Facebook
Twitter
In English

Tapahtumakalenteri 2017-2018

Kalenteri 2016-17 | Kalenteri 2015-16 | Kalenteri 2014-15 | Kalenteri 2013-14 | Kalenteri 2012-13 | Kalenteri 2011-12 | Kalenteri 2010-11 | Kalenteri 2009-10 | Kalenteri 2008-09 | Kalenteri 2017-18

SM    Arvokisat    Ruotsi

2017 ELOKUU
04.08.-06.08. Meltron Finnish Masters Open M&W: 35+ –> Talihalli / Helsinki
24.08.-27.08. Remeo Helsinki Summer Challenger PSA M5 SSqL / Helsinki
25.08.-27.08. Remeo Finnish Junior Open P: 19, 17, 15, 13 T: 19, 17, 15, 13 SSqL / Helsinki
30.08.-02.09. European Masters 2017 Wroclaw / Puola

2017 SYYSKUU
01.09.-03.09. Täby Open PSA CS PSA CS Täby / Ruotsi
09.09. Nääs-cup NääsSq / Tampere
09.09. Hartwall Jaffa Cup 1 P&T: 11, 13, 15, 17+19 ESRC / Espoo
13.09.-16.09. Euro Cup seurajoukkueet M N Paderborn / Saksa
16.09. Sport Lab Cup M1 N1 Senators / Helsinki
23.09. Squashliiga 1
29.09.-01.10. Göteborg Open PSA CS Göteborg / Ruotsi
30.09.-01.10. Espoo Junior Open Tasoluokat ESRC / Espoo
30.09.-01.10. Dunlop Cup M1 HSRC / Helsinki

2017 LOKAKUU
05.01.-08.10. Nordic Junior Open Malmö / Ruotsi
07.10. Hartwall Jaffa Cup 2 P&T: 11, 13, 15, 17+19 ESRC / Espoo
07.10.-08.10. Seniorijoukkueiden SM HSRC / Helsinki
12.10.-15.10. Danish Junior Open Herlev / Tanska
13.10.-15.10. Helsinki Satellite Eliitti PSA CS M1, N1, P&T U15 SSqL / Helsinki
21.10.-22.10. SM Firma Squash Squashtuki / Suvela
28.10.-29.10. Squashliiga 2

2017 MARRASKUU
04.11. Tuusula Limited M1, N1 JSK / Tuusula
04.11.(-05.11.) Juniorijoukkueiden SM HSK / Helsinki
10.11.-12.11. Suurleiri M, N, U19, U17, U15, U13 SSqL / Helsinki
17.11.-19.11. Espoo HPP Open Eliitti PSA CS M1, N1 ESRC / Espoo
24.11.-25.11. Hukka Open M2, N harraste OSK / Oulu
24.11.-26.11. Enskede Squash Cup PSA CS Enskede / Ruotsi
25.11. Hartwall Jaffa Cup 3 P&T 11, 13, 15, 17+19 TSSq / Turku
26.11.-03.12. Miesten joukkueiden MM-kisat Marseille / Ranska

2017 JOULUKUU
02.12. Fontanella Cup M1, u15 SqK / Siilinjärvi
09.12.-10.12. Sekajoukkueiden SM / Helsinki
16.12. Pori Open M1, Jun SquNa / Pori

2018 TAMMIKUU
03.01.-07.01. British Junior Open Birmingham / Englanti
06.01.-07.01. Lahti Open M1, N1 LahtiSq / Lahti
12.01.-14.01. Intersquash Open PSA CS Tukholma / Ruotsi
12.01.-14.01. SM JUNIORIT P&T: 19, 17, 15 (13, 11) ESRC / Espoo
19.01.-21.01. SM SENIORIT M. 35-> N: 35 -> HSRC / Helsinki
27.01. Squashliiga 3

2018 HELMIKUU
30.01.-04.02. Savcor Finnish Open PSA M MiSq / Mikkeli
02.02.-04.02. Marskin Pultti Cup M1, N1 MiSq / Mikkeli
06.02.-11.02. USC Swedish Open PSA M Linköping / Ruotsi
09.02.-11.02. USC Squash Cup PSA CS Linköping / Ruotsi
10.02. Hartwall Jaffa Cup 4 P&T 11, 13, 15, 17+19 Sq88 / Espoo, 3A-Sport
16.02.-19.02. SM-KILPAILUT MY, B, C, D / NY, B, C JSK / Hki-Talihalli
23.01.-25.02. Swedish Masters Open M: 35-> N: 35-> Göteborg / Ruotsi
24.02.-25.02. Kuusamo Open M1 SC Ruka / Kuusamo

2018 MAALISKUU
02.03.-04.03. Eliittikilpailu 3 PSA CS
02.03.-04.03. German Junior Open Hampuri / Saksa
10.03.-11.03. Squashliiga 4
16.03.-18.03. Cronimet Open PSA M5 Skellefteå / Ruotsi
17.03.-18.03 Dunlop Cup M1 HSRC / Helsinki
17.03.-18.03 Espoo Women’s Open N1, N kunto ESRC / Espoo
23.03.-26.03. EM u19 Henk.koht, Henk.koht. Bielsko-Biela / Puola
24.03. Squashliiga 5
24.03. Hartwall Jaffa Cup 5 P&T 11, 13, 15, 17+19 ESRC / Espoo
28.03.-31.03. EM u19 Joukkue Joukkue Bielsko-Biela / Puola

2018 HUHTIKUU
01.04. PÄÄSIÄINEN
06.04.-08.04. Seinäjoki Open Eliitti PSA CS M1 N1 SqJu / Seinäjoki
14.04. Hartwall Jaffa Cup 6 P&T 11, 13, 15, 17+19 ESRC / Espoo
14.04.-15.04. Squash 88 Cup M1 Sq88 / Suvela
13.04.-15.04. Västerås Open PSA CS Västerås / Tuotsi
20.04.-22.04. Norwegian Junior Open Oslo / Norja
21.04.-22.04. SM Firma Squash Sq88 / Suvela
28.04. Squashliiga Playoffs & karsinnat

2018 TOUKOKUU
02.05.-05.05. Joukkueiden EM-kisat M N
04.05.-06.05. Malmö Squash Open PSA CS Malmö / Ruotsi
05.-05.-06.05. Oulu Junior Open P&T tasoluokat OSK / Oulu
10.05.-13.05. EM u17 & u15 Joukkueet
26.5. Squash57 SM-kilpailut, M N, Seinäjoki

2018 KESÄ-ELOKUU
06.07.-10.07. Cologne Junior open Köln / Saksa
12.07.-15.07. Dutch Junior Open Amsterdam / Hollanti
24.07.-29.07. Miesten u19 joukkue-MM Chennai / Intia
29.09.-04.08. World Masters Charlottesville / USA
17.08.-19.08. Finnish Masters Open Helsinki


EUROPEAN JUNIOR CIRCUIT 2017-2018

25.08.-27.08. Finnish Junior Open Helsinki, Finland
08.10.-10.09. Welsh Junior Open (GP) Cardiff, Wales
05.10.-08.10. Nordic Junior Open (SS) Malmö, Sweden
06.10.-08.10. Serbian Junior Open Beograd, Serbia
12.10.-15.10. Danish Junior Open (GP) Copenhagen, Denmark
12.10.-15.10. Hungarian Junior Open (GP) Budapest, Hungary
20.10.-22.10. Slovak Junior Open Bratislava, Slovakia
20.10.-22.10. Russian Junior Open Moscow, Russia
02.11.-05.11. Belgian Junior Open (SS) Herentals, Belgium
17.11.-19.11. Polish Junior Open (GP) Wroclaw, Poland
24.11.-26.11. Irish Junior Open (GP) Dublin, Ireland
07.12.-10.12. Swiss Junior Open (SS) Langnau am Albis, Switzerland
28.12.-30.12. Scottish Junior Open (GP) Edinburgh, Scotland

03.01.-07.01. British Junior Open (SS) Birmingham, England
19.01.-21.01. Czech Junior Open 2017 (SS) Prague, Czech Republic
02.02.-04.02. Slovenian Junior Open Ljubljana, Slovenia
15.02.-18.02. French Junior Open (SS) Lille, France
23.02.-25.02. Austrian Junior Open (GP) Vienna, Austria
02.03.-04.03. German Junior Open (SS) Hamburg, Germany
23.03.-01.04. Team and Individuals U19 Bielsco- Biala, Poland
13.04.-15.04. Luxembourg Junior Open Sandweiler, Luxembourg
20.04.-22.04. Norwegian Junior Open Oslo, Norway
20.04.-22.04. Croatian Junior Open Zagreb, Croatia
10.05.-13.05. European Team and Individuals U17/15 TBC
18.05.-20.05. Romania Junior Open Bucharest, Romania
25.05.-27.05. Spanish Junior Open Santiago De Compostela, Spain
01.06.-03.06. Ukraine Junior Open Kiev, Ukraine
02.06.-03.06. Liechtenstein Junior Open Vaduz, Liechtenstein
15.06.-17.06. Italian Junior Open (GP) Ricionne, Italy
22.06.-24.06. Portuguese Junior Open Porto, Portugal
06.07.-09.07. Cologne Junior Cup (SS) Cologne, Germany
12.07.-15.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam, Netherlands


EUROPEAN MASTERS CIRCUIT 2017-2018

15.09.-17.09. Italian Masters (MO) Riccione
29.09.-01.10. German Masters (GP) Krefeld
27.10.-29.10. Polish Masters (GP) Krakova
03.11.-05.11. Belgian Masters (MO) Bryssel
17.11.-19.11. Dutch Masters (MO) Rotterdam
08.12.-10.12. Welsh Masters (MO) Cardiff

17.01.-21.01. Portuguese Masters (GP) Porto
16.02.-17.02. Swedish Masters (MO) Göteborg
09.03.-11.03. Spanish Masters (MO) Valencia
20.04.-22.04. Czech Masters (GP) Praha
11.05.-13.05. Hungarian Masters (MO) Budapest
01.05.-03.06. French Masters (MO) Bordeaux
29.06.-01.07. Swiss Masters (MO) Uster
17.08.-19.08. Finnish Masters (MO) Helsinki