Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.1.2019

Ranking aakkosjärjestyksessä | Junioriranking | Miesten senioriranking | Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Seurasiirrot, vuokrapelaajat ja ulkomaalaiset

Rankingarkisto
 

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Tuominen Olli KSQ (PSA 61) 1
5 Mustonen Henrik TSSq (PSA 94) 2
2 Äijänen Jami JSK (PSA 127) 3
3 Tuomi Matias ESRC (PSA 136) 4
4 Äijänen Miko JSK (PSA 150) 5
6 Vähämaa Jaakko ESRC 125,667 6
7 Karsikas Ville JSK 111,508 7
8 Ruokangas Nuutti TSSq 105,975 8
9 Knuutila Tatu ESRC 104,800 9
10 Leskinen Aleksi MiSq 95,850 10
11 Korhonen Elias ESRC 85,942 11
12 Järvinen Janne KSQ 84,658 12

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Stengård Atte SquNa 81,967 13
2 Niskala Samuli SC Ruka 75,783 14
3 Koskinen Ville SqK 75,483 15
4 Yliranta Raimo JSK 75,058 16
5 Määttänen Anssi TSSq 73,008 17
6 Ruismäki Ville ESRC 72,525 18
7 Ryyppö Tommi TSSq 68,550 19
8 Teitti Erno MiSq 68,000 20
9 Laitinen Oskari OSK 67,917 21
10 Kytö Arto LahtiSq 62,967 22
11 Halonen Juho HSK 61,567 23
12 Ruotanen Heikki JSK 61,042 24
13 Mehta Riku KSQ 59,867 25
14 Repo Petteri HSRC 58,967 26
15 Kämäräinen Marko SC Ruka 58,450 27
16 Pohjamies Tuomo ESRC 58,317 28
17 Mäki Erik NääsSq 57,667 29
18 Rasmus Petri JSK 57,067 30
19 Hautanen Eemeli JSK 56,525 31
20 Leskinen Kale HSK 56,208 32
21 Värilä Marko HSK 56,125 33
22 Rautiainen Kristian ESRC 55,583 34
23 Kaltiainen Kai JSK 54,467 35
24 Naukkarinen Esa KSQ 54,133 36
25 Monto Mika HSRC 54,125 37
26 Herola Veikko SqK 52,883 38
27 Heinonen Juha NääsSq 52,050 39
28 Peltola Jaakko-Antti SC Ruka 52,033 40
29 Riutta Jan HSK 51,317 41
30 Jalovaara Joel HSK 51,300 42
31 Kananen Henri JoSK 50,650 43
32 Vanhanen Markus MiSq 50,333 44

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Westren-Doll Jack JSK 49,700 45
2 Suistomaa Marko MiSq 48,533 46
3 Puukko Kimmo JSK 47,733 47
4 Bardis Vasilis HSRC 47,217 48
5 Kylmälä Vesa ESRC 47,183 49
6 Aarto Ilkka Sq-88 46,500 50
7 Stengård Jonne SquNa 46,300 51
8 Karhu Joonas KSQ 46,058 52
9 Koivula Kimmo LahtiSq 45,367 53
10 Salminen Riku HSK 45,250 54
11 Suvanto Teemu HSRC 44,500 55
12 Stubin Iiro MetStone 44,100 56
13 Vuopala Risto HSRC 44,050 57
14 Kela Petri ESRC 43,925 58
15 Ulfves Kristian ESP 42,950 59
16 Sirkiä Rasmus HSK 41,725 60
17 Sutelainen Esa HSRC 41,650 61
18 Kuivalainen Mika HSRC 41,083 62
19 Kononen Heikki KSQ 40,500 63
20 Raiski Seppo Sq-88 39,583 64
21 Ahlroos Timo TSSq 39,533 65
22 Stör Kai JSK 38,750 66
23 Saarnivaara Pete SC Ruka 38,700 67
24 Vikström Jussi HSRC 36,900 68
25 Wichmann Jan TSK 36,500 69
26 Tulonen Timo HSRC 35,717 70
27 Elo Santtu TSSq 35,667 71
28 Andersson Albert HSRC 34,867 72
29 Koskivaara Kimmo ESRC 33,908 73
30 Konttinen Vesa JSK 33,833 74
31 Sulku Lasse SaSkö 33,633 75
32 Eskola Ville ESRC 33,358 76
33 Kiviniemi Kimmo NääsSq 33,133 77
34 Selkälä Jonas NääsSq 31,108 78
35 Lilja Harry ESRC 30,733 79
36 Pösö Mika HSK 30,633 80
37 Karjalainen Hannu HSK 30,533 81
38 Kekoni Tuomo ESRC 30,150 82
39 Saharinen Janne JSK 29,917 83
40 Marjomaa Olli HSK 29,000 84
41 Rönn Risto SqJu 28,508 85
42 Aalto Topias ESRC 28,500 86
43 Liikanen Jasper OSK 28,492 87
44 Puustinen Jouko KSQ 28,000 88
45 Söderholm Tom TSSq 27,617 89
46 Högström Karl-Kristian ESRC 27,533 90
47 Puurunen Santtu Sq-88 27,500 91
48 Vaarala Eino ESRC 27,183 92
49 Hämäläinen Martti SqJu 26,708 93
50 Määttänen Teuvo YlivSq 26,650 94
51 Luolamo Ville JoSK 26,617 95
52 Lankinen Eetu JoSK 26,583 96
53 Niskala Onni SC Ruka 25,583 97
54 Sjöblom Lars HSRC 25,517 98
55 Hiltunen Kari HSRC 25,483 99
56 Tiitinen Petteri TSSq 25,000 100
57 Nakari Martti ESP 24,950 101
58 Montell Timo JSK 24,900 102
59 Salminen Severi OSK 24,175 103
60 Wahlstedt Jyrki HSRC 23,675 104
61 Lehtola Kari WSK 23,333 105
62 Simonen Sami JoSK 23,217 106
62 Särkkä Reijo ESP 23,217 107
64 Palojärvi Paul KSQ 23,000 108

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Ollikainen Axel ESRC 22,833 109
2 Pajo Timo SqK 22,817 110
3 Niemi Tuukka HSRC 22,800 111
4 Nummi Jukka NääsSq 22,600 112
5 Havaste Jukka HSRC 21,333 113
6 Niskala Kari SC Ruka 21,000 114
7 Koivu Tapio ESRC 20,867 115
8 Purhonen Mikko LahtiSq 20,583 116
9 Pääkkönen Marko TSSq 20,217 117
10 Muukkonen Mirko MiSq 20,000 118
11 Kallio Juho MiSq 19,933 119
12 Tuominen Esa HSRC 19,900 120
13 Karjala Jarmo MetStone 19,667 121
14 Virgo Iain HSRC 19,617 122
15 Selänne Lauri LSQ 19,500 123
16 Kallio Matti HSRC 19,200 124
17 Pennanen Joel ESRC 19,033 125
18 Holopainen Antti MyyrSq 18,933 126
19 Valtola Oskari MiSq 18,833 127
20 Riikonen Pekka LahtiSq 18,533 128
21 Ignatius Markku MetStone 18,408 129
22 Ali Akif ESRC 18,167 130
23 Leppänen Mika JSK 18,000 131
24 Tossavainen Teemu KSQ 17,100 132
25 Jaskari Hannu SqJu 16,875 133
26 Stengård Jani SquNa 16,500 134
27 Liimatainen Juha ESRC 16,267 135
28 Eskoli Vesa HSK 16,233 136
29 Timberg Tero ESRC 16,050 137
30 Reinikainen Jukka KSQ 15,833 138
31 En Janne KSQ 15,800 139
32 Raunio Arttu HSRC 15,717 140
33 Valasma Harri OSK 15,533 141
34 Pyynönen Erkki NääsSq 15,500 142
35 Simola Jussi ESRC 15,175 143
36 Nousmaa Timo MyyrSq 15,000 144
37 Pitkänen Lupu HSRC 14,867 145
38 Rintanen Juha SalSi 14,233 146
39 Koskinen Henri MiSq 14,167 147
40 Eloranta Timo LSQ 14,000 148
41 Jousimies Terho Sq-88 13,833 149
41 Kerttula Klaus MiSq 13,833 150
43 Poutiainen Olle MiSq 13,667 151
43 Mustonen Ilari HSRC 13,667 152
45 Toimela Simo KSQ 13,567 153
46 Rapelo Juha NääsSq 13,500 154
47 Packalen Petri SqJu 13,417 155
48 Lind Antti HSRC 13,300 156
49 Rouste Joel ESRC 13,200 157
50 Mether Jari WSK 13,033 158
51 Kallioinen Timo SaSkö 13,000 159
52 Nieminen Jukka-Pekka LSQ 12,667 160
52 Pentikäinen Joni LSQ 12,667 161
54 Brink Alexander ESRC 12,467 162
55 Hautala Kari MetStone 12,333 163
55 Elo Samuli TSSq 12,333 164
55 Nikunen Ville HSRC 12,333 165
58 Larvus Eero LahtiSq 12,000 166
59 Heinonen Juhani SaSkö 11,833 167
59 Solansuu Tommi SalSi 11,833 168
61 Kuosmanen Joni SqK 11,800 169
62 Häkkinen Tuomas MiSq 11,667 170
63 Koponen Mikko JoSK 11,500 171
64 Iglesias Angel NääsSq 11,167 172
65 Kuuluvainen Juha TSSq 11,000 173
66 Antikainen Samuli OSK 10,967 174
67 Hänninen Matias MiSq 10,800 175
68 Uotila Mika HSRC 10,633 176
69 Helminen Aki LahtiSq 10,500 177
70 Salminen Jukka-Pekka OSK 10,417 178
71 Kaistinen Markku SalSi 10,167 179
71 Nikunen Kalle HSRC 10,167 180
71 Pyykkö Tero NääsSq 10,167 181
74 Mäkisalo Esa SquNa 10,033 182
75 Lind Tommi ESRC 10,000 183
76 Lappalainen Eemeli SquNa 9,867 184
77 Joutsi Teemu SquNa 9,783 185
78 Saloranta Pyry SqK 9,717 186
79 Tornberg Risto SC Ruka 9,333 187
79 Larvus Lauri HSRC 9,333 188
79 Visanko Miikka OSK 9,333 189
82 Puura Kaius ESRC 9,033 190
83 Randelin Aapo MiSq 8,733 191
84 Ekholm Tommi HSRC 8,633 192
85 Vesa Petri MetStone 8,500 193
86 Eskelinen Matti NääsSq 8,333 194
87 Seilo Timo SquNa 8,000 195
88 Laurén Markku HSRC 7,967 196
89 Laitinen Timo HSRC 7,833 197
90 Ojala Ari NääsSq 7,800 198
91 Toivanen Roope TSSq 7,733 199
91 Winter Kalle SalSi 7,733 200
93 Karppinen Esa PompS 7,667 201
94 Teräsvirta Heikki SalSi 7,633 202
95 Leppänen Joose ESRC 7,533 203
96 Söderström Juha TSSq 7,500 204
97 Mäkinen Eero NääsSq 7,333 205
98 Tanskanen Ari SqK 7,083 206
99 Heimo Hannu SaSkö 7,000 207
99 Helenius Sami NääsSq 7,000 208
99 Boggon Chris SquNa 7,000 209
102 Suominen Jouni HSK 6,933 210
103 Raatikainen Luukas MyyrSq 6,833 211
104 Niivuori Lasse LSQ 6,667 212
104 Sillanpää Mikko LSQ 6,667 213
104 Ulvila Juha SqJu 6,667 214
104 Seppälä Markus HSRC 6,667 215
108 Castrén Heikki MyyrSq 6,633 216
109 Oksa Mika SaSkö 6,500 217
109 Särkiniemi Jan MyyrSq 6,500 218
111 Pennanen Kimmo ESRC 6,483 219
112 Laatikainen Jaakko OSK 6,467 220
113 Manneroos Aatos TSSq 6,333 221
114 Grinden Kjell JoSK 6,267 222
115 Ahola Juha MyyrSq 6,167 223
116 Mäkinen Sami NääsSq 6,133 224
117 Räbinä Petri SqK 5,850 225
118 Korhonen Kim ESRC 5,833 226
119 Wallin Toni JSK 5,667 227
119 Haapakoski Sami YlivSq 5,667 228
121 Blomqvist Tommy MetStone 5,500 229
121 Kuoppa Ari NääsSq 5,500 230
121 Salkala Ville ESRC 5,500 231
121 Koskela Vesa LahtiSq 5,500 232
121 Kankaanpää Timo SalSi 5,500 233
126 Rossi Antti NääsSq 5,333 234
126 Lyytikkä Jarkko LahtiSq 5,333 235

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Koskela Jouni JoSK 5,200 236
1 Korhonen Kari JoSK 5,200 237
3 Kemppainen Jorma HSK 5,133 238
4 Penttinen Luka KSQ 5,067 239
5 Vikström Ilmari HSRC 5,000 240
6 Petelius Keijo KSQ 4,833 241
7 Kotila Juuso ESRC 4,750 242
8 Männistö Juha SqJu 4,667 243
8 Passinen Veli-Matti ESRC 4,667 244
8 Tapiola Tero KSQ 4,667 245
8 Halonen Jari MyyrSq 4,667 246
8 Matalamäki Jan HSRC 4,667 247
8 Kenakkala Sami OSK 4,667 248
8 Salonen Jari TSSq 4,667 249
8 Kirsimaa Joel JSK 4,667 250
8 Viljanen Mikko HSRC 4,667 251
8 Blomqvist Jyri NääsSq 4,667 252
18 Häggqvist Kaj LahtiSq 4,500 253
19 Lappalainen Tatu OSK 4,417 254
20 Lehto Eemi ESRC 4,300 255
21 Aalto Kari ESRC 4,267 256
21 Laitinen Valtteri OSK 4,267 257
23 Teitti Aapo MiSq 4,233 258
24 Toropainen Vesa ESP 4,200 259
25 Lepistö Ossi LahtiSq 4,167 260
26 Aarto Oliver Sq-88 4,150 261
27 Rummukainen Pauli JoSK 4,133 262
27 Räsänen Jyrki JoSK 4,133 263
27 Lankinen Tatu 4,133 264
30 Lambert Risto JSK 4,000 265
30 Haggren Ilari ESRC 4,000 266
30 Walli Timo SquNa 4,000 267
33 Saariaho Mikko MetStone 3,833 268
33 Rintala Joni TSSq 3,833 269
35 Herola Timo SqK 3,683 270
36 Rouste Jaakko ESRC 3,600 271
37 Stengård Severi SquNa 3,550 272
38 Kivi-Koskinen Marko HSRC 3,333 273
38 Lithenius Sami JSK 3,333 274
38 Lappalainen Ukko MetSq 3,333 275
38 Kolhi Robert NääsSq 3,333 276
38 Saleem Imad ESRC 3,333 277
43 Koivula Krister NääsSq 3,167 278
43 Jokinen Matti LahtiSq 3,167 279
43 Määttänen Jani YlivSq 3,167 280
43 Lokkila Mauri TSSq 3,167 281
43 Tossavainen Toni KSQ 3,167 282
43 Karttunen Sami JSK 3,167 283
43 Seppänen Mikko ESRC 3,167 284
50 Wiljander Esa PompS 3,000 285
51 Elovirta Janne HSRC 2,667 286
52 Koivisto Torbjörn ESP 2,467 287
52 Walli Bertil ESP 2,467 288
54 Lähteenmäki Petteri NääsSq 2,400 289
55 Vakkala Ari HSRC 2,167 290
56 Kontuniemi Jali NääsSq 2,133 291
57 Hassinen Heikki SalSi 2,000 292
57 Valtola Lauri MiSq 2,000 293
59 Aarto Kasper Sq-88 1,933 294
60 Peltola Janne-Matti MiSq 1,833 295
60 Saari Risto TSSq 1,833 296
62 Parviainen Otto SqK 1,767 297
63 Lahdenperä Tatu JSK 1,750 298
63 Karppanen Leo HSRC 1,750 299
65 Huotari Joona OSK 1,683 300
66 Kostamoinen Ville TSSq 1,667 301
66 Kaarenmaa Sampo MyyrSq 1,667 302
66 Nevalainen Olli ESP 1,667 303
66 Stör Elias PompS 1,667 304
66 Aalto Jan PompS 1,667 305
71 Kärki Leo SqK 1,650 306
72 Salisbury Johannes ESRC 1,633 307
73 Ahonen Aapo SqK 1,617 308
74 Rainio Taneli ESRC 1,583 309
75 Olkinuora Heikki SqK 1,500 310
75 Mäntylä Tommi ESRC 1,500 311
77 Suokko Jarmo SqJu 1,467 312
78 Kuusisto Linus OSK 1,383 313
79 Sutelainen Juha NääsSq 1,333 314
80 Lampila Timo SalSi 1,267 315
80 Karjalainen Eemeli SC Ruka 1,267 316
82 Ekholm Lars VSK 1,067 317
82 Holm Jarmo HSK 1,067 318
84 Karjalainen Tommi ESRC 1,000 319
84 Kontiainen Juho ESRC 1,000 320
86 Polón Pentti ESP 0,933 321
86 Välimäki Mauri OSK 0,933 322
86 Pöljö Matti KSQ 0,933 323
86 Parviainen Leo SqK 0,933 324
90 Romu Timo SaSkö 0,833 325
90 Järvinen Ville SalSi 0,833 326
92 Ylitalo Joonas ESRC 0,800 327
93 Rantaruikka Rauli KSQ 0,667 328
93 Brüning Kian ESRC 0,667 329
95 Mattila Juho Sq-88 0,500 330
95 Koskivaara Hugo ESRC 0,500 331
97 Kolehmainen Tuomas MiSq 0,333 332
98 Pekkala Miikka ESRC 0,250 333
98 Jylli Severi SquNa 0,250 334
100 Geers Waldorf HSK 0,167 335
100 Eskelinen Eeti HSRC 0,167 336
100 Koskinen Lauri SquNa 0,167 337
103 Mäntykivi Tommi MyyrSq 0,083 338
103 Wuolijoki Tapio HSK 0,083 339

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Soini Emilia ESRC (PSA ) 1
2 Koskinen Riina HSRC (PSA ) 2
3 Korhonen Emilia ESRC (PSA ) 3
4 Huuhka Henrietta SqK 139,975 4
5 Koivumäki Sanna ESRC 132,738 5
6 Uusitalo Milla HSRC 114,450 6

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Särkkä Meeri HSK 113,663 7
2 Ekholm Maarit HSRC 103,238 8
3 Vanhanen Saara MiSq 100,000 9
4 Stengård Kamilla SquNa 98,788 10
5 Aalto-Setälä Katri HSK 97,438 11
6 Valasma Saana OSK 86,100 12
7 Luhtala Raila ESRC 85,525 13
8 Joutsi Viola SquNa 84,200 14
9 Kostiainen Emilia ESRC 81,738 15
10 Takaluoma Iida OSK 76,050 16
11 Vainio Marja ESRC 75,250 17
12 Penttilä Johanna HSK 74,813 18
13 Piekäinen Riikka ESRC 74,500 19
14 Xiao-Berglund Morgan ESRC 73,925 20
15 Luhtala Inka ESRC 65,950 21
16 Björnström Michaela HSRC 62,500 22

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Närhi Marianna MiSq 56,500 23
2 Vanhanen Susanna MiSq 54,750 24
3 Turkia Tanja LahtiSq 47,500 25
4 Stengård Jemina SquNa 46,750 26
5 Kotila Jane ESRC 44,700 27
6 Hui Kwai Wah Monique HSRC 39,525 28
7 Kolk vd Birgitta HSK 37,138 29
8 Mustonen Kristina LahtiSq 36,500 30
9 Coufal Birgit OSK 35,938 31
10 Joutsi Roosa SquNa 34,500 32
11 Linho Aino SquNa 31,800 33
12 Koivu Tiina ESRC 30,750 34
13 Riutta Vivi HSK 30,650 35
14 Niemistö Sari HSK 28,550 36
15 Laaksonen Mira MiSq 27,750 37
16 Mäkelä Heli HSK 27,500 38
17 Wiman Stella SquNa 25,900 39
18 Ylikoski Heidi TSK 25,375 40
19 Schneider Leena JSK 22,550 41
20 Stengård Iida SquNa 20,538 42
21 Salmi Heidi KSQ 20,300 43
22 Kiviharju Kristiina JSK 19,300 44
23 Berggren Katariina ESRC 19,000 45
24 Lilja Cecilia ESRC 15,250 46

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Irjala Janika KSQ 14,900 47
2 Ollikainen Nea ESRC 14,500 48
3 Toivonen Erja HSK 14,400 49
4 Hilli Karoliina OSK 13,250 50
5 Borgström Aada ESRC 12,250 51
6 Liikanen Vilma OSK 11,025 52
7 Mäkelä Minna TSK 9,000 53
8 Puustinen Arja TSK 8,250 54
9 Stengård Mia SquNa 7,500 55
10 Heinikoski Elina SquNa 6,800 56
11 Haapaniemi Amanda KSQ 6,600 57
12 Lindberg Matilda ESRC 6,500 58
13 Toivanen Lotta TSSq 5,750 59
14 Takala Annika TSK 5,000 60
15 Kokko Monica LahtiSq 4,750 61
16 Paksu Viivi MiSq 4,275 62
17 Ruotanen Lotta JSK 4,200 63
18 Moilanen Jane ESRC 3,800 64
19 Seilo Saimi SquNa 3,000 65
20 Parviainen Leena SqK 2,700 66
21 Niinimäki Noomi Sq-88 2,000 67
22 Ahlroos Maria TSSq 1,875 68
23 Ylitalo Jenna ESRC 1,600 69
24 Kario Sini ESRC 1,500 70
24 Salonen Senni ESRC 1,500 71
26 Palonen Amelie ESRC 1,375 72
27 Borgström Anna ESRC 1,250 73
28 Hyysalo Viivi ESRC 1,000 74
29 Liinpää Aino ESRC 0,875 75
29 Sormunen Siri ESRC 0,875 76
31 Sipilä Iiris ESRC 0,750 77
32 Matalamäki Liisa OSK 0,625 78
33 Niinikoski Heini ESRC 0,500 79
33 Koskivaara Karla ESRC 0,500 80
33 Elomaa Bella Sq-88 0,500 81
33 Elomaa Isla Sq-88 0,500 82
37 Helminen Sanni ESRC 0,250 83
37 Takalo Annika ESRC 0,250 84
37 Hyysalo Milja ESRC 0,250 85
37 Ben-Amor Lara ESRC 0,250 86