Facebook
Twitter
In English

Remeo Helsinki Summer Challenger 2017

Helsinki Talihalli 24.-27.8.2017

Avaa kaavio tästä
Open draws here


Watch replays of the streamed mathes



4. päivän tulokset / 4th day reslults

Pääsarja / Main draw
Loppuottelu / Final


Baptiste Masotti [3] FRA – Kristian frost [4] DEN 11/9 11/7 11/7


3. päivän tulokset / 3rd day reslults

Pääsarja / Main draw
Välierät / Semifinals


Baptiste Masotti [3] FRA – Miko Äijänen FIN 11/7 11/5 11/5
Kristian frost [4] DEN – Jan Van Den Herrewegen (2) BEL 12/10 13/11 11/8
Pääsarja / Main draw
Puolivälierät / Quarterfinals


Miko Äijänen FIN – Shehab Essam [1] EGY 11/9 11/6 5/11 9/11 11/8
Baptiste Masotti [3] FRA – Spencer Lovejoy [Q] USA 11/8 11/8 11/3
Kristian Frost [4] DEN – Mark Fuller [6] ENG 11/8 11/7 11/6
Jan Van Den Herrewegen [2] BEL – Jami Äijänen [5] FIN 3/11 12/14 11/7 11/5 11/4


2. päivän tulokset / 2nd day reslults

Pääsarja / Main draw
1. kierros / 1st round

Shehab Essam [1] EGY – Sean Conroy IRL13/11 11/8 11/7
Miko Äijänen FIN – Matias Tuomi [7] FIN 6/11 9/11 11/5 11/6 11/8
Spencer Lovejoy [Q] USA – 15:00 Brian Byrne [8] IRL 11/13 11/6 11/5 7/11 11/9
Baptiste Masotti [3] FRA -16:00 Yannik Omlor GER 11/8 11/7 11/7
Kristian Frost [4] DEN – Taminder Gata-Aura [Q] ENG 11/3 6/11 11/1 11/4
Mark Fuller [6] ENG – Nick Mulvey [Q] ENG 9/11 10/12 11/9 11/4 13/11
Jami Äijänen [5] FIN – Adrian Østbye [Q] NOR 11/5 11/4 13/11
Jan Van Den Herrewegen [2] BEL – Jaakko Vähämaa [WC] FIN 11/3 11/2 11/3


Karsinnan 1. kierros / Qualification, 1st round


1. päivän tulokset / 1st day reslults

Karsinnan 1. kierros / Qualification, 1st round
Taminder Gata-Aura [1] ENG – Erik Jakobsson  SWE 11/7 8/11 11/4 11/5
Michael Babra [6] SWE – Viktor Högberg SWE 12/10 11/8 8/11 5/11 11/5
Ville Karsikas FIN – Ahmed Al Kiremli [7] IRQ 5/11 11/7 11/6 1/77 11/4
Spencer Lovejoy [4] USA – Tatu Knuutila FIN 11/6 9/11 11/7 11/3
Nick Mulvey [3] ENG – Anssi Määttänen FIN 13/11 13/11 14/12
Marc Ter Sluis [5] NED – Jaakko-Antti Peltola FIN 11/9 15/13 14/12
Hendrik Vössing [8] GER – Kristian Rautiainen FIN 11/5 11/1 11/1
Adrian Østbye [2] NOR – Nuutti Ruokangas FIN 10/12 11/4 11/1 11/6

Karsinnan 2. kierros / Qualification finals
Taminder Gata-Aura [1] ENG – Michael Babra [6] SWE 12/10 11/5 11/8
Spencer Lovejoy [4] USA – Ville Karsikas FIN 11/3 11/4 11/5
Nick Mulvay ENG – Marc Ter Sluis [5] NED 11/7 11/6 11/8
Adrian Østbye [2] NOR – Hendrik Vössing [8] GER 11/3 11/5 11/5