279 / 272
43 Rinkiö Ari TSSq 2,400 280 / –
44 Kaistinen Markku JSK 2,333 281 / 330
44 Valtonen Janne KSQ 2,333 282 / 202
46 Juurinen Janne TSK 2,233 283 / 314
47 Peltola Janne-Matti 2,133 284 / 347
48 Mäenpää Marko SqJu 2,000 285 / 324
48 Mäki Erik NääsSq 2,000 286 / 188
48 Räbinä Petri SqK 2,000 287 / 294
48 Tulonen Timo HSRC 2,000 288 / 283
48 Korhonen Jari LSQ 2,000 289 / 220
48 Kuparinen Emilio HSRC 2,000 290 / 360
48 Halonen Juho SqK 2,000 291 / 329
48 Juntunen Kari ESRC 2,000 292 / 385
56 Pietilä Henry HSRC 1,867 293 / 372
57 Klemola Kimmo LrSS 1,667 294 / 273
57 Korhonen Elias ESRC 1,667 295 / 389
59 Mäkinen Eero NääsSq 1,600 296 / 251
59 Vaara Vesa-Matti YlivSq 1,600 297 / –
61 Järvinen Teppo TSK 1,333 298 / 341
61 Kivi-Koskinen Marko HSRC 1,333 299 / 291
61 Santala Vilií TSSq 1,333 300 / 343
61 Välimäki Mauri OSK 1,333 301 / 296
61 Heikkinen Seppo YlivSq 1,333 302 / 345
61 Laitinen Petri OSK 1,333 303 / 358
61 Manninen Jukka SC Ruka 1,333 304 / –
61 Syvänen Juha NääsSq 1,333 305 / 238
61 Laasonen Simo HSRC 1,333 306 / 212
61 Kosunen Jami SqK 1,333 307 / 350
61 Häggqvist Kaj LahtiSq 1,333 308 / 301
61 Rantanen Pekka TSSq 1,333 309 / 355
61 Sulku Lasse SaSkö 1,333 310 / 356
61 Koskiniemi Olli ESRC 1,333 311 –
75 Sorvali Esa TSK 1,167 312 / 315
75 Särkiniemi Jan HSRC 1,167 313 / 308
75 Liukkonen Casper MiSq 1,167 314 / 359
75 Pohjavaara Simo TSK 1,167 315 / 322
75 Ayala Vega Cesar ESRC 1,167 316 / 362
80 Katajamäki Risto SqJu 1,067 317 / –
80 Savolainen Eetu SqK 1,067 318 / 367
82 Koskinen Ville SqK 1,000 319 / –
83 Holm Jarmo HSRC 0,933 320 / –
83 Pitkänen Esko MiSq 0,933 321 / –
83 Wuorenjuuri Leevi ESRC 0,933 322 / 371
83 Kankaanpää Niklas ESRC 0,833 323 / 386
87 Suokko Jarmo SqJu 0,800 324 / 293
88 Laitila Mikko YlivSq 0,800 325 / –
88 Nykänen Pentti SqJu 0,800 326 / –
88 Ulvila Juha SqJu 0,800 327 / –
91 Airio Kalle TSSq 0,700 328 / 388
91 Lehtonen Antti ESRC 0,700 329 / –
93 Miettinen Reijo HSRC 0,667 330 / –
93 Hämäläinen Jari TSK 0,667 331 / 262
95 Ristanen Mika Nokia 0,667 332 / 378
95 Turtonen Arno TSK 0,667 333 / 332
95 Koivula Kimmo LahtiSq 0,667 334 / 380
95 Hatjasalo Leo HSRC 0,667 335 / 348
95 Kokko Arto KSQ 0,667 336 / 368
95 Lokkila Mauri SaSkö 0,667 337 / 383
95 Haataja Petri TSK 0,667 338 / 384
95 Hämäläinen Anton HSRC 0,667 339 / –
95 Nortamo Henrik ESRC 0,667 340 / –
95 Haapakoski Niko HSRC 0,667 341 / –
105 Karasvirta Otto ESRC 0,500 342 / –
105 Granö Konsta ESRC 0,500 343 / –
105 Saari Antti ESRC 0,500 344 / –
105 Tenhunen Jonatan ESRC 0,500 345 / –
109 Niskala Samuli SC Ruka 0,467 346 / –
109 Silén Oliver ESRC 0,467 347 / –
109 Lehtinen Antti ESRC 0,467 348 / –
109 Brabant Pierre ESRC 0,467 349 / –
113 Karjala Eero HSRC 0,333 350 / –
113 Repo Daniel ESRC 0,333 351 / –

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Valtola Saara MiSq 133,750 1 / 1
2 Kononen Elina HSRC 124,500 2 / 2
3 Björnström Michaela HSRC 91,750 3 / 4
4 Soini Emilia ESRC 83,750 4 / 9
5 Mäntylä Minna TSK 60,500 5 / 26
6 Mustonen Kristina JSK 58,000 6 / 11

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vikström Aurora HSRC 56,500 7 / 13
2 Komi Reele JSK 50,000 8 / 32
2 Rikko Sille JSK 50,000 9 / 29
4 Korhonen Emilia ESRC 49,000 10 / 15
5 Rusila Hanna LahtiSq 46,250 11 / 5
6 Kiviharju Kristiina JSK 45,000 12 / 8
6 Vanhanen Susanna MiSq 45,000 13 / 14
8 Saloranta Saara SqK 43,500 14 / 10
9 Björnström Carola HSRC 40,000 15 / 7
10 Aalto-Setälä Laura ESRC 38,000 16 / 12
11 Vainio Marja JSK 37,500 17 / 28
12 Challis Judith HSRC 36,750 18 / 46
13 Sokko Anete JSK 33,000 19 / 37
14 Koivu Tiina ESRC 32,000 20 / 20
15 Berggren Katariina ESRC 31,750 21 / –
16 Seren Yrsa ESRC 31,250 22 / 19

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Luhtala Raila ESRC 29,000 23 / 18
2 Laine Helena TSK 25,500 24 / 27
3 Vanhanen Marianna MiSq 22,500 25 / 21
4 Schneider Leena JSK 21,500 26 / 38
4 Rehula Maria ESRC 21,500 27 / 31
6 Vestola Ulla HSRC 21,250 28 / 40
7 Lilja Cecilia ESRC 20,000 29 / 41
8 Vuorela Lotta TSK 17,500 30 / 17
8 Piekäinen Riikka ESRC 17,500 31 / 23
10 Paakkari Kirsi ESRC 17,000 32 / 41
11 Knuutila Tiia ESRC 15,000 33 / 49
12 Baston Katarina ESRC 14,000 34 / 16
13 Mäki-Kokkila Pia ESRC 12,500 35 / 43
13 Jöemets Kirsika JSK 12,500 36 / –
15 Avald Keiu MyyrSq 12,000 37 / 51
15 Saarela Emilia YlivSq 12,000 38 / 39
15 Nordling Jenni ESRC 12,000 39 / –
18 Vähämaa Jenni ESRC 11,250 40 / –
19 Minetti Tuula TSK 10,000 41 / 6
20 Vähätalo Vilja TSK 9,750 42 / 22
20 Falck Nea ESRC 9,750 43 / 56
22 Paananen Jessica ESRC 9,000 44 / 61
23 Ekholm Maarit ESRC 8,000 45 / 52
24 Östman Tiia ESRC 7,750 46 / 25
25 Mattila Riitta HSRC 7,500 47 / 45
26 Närhi Taina ESRC 6,750 48 / 57
27 Pohjavaara Saana TSK 6,500 49 / 48
28 Koskinen Riina SqK 6,250 50 / 44
29 Nylund Nina KSQ 6,000 51 / –
30 Saareks Leena KSQ 4,000 52 / –
31 Alitalo Hanna TSK 3,750 53 / 51
32 Forss Lisa TSK 3,750 54 / 30

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Roivanen Sari SqK 3,000 55 / 34
1 Ylikoski Laura TSK 3,000 56 / 50
1 Virta Laura HSRC 3,000 57 / 54
4 Uusitalo Milla OSK 2,500 58 / 65
5 Hartikainen Krista SqK 2,000 59 / 36
5 Luhtala Inka ESRC 2,000 60 / –
5 Räikkönen Jasmine ESRC 2,000 61 / –
8 Parmonen Sakura TSK 1,800 62 / 62
9 Mäkelä Minna TSK 1,600 63 / 60
9 Österlund Linda ESRC 1,600 64 / –
11 Valasma Saana OSK 1,500 65 / 66
12 Ollikainen Jasmina ESRC 1,400 66 / –
13 Valtanen Wivi TSK 1,300 67 / 67
14 Korpeinen Sofia ESRC 1,050 68 / 58
14 Nokelainen Natalia ESRC 1,050 69 / –
16 Hilli Karoliina OSK 1,000 70 / –
17 Aalto-Setälä Katri ESRC 0,750 71 / 64
17 Hakkila Maija ESRC 0,750 72 / 64
17 Niklas-Salminen Lotta TSK 0,750 73 / 66
17 Lönnqvist Bea ESRC 0,750 74 / –
17 Strand Nelly ESRC 0,750 75 / –
17 Chatterjee Ishita ESRC 0,750 76 / –
23 Takaluoma Iida OSK 0,700 77 / 63
23 Åhman Lina ESRC 0,700 78 / –
23 Nyström Ida ESRC 0,700 79 / –
23 Aalto-Setälä Iiris ESRC 0,700 80 / –
27 Lehtinen Aino ESRC 0,500 81 / –
27 Sihvo Alva ESRC 0,500 82 / –
27 Korpeinen Elsa ESRC 0,500 83 / –
37 Eloranta Alissa ESRC 0,500 84 / –