Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2017-2018: II-divisioona B-lohko, miehet

Miesten SM | Naisten SM
I-div, A-lohko | I-div, B-lohko
I-div, naiset
II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko | II-div, E-lohko | II-div, F-lohko

II-divisioona, B-lohko, Miehet
OTTELUOHJELMA

La 23.9.2017
Senators / Helsinki

ESRC IV – MetStone II 3-0
Senators P – SquNa 3-0
TSSq III – ESRC IV 2-1
MetStone II – Senators P 0-3
TSSq III – SquNa 0-3
La 28.10.2017
ESRC / Espoo

Senators P – TSSq III 0-3
SquNa – MetStone II 3-0
ESRC IV – Senators P 3-0
SquNa – ESRC IV 2-1
TSSq III – MetStone II 3-0
La 27.1.2018
TSSq / Turku

TSSq III – Senators P
MetStone II – SquNa 1-2
Senators P – ESRC IV
MetStone II – TSSq III 0-3
ESRC IV – SquNa 2-1
La 27.1.2018
MetStone / Espoo

ESRC IV – TSSq III 1-2
SquNa – Senators P
MetStone II – ESRC IV 0-3
SquNa – TSSq III 1-2
Senators P – MetStone II
La 28.4.2018
Karsinta

Senators on seurana lopettanut toimintansa eikä näinollen jatka squashliigassa.

Tulokset 27.1.2018

MetStone II – SquNa 1-2 (3-7 / 92-104)
Tommy Blomqvist – Jonne Stengård 0-3 (8/11 7/11 6/11)
Mikko Saariaho – Timo Walli 3-1 (13/11 9/11 11/7 11/6)
Ukko Lappalainen – Chris Boggon 0-3 (9/11 6/11 12/14)
MetStone II – TSSq III 0-3 (2-9 / 84-112)
Tommy Blomqvist – Tom Söderholm 0-3 (5/11 10/12 7/11)
Mikko Saariaho – Samuli Elo 2-3 (11/7 11/5 9/11 7/11 8/11)
Ukko Lappalainen – Jari Salonen 0-3 (3/11 6/11 7/11)
ESRC IV – SquNa 2-1 (7-3 / 96-71)
Vesa Kylmälä – Jonne Stengård 1-3 (11/13 6/11 11/4 2/11)
Karl-Kristian Högström – Timo Walli 3-0 (11/9 11/3 11/3)
Tuomo Kekoni – Chris Boggon 3-0 (11/4 11/6 11/7)
ESRC IV – TSSq III 1-2 (7-7 / 135-124)
Vesa Kylmälä – Tom Söderholm 3-1 (11/5 10/12 11/9 11/1)
Tommi Karjalainen – Samuli Elo 2-3 (11/8 4/11 11/5 11/13 5/11)
Tuomo Kekoni – Jari Salonen 2-3 (9/11 13/11 10/12 11/4 7/11)
MetStone II – ESRC IV 0-3 (0-9 / 42-100)
Tommy Blomqvist – Vesa Kylmälä 0-3 (5/11 5/11 3/11)
Mikko Saariaho – Karl-Kristian Högström 0-3 (5/11 10/12 8/11)
Ukko Lappalainen – Tuomo Kekoni 0-3 (1/11 4/11 1/11)
SquNa – TSSq III 1-2 (3-7 / 77-105)
Jonne Stengård – Tom Söderholm 3-1 (6/11 13/11 11/9 11/8)
Timo Walli – Samuli Elo 0-3 (7/11 8/11 6/11)
Chris Boggon – Jari Salonen 0-3 (6/11 4/11 5/11)


Tulokset 28.10.2017

Senators P – TSSq III 0-3 (0-9 / 0-99)
w.o. – Tom Söderholm 0-3
w.o. – Roope Toivanen 0-3
w.o. – Juha Kuuluvainen 0-3
SquNa – MetStone II 3-0 (9-0 / 99-0)
Jonne Stengård – w.o. 3-0
Tuomas Kuuluvainen – w.o. 3-0
Roope Toivanen – w.o. 3-0
ESRC IV – Senators P 3-0 (9-0 / 99-0)
Vesa Kylmälä – w.o. 3-0
Marko Lappalainen – w.o. 3-0
Tommi Karjalainen – w.o. 3-0
SquNa – ESRC IV 2-1 (8-3/113-93)
Jonne Stengård – Vesa Kylmälä 3-0 (11/4 11/8 11/8 / / )
Tuomas Kuuluvainen – Marko Lappalainen 3-0 (12/10 11/3 11/5 / / )
Teemu Joutsi – Tommi Karjalainen 2-3 (14/12 12/10 7/11 4/11 9/11 )
TSSq III – MetStone II 3-0 (9-0 / 99-0)
Tom Söderholm – w.o. 3-0
Roope Toivanen – w.o. 3-0
Juha Kuuluvainen – w.o. 3-0


Tulokset 23.9.2017

TSSq III – ESRC IV 2-1 (7-6 / 123-116)
Tom Söderholm – Karl-Kristian Högström 3-2 (11/7 6/11 11/6 4/11 12/10)
Samuli Elo – Vesa Kylmälä 3-1 (14/12 11/4 8/11 11/3)
Roope Toivanen – Tommi Karjalainen 1-3 (7/11 5/11 11/8 9/11)
Senators Penquins – SquNa 3-0 (9-2 / 116-67)
Pyry Poikolainen – Jani Stengård 3-0 (11/5 11/3 11/6)
Kenneth Wennström – Jonne Stengård 3-2 (9/11 11/8 11/8 8/11 11/4)
Aatos Manneroos – Timo Walli 3-0 (11/3 11/6 11/2)
ESRC IV – MetStone II 3-0 (9-0 / 99-0)
Karl-Kristian Högström – wo
Vesa Kylmälä – wo
Tommi Karjalainen – wo
Senators Penquins – MetStone II 3-0 (9-0 / 99-0)
Pyry Poikolainen – wo
Joonas Honkanen – wo
Aatos Manneroos – wo
TSSq II – SquNa 0-3 (5-9 / 129-149)
Tom Söderholm – Jani Stengård 2-3 (11/9 11/7 3/11 4/11 8/11)
Samuli Elo – Jonne Stengård 1-3 (12/10 10/12 10/12 7/11)
Roope Toivanen – Timo Walli 2-3 (11/7 14/12 11/13 7/11 10/12


2017-18: MIESTEN II-DIVISIOONA, B-LOHKO

JoukkueOVHOSPisteet
SquNa64212-612
TSSq III65112-612
ESRC IV63311-711
MetStone II6061-171

SquNa:n ja TSSq III:n keskenäisten ottelujen tulos on 4-2