Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.11.2010

Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Rankingarkisto

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli ESRC 182,667 1 / 1
2 Mustonen Henrik YlivSq 136,333 2 / 2
3 Tuomi Matias ESRC 130,833 3 / 3
4 Leskinen Aleksi HSRC 107,833 4 / 6
5 Moisio Arttu TSK 97,500 5 / 4
6 Valtola Lauri MiSq 87,833 6 / 10
7 Järvinen Janne ESRC 83,000 7 / 5
8 Jaskari Hannu SqJu 82,500 8 / 11
9 Peltola Jaakko-Antti ESRC 74,833 9 / 16
10 Poikolainen Pyry HSRC 73,333 10 / 8
11 Häkkinen Tuomas MiSq 72,500 11 / 7
12 Kononen Heikki HSRC 71,833 12 / 14

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Kronlund Henri HSRC 70,333 13 / 9
2 Saarela Matti YlivSq 66,667 14 / 15
3 Lötjönen Toni HSRC 65,667 15 / 93
4 Teitti Erno MiSq 65,333 16 / 27
5 Kärkkäinen Mikko TSK 65,000 17 / 17
6 Pettai Kristjan JSK 64,333 18 / 21
7 Korhonen Marko LSQ 63,667 19 / 77
8 Wallin Toni JSK 62,500 20 / 22
9 Vähämaa Jaakko ESRC 60,667 21 / 18
10 Eskelinen Teemu TSSq 60,500 22 / 30
11 Stöör Kai JSK 59,500 23 / 13
12 Vehniäinen Jussi TSK 58,333 24 / 41
12 Honkanen Joonas HSRC 58,333 25 / 29
14 Wennström Kenneth HSRC 56,833 26 / 19
15 Tornberg Risto OSK 56,500 27 / 67
16 Knuutila Tatu ESRC 55,667 28 / 44
17 Ruotanen Heikki Sq-88 54,667 29 / 32
18 Hatjasalo Juha HSRC 54,500 30 / 28
19 Marjomaa Olli Sq-88 53,500 31 / 53
20 Niinimäki Tomi TSK 51,667 32 / 82
21 Eskelinen Matti OSK 50,667 33 / 26
22 Vanhanen Markus MiSq 49,667 34 / 42
23 Nykänen Jouni JSK 48,333 35 / 47
23 Timberg Tero ESRC 48,333 36 / 62
25 Jokinen Risto HSRC 48,167 37 / 189
26 Määttänen Anssi YlivSq 47,833 38 / 12
27 Äijänen Miko JSK 46,833 39 / 46
28 Poutiainen Olle MiSq 46,667 40 / 40
29 Ryyppö Tommi YlivSq 46,167 41 / 37
30 Tiitinen Petteri TSSq 45,667 42 / 90
30 Mäkinen Sami TSK 45,667 43 / 43
32 Mehta Riku JSK 45,167 44 / 23

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Lilja Harry ESRC 44,667 45 / 25
2 Siren Mikael ESRC 44,333 46 / 68
3 Hiltunen Ville OSK 44,167 47 / 31
4 Monto Mika TSK 44,000 48 / 24
5 Karjala Jarmo HSRC 43,833 49 / 39
6 Hautanen Eemeli JSK 43,500 50 / 36
7 Karsikas Ville JSK 42,500 51 / 20
8 Pettai Jaanus JSK 42,167 52 / 33
9 Hautala Kari MetSq 41,667 53 / 51
10 Ekholm Tommi ESRC 41,167 54 / 38
11 Thil Karri SqJu 40,667 55 / 45
12 Äijänen Jami JSK 40,667 56 / 56
13 Heinonen Juha NääsSq 39,167 57 / 60
14 Suistomaa Marko MiSq 38,667 58 / 85
15 Repo Petteri HSRC 37,833 59 / 35
15 Aalto Topias ESRC 37,833 60 / 48
17 Määttänen Teuvo YlivSq 37,667 61 / 34
18 Kuuluvainen Tuomas TSSq 36,667 62 / 57
19 Aarto Ilkka Sq-88 36,500 63 / 76
20 Salminen Jukka-Pekka OSK 36,167 64 / 86
21 Puukko Kimmo JSK 35,833 65 / 52
22 Nevalainen Esko MiSq 35,167 66 / 63
23 Lindell Sami TSK 34,833 67 / 66
23 Blomqvist Arto OSK 34,833 68 / 55
25 Puustinen Jouko KSQ 34,333 69 / 71
26 Leskinen Kale HSRC 34,167 70 / 79
27 Raiski Seppo Sq-88 34,000 71 / 50
28 Öhman Raoul Sq-88 33,667 72 / 59
28 Ahlroos Timo TSSq 33,667 73 / 70
28 Parmonen Juha-Matti TSK 33,667 74 / 54
31 Tapiola Tero KSQ 33,000 75 / 83
31 Turtonen Olli TSK 33,000 76 / 49
33 Rissanen Seppo HSRC 32,667 77 / 88
34 Valasma Harri OSK 32,000 78 / 58
35 Puumala Jari MetSq 31,900 79 / 105
36 Kiviniemi Kimmo NääsSq 31,333 80 / 75
37 Rönn Risto SqJu 30,833 81 / 99
38 Jaakkola Jarmo ESRC 30,333 82 / 87
38 Stubin Iiro ESRC 30,333 83 / 142
40 Koskelin Janne HSRC 30,167 84 /
41 Rautiola Mikko OSK 29,667 85 / 73
42 Rautiainen Kristian ESRC 29,500 86 / 80
43 Jokinen Matti LahtiSq 29,333 87 / 91
44 Saari Jarmo ESRC 28,833 88 / 69
44 Salkala Ville ESRC 28,833 89 / 124
44 Pohjamies Tuomo ESRC 28,833 90 / 96
47 Vikström Jussi HSRC 28,667 91 / 78
48 Selänne Lauri LSQ 28,500 92 / 97
49 Annala Timo LSQ 28,167 93 / 61
50 Tuominen Esa HSRC 27,833 94 / 65
51 Puurunen Santtu Sq-88 27,500 95 / 72
52 Yliranta Raimo JSK 27,000 96 / 153
53 Kostamoinen Ville TSSq 26,500 97 / 106
54 Lintunen Olli MiSq 25,333 98 / 165
55 Ulkuniemi Tapio OSK 24,500 99 / 108
55 Pather Magalan ESP 24,500 100 / 126
55 Westren-Doll Jack JSK 24,500 101 / 117
58 Putsela Justus MiSq 24,333 102 / 74
59 Palojärvi Paul KSQ 24,167 103 / 118
60 Koivula Krister NääsSq 24,000 104 / 98
60 Nakari Martti ESP 24,000 105 / 123
62 Jousimies Terho Sq-88 23,833 106 / 120
63 Castrén Heikki MyyrSq 23,667 107 / 110
63 Eloranta Timo LSQ 23,667 108 / 81
63 Kenakkala Sami OSK 23,667 109 / 104

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Reinikainen Jukka KSQ 22,500 110 / 139
2 Nyström Patrik ESRC 22,333 111 / 94
3 Puhakka Ari MetSq 22,167 112 / 145
3 Vilminko Esa MetSq 22,167 113 / 122
3 Niutanen Janne ESRC 22,167 114 / 103
6 Vikström Ilmari HSRC 21,833 115 / 102
7 Pääkkönen Marko OSK 21,167 116 / 64
8 Kuoppa Ari NääsSq 21,000 117 / 173
8 Rusanen Harri OSK 21,000 118 / 179
8 Iglesias Angel NääsSq 21,000 119 / 156
11 Havaste Jukka HSRC 20,833 120 / 114
12 Valtola Oskari MiSq 20,667 121 / 140
13 Karppinen Esa JSK 20,500 122 / 111
13 Söderholm Tom TSSq 20,500 123 / 113
15 Stengård Jani TSSq 20,433 124 / 158
16 Lind Tommi HSRC 20,333 125 /
16 Kauppi Karri HSRC 20,333 126 / 127
16 Elovirta Janne HSRC 20,333 127 / 128
19 Männistö Juha SqJu 20,167 128 / 119
19 Rale Ari Sq-88 20,167 129 / 89
21 Kallioinen Timo SaSkö 19,833 130 / 175
22 Stengård Jonne TSSq 19,600 131 / 192
23 Lehtola Kari WSK 19,500 132 / 115
24 Mäenpää Tero TSSq 19,333 133 / 134
25 Palo Timo LahtiSq 18,833 134 / 146
26 Lind Antti HSRC 18,500 135 / 152
27 Välimäki Risto ESP 18,067 136 / 154
28 Hämäläinen Martti SqJu 18,000 137 / 109
29 Aalto Kari ESRC 17,667 138 / 131
30 Viitala Jani NääsSq 17,333 139 / 133
30 Turtonen Arttu NääsSq 17,333 140 / 151
32 Murronmaa Tatu ESRC 16,667 141 / 132
32 Seidel Mika Sq-88 16,667 142 / 84
34 Heinänen Jari OSK 16,333 143 / 92
35 Nummi Jukka NääsSq 16,167 144 / 112
35 Sihvola Juha KSQ 16,167 145 / 144
37 Pyynönen Erkki NääsSq 16,000 146 / 129
37 Falck Janne ESP 16,000 147 / 149
39 Rikberg Antti OSK 15,933 148 / 206
40 Värilä Marko ESP 15,833 149 / 141
41 Pöljö Matti KSQ 15,667 150 / 116
42 Nousmaa Timo MyyrSq 15,333 151 / 203
43 Rönkkö Ismo HSRC 15,167 152 220
44 Kyyrö Seppo NääsSq 14,667 153 / 143
45 Riikonen Pekka LahtiSq 14,333 154 / 135
46 Juntunen Touko ESRC 14,100 155 / 161
47 Petelius Keijo KSQ 13,667 156 / 166
47 Tyyskä Antti TSK 13,667 157 / 277
47 Elo Samuli TSSq 13,667 158 / 136
50 Oksa Mika SaSkö 13,333 159 / 204
50 Tuominen Lauri LSQ 13,333 160 /
50 Ahola Juha MyyrSq 13,333 161 / 169
53 Koivisto Torbjörn ESP 13,267 162 / 157
54 Heikkilä Lauri NääsSq 13,167 163 / 101
54 Pietilä Marko TSK 13,167 164 / 138
54 Vakkala Ari HSRC 13,167 165 / 168
57 Kadenius Tero LSQ 13,000 166 / 107
58 Kaartinen Jari SqJu 12,833 167 / 155
59 Pietilä Vesa OSK 12,767 168 / 209
60 Meriö Henry HSRC 12,667 169 / 121
61 Antikainen Harri OSK 12,167 170 / 160
61 Granberg Jan KSQ 12,167 171 / 193
61 Matalamäki Jan HSRC 12,167 172 / 197
64 Koivu Tapio ESRC 12,000 173 / 181
65 Sistonen Ville KSQ 11,667 174 / 100
65 Karhu Joonas LahtiSq 11,667 175 / 130
67 Liikala Keijo SqJu 11,400 176 / 185
68 Rapelo Risto NääsSq 11,333 177 / 176
69 Saloranta Pyry SqK 11,267 178 / 187
70 Blomqvist Tommy MetSq 11,167 179 / 194
70 Luoma Petri TSK 11,167 180 / 264
72 Siitari Oliver ESRC 11,000 181 / 125
73 Mattila Timo NääsSq 10,667 182 / 182
73 Mether Jari HSRC 10,667 183 / 199
73 Äijänen Sakari JSK 10,667 184 / 95
73 Parviainen Paavo KSQ 10,667 185 / 183
77 Niskala Kari SC Ruka 10,500 186 / 174
77 Kangas Jorma MetSq 10,500 187 / 167
79 Rantaruikka Rauli KSQ 10,333 188 / 180
80 Pyre Lasse ESQ 10,100 189 / 217
81 Rinkiö Ari TSSq 10,067 190 / 280
82 Heimo Hannu SaSkö 10,000 191 / 163
83 Lilja Sebastian ESRC 9,933 192 / 178
84 Pajo Timo SqK 9,833 193 / 215
84 Selkälä Jonas NääsSq 9,833 194 / 191
86 Jaakkola Joni ESRC 9,667 195 / 150
87 Merta Markku MyyrSq 9,567 196 / 202
88 Kylliäinen Joonas ESRC 9,333 197 / 148
89 Turkia Kari LahtiSq 9,167 198 / 186
90 Okkonen Antti ESRC 9,100 199 / 210
91 Nevala Jaakko SC Ruka 9,000 200 / 137
92 Söderström Juha TSSq 8,667 201 / 171
92 Hänninen Risto TSSq 8,667 202 / 172
94 Konttinen Vesa JSK 8,500 203 / 211
94 Salonen Jesse TSSq 8,500 204 / 147
96 Vuopala Risto HSRC 8,333 205
97 Kattelus Kari MiSq 8,167 206 / 273
98 Korhonen Kim ESRC 8,000 207 / 223
98 Sainio Teemu NääsSq 8,000 208 / 247
98 Heikkinen Seppo YlivSq 8,000 209 / 302
98 Poganitsch Martin TSSq 8,000 210 / 212
98 Hänninen Matias SqK 8,000 211 / 200
103 Kärki Leo SqK 7,733 212 / 198
104 Rogersson Simon MyyrSq 7,667 213 / 252
105 Antikainen Samuli OSK 7,433 214 / 221
106 Muukkonen Mirko MiSq 7,333 215 / 232
107 Kela Petri ESRC 7,167 216 / 164
107 Kivi-Koskinen Harri HSRC 7,167 217 / 267
107 Moilanen Ilkka ESRC 7,167 218 / 196
107 Saareks Jorma KSQ 7,167 219 / 251
111 Vähämaa Vesa ESRC 7,100 220 / 216
112 Haanpää Hannu ESRC 7,000 221 / 188
112 Palosaari Heikki SC Ruka 7,000 222 / 274
114 Olkkonen Markku MiSq 6,833 223 / 222
114 Moilanen Vesa OSK 6,833 224 / 243
116 Aulin Valtteri LahtiSq 6,667 225 / 224
116 Korolainen Vesa SC Ruka 6,667 226 / 190
116 Lundström Anders HSRC 6,667 227 / 226
116 Helenius Sami NääsSq 6,667 228 / 184
116 Löppönen Hannu NääsSq 6,667 229 / 227
121 Sjöholm Jyrki SaSkö 6,500 230 / 245
121 Sarlund Juha HSRC 6,500 231 / 239
123 Juustila Eero OSK 6,400 232 / 230
124 Kilkki Markus Sq-88 6,333 233
125 Tirkkonen Olli TSK 6,233 234 / 231
125 Manninen Ville MiSq 6,233 235 / 233
127 Romu Timo SaSkö 6,167 236 / 195
127 Syvänen Juha NääsSq 6,167 237 / 305

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Peltola Janne-Matti HSRC 6,133 238 / 284
2 Ruokangas Nuutti OSK 6,000 239 / 218
2 Mäkisalo Esa TSSq 6,000 240
4 Ohtonen Hannu Sq-88 5,667 241 / 258
4 Kokko Arto KSQ 5,667 242 / 336
4 Juustila Jere OSK 5,667 243
7 Harja Mika MetSq 5,333 244 / 162
7 Kaistinen Markku JSK 5,333 245 / 281
7 Salmela Jorma NääsSq 5,333 246 / 236
10 Klemola Kimmo LrSS 5,167 247 / 294
10 Liimatainen Juha ESRC 5,167 248 / 170
12 Heinonen Juhani SaSkö 4,833 249 / 228
12 Halonen Juho SqK 4,833 250 / 291
14 Pahlman Kim ESQ 4,800 251 / 242
15 Mustonen Jani HSRC 4,667 252 / 208
15 Tirkkonen Juha ESP 4,667 253 / 238
15 Lehmusvaara Frans JSK 4,667 254 / 269
15 Matinpalo Antti HSRC 4,667 255 /
19 Rautiainen Juhani ESRC 4,500 256 / 240
19 Salmela Rauli OSK 4,500 257
21 Tulonen Timo HSRC 4,333 258 / 288
22 Huhtakangas Jari YlivSq 4,133 259 / 244
23 Lehtonen Jari LahtiSq 4,000 260 / 248
23 Herola Timo SqK 4,000 261 / 259
23 Utti Pekka ESP 4,000 262 / 250
23 Olkinuora Heikki SqK 4,000 263 / 275
23 Hiltunen Aleksi OSK 4,000 264 / 213
23 Laasonen Simo HSRC 4,000 265 / 306
23 Aalto Erkka HSRC 4,000 266 / 253
23 Valtanen Janne KSQ 4,000 267 / 254
23 Suvanto Petri MetSq 4,000 268 255
32 Varis Esko MiSq 3,833 269 / 260
32 Mustonen Ville SC Ruka 3,833 270 / 219
32 Pitkänen Lauri HSRC 3,833 271 / 278
32 Sulku Lasse SaSkö 3,833 272 / 310
36 Virtanen Ilkka JSK 3,667 273 /
36 Ojanperä Jarmo TSSq 3,667 274 /
38 Kääriäinen Anssi MiSq 3,567 275 / 159
39 Lähteenmäki Kimmo NääsSq 3,333 276 / 261
39 Nurminen Mika LahtiSq 3,333 277 / 262
39 Lindberg Aimo TSSq 3,333 278 / 235
39 Sillanpää Mikko LSQ 3,333 279 / 263
39 Suominen Jouni MyyrSq 3,333 280 / 177
39 Brabant Olivier ESRC 3,333 281 / 265
39 Juntunen Kari ESRC 3,333 282 / 292
46 Kuuluvainen Juha TSSq 3,167 283 /
47 Merivirta Teemu MiSq 3,033 284 / 271
48 Siren Petteri ESRC 3,000 285 / 268
49 Ollanketo Tuomas OSK 2,667 286 /
49 Määttänen Jani YlivSq 2,667 287 /
49 Korhonen Elias ESRC 2,667 288 / 295
49 Viitanen Jarmo OSK 2,667 289
53 Hartikainen Jussi SqK 2,500 290 / 272
53 Hartikainen Jukka SqK 2,500 291 / 241
53 Puumala Ilkka SC Ruka 2,500 292 / 229
53 Välimäki Marko ESRC 2,500 293 /
57 Teräsvirta Heikki MiSq 2,333 294 / 257
57 Juurinen Janne TSK 2,233 295 / 283
59 Ekholm Lars ESRC 2,100 296 / 266
60 Räbinä Petri SqK 2,000 297 / 287
60 Ristanen Mika Nokia 2,000 298 / 332
60 Häggqvist Kaj LahtiSq 2,000 299 / 308
60 Kuparinen Emilio HSRC 2,000 300 / 290
60 Lyytikkä Jarkko LahtiSq 2,000 301
65 Pietilä Henry HSRC 1,867 302 / 293
66 Pyre Erkki ESRC 1,667 303 / 201
66 Kaikkonen Timo TSSq 1,667 304
68 Mäkinen Eero NääsSq 1,600 305 / 296
68 Wuorenjuuri Leevi ESRC 1,600 306 / 322
68 Vaara Vesa-Matti YlivSq 1,600 307 297
71 Pekonen Juha MiSq 1,500 308 / 207
71 Koskinen Ville SqK 1,500 309 / 319
73 Järvinen Teppo TSK 1,333 310 / 298
73 Mäki Erik NääsSq 1,333 311 / 286
73 Passinen Veli-Matti ESRC 1,333 312 / 234
73 Santala Vilií TSSq 1,333 313 / 300
73 Niuranen Terho LahtiSq 1,333 314 / 270
73 Hämäläinen Jarmo TSK 1,333 315 / 256
73 Laitinen Petri OSK 1,333 316 / 303
73 Manninen Jukka SC Ruka 1,333 317 / 304
73 Kosunen Jami SqK 1,333 318 / 307
73 Pekkanen Timo MyyrSq 1,333 319 / 205
73 Rantanen Pekka TSSq 1,333 320 / 309
73 Koskiniemi Olli ESRC 1,333 321 311
73 Sainio Samuli ESRC 1,333 322
86 Sorvali Esa TSK 1,167 323 / 312
86 Särkiniemi Jan HSRC 1,167 324 / 313
86 Poutiainen Hannu SqK 1,167 325 /
86 Liukkonen Casper MiSq 1,167 326 / 314
86 Ayala Vega Cesar ESRC 1,167 327 / 316
91 Niskala Samuli SC Ruka 1,133 328 / 346
92 Katajamäki Risto SqJu 1,067 329 / 317
92 Savolainen Eetu SqK 1,067 330 / 318
94 Brennan Paul MetSq 1,000 331 / 225
95 Hyrske Markku HSRC 0,933 332 / 279
95 Holm Jarmo HSRC 0,933 333 / 320
95 Pitkänen Esko MiSq 0,933 334 / 321
98 Ronkainen Antti MiSq 0,833 335 /
99 Haapakoski Ilkka HSRC 0,833 336
100 Suokko Jarmo SqJu 0,800 337 / 324
100 Laitila Mikko YlivSq 0,800 338 / 325
100 Nykänen Pentti SqJu 0,800 339 / 326
100 Ulvila Juha SqJu 0,800 340 327
104 Airio Kalle TSSq 0,700 341 / 328
104 Lehtonen Antti ESRC 0,700 342 / 329
106 Miettinen Reijo HSRC 0,667 343 / 330
106 Hämäläinen Jari TSK 0,667 344 / 331
106 Mustonen Kyösti LahtiSq 0,667 345 / 214
106 Turtonen Arno TSK 0,667 346 / 333
106 Hatjasalo Leo HSRC 0,667 347 / 335
106 Peltola Jari MyyrSq 0,667 348 /
106 Haataja Petri TSK 0,667 349 / 338
106 Hämäläinen Anton HSRC 0,667 350 / 339
106 Nortamo Henrik ESRC 0,667 351 / 340
106 Haapakoski Niko HSRC 0,667 352 / 341
116 Kankaanpää Niklas ESRC 0,500 353 / 323
116 Karasvirta Otto ESRC 0,500 354 / 342
116 Granö Konsta ESRC 0,500 355 / 343
116 Saari Antti ESRC 0,500 356 / 344
116 Tenhunen Jonatan ESRC 0,500 357 / 345
121 Silén Oliver ESRC 0,467 358 / 347
121 Lehtinen Antti ESRC 0,467 359 / 348
121 Brabant Pierre ESRC 0,467 360 / 349
124 Karjala Eero HSRC 0,333 361 / 350
124 Repo Daniel ESRC 0,333 362 / 351

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Kononen Elina ESRC 134,500 1 / 2
2 Valtola Saara MiSq 133,750 2 / 1
3 Björnström Michaela HSRC 91,750 3 / 3
4 Soini Emilia ESRC 83,750 4 / 4
5 Vikström Aurora HSRC 66,500 5 / 7
6 Korhonen Emilia ESRC 61,000 6 / 10

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Mäntylä Minna ESRC 60,500 7 / 5
2 Mustonen Kristina JSK 58,000 8 / 6
3 Vanhanen Susanna MiSq 57,500 9 / 13
3 Komi Reele JSK 57,500 10 / 8
5 Rikko Sille JSK 56,750 11 / 9
6 Björnström Carola HSRC 53,250 12 / 15
7 Saloranta Saara SqK 50,250 13 / 14
8 Kiviharju Kristiina JSK 49,500 14 / 12
9 Berggren Katariina ESRC 48,000 15 / 21
10 Vainio Marja JSK 47,500 16 / 17
11 Ojala Pia ESRC 45,000 17 /
12 Sokko Anete JSK 43,250 18 / 19
13 Rusila Hanna LahtiSq 42,500 19 / 11
14 Koivu Tiina ESRC 42,000 20 / 20
15 Rehula Maria ESRC 41,500 21 / 27
16 Aalto-Setälä Laura ESRC 38,000 22 / 16

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Piekäinen Riikka ESRC 37,500 23 / 31
2 Laine Helena TSK 37,250 24 / 24
3 Challis Judith HSRC 36,750 25 / 18
4 Luhtala Raila ESRC 36,250 26 23
5 Vestola Ulla HSRC 30,000 27 / 28
6 Vanhanen Marianna MiSq 29,000 28 / 25
7 Schneider Leena JSK 28,000 29 / 26
8 Seren Yrsa ESRC 27,850 30 / 22
9 Nordling Jenni ESRC 24,500 31 39
10 Vuorela Lotta TSK 17,500 32 / 30
11 Paakkari Kirsi ESRC 17,000 33 / 32
12 Falck Nea ESRC 16,500 34 / 43
13 Saarela Emilia YlivSq 16,000 35 / 38
14 Ekholm Maarit ESRC 15,250 36 / 45
15 Lilja Cecilia ESRC 15,000 37 / 29
16 Hartikainen Krista SqK 14,500 38 / 59
17 Hartikainen Pia JSK 13,250 39
17 Koskinen Riina SqK 13,250 40 / 50
19 Jöemets Kirsika JSK 12,500 41 / 36
20 Avald Keiu MyyrSq 12,000 42 / 37
21 Vähämaa Jenni ESRC 11,250 43 / 40
22 Minetti Tuula TSK 10,000 44 / 41
22 Mattila Milla TSK 10,000 45
22 Knuutila Tiia ESRC 10,000 46 / 33
25 Vähätalo Vilja TSK 9,750 47 / 42
26 Paananen Jessica ESRC 9,000 48 / 44
27 Eerola Tytti TSK 8,250 49 /
27 Byman Pinja ESRC 8,250 50
29 Östman Tiia ESRC 7,750 51 / 46
29 Baston Katarina ESRC 7,750 52 / 34
31 Närhi Taina ESRC 6,750 53 / 48
32 Pohjavaara Saana TSK 6,250 54 / 49

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Nylund Nina KSQ 6,000 55 / 51
2 Brunberg Maria HSRC 5,000 56 /
3 Mattila Riitta HSRC 4,500 57 / 47
4 Saareks Leena KSQ 4,000 58 / 52
5 Alitalo Hanna TSK 3,750 59 / 53
5 Forss Lisa TSK 3,750 60 / 54
7 Björnström Carina HSRC 3,250 61
7 Lahikainen Mira MiSq 3,250 62
9 Mäki-Kokkila Pia ESRC 3,000 63 / 35
9 Roivanen Sari SqK 3,000 64 / 55
9 Ylikoski Laura TSK 3,000 65 / 56
12 Uusitalo Milla OSK 2,500 66 / 58
13 Luhtala Inka ESRC 2,000 67 / 60
13 Räikkönen Jasmine ESRC 2,000 68 / 61
15 Mäkelä Minna TSK 1,600 69 / 63
15 Österlund Linda ESRC 1,600 70 / 64
17 Valasma Saana OSK 1,500 71 / 65
18 Ollikainen Jasmina ESRC 1,400 72 / 66
19 Korpeinen Sofia ESRC 1,050 73 / 68
19 Parmonen Sakura TSK 1,050 74 / 62
19 Valtanen Wivi TSK 1,050 75 / 67
19 Nokelainen Natalia ESRC 1,050 76 / 69
23 Hilli Karoliina OSK 1,000 77 / 70
24 Aalto-Setälä Katri ESRC 0,750 78 / 71
24 Hakkila Maija ESRC 0,750 79 / 72
24 Niklas-Salminen Lotta TSK 0,750 80 / 73
24 Lönnqvist Bea ESRC 0,750 81 / 74
24 Strand Nelly ESRC 0,750 82 / 75
24 Chatterjee Ishita ESRC 0,750 83 / 76
30 Takaluoma Iida OSK 0,700 84 / 77
30 Åhman Lina ESRC 0,700 85 / 78
30 Nyström Ida ESRC 0,700 86 / 79
30 Aalto-Setälä Iiris ESRC 0,700 87 / 80
34 Lehtinen Aino ESRC 0,500 88 / 81
34 Sihvo Alva ESRC 0,500 89 / 82
34 Korpeinen Elsa ESRC 0,500 90 / 83
34 Eloranta Alissa ESRC 0,500 91 / 84