Facebook
Twitter
In English

Kilpailu- ja tapahtumakalenteri 2011-2012

Kalenteri 2010-11 | Kalenteri 2009-10 | Kalenteri 2008-09 | Kalenteri 2007-08

Alustava kalenteri 2012-03


2011 KESÄ-ELOKUU
18.07.-24.07. Juniorien (P19) Henk.koht. MM-kilpailut Herentals / Belgia
24.07.-29.07. Juniorien valtakunnallinen kesäleiri MiSq / Mikkeli
20,08. HSRC:n 40-vuotis juhlakilpailu M1/N1 HSRC / Helsinki
21.08.-27.08. Miesten joukkue MM-kilpailut Paderborn / Saksa


2011 SYYSKUU
01.09.-04.09. European Masters Porto / Portugali
03.09. Nääs Cup M1, M50 NääsSq / Tampere
08.09.-10.09. Seurajoukkueiden Euro Cup Belfast
10.09. Hartwall Jaffa Cup 1 P&T 11-17 ESRC / Esport Center
16.09.-18.09. Finnish Junior Open P&T 19-13 SSqL / Espoo
17.09.-18.09. SM-Firma-Squash 1
24.09. Squashliiga 1
25.09. Nelinpeli GP 1

2011 LOKAKUU
01.10. HopLop Junior Squash Open 1 P&T 9-15 ESRC / Esport Center
01.10.-02.10. Seniorien joukkue-SM JSK / Järvenpää
08.10.-09.10. TSSq Cup M1 TSSq / Turku
15.10. Hartwall Jaffa Cup 2 P&T 11-17 ESRC / Esport Center
15.10.-16.10. Wilson BLX Kunto-Cup M1 HSRC / Merihaka
15.10. Pohjois-Pohjanmaan GP 1 OSK / Ouku
16.10. Nelinpeli GP 2
22.10.-23.10. Juniori & Seniori GP 1 JSK / Järvenpää
22.10.-23.10. SM-Firma-Squash 2
29.10. Squashliiga 2
30.10. Nelinpelin SM M/N/J HSK / Helsinki

2011 MARRASKUU
05.11. Kuusamo Open M2 (Pohjois-Pohjanmaan GP 2) SC-Ruka / Kuusamo
05.11.-06.11. Espoo Dunlop Open Eliitti ESRC / Espoo
12.11.-13.11. Juniori & Seniori GP 2 Sq-88 / Espoo
19.11. HopLop Junior Squash Open 2 P&T 9-15 ESRC / Esport Center
19.11.-20.11. Tampere Open Eliitti TSK / Tampere
26.11. Squashliiga 3
27.11. Nelinpeli GP 3

2011 JOULUKUU
03.12.-04.12. Sq-88 Cup M1 Sq-88 / Espoo
03.12. Fontanella Kylpylä-Squash M1 SqK / Siilinjärvi
10.12. Hartwall Jaffa Cup 3 P&T 11-17 ESRC / Esport Center
17.12. Pohjois-Pohjanmaan GP 3 OSK / Oulu
18.12. Nelinpeli GP 4

2012 TAMMIKUU
07.01.-08.01. Lahti Open M1 N1 LahtiSq / Lahti
14.01. Squashliiga 4
15.01. Nelinpeli GP 5
21.01.-22.01. SM-Firma-Squash Lopputunaus Squashtuki / Espoo
21.01.-22.01. Juniorien SM-kilpailut P19-15 (13-11) T19-15 (13-11) ESRC / Espoo
28.01. HopLop Junior Squash Open 3 P&T 9-15 ESRC / Esport Center
27.01.-29.01.Seniorien SM-kilpailut M35 (+ 5v. välein) N30 (+5v. välein) JSK / Järvenpää

2012 HELMIKUU
05.02. Nelinpeli GP 6
08.02.-13.02. Savcor Finnish Open M/N MiSq / Mikkeli
11.02.-12.02. Marskin Pultti Squash Cup M1 MiSq / Mikkeli
11.02.
Hartwall Jaffa Cup 4 P&T 11-17 ESRC / Esport Center
11.02.-12.02. 3A-Sport Cup M1 Sq-88 / Espoo
18.02. Squashliiga 5
24.02.-25.02. Superball 2012 M1 N1 Racketball Helsinki Senators / Helsinki
25.02. Pohjois-Pohjanmaan GP 4 YlivSq / Ylivieska

2012 MAALISKUU
03.03.-04.03. Dunlop Cup Eliitti HSRC / Merihaka
10.03. Kuopio Cup M2 P&T 11, 13,15,17 SqK / Kuopio
10.03. Hartwall Jaffa Cup 5 P&T 11-17 ESRC / Esport Center
10.03.-11.03. Järvenpää Open Eliitti JSK / Järvenpää
16.03. Sotilaiden SM-kilpailut Esport Center
17.03. Squashliiga 6
18.03. Nelinpeli GP 7
24.03.-25.03. EWO N1 ESRC / Espoo
24.03.-25.03. Juniori GP 3 ESRC / Espoo
24.03.-25.03. Seniori GP 3 HSK / Helsinki
31.03. Squashliiga Playoffs ja karsinnat

2012 HUHTIKUU
07.04.-08.04. PÄÄSIÄINEN
14.04.-15.04. Juniori & Seniori GP 4 HRSC / Helsinki
20.04.-22.04. SM-kilpailut M/N OSK / Oulu
21.04. HopLop Junior Squash Open 4 P&T 9-15 ESRC / Esport Center
21.04. Nelinpeli GP 8
28.04.-29.04 MyyrSquash Open M1/N1 MyyrSq / Vantaa

2012 TOUKOKUU
02.05.-05.05. Joukkueiden EM-kilpailut Saksa
05.05. Hartwall Jaffa Cup 6 P&T 11-17 ESRC / Esport Center
05.05.-06.05. Oulu Junior Open OSK / Oulu
10.05.-13.05. Nuorten alle 15 & alle 17 EM-kilpailut SSqL / Espoo
19.05. Pohjois-Pohjanmaan GP 5 OSK / Oulu
23.05.-26.05. Henk.koht. EM-kilpailut SSqL / Helsinki

EUROOPAN JUNIORIKALENTERI 2011-12
16.09.-18.09. Finnish Junior Open Espoo / Suomi
23.09.-25.09. Slovak Junior Open Bratislava / Slovakia
30.09.-02.10. Danish Junior Open Kööpenhamina / Tanska
06.10.-09.10. Nordic Junior Open (SS) Malmö / Ruotsi
21.10.-23.10. Hungarian Junior Open Szeged / Unkari
03.11.-06.11. Belgian Junior Open (SS) Bryssel / Belgia
11.11.-13.11. Polish Junior Open Varsova / Puola
25.11.-27.11. Irish Junior Open Gallaway / Irlanti
01.12.-04.12. Swiss Junior Open (SS) Zürich / Sveitsi
02.01.-06.01. British Junior Open (SS) Sheffield / Englanti
07.01.-10.01. Scottish Junior Open (GP) Edinburgh / Skotlanti
20.01.-22.01. Czech Junior Open (GP) Praha / Tsekki
03.02.-05.02. Liechtenstein Junior Open Vaduz / Liechtenstein
16.02.-19.02. French Junior Open (SS) Lille / Ranska
24.02.-26.02. Austrian Junior Open (GP) Wien / Itävalta
02.03.-04.03. Welsh Junior Open (GP) Cardiff / Wales
15.03.-18.03. German Junior Open (GP) Germering / Saksa
20.04.-22.04. Luxembourg Junior Open Sandweiler / Luxembourg
14.06.-17.06. Spanish Junior Open Santiago de Compostela / Espanja
15.06.-17.06. Italian Junior Open Riccione / Italia
18.06.-20.06. Portuguese Junior Open Oporto / Portugali
21.06.-25.06. Pioneer Junior Open (SS) Köln / Saksa
28.06.-01.07. Dutch Junior Open (SS) Amsterdam / Hollanti


TULEVAT ARVOKILPAILUT

MM-kisat 2012 2013 2014 2015
Miehet xxxx Ranska xxxx ?
Naiset Ranska xxxx Kanada xxxx
World Open / M Qatar Englanti ? ?
World Open / N Caymansaaret ? ? ?
Pojat Qatar Caymansaaret ? xxxx
Tytöt Qatar Caymansaaret xxxx ?
Seniorit Englanti xxxx HOng Kong xxxx
EM-kisat 2012 2013 2014 2015
Joukkue Saksa Hollanti Italia ?
P&T 19 Portugali Sveitsi Belgia ?
P&T 17/15 Suomi Espanja ? ?
Euro Cup Tsekki Italia ? ?
M/N henk.koht Suomi Belgia ? ?
Seniorit xxx Tsekki (?) xxx ?
SM-kilpailut 2012 2013 2014 2015
Yleiset OSK HSK ESRC TSK
Juniorit ESRC JSK HSRC MiSq
Seniorit JSK MiSq ESRC NääsSq
Sen. joukkue NääsSq ? ? ?

Yllä oleva lista on kilpailuvaliokunna ehdotelma SM-kilpailujen järjestäjistä. Lihavoidut on liiton hallituksen vahvistamia.