Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.6.2019

Ranking aakkosjärjestyksessä | Junioriranking | Miesten senioriranking | Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Seurasiirrot, vuokrapelaajat ja ulkomaalaiset

Rankingarkisto
 

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Tuominen Olli KSQ (PSA 69) 1
2 Mustonen Henrik TSSq (PSA 93) 2
3 Äijänen Miko JSK (PSA 108) 3
4 Tuomi Matias ESRC (PSA 130) 4
5 Äijänen Jami JSK (PSA 151) 5
6 Vähämaa Jaakko ESRC 122,125 6
7 Leskinen Aleksi MiSq 112,192 7
8 Karsikas Ville JSK 117,425 8
9 Rautiainen Kristian ESRC 109,000 9
10 Niskala Samuli SC Ruka 104,133 10
11 Ruokangas Nuutti TSSq 96,175 11
12 Stengård Atte SquNa 93,775 12

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Knuutila Tatu ESRC 91,650 13
2 Koskinen Ville SqK 90,900 14
3 Määttänen Anssi TSSq 89,442 15
4 Järvinen Janne KSQ 83,233 16
5 Ruismäki Ville ESRC 81,633 17
6 Ryyppö Tommi TSSq 80,783 18
7 Korhonen Elias ESRC 79,083 19
8 Laitinen Oskari OSK 78,483 20
9 Teitti Erno MiSq 77,500 21
10 Jalovaara Joel HSK 77,100 22
11 Halonen Juho SqK 73,950 23
12 Yliranta Raimo JSK 72,875 24
13 Koskelin Janne JSK 71,833 25
14 Ruotanen Heikki JSK 70,983 26
15 Kytö Arto LahtiSq 70,917 27
16 Herola Veikko SqK 69,183 28
17 Pääkkönen Marko TSSq 66,683 29
18 Puurunen Santtu Sq-88 66,583 30
19 Monto Mika HSRC 65,825 31
20 Värilä Marko HSK 64,367 32
21 Stubin Iiro MetStone 63,825 33
22 Repo Petteri HSRC 62,433 34
23 Stör Kai JSK 62,050 35
24 Karhu Joonas KSQ 61,725 36
25 Kananen Henri JoSK 59,983 37
26 Mäki Erik NääsSq 58,500 38
27 Kononen Heikki KSQ 58,233 39
28 Kämäräinen Marko SC Ruka 56,958 40
29 Mehta Riku KSQ 56,867 41
30 Rasmus Petri JSK 53,492 42
31 Raiski Seppo Sq-88 52,767 43
32 Sulku Lasse SaSkö 52,717 44

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Kela Petri ESRC 52,442 45
2 Riutta Jan HSK 51,583 46
3 Heinonen Juha NääsSq 51,550 47
4 Hautanen Eemeli JSK 51,175 48
5 Westren-Doll Jack JSK 50,758 49
6 Andersson Albert HSRC 49,658 50
7 Eskola Ville ESRC 49,333 51
8 Sutelainen Esa HSRC 48,833 52
9 Pohjamies Tuomo ESRC 48,717 53
10 Kylmälä Vesa ESRC 48,558 54
11 Häkkinen Tuomas MiSq 48,000 55
12 Bardis Vasilis HSRC 47,300 56
13 Koivula Kimmo LahtiSq 46,700 57
14 Puukko Kimmo JSK 45,650 58
15 Ulfves Kristian ESRC 44,608 59
16 Aarto Ilkka Sq-88 44,500 60
17 Naukkarinen Esa KSQ 44,283 61
18 Tiitinen Petteri TSSq 43,833 62
18 Vikström Jussi HSRC 43,833 63
20 Stengård Jonne SquNa 43,067 64
21 Salminen Riku HSK 42,383 65
22 Vanhanen Markus MiSq 41,500 66
23 Koskivaara Kimmo ESRC 40,067 67
24 Kiviniemi Kimmo NääsSq 38,967 68
25 Nikunen Ville HSRC 38,833 69
26 Leskinen Kale HSK 36,167 70
27 Simonen Sami JoSK 35,883 71
28 Raunio Arttu HSRC 35,775 72
29 Määttänen Teuvo YlivSq 35,625 73
30 Ahlroos Timo TSSq 35,533 74
31 Puustinen Jouko KSQ 35,100 75
32 Luolamo Ville JoSK 34,450 76
33 Konttinen Vesa JSK 34,300 77
34 Valasma Harri OSK 33,692 78
35 Iglesias Angel NääsSq 33,333 79
36 Niskala Onni SC Ruka 33,158 80
37 Selkälä Jonas NääsSq 33,042 81
38 Kekoni Tuomo ESRC 32,983 82
39 Vuopala Risto HSRC 32,800 83
40 Antikainen Samuli OSK 32,433 84
41 Montell Timo JSK 32,400 85
42 Holden Ben HSRC 32,200 86
43 Wichmann Jan TSK 31,667 87
44 Poutiainen Olle MiSq 31,333 88
45 Söderholm Tom TSSq 31,283 89
46 Karjalainen Hannu HSK 30,675 90
47 Lankinen Eetu JoSK 30,433 91
48 Tulonen Timo HSRC 30,383 92
49 Lilja Harry ESRC 30,167 93
50 Ollikainen Axel ESRC 29,983 94
51 Niemi Tuukka HSRC 29,575 95
52 Kaltiainen Kai JSK 29,408 96
53 Sjöblom Lars HSRC 29,033 97
54 Wahlstedt Jyrki HSRC 28,917 98
55 Ignatius Markku MetStone 28,583 99
56 Brink Alexander ESRC 27,983 100
57 Högström Karl-Kristian ESRC 27,683 101
58 Tuominen Esa HSRC 27,267 102
59 Hiltunen Kari HSRC 27,033 103
60 Särkkä Reijo ESP 26,217 104
61 Marjomaa Olli HSK 25,833 105
62 Saharinen Janne JSK 25,167 106
63 Kallio Matti HSRC 23,400 107
64 Pösö Mika HSK 23,333 108

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Lind Tommi ESRC 23,167 109
2 Niskala Kari SC Ruka 22,433 110
3 Elo Santtu TSSq 22,333 111
4 Suvanto Teemu HSRC 22,283 112
5 Vaarala Eino ESRC 22,192 113
6 Toivanen Roope TSSq 21,733 114
7 Karppinen Esa PompS 21,667 115
7 Muukkonen Mirko MiSq 21,667 116
7 Purhonen Mikko LahtiSq 21,667 117
10 Liimatainen Juha ESRC 21,583 118
11 Heinonen Juhani SaSkö 21,500 119
12 Kaistinen Markku SalSi 21,383 120
13 Kallio Juho MiSq 20,850 121
14 Ojala Ari NääsSq 20,000 122
14 Larvus Lauri HSRC 20,000 123
16 Riikonen Pekka LahtiSq 19,000 124
16 Rossi Antti NääsSq 19,000 125
18 Sirkiä Rasmus HSK 18,858 126
19 Saarnivaara Pete SC Ruka 18,500 127
19 Ali Akif ESRC 18,500 128
21 Seppänen Mikko ESRC 18,333 129
22 Niinimäki Tomi Smash 18,233 130
23 Nummi Jukka NääsSq 18,167 131
23 Reinikainen Jukka KSQ 18,167 132
23 Solansuu Tommi SalSi 18,167 133
26 Laatikainen Jaakko OSK 18,133 134
27 Karjala Jarmo MetStone 17,967 135
28 Virgo Iain HSRC 17,950 136
29 Särkiniemi Jan MyyrSq 17,833 137
30 Simola Jussi ESRC 17,225 138
31 Salomaa Tommi Sq-88 16,667 139
32 Valtola Lauri MiSq 16,250 140
32 Lepistö Ossi LahtiSq 16,250 141
34 Kallioinen Timo SaSkö 15,833 142
35 Tossavainen Teemu KSQ 15,500 143
36 Koskinen Henri MiSq 15,333 144
37 Randelin Aapo MiSq 15,000 145
38 Rouste Joel ESRC 14,833 146
39 Salminen Severi OSK 14,783 147
40 Nakari Martti ESP 14,667 148
41 Korhonen Kim ESRC 14,633 149
42 Pyynönen Erkki NääsSq 14,567 150
43 Koivu Tapio ESRC 14,550 151
44 Tornberg Risto SC Ruka 14,000 152
44 Raatikainen Luukas MyyrSq 14,000 153
46 Mäkisalo Esa SquNa 13,867 154
47 Kuosmanen Joni SqK 13,500 155
48 Selänne Lauri LSQ 13,333 156
48 Toimela Simo KSQ 13,333 157
50 Pyykkö Tero NääsSq 12,833 158
51 Lind Antti HSRC 12,800 159
52 Pajo Timo SqK 12,650 160
53 Visanko Miikka OSK 12,500 161
54 Pennanen Joel ESRC 12,200 162
55 Ulvila Juha SqJu 12,167 163
56 Rönn Risto SqJu 12,000 164
57 Salminen Jukka-Pekka OSK 11,917 165
58 Lappalainen Eemeli SquNa 11,867 166
59 Oksa Mika SaSkö 11,833 167
60 Packalen Petri SqJu 11,750 168
61 Rapelo Juha NääsSq 11,667 169
62 Koponen Mikko JoSK 11,500 170
63 Leppänen Mika JSK 11,375 171
64 Hämäläinen Martti SqJu 11,333 172
65 Nikunen Kalle HSRC 11,167 173
66 Peltola Jaakko-Antti YlivSq 11,000 174
66 Winter Kalle SalSi 11,000 175
68 Scolari Chris MyyrSq 10,833 176
69 Hänninen Matias MiSq 10,800 177
70 Nousmaa Timo MyyrSq 10,667 178
70 Holopainen Antti MyyrSq 10,667 179
72 Saleem Imad ESRC 10,583 180
73 Nieminen Jukka-Pekka LSQ 10,500 181
74 Wiljander Esa PompS 10,333 182
75 Larvus Eero LahtiSq 10,167 183
76 Virtanen Ilkka JSK 10,017 184
77 Lehtola Kari WSK 10,000 185
77 Valtola Oskari MiSq 10,000 186
77 Vehniäinen Jussi Smash 10,000 187
80 Elo Samuli TSSq 9,833 188
81 Puura Kaius ESRC 9,800 189
82 Saloranta Pyry SqK 9,717 190
83 Arimo Tapio ESRC 9,500 191
84 Kuivalainen Mika HSRC 9,467 192
85 Kivi-Koskinen Harri MetStone 9,333 193
85 Penttinen Luka KSQ 9,333 194
85 Viljanen Mikko HSRC 9,333 195
88 Helminen Aki LahtiSq 9,250 196
89 Ahola Juha MyyrSq 9,167 197
90 Pennanen Kimmo ESRC 9,033 198
91 Söderström Juha TSSq 9,000 199
92 Mustonen Ilari HSRC 8,917 200
93 Herola Timo SqK 8,867 201
94 Havaste Jukka HSRC 8,750 202
95 Kotila Juuso ESRC 8,500 203
96 Uotila Mika HSRC 8,467 204
97 Kuuluvainen Juha TSSq 8,333 205
97 Mether Jari WSK 8,333 206
97 Penttilä Atte Smash 8,333 207
97 Helenius Sami NääsSq 8,333 208
97 Kerttula Klaus MiSq 8,333 209
102 Antikainen Harri OSK 8,200 210
103 Tapiola Tero KSQ 8,167 211
103 Liikanen Jasper OSK 8,167 212
105 Rusanen Harri OSK 8,050 213
106 Seilo Timo SquNa 8,000 214
107 Heimo Hannu SaSkö 7,833 215
107 Raumolin Juha JSK 7,833 216
107 Suistomaa Marko MiSq 7,833 217
107 Eskoli Vesa HSK 7,833 218
111 En Janne KSQ 7,667 219
112 Tanskanen Ari SqK 7,083 220
113 Määttänen Jani YlivSq 7,000 221
114 Ekholm Tommi HSRC 6,667 222
115 Pietilä Vesa OSK 6,533 223
116 Halonen Jari MyyrSq 6,333 224
116 Manneroos Aatos TSSq 6,333 225
116 Lokkila Mauri TSSq 6,333 226
119 Grinden Kjell JoSK 6,267 227
120 Lankinen Tatu JoSK 6,133 228
121 Mäkinen Eero NääsSq 6,000 229
122 Räbinä Petri SqK 5,850 230
123 Ulkuniemi Tapio SqJu 5,717 231
124 Eloranta Timo LSQ 5,667 232
125 Matalamäki Jan HSRC 5,667 233
125 Haapakoski Sami YlivSq 5,667 234
127 Romu Timo SaSkö 5,500 235
127 Jousimies Terho Sq-88 5,500 236
127 Tossavainen Toni KSQ 5,500 237

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Seikkula Marko OSK 5,483 238
2 Laurén Markku HSRC 5,467 239
3 Hautala Kari MetStone 5,333 240
3 Koivisto Torbjörn ESP 5,333 241
5 Raivio Taneli ESRC 5,217 242
6 Koskela Jouni JoSK 5,200 243
6 Korhonen Kari JoSK 5,200 244
8 Mäntylä Tommi ESRC 5,000 245
8 Väisänen Kalle OSK 5,000 246
10 Kolhi Robert NääsSq 4,833 247
11 Castrén Heikki MyyrSq 4,667 248
11 Männistö Juha SqJu 4,667 249
13 Stengård Severi SquNa 4,500 250
13 Lehto Eemi ESRC 4,500 251
15 Pitkänen Lupu HSRC 4,433 252
16 Väisänen Jesse Smash 4,250 253
17 Teräsvirta Heikki SalSi 4,167 254
18 Rummukainen Pauli JoSK 4,133 255
18 Räsänen Jyrki JoSK 4,133 256
20 Saarentaus Juha ESRC 4,125 257
21 Lonkila Juho HSRC 3,867 258
22 Aalto Kari ESRC 3,833 259
22 Saariaho Mikko MetStone 3,833 260
22 Thil Karri YlivSq 3,833 261
22 Vesa Petri MetStone 3,833 262
22 Pentikäinen Joni MiSq 3,833 263
22 Boggon Chris SquNa 3,833 264
28 Teitti Aapo MiSq 3,667 265
29 Haanpää Hannu ESRC 3,500 266
29 Rouste Jaakko ESRC 3,500 267
29 Aarto Oliver Sq-88 3,500 268
32 Kaarenmaa Sampo MyyrSq 3,333 269
32 Kankaanpää Timo SalSi 3,333 270
34 Blomqvist Tommy MetStone 3,167 271
34 Mikkilä Janne PompS 3,167 272
34 Walli Timo SquNa 3,167 273
34 Liinamaa Kari SquNa 3,167 274
34 Karttunen Sami JSK 3,167 275
39 Lahdenperä Tatu JSK 3,083 276
39 Somoano Alberto esrc 3,083 277
41 Laitinen Timo HSRC 3,000 278
42 Ahonen Aapo SqK 2,833 279
43 Kaukonen Markus ESRC 2,750 280
44 Walli Bertil ESP 2,667 281
44 Jokinen Matti LahtiSq 2,667 282
46 Hyrske Markku HSK 2,500 283
46 Holm Jarmo HSK 2,500 284
46 Orphanou Raphael ESRC 2,500 285
46 Länsivierto Henri Sq-88 2,500 286
50 Lähteenmäki Petteri NääsSq 2,400 287
51 Pohja Harri ESRC 2,333 288
52 Kontuniemi Jali NääsSq 2,133 289
53 Saari Risto TSSq 2,083 290
54 Hassinen Heikki SalSi 2,000 291
54 Palojärvi Paul KSQ 2,000 292
54 Välimäki Mauri OSK 2,000 293
54 Koskela Vesa LahtiSq 2,000 294
54 Kontiainen Juho ESRC 2,000 295
54 Pasma Jani Smash 2,000 296
60 Peltola Janne-Matti MiSq 1,833 297
61 Wuolijoki Tapio HSK 1,833 298
62 Karppanen Leo HSRC 1,750 299
62 Linser Niklas HSRC 1,750 300
64 Pääkkönen Mikko HSK 1,667 301
64 Petelius Keijo KSQ 1,667 302
64 Lappalainen Ukko MetSq 1,667 303
64 Lappalainen Marko ESRC 1,667 304
64 Stör Elias PompS 1,667 305
64 Aalto Jan PompS 1,667 306
64 Sihvonen Dan PompS 1,667 307
64 Keränen Kimmo MyyrSq 1,667 308
64 Hokkanen Ari SalSi 1,667 309
73 Kärki Leo SqK 1,650 310
74 Olkinuora Heikki SqK 1,500 311
74 Parviainen Leo SqK 1,500 312
76 Karjalainen Eemeli SC Ruka 1,333 313
77 Parviainen Otto SqK 1,167 314
77 Salisbury Johannes ESRC 1,167 315
79 Lappalainen Tatu OSK 1,083 316
79 Kuusisto Linus OSK 1,083 317
79 Koskivaara Hugo ESRC 1,083 318
82 Lambert Risto JSK 1,000 319
83 Falck Janne ESP 0,833 320
83 Rintanen Juha SalSi 0,833 321
83 Kemppainen Jorma HSK 0,833 322
86 Heikkinen Matias JSK 0,750 323
86 Huotari Joona OSK 0,750 324
86 Aarto Kasper Sq-88 0,750 325
86 Mattila Juho Sq-88 0,750 326
90 Salomaa Lenni HSRC 0,667 327
91 Haapalinna Lenni HSRC 0,667 328
92 Ekholm Lars VSK 0,500 329
92 Lampila Timo SalSi 0,500 330
92 Paatelma Markku VSK 0,500 331
92 Rossi Sakari ESRC 0,500 332
92 Jylli Severi SquNa 0,500 333
92 Pitkänen Akseli KSQ 0,500 334
92 Teitti Tuomas MiSq 0,500 335
99 Koskinen Lauri SquNa 0,417 336
100 Kolehmainen Tuomas MiSq 0,333 337
101 Pekkala Miikka ESRC 0,250 338
102 Eskelinen Eeti HSRC 0,167 339
102 Rumpunen Lenni ESRC 0,167 340
104 Henriksson Noel SquNa 0,083 341
104 Mattila Joona Sq-88 0,083 342

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Soini Emilia ESRC (PSA 58) 1
2 Korhonen Emilia ESRC (PSA 111) 2
3 Koskinen Riina HSRC (PSA 115) 3
4 Huuhka Henrietta SqK 155,863 4
5 Särkkä Meeri HSK 131,238 5
6 Vainio Marja ESRC 106,200 6

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Stengård Kamilla SquNa 105,600 7
2 Joutsi Viola SquNa 104,075 8
3 Kostiainen Emilia ESRC 96,000 9
4 Valasma Saana OSK 95,000 10
5 Ekholm Maarit HSRC 91,238 11
6 Penttilä Johanna HSK 91,213 12
7 Vanhanen Saara MiSq 85,125 13
8 Koivumäki Sanna ESRC 84,263 14
9 Aalto-Setälä Katri HSK 84,150 15
10 Stengård Jemina SquNa 78,750 16
11 Xiao-Berglund Morgan ESRC 76,163 17
12 Kolk vd Birgitta HSK 74,213 18
13 Björnström Michaela HSRC 72,500 19
14 Uusitalo Milla HSRC 70,775 20
15 Joutsi Roosa SquNa 70,175 21
16 Linho Aino SquNa 70,000 22

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Luhtala Inka ESRC 69,375 23
2 Luhtala Raila ESRC 69,025 24
3 Seilo Saimi SquNa 60,375 25
4 Vanhanen Susanna MiSq 59,500 26
5 Stengård Iida SquNa 50,113 27
6 Ylikoski Heidi TSK 40,700 28
7 Hui Kwai Wah Monique HSRC 39,525 29
8 Niemistö Sari HSK 38,000 30
9 Mäkelä Heli HSK 37,500 31
10 Turkia Tanja LahtiSq 36,925 32
11 Koivu Tiina ESRC 31,000 33
12 Ollikainen Nea ESRC 30,500 34
13 Niemelä Jutta MiSq 30,000 35
14 Wiman Stella SquNa 28,200 36
15 Ruotanen Lotta JSK 26,900 37
16 Närhi Marianna MiSq 25,750 38
17 Mäkelä Minna TSK 22,200 39
18 Piekäinen Riikka ESRC 21,250 40
19 Riutta Vivi HSK 21,000 41
20 Mustonen Kristina LahtiSq 20,925 42
21 Kiviharju Kristiina JSK 19,750 43
22 Berggren Katariina ESRC 19,000 44
23 Borgström Aada ESRC 16,750 45
24 Toivanen Lotta TSSq 16,550 46

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no.
1 Schneider Leena JSK 14,250 47
2 Salmi Heidi KSQ 13,500 48
3 Kotila Jane ESRC 13,250 49
4 Närhi Taina ESRC 13,125 50
5 Lilja Cecilia ESRC 12,500 51
6 Toivonen Erja HSK 11,000 52
6 Kokko Monica LahtiSq 11,000 53
8 Kronlund Lilli ESRC 9,750 54
9 Halme Hanna-Mari HSK 8,250 55
9 Takala Helmi TSK 8,250 56
9 Puustinen Arja TSK 8,250 57
12 Paksu Viivi MiSq 7,500 58
13 Haapaniemi Amanda KSQ 5,500 59
13 Irjala Janika KSQ 5,500 60
15 Takala Annika TSK 5,000 61
15 Wall Anna TSK 5,000 62
17 Laitinen Maritta OSK 4,500 63
18 Parviainen Leena SqK 4,250 64
19 Seren Yrsa ESRC 4,000 65
19 Ylikoski Laura TSK 4,000 66
19 Rysä Kristiina ESRC 4,000 67
22 Kipinä Sari OSK 3,750 68
23 Ben-Amor Lara ESRC 3,250 69
24 Kario Sini ESRC 2,625 70
25 Sipilä Iiris ESRC 2,250 71
25 Piipponen Anni OSK 2,250 72
27 Ahlroos Maria TSSq 2,000 73
27 Koskivaara Karla ESRC 2,000 74
29 Hyysalo Viivi ESRC 1,750 75
30 Salonen Senni ESRC 1,500 76
30 Paaso Oona OSK 1,500 77
32 Palonen Amelie ESRC 1,375 78
33 Borgström Anna ESRC 1,250 79
34 Liikanen Vilma OSK 1,125 80
35 Hyysalo Milja ESRC 1,000 81
36 Elomaa Bella Sq-88 0,750 82
36 Elomaa Isla Sq-88 0,750 83
38 Matalamäki Liisa OSK 0,625 84
39 Niinikoski Heini ESRC 0,500 85
39 Sormunen Siri ESRC 0,500 86
41 Helminen Sanni ESRC 0,250 87
41 Liinpää Aino ESRC 0,250 88