Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.3.2011

Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Rankingarkisto

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli ESRC 184,333 1 / 1
2 Mustonen Henrik YlivSq 179,250 2 / 2
3 Tuomi Matias ESRC 150,417 3 / 3
4 Moisio Arttu TSK 121,458 4 / 5
5 Leskinen Aleksi HSRC 116,042 5 / 4
6 Valtola Lauri MiSq 95,333 6 / 6
7 Järvinen Janne ESRC 88,333 7 / 8
8 Jaskari Hannu SqJu 87,500 8 / 7
9 Häkkinen Tuomas MiSq 82,667 9 / 13
10 Kononen Heikki HSRC 80,500 10 / 11
11 Teitti Erno MiSq 79,167 11 / 14
12 Poikolainen Pyry HSRC 76,667 12 / 9

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Määttänen Anssi YlivSq 75,400 13 / 30
2 Niinimäki Tomi TSK 75,208 14 / 10
3 Peltola Jaakko-Antti ESRC 74,833 15 / 12
4 Vähämaa Jaakko ESRC 73,333 16 / 21
5 Tornberg Risto OSK 72,500 17 / 20
6 Korhonen Marko LSQ 71,875 18 / 15
7 Saarela Matti YlivSq 70,667 19 / 19
8 Pettai Kristjan JSK 70,375 20 / 26
9 Stöör Kai JSK 70,333 21 / 17
10 Knuutila Tatu ESRC 70,033 22 / 18
11 Eskelinen Teemu TSSq 69,542 23 / 22
12 Ruotanen Heikki Sq-88 67,500 24 / 16
13 Marjomaa Olli Sq-88 64,792 25 / 32
14 Honkanen Joonas HSRC 62,467 26 / 36
15 Lötjönen Toni HSRC 61,875 27 / 25
16 Kärkkäinen Mikko TSK 61,500 28 / 24
17 Määttänen Teuvo YlivSq 61,342 29 / 38
18 Wennström Kenneth HSRC 60,583 30 / 29
19 Ryyppö Tommi YlivSq 59,675 31 / 27
20 Wallin Toni JSK 58,500 32 / 28
21 Äijänen Miko JSK 58,167 33 / 37
22 Äijänen Jami JSK 58,150 34 / 52
23 Monto Mika TSK 57,833 35 / 23
24 Blomqvist Arto OSK 56,958 36 / 44
25 Siren Mikael ESRC 56,833 37 / 33
26 Eskelinen Matti OSK 55,125 38 / 34
27 Mehta Riku JSK 53,917 39 / 35
28 Salminen Jukka-Pekka OSK 53,500 40 / 42
29 Hatjasalo Juha HSRC 53,250 41 / 31
30 Pettai Jaanus JSK 51,792 42 / 53
31 Timberg Tero ESRC 51,742 43 / 39
32 Jokinen Risto HSRC 51,108 44 / 41

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tiitinen Petteri TSSq 49,767 45 / 46
2 Rautiainen Kristian ESRC 47,667 46 / 57
3 Nykänen Jouni JSK 45,000 47 / 48
4 Karjala Jarmo HSRC 44,667 48 / 49
5 Nevalainen Esko MiSq 44,033 49 / 62
6 Lilja Harry ESRC 43,342 50 / 50
7 Valtola Oskari MiSq 43,283 51 / 93
8 Vehniäinen Jussi TSK 42,000 52 / 45
9 Hautanen Eemeli JSK 40,375 53 / 55
10 Ekholm Tommi ESRC 40,033 54 / 74
11 Selänne Lauri LSQ 39,833 55 / 75
12 Hautala Kari MetSq 39,333 56 / 51
13 Stubin Iiro ESRC 38,792 57 / 80
14 Kuuluvainen Tuomas TSSq 38,667 58 / 59
15 Poutiainen Olle MiSq 38,333 59 / 40
16 Lindell Sami TSK 37,958 60 / 54
17 Repo Petteri HSRC 37,900 61 / 60
18 Rönn Risto SqJu 37,800 62 / 99
19 Siren Petteri ESRC 37,583 63 / 90
20 Aalto Topias ESRC 36,500 64 / 66
21 Antikainen Harri OSK 36,333 65 / 94
22 Rissanen Seppo HSRC 36,167 66 / 71
23 Suistomaa Marko MiSq 35,333 67 / 77
24 Heinonen Juha NääsSq 35,075 68 / 68
25 Rusanen Harri OSK 35,000 69 / 140
26 Turtonen Olli TSK 34,667 70 / 63
27 Rautiola Mikko OSK 34,500 71 / 86
27 Vikström Jussi HSRC 34,500 72 / 82
29 Yliranta Raimo JSK 34,167 73 / 88
29 Koskelin Janne HSRC 34,167 74 / 85
31 Kronlund Henri HSRC 33,667 75 / 64
32 Pohjamies Tuomo ESRC 33,333 76 / 73
33 Leskinen Kale HSRC 32,500 77 / 65
34 Hänninen Matias SqK 32,267 78 / 114
35 Tapiola Tero KSQ 32,167 79 / 67
36 Lintunen Olli MiSq 31,933 80 / 76
37 Kiviniemi Kimmo NääsSq 31,867 81 / 81
38 Raiski Seppo Sq-88 31,833 82 / 78
39 Puumala Jari MetSq 31,733 83 / 84
40 Aarto Ilkka Sq-88 31,500 84 / 61
40 Mäkinen Sami TSK 31,500 85 / 47
42 Ahlroos Timo TSSq 31,333 86 / 83
42 Puukko Kimmo JSK 31,333 87 / 70
44 Annala Timo LSQ 30,833 88 / 69
45 Ulkuniemi Tapio OSK 30,375 89 / 89
46 Lind Tommi HSRC 30,333 90 / 108
47 Castrén Heikki MyyrSq 29,700 91 / 91
48 Eloranta Timo LSQ 29,500 92 / 87
49 Puustinen Jouko KSQ 29,042 93 / 72
50 Stengård Jani TSSq 28,333 94 / 101
51 Puurunen Santtu Sq-88 28,125 95 / 100
52 Juustila Jere OSK 27,533 96 / 173
53 Kostamoinen Ville TSSq 27,500 97 / 107
54 Iglesias Angel NääsSq 27,250 98 / 112
55 Tuominen Esa HSRC 27,167 99 / 96
56 Hiltunen Ville OSK 27,000 100 / 43
57 Kenakkala Sami OSK 26,167 101 / 97
58 Nyström Patrik ESRC 26,133 102 / 115
59 Nummi Jukka NääsSq 25,933 103 / 123
60 Lehtola Kari WSK 25,167 104 / 128
60 Vanhanen Markus MiSq 25,167 105 / 58
62 Thil Karri SqJu 25,000 106 / 56
63 Pather Magalan ESP 24,767 107 / 111
64 Reinikainen Jukka KSQ 24,600 108 / 122
64 Rikberg Antti OSK 24,600 109 / 113

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Nakari Martti ESP 24,333 110 / 104
2 Pääkkönen Marko OSK 24,167 111 / 95
3 Halonen Juho SqK 23,850 112 / 163
4 Öhman Raoul Sq-88 23,767 114 / 102
5 Niutanen Janne ESRC 23,750 115 / 106
6 Vikström Ilmari HSRC 23,683 116 / 119
7 Hämäläinen Martti SqJu 23,483 117 / 134
8 Westren-Doll Jack JSK 23,267 118 / 105
9 Palojärvi Paul KSQ 23,167 119 / 116
10 Antikainen Samuli OSK 22,967 120 / 129
11 Salkala Ville ESRC 22,833 121 / 103
12 Saloranta Pyry SqK 22,650 122 / 139
13 Kuoppa Ari NääsSq 22,167 123 / 141
14 Vilminko Esa MetSq 21,800 124 / 127
15 Nevala Jaakko SC Ruka 21,667 125 / 213
15 Tuominen Lauri LSQ 21,667 126 / 168
16 Karsikas Ville JSK 21,667 127 / 117
18 Harris Mike TSK 21,375 128 / 118
19 Putsela Justus MiSq 21,333 129 / 110
20 Liikala Keijo SqJu 21,250 130 / 166
21 Jaakkola Jarmo ESRC 21,233 131 / 98
22 Kela Petri ESRC 20,783 132 / 195
23 Lind Antti HSRC 20,433 133 / 138
24 Elo Samuli TSSq 19,900 134 / 151
25 Parmonen Juha-Matti TSK 19,833 135 / 79
26 Palo Timo LahtiSq 19,667 136 / 144
26 Rönkkö Ismo HSRC 19,667 137 / 155
28 Puhakka Ari MetSq 19,333 138 / 136
28 Pöljö Matti KSQ 19,333 139 / 146
30 Pietilä Vesa OSK 19,267 140 / 126
31 Aalto Kari ESRC 19,250 141 / 130
32 Jokinen Matti LahtiSq 19,208 142 / 132
33 Välimäki Risto ESP 18,967 143 / 131
34 Jousimies Terho Sq-88 18,833 144 / 109
35 Männistö Juha SqJu 18,333 145 / 124
36 Kallioinen Timo SaSkö 18,167 146 / 135
37 Koivisto Torbjörn ESP 18,017 147 / 164
38 Kauppi Karri HSRC 18,000 148 / 137
39 Valasma Harri OSK 17,833 149 / 92
40 Söderström Juha TSSq 17,633 150 / 169
41 Heimo Hannu SaSkö 17,500 151 / 179
42 Korolainen Vesa SC Ruka 17,000 152 / 238
43 Koivu Tapio ESRC 16,967 153 / 159
44 Saari Jarmo ESRC 16,833 154 / 125
45 Tyyskä Antti TSK 16,750 155 / 162
46 Muukkonen Mirko MiSq 16,567 156 / 157
47 Nurminen Mika LSQ 16,458 157 / 262
48 Merta Markku MyyrSq 16,050 158 / 181
49 Riikonen Pekka LahtiSq 15,750 159 / 147
50 Ahola Juha MyyrSq 15,667 160 / 156
51 Falck Janne ESP 15,500 161 / 145
52 Mäenpää Tero TSSq 15,333 162 / 154
53 Moilanen Vesa OSK 15,167 163 / 187
54 Peltola Janne-Matti HSRC 14,900 164 / 212
55 Räbinä Petri SqK 14,833 165 / 200
56 Heikkilä Lauri NääsSq 14,733 166 / 150
57 Pyynönen Erkki NääsSq 14,500 167 / 152
57 Viitala Jani NääsSq 14,500 168 / 148
59 Kaartinen Jari SqJu 14,400 169 / 172
60 Värilä Marko ESP 14,300 170 / 180
61 Stengård Jonne TSSq 14,183 171 / 120
62 Havaste Jukka HSRC 14,167 172 / 121
62 Ruokangas Nuutti OSK 14,167 173 / 208
64 Turtonen Arttu NääsSq 14,000 174 / 143
65 Olkkonen Markku MiSq 13,958 175 / 233
66 Juustila Eero OSK 13,900 176 / 193
67 Karhu Joonas LahtiSq 13,708 177 / 194
68 Mustonen Jani HSRC 13,667 178 / 211
69 Juntunen Touko ESRC 13,567 179 / 176
70 Granberg Jan KSQ 13,533 180 / 175
71 Koivula Krister NääsSq 13,500 181 / 142
71 Palosaari Heikki SC Ruka 13,500 182 / 183
73 Haanpää Hannu ESRC 13,333 183 / 196
74 Söderholm Tom TSSq 13,000 184 / 149
75 Tulonen Timo HSRC 12,800 185 / 214
76 Rinkiö Ari TSSq 12,567 186 / 174
77 Kilkki Markus Sq-88 12,500 187 / 203
78 Poutiainen Hannu SqK 12,383 188 / 234
79 Tirkkonen Olli TSK 12,350 189 / 248
80 Okkonen Antti ESRC 12,317 190 / 191
81 Mäkisalo Esa TSSq 12,300 191 / 228
82 Rale Ari Sq-88 12,167 192 / 167
83 Vaara Vesa-Matti YlivSq 12,017 193 / 280
84 Pietilä Marko TSK 11,958 194 / 158
85 Sihvola Juha KSQ 11,833 195 / 133
86 Syvänen Juha NääsSq 11,750 196 / 218
87 Heikkinen Seppo YlivSq 11,167 197 / 190
88 Lilja Sebastian ESRC 11,067 198 / 192
89 Korhonen Kim ESRC 10,933 199 / 226
89 Vakkala Ari HSRC 10,933 200 / 188
91 Matalamäki Jan HSRC 10,667 201 / 184
91 Ollanketo Tuomas OSK 10,667 202 / 231
93 Kananen Henri SqK 10,333 203 / 198
93 Kangas Jorma MetSq 10,333 204 / 171
95 Vuopala Risto HSRC 10,167 205 / 201
96 Nousmaa Timo MyyrSq 10,133 206 / 185
97 Mether Jari HSRC 10,000 207 / 202
98 Kattelus Kari MiSq 9,900 208 / 221
98 Merivirta Teemu MiSq 9,900 209 / 235
100 Oksa Mika SaSkö 9,667 210 / 186
100 Mustonen Ville SC Ruka 9,667 211 / 278
100 Elovirta Janne HSRC 9,667 212 / 165
103 Luoma Petri TSK 9,500 213 / 209
104 Rapelo Risto NääsSq 9,333 214 / 160
105 Turkia Kari LahtiSq 9,250 215 / 217
106 Hänninen Risto TSSq 9,167 216 / 219
107 Ojanperä Jarmo TSSq 9,000 217 / 227
108 Mäki Erik NääsSq 8,967 218 / 276
109 Lehmusvaara Frans JSK 8,900 219 / 247
110 Simonen Sami JoSK 8,833 220 / 216
110 Saareks Jorma KSQ 8,833 221 / 207
112 Häggqvist Kaj LahtiSq 8,792 222 / 281
113 Manninen Ville MiSq 8,767 223 / 253
114 Karppinen Esa JSK 8,667 224 / 153
115 Pajo Timo SqK 8,500 225 / 189
116 Rogersson Simon MyyrSq 8,333 226 / 177
117 Petelius Keijo KSQ 8,167 227 / 161
118 Pyre Lasse ESQ 8,100 228 / 210
119 Niskala Kari SC Ruka 8,000 229 / 170
119 Liukkonen Casper MiSq 8,000 230 / 252
121 Virtanen Ilkka JSK 7,967 231 / 242
122 Kylliäinen Joonas ESRC 7,833 232 / 205
123 Kaistinen Markku JSK 7,733 233 / 249
124 Selkälä Jonas NääsSq 7,667 234 / 254
125 Kuusisto Juha OSK 7,333 235 /
125 Seikkula Marko OSK 7,333 236 /

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Romu Timo SaSkö 7,167 237 / 224
2 Poganitsch Martin TSSq 7,167 238 / 230
3 Viitanen Jarmo OSK 7,167 239 / 232
4 Mattila Timo NääsSq 6,667 240 / 197
5 Äijänen Sakari JSK 6,667 241 / 236
6 Aulin Valtteri MiSq 6,667 242 / 237
7 Lyytikkä Jarkko LahtiSq 6,583 243 / 286
8 Kärki Leo SqK 6,333 244 / 225
9 Matinpalo Antti HSRC 6,333 245 / 258
10 Kivi-Koskinen Harri HSRC 6,167 246 / 229
11 Konttinen Vesa JSK 5,833 247 / 262
12 Juntunen Kari ESRC 5,833 248 / 285
13 Pyre Erkki ESRC 5,500 249 / 268
14 Salmela Jorma NääsSq 5,333 250 / 266
15 Rintanen Juha HSRC 5,300 251 / 322
16 Heinänen Jari OSK 5,167 252 / 178
17 Kääriäinen Anssi MiSq 5,167 253 / 297
18 Kokko Arto KSQ 5,000 254 / 250
19 Moilanen Ilkka ESRC 4,967 255 / 246
20 Sjöholm Jyrki SaSkö 4,833 256 / 241
21 Heinonen Juhani SaSkö 4,833 257 / 255
22 Mäkinen Eero NääsSq 4,733 258 / 308
23 Pekonen Juha MiSq 4,667 259 / 257
24 Vähämaa Vesa ESRC 4,600 260 / 259
25 Paasonen Petri MiSq 4,500 261 / 260
26 Hartikainen Jukka SqK 4,500 262 / 261
27 Sarlund Juha HSRC 4,500 263 / 243
28 Lindberg Aimo TSSq 4,500 264 / 284
29 Kadenius Tero LSQ 4,500 265 / 215
30 Koponen Mikko JoSK 4,500 266 / 263
31 Salmela Rauli OSK 4,500 267 / 264
32 Mattila Mikko HSRC 4,500 268 / 265
33 Impola Matti OSK 4,500 269 /
34 Kostiainen Jussi TSK 4,167 270 / 267
35 Olkinuora Heikki SqK 4,167 271 / 269
36 Meriö Henry HSRC 4,167 272 / 223
37 Kyyrö Seppo NääsSq 4,033 273 / 199
38 Sainio Teemu NääsSq 4,000 274 / 222
39 Pitkänen Lauri HSRC 4,000 275 / 273
40 Suvanto Petri MetSq 4,000 276 / 275
41 Mustonen Kyösti LahtiSq 3,983 277 / 343
42 Sulku Lasse NääsSq 3,750 278 / 279
43 Pahlman Kim ESQ 3,733 279 / 256
44 Laitila Mikko YlivSq 3,717 280 / 298
45 Kivi-Koskinen Marko HSRC 3,600 281 /
46 Pietilä Henry HSRC 3,567 282 / 300
47 Klemola Kimmo LrSS 3,500 283 / 282
48 Niskala Samuli SC Ruka 3,433 113 / 307
49 Murronmaa Tatu ESRC 3,333 284 / 283
49 Käkelä Jani SC Ruka 3,333 285 /
51 Utti Pekka ESP 3,200 286 / 270
52 Blomqvist Tommy MetSq 3,167 287 / 204
52 Harja Mika MetSq 3,167 288 / 251
52 Kuuluvainen Juha TSSq 3,167 289 / 287
52 Ohtonen Hannu Sq-88 3,167 290 / 288
56 Hassinen Vili LahtiSq 3,000 291 / 316
56 Siitari Oliver ESRC 3,000 292 / 206
58 Niuranen Terho LahtiSq 2,917 293 / 315
59 Tirkkonen Juha ESP 2,800 294 / 346
60 Sorvali Esa TSK 2,708 295 / 290
61 Tanskanen Ari SqK 2,667 296 / 291
61 Laasonen Simo HSRC 2,667 297 / 272
61 Määttänen Jani YlivSq 2,667 298 / 292
64 Jaakkola Joni ESRC 2,500 299 / 245
64 Välimäki Marko ESRC 2,500 300 / 294
66 Wichmann Jan TSK 2,400 301 /
66 Tallberg Martin ESRC 2,400 302 /
66 Heinonen Harri HSRC 2,400 303 /
69 Hämmäinen Heikki ESRC 2,133 304 /
69 Värtö Pertti SalSi 2,133 305 / 344
71 Päivärinta Vili-Jussi SC Ruka 2,133 306 /
72 Kuparinen Emilio HSRC 1,900 307 / 311
73 Hyrske Markku HSRC 1,867 308 / 330
74 Holopainen Mikko NääsSq 1,833 309 / 301
74 Passinen Veli-Matti ESRC 1,833 310 / 314
74 Siekkinen Esko MiSq 1,833 311 / 302
74 Varis Esko MiSq 1,833 312 / 277
74 Korhonen Elias ESRC 1,833 313 / 289
79 Koskinen Ville SqK 1,700 314 / 312
80 Järvinen Teppo TSK 1,667 315 / 303
80 Rautiainen Juhani ESRC 1,667 316 / 305
80 Kaikkonen Timo TSSq 1,667 317 / 306
83 Walli Bertil ESP 1,633 318 / 334
84 Herola Timo SqK 1,500 319 / 310
85 Pohja Harri ESRC 1,467 320 /
85 Askonen Toivo SqK 1,467 321 /
85 Elo Santtu TSSq 1,467 322 /
88 Kankaanpää Kaj ESRC 1,433 323 / 352
89 Huhtakangas Jari YlivSq 1,400 324 / 295
90 Lehtonen Jari LahtiSq 1,333 325 / 248
90 Ristanen Mika Nokia 1,333 326 / 319
90 Parviainen Paavo KSQ 1,333 327 / 239
90 Aalto Erkka HSRC 1,333 328 / 321
90 Pekkanen Timo MyyrSq 1,333 329 / 323
90 Koskiniemi Olli ESRC 1,333 330 / 324
90 Sainio Samuli ESRC 1,333 331 / 325
90 Elo Saku TSSq 1,333 332 /
98 Juurinen Janne TSK 1,250 333 / 296
99 Haataja Petri TSK 1,250 334 / 326
100 Ikonen Sami Friday 1,200 335 /
100 Laine Jorma ESP 1,200 336 /
102 Byman Per-Erik ESP 1,067 337 /
102 Tarkkila Tuukka Friday 1,067 338 /
102 Mella Eero ESRC 1,067 339 /
102 Herola Veikko SqK 1,067 340 /
106 Brennan Paul MetSq 1,000 341 / 329
106 Suutari Roope MiSq 1,000 342 / 362
108 Ekholm Lars ESRC 0,933 343 / 331
108 Haapakoski Niko HSRC 0,933 344 / 351
108 Karjala Eero HSRC 0,933 345 / 360
108 Mankinen Teemu OSK 0,933 346 /
108 Tehomaa Eero TSK 0,933 347 /
108 Laitinen Oskari OSK 0,933 348 /
114 Ronkainen Antti MiSq 0,833 349 / 335
114 Haapakoski Ilkka HSRC 0,833 350 / 336
116 Suokko Jarmo SqJu 0,800 351 / 337
116 Remes Petteri OSK 0,800 352 /
116 Nykänen Pentti SqJu 0,800 353 / 338
116 Ulvila Juha SqJu 0,800 354 / 339
116 Tolvanen Pekka MiSq 0,800 355 /
116 Järvi Jouko ESRC 0,800 356 /
116 Rissanen Hannu ESP 0,800 357 /
123 Kankaanpää Niklas ESRC 0,667 358 / 347
123 Peltola Jari MyyrSq 0,667 359 / 348
123 Wuorenjuuri Leevi ESRC 0,667 360 / 309
123 Voima Antti NääsSq 0,667 361 /
127 Hernberg Arthur ESRC 0,533 362 /
127 Pehrsson Joar ESRC 0,533 363 /
127 Vuorenmaa Antti ESRC 0,533 364 /
127 Holmqvist Andreas ESRC 0,533 365 /
127 Pehrsson Allan ESRC 0,533 366 /
132 Teräsvirta Heikki MiSq 0,333 367 / 304

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Valtola Saara MiSq 151,875 1 / 2
2 Kononen Elina ESRC 140,125 2 / 1
3 Björnström Michaela HSRC 106,438 3 / 3
4 Ojala Pia ESRC 106,250 4 / 4
5 Soini Emilia ESRC 90,625 5 / 5
6 Vainio Marja JSK 76,875 6 / 15

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Komi Reele JSK 70,188 7 / 8
2 Vanhanen Susanna MiSq 67,500 8 / 7
3 Berggren Katariina ESRC 66,125 9 / 16
4 Korhonen Emilia ESRC 65,250 10 / 9
5 Koivu Tiina ESRC 64,875 11 / 14
6 Vikström Aurora HSRC 61,050 12 / 6
7 Piekäinen Riikka ESRC 60,938 13 / 24
8 Mäntylä Minna ESRC 59,250 14 / 11
9 Luhtala Raila ESRC 57,675 15 20
10 Laine Helena TSK 56,625 16 / 12
11 Koskinen Riina SqK 55,625 17 / 36
12 Aalto-Setälä Laura ESRC 55,500 18 / 26
13 Mustonen Kristina JSK 54,000 19 / 10
14 Rikko Sille JSK 50,250 20 / 13
15 Rehula Maria ESRC 49,325 21 / 21
16 Björnström Carola HSRC 48,250 22 / 22
16 Falck Nea ESRC 48,250 23 / 31

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vanhanen Marianna MiSq 46,500 24 / 17
2 Sokko Anete JSK 44,000 25 / 18
3 Kiviharju Kristiina JSK 41,500 26 / 23
4 Vestola Ulla HSRC 40,000 27 / 28
4 Nordling Jenni ESRC 40,000 28 / 29
6 Hartikainen Pia JSK 39,750 29 / 35
7 Vähätalo Vuokko TSK 35,938 30 / 27
8 Saloranta Saara SqK 34,750 31 / 19
9 Hartikainen Krista SqK 33,500 32 / 39
10 Vähätalo Vilja TSK 33,125 33 / 25
11 Vähämaa Jenni ESRC 33,050 34 / 45
12 Pohjavaara Saana TSK 31,625 35 / 37
13 Schneider Leena JSK 30,800 36 / 34
14 Avald Keiu MyyrSq 28,313 37 / 42
15 Seren Yrsa ESRC 28,100 38 / 32
16 Challis Judith HSRC 26,000 39 / 30
17 Roivanen Sari SqK 25,000 40 / 43
18 Lilja Cecilia ESRC 24,250 41 / 38
19 Saukkonen Tuija MiSq 20,000 42 /
20 Rusila Hanna LahtiSq 18,750 43 / 33
21 Paakkari Kirsi ESRC 17,000 44 / 40
22 Byman Pinja ESRC 16,500 45 50
23 Ekholm Maarit ESRC 15,750 46 / 41
24 Mäki-Kokkila Pia ESRC 14,850 47 / 56
25 Eerola Tytti TSK 13,250 48 / 49
26 Östman Tiia ESRC 12,800 49 / 46
27 Kinnunen Jonna ESRC 11,200 50 /
28 Haapasalo Suvi HSRC 10,500 51 / 60
29 Mattila Milla TSK 10,000 52 46
30 Saarela Emilia YlivSq 8,500 53 / 48
31 Mäkelä Minna TSK 7,600 54 / 67

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Ylikoski Laura TSK 7,600 55 / 63
1 Nylund Nina KSQ 7,600 56 / 54
1 Luhtala Inka ESRC 7,600 57 / 65
4 Paananen Jessica ESRC 7,500 58 / 51
5 Brunberg Maria HSRC 7,000 59 / 57
6 Hentunen Mari HSRC 6,500 60 / 53
7 Saareks Leena KSQ 5,800 61 / 59
8 Poikolainen Oona HSRC 5,000 62 / 55
9 Närhi Taina ESRC 3,750 63 / 52
10 Parmonen Sakura TSK 3,400 64 / 72
11 Björnström Carina HSRC 3,250 65 / 61
11 Lahikainen Mira MiSq 3,250 66 / 62
13 Mattila Riitta HSRC 3,000 67 / 58
13 Nokelainen Natalia ESRC 3,000 68 / 74
15 Lönnqvist Bea ESRC 2,400 69 / 79
15 Heikkilä Jenni ESRC 2,400 70 /
17 Korpeinen Sofia ESRC 2,200 71 / 71
17 Valasma Saana OSK 2,200 72 / 69
19 Lehikoinen Iida ESRC 1,800 73 /
20 Huuhka Henrietta SqK 1,760 74 /
21 Aalto-Setälä Katri ESRC 1,600 75 / 76
21 Hynönen Riina MiS 1,600 76 /
23 Uusitalo Milla OSK 1,400 77 / 64
24 Takaluoma Iida OSK 1,200 78 / 82
24 Hilli Karoliina OSK 1,200 79 / 75
24 Lehikoinen Anni ESRC 1,200 80 /