Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.6.2018

Ranking aakkosjärjestyksessä | Junioriranking | Miesten senioriranking | Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Seurasiirrot, vuokrapelaajat ja ulkomaalaiset

Rankingarkisto
 

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Tuominen Olli KSQ 201,700 1
2 Äijänen Jami JSK 193,667 2
3 Tuomi Matias ESRC 165,133 3
4 Vähämaa Jaakko ESRC 155,208 4
5 Karsikas Ville JSK 134,375 5
6 Knuutila Tatu ESRC 104,858 6
7 Ruokangas Nuutti TSSq 104,133 7
8 Leskinen Aleksi MiSq 99,667 8
9 Järvinen Janne KSQ 99,575 9
10 Äijänen Miko JSK 97,633 10
11 Niskala Samuli SC Ruka 90,700 11
12 Määttänen Anssi TSSq 86,333 12

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Stengård Atte SquNa 85,708 13
2 Koskinen Ville SqK 81,900 14
3 Ruotanen Heikki JSK 81,100 15
4 Korhonen Elias ESRC 79,750 16
5 Kononen Heikki ’kSQ 75,500 17
6 Suistomaa Marko MiSq 75,067 18
7 Yliranta Raimo JSK 71,975 19
8 Peltola Jaakko-Antti SC Ruka 68,533 20
9 Mäki Erik NääsSq 67,333 21
10 Ryyppö Tommi TSSq 65,833 22
11 Kämäräinen Marko SC Ruka 63,408 23
12 Hautanen Eemeli JSK 61,275 24
13 Leskinen Kale HSK 59,708 25
14 Aalto Topias ESRC 58,833 26
14 Stengård Jani SquNa 58,833 27
16 Stör Kai JSK 57,875 28
17 Naukkarinen Esa KSQ 57,800 29
18 Mustonen Henrik TSSq 55,833 30
19 Heinonen Juha NääsSq 54,500 31
20 Laitinen Oskari OSK 53,667 32
21 Kytö Arto LahtiSq 53,467 33
22 Kananen Henri JoSK 53,100 34
23 Mehta Riku KSQ 53,083 35
24 Teitti Erno MiSq 53,000 36
25 Westren-Doll Jack JSK 52,917 37
26 Värilä Marko HSK 52,542 38
27 Rasmus Petri JSK 52,167 39
28 Jalovaara Joel HSK 51,833 40
29 Kaltiainen Kai HSRC 51,575 41
30 Stengård Jonne SquNa 51,467 42
31 Monto Mika HSRC 51,125 43
32 Vikström Jussi HSRC 48,067 44

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Repo Petteri HSRC 47,983 45
2 Marjomaa Olli HSK 47,375 46
3 Suvanto Teemu HSRC 46,267 47
4 Riutta Jan HSK 45,792 48
5 Pääkkönen Marko TSSq 45,750 49
6 Kuivalainen Mika HSRC 45,367 50
7 Bardis Vasilis HSRC 45,333 51
8 Pohjamies Tuomo ESRC 45,058 52
9 Stubin Iiro MetStone 44,750 53
10 Ruismäki Ville ESRC 44,367 54
11 Puukko Kimmo MyyrSq 42,550 55
12 Kylmälä Vesa ESRC 41,467 56
13 Raiski Seppo Sq-88 40,167 57
14 Ulfves Kristian ESP 39,000 58
15 Aarto Ilkka Sq-88 38,333 59
16 Konttinen Vesa JSK 38,000 60
17 Vuopala Risto HSRC 37,708 61
18 Salminen Riku HSK 37,075 62
19 Kela Petri ESRC 36,625 63
20 Rouste Joel ESRC 35,492 64
21 Saarnivaara Pete SC Ruka 34,867 65
22 Sirkiä Rasmus HSK 34,742 66
23 Lilja Harry ESRC 34,275 67
24 Niemi Tuukka HSRC 33,383 68
24 Palojärvi Paul KSQ 33,333 69
26 Rönn Risto SqJu 33,175 70
27 Pösö Mika HSK 32,633 71
28 Puustinen Jouko KSQ 32,567 72
29 Kiviniemi Kimmo NääsSq 32,333 73
30 Liikanen Jasper OSK 31,825 74
31 Nummi Jukka NääsSq 31,500 75
32 Eskola Ville ESRC 30,567 76
33 Ahlroos Timo TSSq 30,333 77
33 Puurunen Santtu Sq-88 30,333 78
35 Hämäläinen Martti SqJu 30,042 79
36 Vaarala Eino ESRC 29,542 80
37 Havaste Jukka HSRC 29,433 81
38 Määttänen Teuvo YlivSq 29,358 82
39 Saharinen Janne JSK 29,333 83
40 Sulku Lasse NääsSq 29,167 84
41 Valtola Oskari MiSq 28,833 85
42 Iglesias Angel NääsSq 28,667 86
43 Vanhanen Markus MiSq 28,500 87
44 Tiitinen Petteri TSSq 28,333 88
45 Niskala Kari SC Ruka 28,167 89
46 Liimatainen Juha ESRC 28,100 90
47 Wichmann Jan TSK 28,000 91
47 Halonen Juho HSK 28,000 92
49 Tulonen Timo HSRC 27,667 93
50 Karjalainen Hannu HSK 27,525 94
51 Andersson Albert HSRC 26,458 95
52 Purhonen Mikko LahtiSq 25,750 96
53 Leppänen Mika JSK 25,667 97
54 Kallio Matti HSRC 25,567 98
55 Niskala Onni SC Ruka 25,500 99
56 Rapelo Juha NääsSq 25,167 100
57 Wahlstedt Jyrki HSRC 24,917 101
58 Timberg Tero ESRC 24,383 102
59 Sutelainen Esa HSRC 24,100 103
60 Castrén Heikki MyyrSq 23,633 104
61 Selänne Lauri LSQ 23,500 105
62 Rintanen Juha SalSi 23,400 106
63 Koivu Tapio ESRC 23,083 107
64 Koivula Kimmo LahtiSq 22,833 108

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Vikström Ilmari HSRC 22,833 109
2 Salminen Severi OSK 22,725 110
3 Ignatius Markku MetStone 21,925 111
4 Nakari Martti ESP 21,783 112
5 Särkkä Reijo ESP 21,167 113
6 En Janne KSQ 21,133 114
7 Koskinen Henri MiSq 20,500 115
8 Herola Veikko SqK 20,292 117
9 Lind Tommi ESRC 20,000 118
9 Heinonen Juhani SaSkö 20,000 119
9 Elo Santtu TSSq 20,000 120
12 Kallio Juho MiSq 19,867 121
13 Jousimies Terho Sq-88 19,333 122
13 Elovirta Janne HSRC 19,333 123
15 Högström Karl-Kristian ESRC 19,183 124
16 Pajo Timo SqK 18,833 125
17 Kaistinen Markku SalSi 18,567 126
18 Kuoppa Ari NääsSq 18,333 127
19 Pyynönen Erkki NääsSq 18,208 128
20 Montell Timo JSK 18,067 129
21 Valtola Lauri MiSq 17,833 130
22 Penttinen Luka KSQ 17,400 131
23 Leppänen Joose ESRC 17,250 132
24 Wallin Toni JSK 17,167 133
25 Karjala Jarmo MetStone 17,100 134
26 Hautala Kari MetStone 17,000 135
27 Jaskari Hannu SqJu 16,875 136
28 Pentikäinen Joni LSQ 16,667 137
29 Eskoli Vesa HSK 16,567 138
30 Ollikainen Axel ESRC 16,500 139
31 Reinikainen Jukka KSQ 16,000 140
32 Koskivaara Kimmo ESRC 15,875 141
33 Tossavainen Teemu KSQ 15,850 142
34 Selkälä Jonas NääsSq 15,692 143
35 Poutiainen Olle MiSq 15,667 144
35 Ulvila Juha SqJu 15,667 145
37 Söderholm Tom TSSq 15,333 146
38 Simonen Sami JoSK 15,167 147
39 Holopainen Antti MyyrSq 14,433 148
40 Muukkonen Mirko MiSq 14,333 149
41 Eskelinen Matti NääsSq 14,167 150
42 Suominen Jouni HSK 14,100 151
43 Ojala Ari NääsSq 13,967 152
44 Puurunen Jukka – – – 13,917 153
45 Lind Antti HSRC 13,683 154
46 Niinimäki Tomi – – 13,542 155
47 Packalen Petri SqJu 13,417 156
47 Sjöblom Lars HSRC 13,417 157
49 Lehtola Kari WSK 13,333 158
50 Valasma Harri OSK 13,042 159
51 Joutsi Teemu SquNa 12,950 160
52 Riikonen Pekka LahtiSq 12,533 161
53 Kuosmanen Joni SqK 11,967 162
54 Määttänen Antto TSSq 11,958 163
55 Lankinen Eetu JoSK 11,800 164
56 Raumolin Juha JSK 11,667 165
57 Ulkuniemi Tapio – – – 11,500 166
58 Tornberg Risto SC Ruka 11,333 167
58 Mustonen Ilari HSRC 11,333 168
60 Mether Jari WSK 11,200 169
61 Nikunen Kalle LahtiSq 11,167 170
62 Toimela Simo KSQ 11,067 171
63 Antikainen Samuli OSK 10,967 172
64 Simola Jussi ESP 10,533 173
65 Helminen Aki LahtiSq 10,500 174
66 Pitkänen Lupu HSRC 10,433 175
67 Toropainen Vesa ESP 10,367 176
68 Särkiniemi Jan – – – 10,333 177
68 Larvus Lauri HSRC 10,333 178
68 Karjalainen Tommi ESRC 10,333 179
71 Niivuori Lasse LSQ 10,000 180
72 Hiltunen Kari HSRC 9,833 181
73 Laatikainen Jaakko OSK 9,783 182
74 Wiljander Esa JSK 9,667 183
75 Laitinen Timo HSRC 9,500 184
75 Elo Samuli TSSq 9,500 185
77 Kallioinen Timo SaSkö 9,333 186
77 Luolamo Ville JoSK 9,333 187
77 Sillanpää Mikko LSQ 9,333 188
77 Nieminen Jukka-Pekka LSQ 9,333 189
77 Visanko Miikka OSK 9,333 190
82 Raunio Arttu HSRC 9,167 191
83 Ekholm Tommi HSRC 8,633 192
84 Lyytikkä Jarkko LahtiSq 8,500 193
84 Rintala Joni TSSq 8,500 194
86 Eloranta Timo LSQ 8,333 195
86 Pennanen Joel ESRC 8,333 196
86 Kankaanpää Timo SalSi 8,333 197
86 Liinamaa Kari SquNa 8,333 198
90 Söderström Juha TSSq 8,167 199
90 Virgo Iain HSRC 8,167 200
92 Larvus Eero LahtiSq 8,000 201
93 Ylipoussu Tapani SC Ruka 7,833 202
93 Lappalainen Eemeli SquNa 7,833 203
95 Aalto Kari ESRC 7,683 204
96 Randelin Aapo MiSq 7,650 205
97 Kekoni Tuomo ESRC 7,500 206
97 Hylkilä Markku – – – 7,500 207
99 Oksa Mika SaSkö 7,333 208
99 Mäkinen Eero NääsSq 7,333 209
101 Petelius Keijo KSQ 7,167 210
101 Walli Timo SquNa 7,167 211
103 Rautiola Mikko – – 7,000 212
104 Tuominen Esa HSRC 6,833 213
104 Häggqvist Kaj LahtiSq 6,833 214
104 Männistö Mika SquNa 6,833 215
104 Solansuu Tommi SalSi 6,833 216
108 Nousmaa Timo MyyrSq 6,667 217
108 Poikolainen Pyry – – – 6,667 218
108 Seppälä Markus HSRC 6,667 219
111 Kuusisto Ville – – – 6,500 220
112 Rouste Jaakko ESRC 6,267 221
113 Teräsvirta Heikki SalSi 6,217 222
114 Mäkinen Sami NääsSq 6,133 223
115 Koivula Krister NääsSq 6,000 224
115 Sutelainen Juha NääsSq 6,000 225
117 Kuuluvainen Tuomas SquNa 5,667 226
117 Ahola Juha MyyrSq 5,667 227
117 Väisänen Kalle – – – 5,667 228
117 Haggren Ilari ESRC 5,667 229
121 Salkala Ville ESRC 5,500 230
121 Tapiola Tero KSQ 5,500 231
121 Kerttula Klaus MiSq 5,500 232
121 Koskela Vesa LahtiSq 5,500 233
125 Ali Akif ESRC 5,417 234
126 Winter Kalle SalSi 5,233 235
127 Heimo Hannu SaSkö 4,833 236
128 Passinen Veli-Matti ESRC 4,667 237

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Vesa Petri MetStone 4,667 238
1 Manneroos Aatos – – – 4,667 239
1 Kenakkala Sami OSK 4,667 240
1 Lilja Sebastian ESRC 4,667 241
1 Salonen Jari TSSq 4,667 242
1 Kirsimaa Joel JSK 4,667 243
1 Kolhi Robert NääsSq 4,667 244
1 Arimo Tapio ESRC 4,667 245
1 Viljanen Mikko HSRC 4,667 246
1 Blomqvist Jyri NääsSq 4,667 247
11 Hassinen Heikki SalSi 4,500 248
11 Kivi-Koskinen Harri MetStone 4,500 249
11 Lappalainen Tatu OSK 4,500 250
14 Lehto Eemi ESRC 4,467 251
15 Kemppainen Jorma HSK 4,300 252
16 Laitinen Valtteri OSK 4,267 253
17 Vakkala Ari HSRC 4,167 254
17 Kotila Juuso ESRC 4,167 255
17 Putila Pertti – – – 4,167 256
17 Lepistö Ossi LahtiSq 4,167 257
21 Lambert Risto JSK 4,000 258
22 Saariaho Mikko MetStone 3,833 259
22 Helenius Sami NääsSq 3,833 260
22 Lappalainen Marko ESRC 3,833 261
22 Uotila Mika HSRC 3,833 262
22 Nevanlinna Jussi ESP 3,833 263
27 Puura Kaius HSRC 3,733 264
28 Raatikainen Lukas MyyrSq 3,667 265
29 Kivi-Koskinen Marko HSRC 3,333 266
29 Lithenius Sami JSK 3,333 267
29 Palo Timo LahtiSq 3,333 268
29 Lesonen Henri – – – 3,333 269
33 Romu Timo SaSkö 3,167 270
33 Salminen Jukka-Pekka OSK 3,167 271
33 Jokinen Matti LahtiSq 3,167 272
33 Vähämaa Vesa ESRC 3,167 273
33 Pyykkö Tero NääsSq 3,167 274
33 Karsstunen sami JSK 3,167 275
33 Boggon Chris SquNa 3,167 276
40 Wennström Kenneth – – – 2,833 277
40 Honkanen Joonas – – – 2,833 278
40 Koikkalainen Mika YlivSq 2,833 279
43 Aarto Kasper Sq-88 2,683 280
44 Kuuluvainen Juha TSSq 2,667 281
45 Stengård Severi SquNa 2,550 282
46 Laurén Markku HSRC 2,500 283
46 Matalamäki Jan HSRC 2,500 284
48 Koivisto Torbjörn ESP 2,467 285
49 Blomqvist Tommy MetStone 2,333 286
50 Nikunen Ville LahtiSq 2,000 287
51 Parviainen Otto SqK 1,933 288
52 Aarto Oliver Sq-88 1,817 289
53 Tossavainen Toni KSQ 1,750 290
54 Kostamoinen Ville TSSq 1,667 291
54 Purtilo Jari SalSi 1,667 292
54 Lappalainen Ukko MetSq 1,667 293
54 Toivanen Roope TSSq 1,667 294
54 Heikkinen Matias JSK 1,667 295
54 Nevalainen Olli ESP 1,667 296
60 Teitti Aapo MiSq 1,650 297
61 Parviainen Leo SqK 1,600 298
62 Niemikotka Anton ESRC 1,500 299
62 Karppanen Leo HSRC 1,500 300
64 Suokko Jarmo SqJu 1,467 301
64 Salisbury Johannes ESRC 1,467 302
64 Ylitalo Joonas ESRC 1,467 303
67 Huotari Joona OSK 1,433 304
68 Ahonen Aapo SqK 1,367 305
69 Lampila Timo SalSi 1,267 306
69 Karjalainen Eemeli SC Ruka 1,267 307
71 Pennanen Kimmo ESRC 1,200 308
72 Mäntylä Tommi ESRC 1,167 309
73 Rissanen Juho ESRC 1,083 310
73 Rönkä Martti SqK 1,083 311
75 Ekholm Lars VSK 1,067 312
75 Holm Jarmo HSK 1,067 313
77 Saleem Imad ESRC 1,000 314
78 Polón Pentti ESP 0,933 315
78 Välimäki Mauri OSK 0,933 316
78 Pöljö Matti KSQ 0,933 317
81 Sjöholm Jyrki SaSkö 0,833 318
81 Sellin Axel ESRC 0,833 319
81 Korhonen Kari JoSK 0,833 320
81 Järvinen Ville SalSi 0,833 321
85 Walli Bertil ESP 0,800 322
85 Kuusisto Linus OSK 0,800 323
87 Rantaruikka Rauli KSQ 0,667 324
87 Rönkä Miska SqK 0,667 325
87 Geers Waldorf HSK 0,667 326
87 Henriksson Noel SquNa 0,667 327
87 Brüning Kian ESRC 0,667 328
92 Toivanen Otto TSSq 0,583 329
93 Andrejev Joachim ESRC 0,417 330
93 Kämäräinen Aapo MiSq 0,417 331
95 Paatero Niko ESRC 0,333 332
95 Korhonen Joona OSK 0,333 333
95 Puhto Onni MiSq 0,333 334
95 Lahdenperä Tatu JSK 0,333 335
95 Rossi sakari ESRC 0,333 336
100 Saari Risto TSSq 0,250 337
100 Kolehmainen Tuomas MiSq 0,250 338
100 Salomaa Lenni HSRC 0,250 339
100 Mattila Juho Sq-88 0,250 340
104 Hiltunen Niilo ESRC 0,167 341
104 Hertell Alex ESRC 0,167 342
106 Mäntykivi Tommi MyyrSq 0,083 343

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Koskinen Riina HSRC 226,563 1
2 Korhonen Emilia ESRC 189,438 2
3 Soini Emilia ESRC 150,000 3
4 Koivumäki Sanna ESRC 149,063 4
5 Uusitalo Milla HSRC 147,225 5
6 Huuhka Henrietta SqK 146,550 6

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Särkkä Meeri HSK 105,350 7
2 Aalto-Setälä Katri ESRC 100,875 8
3 Vanhanen Saara MiSq 91,750 9
4 Piekäinen Riikka ESRC 88,250 10
5 Ekholm Maarit HSRC 84,500 11
6 Stengård Kamilla SquNa 82,063 12
7 Takaluoma Iida OSK 80,000 13
8 Luhtala Raila ESRC 78,775 14
9 Valasma Saana OSK 78,438 15
10 Kostiainen Emilia ESRC 78,125 16
11 Vainio Marja ESRC 76,088 17
12 Närhi Marianna MiSq 74,750 18
13 Turkia Tanja KSQ 69,750 19
14 Coufal Birgit — 68,438 20
15 Joutsi Viola SquNa 65,988 21
16 Xiao-Berglund Morgan ESRC 65,750 22

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Kotila Jane ESRC 63,325 23
2 Luhtala Inka ESRC 62,700 24
3 Penttilä Johanna ESRC 62,288 25
4 Vanhanen Susanna MiSq 52,500 26
5 Stengård Jemina SquNa 41,000 27
6 Hilli Karoliina OSK 39,500 28
7 Mustonen Kristina LahtiSq 38,250 29
8 Joutsi Roosa SquNa 37,000 30
9 Koivu Tiina ESRC 36,375 31
10 Linho Aino SquNa 36,250 32
11 Salmi Heidi KSQ 31,175 33
12 Björnström Michaela HSRC 30,000 34
12 Vikström Aurora HSRC 30,000 35
14 Ahlblad Sari HSK 28,550 36
15 Irjala Janika KSQ 28,150 37
16 Laaksonen Mira MiSq 27,750 38
17 Schneider Leena JSK 22,550 39
18 Wiman Stella SquNa 19,900 40
19 Riutta Vivi HSK 18,650 41
20 Kiviharju Kristiina JSK 17,800 42
21 Lilja Cecilia ESRC 15,250 43
22 Haapaniemi Amanda KSQ 11,850 44
23 Liikanen Vilma OSK 10,400 45
24 Ollikainen Nea ESRC 9,850 46

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Cong Lu ESRC 9,500 47
2 Lehikoinen Iida ESRC 8,750 48
3 Stengård Mia SquNa 7,500 49
4 Heinikoski Elina SquNa 6,800 50
5 Ylikoski Heidi TSK 6,625 51
6 Lindberg Matilda ESRC 6,500 52
7 Borgström Aada ESRC 4,625 53
8 Moilanen Jane ESRC 3,800 54
9 Toivonen §Erja HSK 3,400 55
9 Stengård Iida SquNa 3,400 56
11 Paksu Viivi MiSq 3,275 57
12 Ruotanen Lotta JSK 3,075 58
13 Parviainen Leena SqK 2,450 59
14 Niinimäki Noomi Sq-88 2,000 60
15 Sormunen Siri ESRC 1,750 61
16 Ylitalo Jenna ESRC 1,600 62
17 Kario Sini ESRC 1,375 63
17 Liinpää Aino ESRC 1,375 64
19 Toivanen Lotta TSSq 1,250 65
19 Palonen Amelie ESRC 1,250 66
21 Niinikoski Heini ESRC 1,000 67
22 Sipilä Iiris ESRC 0,750 68
23 Ahlroos Maria TSSq 0,625 69
24 Takalo Annika ESRC 0,500 70
25 Lukander Nelli ESRC 0,250 71