Facebook
Twitter
In English

Kilpailukalenteri 2010-2011

Kalenteri 2009-10 | Kalenteri 2008-09 | Kalenteri 2007-08


2010 HEINÄ-ELOKUU
02.07.-05.07. Pioneer Junior Open P19-13 T19-13 Köln / Saksa
08.07.-11.07. Dutch Junior Open P19-13 T19-13 Amsterdam / Hollanti
02.08.-06.08. Lasten kesäleiri 4 ESRC / Espoo
09.08.-13.08. Lasten kesäleiri 5 ESRC / Espoo
23.08.-28.08. World Masters Köln / Saksa

2010 SYYSKUU
04.09. Nääs Cup M1, M50 NääsSq / Tampere
11.09.-12.09. Juniori & seniori GP 1 Sq-88 / Espoo
16.09.-18.09. Seurajoukkueiden Euro Cup Pontefract / Englanti
17.09.-19.09. Finnish Junior Open P19-13 T19-13 Esport Center
18.9. Oulu GP 1 M2 H OSK / Nallisport siirretty 13.11.
18.09.-19.09. SM-Firma-Squash Squashtuki / 3A-Sport
25.09. Squashliiga 1
26.09. Merihaan 4-peli GP 1

2010 LOKAKUU
02.10. Huimala Junior Squash Open 1 ESRC / Espoo
02.10.-03.10. TSSq Cup M1 TSSq / Turku
09.10.-10.10. Wilson BLX Kunto Cup M2 N2 HSRC / Helsinki
16.10. Oulu GP 2 M2 H OSK / Hukka
16.10.-17.10. Sq-88 Cup M1 Sq-88 / Espoo
21.10.-24.10. Savcor Finnish Open for Ladies WISPA MiSq / Mikkeli
23.10.-24.10. Juniori & seniori GP 2 P19-13 T19-13 / M35- N30- MiSq / Mikkeli
23.10.-24.10. SM-Firma-Squash Squashtuki / 3A-Sport
30.10. Squashliiga 2
31.10. Merihaan 4-peli GP 2

2010 MARRASKUU
06.11.-07.11. Espoo Dunlop Open (Eliitti M) ESRC / Espoo
13.11. Huimala Junior Squash Open 2 ESRC / Espoo
13.11. Oulu GP 1 M2 H OSK / Nallisport
13.11.-14.11. SM-Firma-Squash Squashtuki / 3A-Sport
20.11. Seuraseminaari GoGo / Tampere
20.11.-21.11. Tampere Open (Eliitti M&N) TSK / Tampere
27.11. Squashliiga 3
28.11. Merihaan 4-peli GP 3

2011 JOULUKUU
04.12.-05.12. Fontanella Kylpylä Cup M2 SqK / Siilinjärvi
04.12.-05.12. Squashvalmentajan peruskurssi ESRC / Espoo
11.12.-12.12. Juniori & seniori GP 3 P19-13 T19-13 / M35- N30- JSK / Järvenpää
18.12. Oulu GP 3 4-peli OSK / Nallisport
18.12. Huimala Junior Squash Open 3 ESRC / Espoo
18.12. Merihaan 4-peli GP 4

2011 TAMMIKUU
06.01. Merihaan 4-peli GP 5
08.01. Huimala Junior Squash Open 4 ESRC / Espoo
08.01.-09.01. Lahti Open (Eliitti M&N) LahtiSq / Lahti
15.01. Squashliiga 4
22.01. Oulu GP 4 M2 H P/T 13 ja 17 OSK / Hukka
22.01.-23.01. Juniorien SM-kilpailut (GP 4) P19-15 (13-11) T19-15 (13-11) TSK / Tampere
29.01.-30.01. Seniorien SM-kilpailut (GP 4) M35 (+ 5v. välein) N30 (+5v. välein) ESRC / Espoo

2011 HELMIKUU
05.02.-06.02.
08.02.-13.02. Savcor Finnish Open PSA MiSq / Mikkeli
12.02.-13.03. Marskin Pultti Squash Cup MiSq / Mikkeli
12.02.-13.02. Espoo Women’s Open Eliitti: N T ESRC / Espoo
19.02.-20.02. Terva Cup (Oulu GP 5) M P T OSK / Nallisport
20.02. Merihaan 4-peli GP 6
26.02.-27.02.

2011 MAALISKUU
05.03.-06.03. Dunlop Cup M1 HSRC / Helsinki
12.03. Huimala Junior Squash Open 5 ESRC / Espoo
12.03.-13.03. Järvenpää Open (Eliitti M&N) JSK / Järvenpää
12.03. SSqL liittokokous Järvenpää
18.03. Sotilaiden SM-kilpailut Esport Center
19.03. Squashliiga 5
20.03. Merihaan 4-peli GP 7
26.03. A Cup of Squash M2 SqK / Kuopio
26.03.-27.03. 3A-Sport Cup M1 N1 Sq-88 / Espoo peruutettu

2011 HUHTIKUU
02.04. Squashliiga playoffs ja karsinnat
02.04.-03.04. Pohjoisen alueleiri OSK / Oulu
08.04.-10.04. SM-kilpailut M N HSRC / Helsinki
09.04. Huimala Junior Squash Open 6 ESRC / Espoo
16.04.-17.04. Etelä-Suomen alueleiri JSK / Järvenpää
16.04.-24.04. Juniorien u19 EM-kilpailu P&T19 Henk.koht & joukkue Kriens / Sveitsi
17.04. Merihaan 4-peli GP 8
23.04.-24.04. PÄÄSIÄINEN
27.04.-30.04. Joukkueiden EM-kilpailut M N Espoo / Suomi

2011 TOUKOKUU
07.05. Oulu GP 6 M2 H OSK / Hukka
12.05.-15.05. Juniorien u17/15 EM-kilpailut P17 / 15 T 17 / 15 Saksa
14.05. Huimala Junior Squash Open 7 ESRC / Espoo
14.05.-15.05 Nelinpelin epäv. SM HSK / Helsinki
21.05.-22.05.
27.05.-29.05. Your Move Squash Open P19-13 T19-13 SSqL / Helsinki
30.05.-01.06. Your Move Action -päivät SSqL / Helsinki

2011 KESÄ-ELOKUU
18.07.-24.07. Juniorien (P19) Henk.koht. MM-kilpailut Herentals / Belgia
20.08. HSRC:n 40-vuotis juhlakilpailu HSRC / Helsinki
24.07.-29.07. Juniorien valtakunnallinen kesäleiri MiSq / Mikkeli
21.08.-27.08. Miesten joukkue MM-kilpailut Paderborn / Saksa


EUROOPAN JUNIORIKALENTERI 2010-11
10.09.-12.09. Slovak Junior Open Bratislava / Slovakia
17.09.-19.09. Finnish Junior Open Espoo / Suomi
01.10.-03.10. Nordic Junior Open (SS) Malmö / Ruotsi
08.10.-10.10. Danish Junior Open Kööpenhamina / Tanska
04.11.-07.11. Belgian Junior Open (SS) Bryssel / Belgia
19.11.-21.11. Hungarian Junior Open Szeged / Unkari
26.11.-28.11. Irish Junior Open Gallaway / Irlanti
02.12.-05.12. Swiss Junior Open (SS) Zürich / Sveitsi
28.12.-31.12. Scottish Junior Open (GP) Edinburgh / Skotlanti
02.01.-06.01. British Junior Open (SS) Sheffield / Englanti
21.01.-23.01. Czech Junior Open (GP) Praha / Tsekki
17.02.-20.02. French Junior Open (SS) Lille / Ranska
04.03.-06.03. Austrian Junior Open (GP) Wien / Itävalta
18.03.-20.03. Welsh Junior Open (GP) Cardiff / Wales
24.04.-27.03. German Junior Open (GP) Germering / Saksa
20.05.-22.05. Polish Junior Open Varsova / Puola
27.05.-29.05. Luxembourg Junior Open Sandweiler / Luxembourg
17.06.-19.06. Italian Junior Open Riccione / Italia
23.06.-26.06. Spanish Junior Open Santiago de Compostela / Espanja
27.06.-29.06. Portuguese Junior Open Oporto / Portugali
01.07.-04.07. Pioneer Junior Open (SS) Köln / Saksa
07.07.-10.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam / Hollanti


TULEVAT ARVOKILPAILUT

MM-kisat 2011 2012 2013 2014 2015
Miehet Saksa xxxx Ranska xxxx ?
Naiset xxxx Ranska xxxx ? xxxx
World Open / M Hollanti ? ? ? ?
World Open / N Hollanti ? ? ? ?
Pojat xxxx Korea xxxx ? xxxx
Tytöt Egypti xxxx ? xxxx ?
Seniorit xxxx Englanti xxxx ? xxxx
EM-kisat 2011 2012 2013 2014 2015
Joukkue Suomi Saksa ? ? ?
P&T 19 Sveitsi ? ? ? ?
P&T 17/15 Saksa Suomi ? ? ?
Euro Cup Irlanti ? ? ? ?
M/N henk.koht Puola ? ? ? ?
Seniorit Portugali xxx ? xxx ?
SM-kilpailut 2011 2012 2013 2014 2015
Yleiset HSRC OSK ? ? ?
Juniorit TSK ESRC JSK ESRC ?
Seniorit ESRC JSK ESRC JSK ?
Sen. joukkue JSK NääsSq ? ? ?

Yllä oleva lista on kilpailuvaliokunna ehdotelma SM-kilpailujen järjestäjistä. Lihavoidut on liiton hallituksen vahvistamia.