Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.11.2018

Ranking aakkosjärjestyksessä | Junioriranking | Miesten senioriranking | Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Seurasiirrot, vuokrapelaajat ja ulkomaalaiset

Rankingarkisto
 

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Tuominen Olli KSQ (PSA 63) 1
2 Äijänen Jami JSK (PSA 134) 2
3 Tuomi Matias ESRC (PSA 143) 3
4 Äijänen Miko JSK (PSA 173) 4
5 Mustonen Henrik TSSq (PSA 189) 5
6 Vähämaa Jaakko ESRC 138,708 6
7 Karsikas Ville JSK 115,917 7
8 Ruokangas Nuutti TSSq 109,233 8
9 Knuutila Tatu ESRC 103,692 9
10 Leskinen Aleksi MiSq 92,392 10
11 Järvinen Janne KSQ 91,950 11
12 Määttänen Anssi TSSq 88,000 12

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Stengård Atte SquNa 87,658 13
2 Niskala Samuli SC Ruka 83,700 14
3 Yliranta Raimo JSK 77,642 15
4 Koskinen Ville SqK 77,417 16
5 Korhonen Elias ESRC 76,050 17
6 Peltola Jaakko-Antti SC Ruka 67,867 18
7 Ruotanen Heikki JSK 67,225 19
8 Mäki Erik NääsSq 65,333 20
9 Suistomaa Marko MiSq 62,325 21
10 Halonen Juho HSK 61,567 22
11 Kämäräinen Marko SC Ruka 61,242 23
12 Laitinen Oskari OSK 60,500 24
13 Ryyppö Tommi TSSq 60,250 25
14 Leskinen Kale HSK 59,708 26
15 Hautanen Eemeli JSK 59,608 27
16 Heinonen Juha NääsSq 58,300 28
17 Kytö Arto LahtiSq 57,967 29
18 Värilä Marko HSK 56,125 30
19 Pohjamies Tuomo ESRC 55,583 31
20 Kaltiainen Kai JSK 54,467 32
20 Repo Petteri HSRC 54,467 33
22 Rasmus Petri JSK 53,050 34
23 Teitti Erno MiSq 53,000 35
24 Kananen Henri JoSK 52,500 36
25 Mehta Riku KSQ 51,250 37
25 Westren-Doll Jack JSK 51,250 38
27 Stengård Jonne SquNa 51,200 39
28 Monto Mika HSRC 51,125 40
29 Riutta Jan HSK 50,550 41
30 Kuivalainen Mika HSRC 50,500 42
31 Naukkarinen Esa KSQ 50,467 43
32 Ruismäki Ville ESRC 50,375 44

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Stubin Iiro MetStone 48,475 45
2 Vikström Jussi HSRC 45,733 46
3 Kylmälä Vesa ESRC 45,517 47
4 Puukko Kimmo JSK 44,417 48
5 Bardis Vasilis HSRC 43,317 49
6 Kela Petri ESRC 42,517 50
7 Sirkiä Rasmus HSK 41,725 51
8 Sutelainen Esa HSRC 41,650 52
9 Kononen Heikki KSQ 40,500 53
9 Jalovaara Joel HSK 40,500 54
11 Raiski Seppo Sq-88 40,367 55
12 Konttinen Vesa JSK 40,333 56
13 Ulfves Kristian ESP 39,483 57
14 Koivula Kimmo LahtiSq 38,700 58
15 Vuopala Risto HSRC 38,567 59
16 Salminen Riku HSK 38,408 60
17 Suvanto Teemu HSRC 37,833 61
18 Eskola Ville ESRC 37,292 62
19 Stör Kai JSK 37,275 63
20 Stengård Jani SquNa 37,000 64
21 Saarnivaara Pete SC Ruka 36,700 65
22 Aarto Ilkka Sq-88 36,500 66
23 Lilja Harry ESRC 35,442 67
24 Andersson Albert HSRC 34,867 68
25 Pääkkönen Marko TSSq 33,583 69
26 Karhu Joonas KSQ 32,558 70
27 Puustinen Jouko KSQ 31,933 71
28 Ahlroos Timo TSSq 31,700 72
29 Koskivaara Kimmo ESRC 31,558 73
30 Herola Veikko SqK 31,525 74
31 Selkälä Jonas NääsSq 31,108 75
32 Karjalainen Hannu HSK 30,533 76
33 Kiviniemi Kimmo NääsSq 29,133 77
34 Tulonen Timo HSRC 29,050 78
35 Aalto Topias ESRC 28,500 79
36 Wichmann Jan TSK 28,167 80
37 Elo Santtu TSSq 27,833 81
38 Sulku Lasse SaSkö 26,967 82
39 Vaarala Eino ESRC 26,925 83
40 Pösö Mika HSK 26,800 84
41 Marjomaa Olli HSK 26,667 85
42 Niemi Tuukka HSRC 25,933 86
43 Sjöblom Lars HSRC 25,367 87
44 Saharinen Janne JSK 24,833 88
45 Wahlstedt Jyrki HSRC 23,267 89
46 Söderholm Tom TSSq 23,117 90
47 Palojärvi Paul KSQ 23,000 91
48 Nakari Martti ESP 22,750 92
49 Rönn Risto SqJu 21,842 93
50 Vanhanen Markus MiSq 21,833 94
51 Liikanen Jasper OSK 21,825 95
52 Kekoni Tuomo ESRC 21,683 96
53 Hämäläinen Martti SqJu 21,042 97
54 Havaste Jukka HSRC 21,000 98
54 Niskala Kari SC Ruka 21,000 99
56 Montell Timo JSK 20,900 100
57 Liimatainen Juha ESRC 20,433 101
58 Högström Karl-Kristian ESRC 20,350 102
59 Nummi Jukka NääsSq 20,267 103
60 Muukkonen Mirko MiSq 20,000 104
61 Särkkä Reijo ESP 19,600 105
62 Selänne Lauri LSQ 19,500 106
63 Kallio Matti HSRC 19,200 107
64 Puurunen Santtu Sq-88 19,167 108

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Niskala Onni SC Ruka 19,100 109
2 Pajo Timo SqK 18,833 110
2 Valtola Oskari MiSq 18,833 111
4 Koivu Tapio ESRC 18,533 112
5 Rintanen Juha SalSi 18,400 113
6 Hiltunen Kari HSRC 18,233 114
7 Ignatius Markku MetStone 18,008 115
8 Leppänen Mika JSK 18,000 116
9 Rautiainen Kristian – – – 17,500 117
10 Määttänen Teuvo YlivSq 17,233 118
10 Tuominen Esa HSRC 17,233 119
12 Wallin Toni JSK 17,167 120
12 Ollikainen Axel ESRC 17,167 121
14 Kallio Juho MiSq 16,950 122
15 Jaskari Hannu SqJu 16,875 123
16 Pennanen Joel ESRC 16,550 124
17 Virgo Iain HSRC 16,450 125
18 Purhonen Mikko LahtiSq 16,417 126
19 Timberg Tero ESRC 16,050 127
20 Reinikainen Jukka KSQ 15,833 128
21 En Janne KSQ 15,800 129
22 Lappalainen Eemeli SquNa 15,700 130
23 Holopainen Antti MyyrSq 15,100 131
24 Salminen Severi OSK 15,058 132
25 Pitkänen Lupu HSRC 14,867 133
26 Suominen Jouni HSK 14,100 134
27 Eloranta Timo LSQ 14,000 135
28 Puurunen Jukka – – – 13,917 136
29 Simola Jussi ESRC 13,908 137
30 Jousimies Terho Sq-88 13,833 138
30 Tiitinen Petteri TSSq 13,833 139
30 Kerttula Klaus MiSq 13,833 140
33 Tossavainen Teemu KSQ 13,767 141
34 Ali Akif ESRC 13,683 142
35 Poutiainen Olle MiSq 13,667 143
35 Mustonen Ilari HSRC 13,667 144
37 Rapelo Juha NääsSq 13,500 145
38 Packalen Petri SqJu 13,417 146
39 Lehtola Kari WSK 13,333 147
40 Valasma Harri OSK 13,042 148
41 Riikonen Pekka LahtiSq 13,033 149
42 Nieminen Jukka-Pekka LSQ 12,667 150
42 Pentikäinen Joni LSQ 12,667 151
44 Castrén Heikki MyyrSq 12,467 152
45 Elo Samuli TSSq 12,333 153
46 Larvus Eero LahtiSq 12,000 154
47 Lind Antti HSRC 11,683 155
48 Eskoli Vesa HSK 11,567 156
49 Mether Jari WSK 11,200 157
50 Leppänen Joose ESRC 11,083 158
51 Kuuluvainen Juha TSSq 11,000 159
51 Pyynönen Erkki NääsSq 11,000 160
53 Antikainen Samuli OSK 10,967 161
54 Uotila Mika HSRC 10,633 162
55 Rouste Joel ESRC 10,533 163
56 Nousmaa Timo MyyrSq 10,500 164
56 Helminen Aki LahtiSq 10,500 165
58 Lankinen Eetu JoSK 10,433 166
59 Toimela Simo KSQ 10,233 167
60 Kallioinen Timo SaSkö 10,167 168
60 Nikunen Kalle HSRC 10,167 169
62 Mäkisalo Esa SquNa 10,033 170
63 Lind Tommi ESRC 10,000 171
64 Joutsi Teemu SquNa 9,783 172
64 Laatikainen Jaakko OSK 9,783 173
66 Luolamo Ville JoSK 9,333 174
66 Ulvila Juha SqJu 9,333 175
66 Visanko Miikka OSK 9,333 176
69 Raunio Arttu HSRC 9,167 177
70 Hautala Kari MetStone 9,000 178
70 Kaistinen Markku SalSi 9,000 179
72 Koskinen Henri MiSq 8,667 180
72 Brink Alexander ESRC 8,667 181
74 Ekholm Tommi HSRC 8,633 182
75 Vesa Petri MetStone 8,500 183
76 Eskelinen Matti NääsSq 8,333 184
76 Liinamaa Kari SquNa 8,333 185
78 Teräsvirta Heikki SalSi 8,217 186
79 Laurén Markku HSRC 7,967 187
79 Kuosmanen Joni SqK 7,967 188
81 Karjala Jarmo MetStone 7,933 189
82 Iglesias Angel NääsSq 7,833 190
83 Hylkilä Markku – – – 7,500 191
84 Rautiola Mikko – – 7,000 192
84 Boggon Chris SquNa 7,000 193
86 Männistö Mika SquNa 6,833 194
87 Määttänen Antto TSSq 6,750 195
88 Niivuori Lasse LSQ 6,667 196
88 Sillanpää Mikko LSQ 6,667 197
88 Heinonen Juhani SaSkö 6,667 198
88 Seppälä Markus HSRC 6,667 199
88 Nikunen Ville HSRC 6,667 200
93 Toivanen Roope TSSq 6,567 201
94 Oksa Mika SaSkö 6,500 202
94 Kuusisto Ville – – – 6,500 203
96 Winter Kalle SalSi 6,400 204
97 Laitinen Timo HSRC 6,333 205
97 Pyykkö Tero NääsSq 6,333 206
99 Heimo Hannu SaSkö 6,167 207
100 Mäkinen Sami NääsSq 6,133 208
101 Simonen Sami JoSK 5,667 209
101 Väisänen Kalle – – – 5,667 210
103 Kuoppa Ari NääsSq 5,500 211
103 Salkala Ville ESRC 5,500 212
103 Koponen Mikko JoSK 5,500 213
103 Koskela Vesa LahtiSq 5,500 214
103 Solansuu Tommi SalSi 5,500 215
108 Puura Kaius ESRC 5,400 216
109 Aalto Kari ESRC 5,392 217
110 Mäkinen Eero NääsSq 5,333 218
110 Lyytikkä Jarkko LahtiSq 5,333 219
112 Randelin Aapo MiSq 5,317 220
113 Kemppainen Jorma HSK 5,133 221
114 Penttinen Luka KSQ 5,067 222
115 Vikström Ilmari HSRC 5,000 223
116 Petelius Keijo KSQ 4,833 224
117 Passinen Veli-Matti ESRC 4,667 225
117 Tapiola Tero KSQ 4,667 226
117 Tornberg Risto SC Ruka 4,667 227
117 Matalamäki Jan HSRC 4,667 228
117 Kenakkala Sami OSK 4,667 229
117 Larvus Lauri HSRC 4,667 230
117 Salonen Jari TSSq 4,667 231
117 Kirsimaa Joel JSK 4,667 232
117 Viljanen Mikko HSRC 4,667 233
117 Blomqvist Jyri NääsSq 4,667 234
127 Ojala Ari NääsSq 4,633 235

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Hassinen Heikki SalSi 4,500 236
1 Särkiniemi Jan MyyrSq 4,500 237
1 Häggqvist Kaj LahtiSq 4,500 238
4 Lappalainen Tatu OSK 4,417 239
5 Laitinen Valtteri OSK 4,267 240
6 Toropainen Vesa ESP 4,200 241
7 Putila Pertti – – – 4,167 242
7 Lepistö Ossi LahtiSq 4,167 243
9 Lambert Risto JSK 4,000 244
9 Ahola Juha MyyrSq 4,000 245
9 Haggren Ilari ESRC 4,000 246
9 Pennanen Kimmo ESRC 4,000 247
9 Walli Timo SquNa 4,000 248
14 Lehto Eemi ESRC 3,967 249
15 Karppinen Esa PompS 3,833 250
15 Saariaho Mikko MetStone 3,833 251
15 Helenius Sami NääsSq 3,833 252
15 Kotila Juuso ESRC 3,833 253
15 Rintala Joni TSSq 3,833 254
15 Kankaanpää Timo SalSi 3,833 255
21 Söderström Juha TSSq 3,667 256
21 Raatikainen Luukas MyyrSq 3,667 257
23 Rouste Jaakko ESRC 3,600 258
24 Aarto Oliver Sq-88 3,483 259
25 Kivi-Koskinen Marko HSRC 3,333 260
25 Lithenius Sami JSK 3,333 261
25 Lappalainen Ukko MetSq 3,333 262
25 Lesonen Henri – – – 3,333 263
25 Kolhi Robert NääsSq 3,333 264
30 Stengård Severi SquNa 3,217 265
31 Koivula Krister NääsSq 3,167 266
31 Salminen Jukka-Pekka OSK 3,167 267
31 Jokinen Matti LahtiSq 3,167 268
31 Tossavainen Toni KSQ 3,167 269
31 Karttunen Sami JSK 3,167 270
36 Wiljander Esa PompS 3,000 271
37 Koikkalainen Mika YlivSq 2,833 272
38 Rossi Antti NääsSq 2,667 273
38 Elovirta Janne HSRC 2,667 274
40 Koivisto Torbjörn ESP 2,467 275
40 Walli Bertil ESP 2,467 276
42 Lähteenmäki Petteri NääsSq 2,400 277
43 Blomqvist Tommy MetStone 2,333 278
43 Seilo Timo SquNa 2,333 279
45 Saleem Imad ESRC 2,250 280
46 Vakkala Ari HSRC 2,167 281
47 Kontuniemi Jali NääsSq 2,133 282
48 Parviainen Otto SqK 2,100 283
49 Valtola Lauri MiSq 2,000 284
50 Teitti Aapo MiSq 1,900 285
51 Huotari Joona OSK 1,850 286
52 Ahonen Aapo SqK 1,783 287
53 Aarto Kasper Sq-88 1,767 288
54 Karppanen Leo HSRC 1,750 289
55 Kostamoinen Ville TSSq 1,667 290
55 Kaarenmaa Sampo MyyrSq 1,667 291
57 Nevalainen Olli ESP 1,667 292
57 Stör Elias PompS 1,667 293
59 Parviainen Leo SqK 1,600 294
59 Karjalainen Eemeli SC Ruka 1,600 295
61 Suokko Jarmo SqJu 1,467 296
62 Kuusisto Linus OSK 1,383 297
63 Sutelainen Juha NääsSq 1,333 298
64 Lampila Timo SalSi 1,267 299
65 Korhonen Kim ESRC 1,167 300
66 Salisbury Johannes ESRC 1,133 301
67 Ekholm Lars VSK 1,067 302
67 Holm Jarmo HSK 1,067 303
69 Karjalainen Tommi ESRC 1,000 304
69 Kontiainen Juho ESRC 1,000 305
71 Polón Pentti ESP 0,933 306
71 Välimäki Mauri OSK 0,933 307
71 Pöljö Matti KSQ 0,933 308
74 Saari Risto TSSq 0,917 309
75 Romu Timo SaSkö 0,833 310
75 Rönkä Martti SqK 0,833 311
77 Järvinen Ville SalSi 0,833 312
78 Ylitalo Joonas ESRC 0,800 313
79 Niemikotka Anton ESRC 0,750 314
80 Rantaruikka Rauli KSQ 0,667 315
80 Lahdenperä Tatu JSK 0,667 316
80 Brüning Kian ESRC 0,667 317
83 Toivanen Otto TSSq 0,583 318
84 Koskivaara Hugo ESRC 0,500 319
85 Mattila Juho Sq-88 0,417 320
86 Rönkä Miska SqK 0,333 321
86 Puhto Onni MiSq 0,333 322
88 Salomaa Lenni HSRC 0,250 323
88 Pekkala Miikka ESRC 0,250 324
90 Geers Waldorf HSK 0,167 325
91 Mäntykivi Tommi MyyrSq 0,083 326

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Soini Emilia ESRC (PSA 96) 1
2 Koskinen Riina HSRC (PSA 118) 2
3 Korhonen Emilia ESRC 192,688 3
4 Uusitalo Milla HSRC 127,888 4
5 Koivumäki Sanna ESRC 125,488 5
6 Huuhka Henrietta SqK 121,238 6

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Särkkä Meeri HSK 105,350 7
2 Aalto-Setälä Katri HSK 100,875 8
3 Vanhanen Saara MiSq 91,750 9
4 Ekholm Maarit HSRC 89,150 10
5 Stengård Kamilla SquNa 85,913 11
6 Kostiainen Emilia ESRC 81,075 12
7 Luhtala Raila ESRC 79,400 13
8 Takaluoma Iida OSK 76,050 14
9 Piekäinen Riikka ESRC 74,500 15
10 Valasma Saana OSK 74,100 16
11 Joutsi Viola SquNa 73,613 17
12 Vainio Marja ESRC 68,775 18
13 Penttilä Johanna HSK 68,613 19
14 Xiao-Berglund Morgan ESRC 67,050 20
15 Luhtala Inka ESRC 65,950 21
16 Närhi Marianna MiSq 56,500 22

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Kotila Jane ESRC 51,575 23
2 Turkia Tanja LahtiSq 46,750 24
3 Koivu Tiina ESRC 46,375 25
4 Björnström Michaela HSRC 40,000 26
5 Stengård Jemina SquNa 39,425 27
6 Mustonen Kristina LahtiSq 36,500 28
7 Coufal Birgit OSK 35,938 29
8 Vanhanen Susanna MiSq 34,750 30
9 Joutsi Roosa SquNa 29,200 31
10 Ahlblad Sari HSK 28,550 32
11 Laaksonen Mira MiSq 27,750 33
12 Wiman Stella SquNa 25,650 34
13 Riutta Vivi HSK 24,650 35
14 Schneider Leena JSK 22,550 36
15 Linho Aino SquNa 21,300 37
16 Ylikoski Heidi TSK 20,625 38
17 Salmi Heidi KSQ 19,550 39
18 Kiviharju Kristiina JSK 19,300 40
19 Lilja Cecilia ESRC 15,250 41
20 Irjala Janika KSQ 14,900 42
21 Toivonen Erja HSK 13,400 43
22 Hilli Karoliina OSK 13,250 44
23 Berggren Katariina ESRC 12,500 45
23 Mäkelä Heli HSK 12,500 46

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Liikanen Vilma OSK 11,025 47
2 Ollikainen Nea ESRC 10,975 48
3 Borgström Aada ESRC 9,000 49
4 Hui Kwai Wah Monique HSRC 8,500 50
5 Stengård Mia SquNa 7,500 51
6 Heinikoski Elina SquNa 6,800 52
7 Haapaniemi Amanda KSQ 6,600 53
8 Lindberg Matilda ESRC 6,500 54
9 Takala Annika TSK 5,000 55
10 Mäkelä Minna TSK 4,000 56
11 Ruotanen Lotta JSK 3,825 57
12 Moilanen Jane ESRC 3,800 58
13 Toivanen Lotta TSSq 3,500 59
14 Parviainen Leena SqK 2,950 60
15 Stengård Iida SquNa 2,775 61
15 Paksu Viivi MiSq 2,775 62
17 Niinimäki Noomi Sq-88 2,000 63
18 Seilo Saimi SquNa 1,875 64
19 Ahlroos Maria TSSq 1,625 65
20 Ylitalo Jenna ESRC 1,600 66
21 Borgström Anna ESRC 1,250 67
22 Kario Sini ESRC 1,125 68
23 Sormunen Siri ESRC 1,000 69
23 Hyysalo Viivi ESRC 1,000 70
25 Liinpää Aino ESRC 0,750 71
25 Salonen Senni ESRC 0,750 72
27 Palonen Amelie ESRC 0,625 73
27 Matalamäki Liisa OSK 0,625 74
29 Sipilä Iiris ESRC 0,500 75
29 Koskivaara Karla ESRC 0,500 76
31 Takalo Annika ESRC 0,250 77
31 Hyysalo Milja ESRC 0,250 78