Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.6.2011

Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Rankingarkisto

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli ESRC 189,500 1 / 1
2 Mustonen Henrik YlivSq 187,050 2 / 2
3 Tuomi Matias ESRC 153,983 3 / 3
4 Moisio Arttu TSK 146,650 4 / 4
5 Leskinen Aleksi HSRC 115,208 5 / 5
6 Kononen Heikki HSRC 100,825 6 / 10
7 Valtola Lauri MiSq 96,875 7 / 6
8 Niinimäki Tomi TSK 91,742 8 / 14
9 Teitti Erno MiSq 88,200 9 / 11
10 Jaskari Hannu SqJu 87,167 10 / 8
11 Häkkinen Tuomas MiSq 82,467 11 / 9
12 Järvinen Janne ESRC 81,467 12 / 7

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Monto Mika TSK 80,367 13 / 35
2 Peltola Jaakko-Antti ESRC 75,333 14 / 15
3 Tornberg Risto SC Ruka 73,167 15 / 17
4 Knuutila Tatu ESRC 72,467 16 / 22
5 Ruotanen Heikki Sq-88 71,333 17 / 24
6 Vähämaa Jaakko ESRC 70,667 18 / 16
7 Eskelinen Teemu TSSq 69,542 19 / 23
8 Lötjönen Toni HSRC 68,000 20 / 27
9 Siren Petteri ESRC 67,783 21 / 63
10 Korhonen Marko LSQ 67,708 22 / 18
11 Poikolainen Pyry HSRC 66,967 23 / 12
12 Saarela Matti YlivSq 66,167 24 / 19
13 Pettai Kristjan JSK 66,042 25 / 20
14 Määttänen Anssi YlivSq 65,600 26 / 13
15 Äijänen Miko JSK 65,500 27 / 33
16 Stöör Kai JSK 65,417 28 / 21
17 Marjomaa Olli Sq-88 64,792 29 / 25
18 Ryyppö Tommi YlivSq 64,708 30 / 31
19 Äijänen Jami JSK 64,325 31 / 34
20 Rautiainen Kristian ESRC 62,208 32 / 46
21 Rönn Risto SqJu 62,100 33 / 62
22 Wennström Kenneth HSRC 61,550 34 / 30
23 Määttänen Teuvo YlivSq 61,542 35 / 29
24 Eloranta Timo LSQ 60,667 36 / 92
25 Jokinen Risto HSRC 58,750 37 / 44
26 Karjala Jarmo HSRC 56,258 38 / 48
27 Siren Mikael ESRC 55,375 39 / 37
28 Salminen Jukka-Pekka OSK 54,333 40 / 40
29 Hatjasalo Juha HSRC 53,250 41 / 41
30 Karsikas Ville JSK 51,942 42 / 127
31 Kärkkäinen Mikko TSK 51,500 43 / 28
32 Blomqvist Arto OSK 51,125 44 / 36

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
11 Tiitinen Petteri TSSq 49,767 45 / 45
2 Wallin Toni JSK 47,708 46 / 32
3 Selänne Lauri LSQ 47,700 47 / 55
4 Mehta Riku JSK 43,917 48 / 39
5 Ekholm Tommi ESRC 42,783 49 / 54
6 Yliranta Raimo JSK 42,492 50 / 73
7 Timberg Tero ESRC 42,275 51 / 43
8 Stubin Iiro ESRC 42,117 52 / 57
9 Aalto Topias ESRC 41,633 53 / 64
10 Turtonen Olli TSK 41,200 54 / 70
11 Valtola Oskari MiSq 40,783 55 / 51
12 Lind Tommi HSRC 40,467 56 / 90
13 Nevalainen Esko MiSq 40,200 57 / 49
14 Lilja Harry ESRC 40,008 58 / 50
15 Vehniäinen Jussi TSK 39,833 59 / 52
16 Nykänen Jouni JSK 38,967 60 / 47
17 Kuuluvainen Tuomas TSSq 38,500 61 / 58
18 Pettai Jaanus JSK 38,458 62 / 42
19 Heinonen Juha NääsSq 38,200 63 / 68
20 Vikström Jussi HSRC 37,367 64 / 72
21 Eskelinen Matti OSK 36,625 65 / 38
22 Antikainen Harri OSK 36,333 66 / 65
23 Rautiola Mikko OSK 35,833 67 / 71
24 Honkanen Joonas HSRC 35,800 68 / 26
25 Puukko Kimmo JSK 35,758 69 / 87
26 Rissanen Seppo HSRC 35,367 70 / 66
27 Hänninen Matias SqK 35,333 71 / 78
28 Rusanen Harri OSK 35,000 72 / 69
29 Nevala Jaakko SC Ruka 34,667 73 / 125
30 Koskelin Janne HSRC 34,167 74 / 74
31 Lintunen Olli MiSq 33,433 75 / 80
32 Pohjamies Tuomo ESRC 33,333 76 / 76
33 Repo Petteri HSRC 33,233 77 / 61
34 Hautala Kari MetSq 32,833 78 / 56
35 Pather Magalan ESP 31,200 79 / 107
36 Tapiola Tero KSQ 31,000 80 / 79
36 Vanhanen Markus MiSq 31,000 81 / 105
38 Rikberg Antti OSK 30,800 82 / 109
39 Hautanen Eemeli JSK 30,708 83 / 53
40 Suistomaa Marko MiSq 30,167 84 / 67
41 Koivu Tapio ESRC 30,100 85 / 153
42 Stengård Jani TSSq 29,800 86 / 94
43 Castrén Heikki MyyrSq 29,700 87 / 91
44 Juustila Jere OSK 29,533 88 / 96
45 Puurunen Santtu Sq-88 29,425 89 / 95
46 Iglesias Angel NääsSq 29,000 90 / 98
47 Puustinen Jouko KSQ 28,967 91 / 93
48 Kiviniemi Kimmo NääsSq 28,833 92 / 81
49 Turtonen Arttu NääsSq 28,633 93 / 174
50 Ahlroos Timo TSSq 28,500 94 / 86
51 Nummi Jukka NääsSq 28,433 95 / 103
52 Tuominen Lauri LSQ 28,333 96 / 126
52 Nakari Martti ESP 28,333 97 / 110
54 Putsela Justus MiSq 28,100 98 / 129
55 Kronlund Henri HSRC 28,033 99 / 75
56 Hämäläinen Martti SqJu 27,750 100 / 117
57 Virtanen Ilkka JSK 27,467 101 / 231
58 Korolainen Vesa SC Ruka 27,333 102 / 152
59 Reinikainen Jukka KSQ 26,933 103 / 108
60 Antikainen Samuli OSK 26,667 104 / 120
61 Halonen Juho SqK 26,600 105 / 112
62 Kostamoinen Ville TSSq 26,500 106 / 97
63 Lindell Sami TSK 26,292 107 / 60
64 Ulkuniemi Tapio OSK 26,042 108 / 89

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Annala Timo LSQ 26,000 109 / 88
1 Raiski Seppo Sq-88 26,000 110 / 82
3 Puumala Jari MetSq 25,567 111 / 83
4 Poutiainen Olle MiSq 25,500 112 / 59
4 Pääkkönen Marko OSK 25,500 113 / 111
6 Vikström Ilmari HSRC 25,450 114 / 116
7 Niutanen Janne ESRC 25,450 115 / 115
8 Koivisto Torbjörn ESP 24,017 116 / 147
9 Westren-Doll Jack JSK 23,700 117 / 118
10 Thil Karri SqJu 23,333 118 / 106
11 Lind Antti HSRC 23,267 119 / 133
12 Leskinen Kale HSRC 23,200 120 / 77
13 Palojärvi Paul KSQ 23,167 121 / 119
14 Jokinen Matti LahtiSq 23,042 122 / 142
15 Saloranta Pyry SqK 22,650 123 / 122
16 Öhman Raoul Sq-88 22,433 124 / 114
17 Pyynönen Erkki NääsSq 22,167 125 / 167
18 Palo Timo LahtiSq 22,033 126 / 136
19 Lehtola Kari WSK 21,833 127 / 104
19 Pöljö Matti KSQ 21,833 128 / 139
21 Aarto Ilkka Sq-88 21,500 129 / 84
22 Harris Mike TSK 21,375 130 / 128
23 Stengård Jonne TSSq 21,350 131 / 171
24 Elo Samuli TSSq 21,000 132 / 134
25 Välimäki Risto ESP 20,842 133 / 143
26 Söderström Juha TSSq 20,800 134 / 150
27 Kela Petri ESRC 20,783 135 / 132
28 Kauppi Karri HSRC 20,533 136 / 148
29 Vilminko Esa MetSq 20,467 137 / 124
30 Kuoppa Ari NääsSq 20,167 138 / 123
30 Jousimies Terho Sq-88 20,167 139 / 144
32 Moilanen Vesa OSK 20,000 140 / 163
33 Kallioinen Timo SaSkö 19,833 141 / 146
33 Mäkinen Sami TSK 19,833 142 / 85
35 Liikala Keijo SqJu 19,792 143 / 130
36 Kilkki Markus Sq-88 19,267 144 / 187
37 Tyyskä Antti TSK 19,250 145 / 155
38 Värilä Marko ESP 18,833 146 / 170
39 Valasma Harri OSK 17,833 147 / 149
40 Pietilä Vesa OSK 17,667 148 / 140
41 Mustonen Jani HSRC 17,633 149 / 178
42 Männistö Juha SqJu 17,400 150 / 145
43 Palosaari Heikki SC Ruka 17,333 151 / 182
44 Mether Jari HSRC 17,267 152 / 207
45 Haanpää Hannu ESRC 17,000 153 / 183
46 Sihvola Juha KSQ 16,867 154 / 195
47 Vakkala Ari HSRC 16,633 155 / 200
48 Muukkonen Mirko MiSq 16,567 156 / 156
49 Nurminen Mika LSQ 16,458 157 / 157
50 Tuominen Esa HSRC 16,300 158 / 99
51 Juntunen Touko ESRC 16,233 159 / 179
52 Vuopala Risto HSRC 15,833 160 / 205
53 Peltola Janne-Matti HSRC 15,650 161 / 164
54 Heimo Hannu SaSkö 15,500 162 / 151
54 Niskala Kari SC Ruka 15,500 163 / 229
54 Nousmaa Timo MyyrSq 15,500 164 / 206
54 Ruokangas Nuutti OSK 15,500 165 / 173
58 Syvänen Juha NääsSq 14,917 166 / 196
59 Räbinä Petri SqK 14,833 167 / 165
60 Salkala Ville ESRC 14,500 168 / 121
61 Lehmusvaara Frans JSK 14,475 169 / 219
62 Granberg Jan KSQ 14,367 170 / 180
63 Jaakkola Jarmo ESRC 14,233 171 / 131
64 Mäkisalo Esa TSSq 14,167 172 / 191
65 Kananen Henri SqK 14,000 173 / 203
66 Ollanketo Tuomas OSK 13,833 174 / 202
67 Lilja Sebastian ESRC 13,700 175 / 198
68 Riikonen Pekka LahtiSq 13,417 176 / 159
69 Mäenpää Tero TSSq 13,333 177 / 162
70 Brennan Paul MetSq 12,900 178 / 341
71 Tulonen Timo HSRC 12,800 179 / 185
72 Rönkkö Ismo HSRC 12,667 180 / 137
73 Juustila Eero OSK 12,500 181 / 176
74 Poutiainen Hannu SqK 12,383 182 / 188
75 Kaistinen Markku JSK 12,367 183 / 233
76 Tirkkonen Olli TSK 12,350 184 / 189
77 Kenakkala Sami OSK 12,333 185 / 101
78 Okkonen Antti ESRC 12,317 186 / 190
79 Vaara Vesa-Matti YlivSq 12,283 187 / 193
80 Aalto Kari ESRC 12,250 188 / 141
81 Nyström Patrik ESRC 12,133 189 / 102
82 Puumala Ilkka SC Ruka 12,000 190 / –
82 Mustonen Ville SC Ruka 12,000 191 / 211
84 Lyytikkä Jarkko LahtiSq 11,792 192 / 243
85 Puhakka Ari MetSq 11,667 193 / 138
85 Hiltunen Ville OSK 11,667 194 / 100
85 Ahola Juha MyyrSq 11,667 195 / 160
88 Parmonen Juha-Matti TSK 11,633 196 / 135
89 Söderholm Tom TSSq 11,500 197 / 184
90 Merta Markku MyyrSq 11,250 198 / 158
91 Heikkinen Seppo YlivSq 11,167 199 / 197
91 Mattila Mikko HSRC 11,167 200 / 268
93 Kivi-Koskinen Marko HSRC 11,100 201 / 281
94 Korhonen Kim ESRC 10,933 202 / 199
95 Koivula Krister NääsSq 10,667 203 / 181
95 Luoma Petri TSK 10,667 204 / 213
97 Kangas Jorma MetSq 10,333 205 / 204
98 Rinkiö Ari TSSq 10,167 206 / 186
99 Karhu Joonas LahtiSq 10,083 207 / 177
100 Merivirta Teemu MiSq 10,067 208 / 209
101 Olkkonen Markku MiSq 9,958 209 / 175
102 Kattelus Kari MiSq 9,900 210 / 208
103 Oksa Mika SaSkö 9,833 211 / 210
104 Falck Janne ESP 9,667 212 / 161
105 Konttinen Vesa JSK 9,500 213 / 247
106 Rapelo Risto NääsSq 9,333 214 / 214
106 Viitala Jani NääsSq 9,333 215 / 168
106 Matalamäki Jan HSRC 9,333 216 / 201
109 Hänninen Risto TSSq 9,167 217 / 216
109 Salmela Jorma NääsSq 9,167 218 / 250
111 Ojanperä Jarmo TSSq 9,000 219 / 217
112 Mäki Erik NääsSq 8,967 220 / 218
113 Simonen Sami JoSK 8,833 221 / 220
113 Saareks Jorma KSQ 8,833 222 / 221
115 Laitila Mikko YlivSq 8,792 223 / 280
115 Häggqvist Kaj LahtiSq 8,792 224 / 222
117 Manninen Ville MiSq 8,767 225 / 223
118 Mäkinen Eero NääsSq 8,733 226 / 258
119 Pitkänen Lauri HSRC 8,667 227 / 275
120 Moilanen Ilkka ESRC 8,633 228 / 255
121 Turkia Kari LahtiSq 8,583 229 / 215
122 Pajo Timo SqK 8,500 230 / 225
123 Käkelä Jani SC Ruka 8,333 231 / 285
123 Rogersson Simon MyyrSq 8,333 232 / 226
125 Romu Timo SaSkö 8,167 233 / 237
125 Petelius Keijo KSQ 8,167 234 / 227
127 Heikkilä Lauri NääsSq 8,067 235 / 166
128 Liukkonen Casper MiSq 8,000 236 / 230

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Kaartinen Jari SqJu 7,800 237 / 169
2 Kyyrö Seppo NääsSq 7,700 238 / 273
3 Selkälä Jonas NääsSq 7,667 239 / 234
3 Juntunen Kari ESRC 7,667 240 / 248
5 Kuusisto Juha OSK 7,333 241 / 235
5 Seikkula Marko OSK 7,333 242 / 236
7 Pyre Erkki ESRC 7,167 243 / 249
7 Viitanen Jarmo OSK 7,167 244 / 239
9 Salmela Rauli OSK 6,833 245 / 267
10 Niskala Samuli SC Ruka 6,767 246 / 113
11 Aulin Valtteri MiSq 6,667 247 / 242
12 Pietilä Marko TSK 6,458 248 / 194
13 Kärki Leo SqK 6,333 249 / 244
13 Matinpalo Antti HSRC 6,333 250 / 245
15 Havaste Jukka HSRC 6,167 251 / 172
16 Välimäki Marko ESRC 5,767 252 / 300
17 Rintanen Juha HSRC 5,300 253 / 251
18 Pyre Lasse ESQ 5,000 254 / 228
18 Kokko Arto KSQ 5,000 255 / 254
20 Sjöholm Jyrki SaSkö 4,833 256 / 256
21 Pekonen Juha MiSq 4,667 257 / 259
21 Suokko Jarmo SqJu 4,667 258 / 351
23 Paasonen Petri MiSq 4,500 259 / 261
23 Hartikainen Jukka SqK 4,500 260 / 262
23 Lindberg Aimo TSSq 4,500 261 / 264
23 Kadenius Tero LSQ 4,500 262 / 265
23 Koponen Mikko JoSK 4,500 263 / 266
23 Impola Matti OSK 4,500 264 / 269
23 Huhtamäki Tomi OSK 4,500 265 / –
30 Kostiainen Jussi TSK 4,167 266 / 270
30 Olkinuora Heikki SqK 4,167 267 / 271
30 Suhonen Ari HSRC 4,167 268 / –
33 Kääriäinen Anssi MiSq 4,000 269 / 253
33 Lambert Risto JSK 4,000 270 / –
33 Sainio Teemu NääsSq 4,000 271 / 274
33 Laasonen Simo HSRC 4,000 272 / 297
37 Mustonen Kyösti LahtiSq 3,983 273 / 277
38 Rantaruikka Rauli KSQ 3,967 274 / –
38 Salonen Karri HSRC 3,967 275 / –
40 Sarlund Juha HSRC 3,867 276 / 263
41 Kylliäinen Joonas ESRC 3,833 277 / 232
42 Sulku Lasse NääsSq 3,750 278 / 278
43 Klemola Kimmo LrSS 3,500 279 / 283
44 Heinonen Juhani SaSkö 3,333 280 / 257
45 Kuuluvainen Juha TSSq 3,167 281 / 289
45 Poganitsch Martin TSSq 3,167 282 / 238
45 Ohtonen Hannu Sq-88 3,167 283 / 290
45 Voima Antti NääsSq 3,167 284 / 361
45 Alaruikka Kyösti OSK 3,167 285 / –
50 Pietilä Henry HSRC 3,067 286 / 282
51 Hassinen Vili LahtiSq 3,000 287 / 291
52 Niuranen Terho LahtiSq 2,917 288 / 293
53 Sorvali Esa TSK 2,708 289 / 295
54 Tanskanen Ari SqK 2,667 290 / 296
54 Parviainen Paavo KSQ 2,667 291 / 327
54 Määttänen Jani YlivSq 2,667 292 / 298
54 Korhonen Elias ESRC 2,667 293 / 313
58 Wichmann Jan TSK 2,400 294 / 301
58 Tallberg Martin ESRC 2,400 295 / 302
58 Heinonen Harri HSRC 2,400 296 / 303
61 Polón Pentti ESP 2,333 297 / –
61 Lundström Anders HSRC 2,333 298 / –
61 Aaltonen Ilkka OSK 2,333 299 / –
64 Hämmäinen Heikki ESRC 2,133 300 / 304
64 Värtö Pertti SalSi 2,133 301 / 305
64 Tirkkonen Juha ESP 2,133 302 / 294
64 Päivärinta Vili-Jussi SC Ruka 2,133 303 / 306
68 Saunalammi Timo Hamina 2,000 304 / –
68 Kemppinen Toni YlivSq 2,000 305 / –
70 Hyrske Markku HSRC 1,867 306 / 308
70 Seppälä Markus HSRC 1,867 307 /
72 Blomqvist Tommy MetSq 1,833 308 / 287
72 Harja Mika MetSq 1,833 309 / 288
72 Holopainen Mikko NääsSq 1,833 310 / 309
72 Passinen Veli-Matti ESRC 1,833 311 / 310
72 Siekkinen Esko MiSq 1,833 312 / 311
72 Varis Esko MiSq 1,833 313 / 312
78 Koskinen Ville SqK 1,700 314 / 314
79 Järvinen Teppo TSK 1,667 315 / 315
79 Vähämaa Vesa ESRC 1,667 316 / 260
79 Rautiainen Juhani ESRC 1,667 317 / 316
79 Kaikkonen Timo TSSq 1,667 318 / 317
79 Suutari Roope MiSq 1,667 319 / 342
84 Walli Bertil ESP 1,633 320 / 318
85 Mella Eero ESRC 1,567 321 / 339
86 Pahlman Kim ESQ 1,500 322 / 279
86 Herola Timo SqK 1,500 323 / 319
88 Pohja Harri ESRC 1,467 324 / 320
88 Askonen Toivo SqK 1,467 325 / 321
88 Elo Santtu TSSq 1,467 326 / 322
91 Kankaanpää Kaj ESRC 1,433 327 / 323
91 Mankinen Teemu OSK 1,433 328 / 346
93 Jämsä Sauli HSRC 1,400 329 / –
93 Parikka Sami ESRC 1,400 330 / –
93 Sakki Markus Hamina 1,400 331 / –
93 Kuparinen Emilio HSRC 1,400 332 / 307
97 Lehtonen Jari LahtiSq 1,333 333 / 325
97 Ristanen Mika Nokia 1,333 334 / 326
97 Aalto Erkka HSRC 1,333 335 / 328
97 Sainio Samuli ESRC 1,333 336 / 331
97 Elo Saku TSSq 1,333 337 / 332
97 Seikkula Marko OSK 1,333 338 / –
97 Lämsä Jukka OSK 1,333 339 / –
97 Karas Markku HSRC 1,333 340 / –
105 Juurinen Janne TSK 1,250 341 / 333
105 Haataja Petri TSK 1,250 342 / 334
107 Ikonen Sami Friday 1,200 343 / 335
107 Utti Pekka ESP 1,200 344 / 286
107 Laine Jorma ESP 1,200 345 / 336
110 Elovirta Janne HSRC 1,167 346 / 212
111 Haapakoski Niko HSRC 1,100 347 / 344
112 Byman Per-Erik ESP 1,067 348 / 337
112 Tarkkila Tuukka Friday 1,067 349 / 338
112 Herola Veikko SqK 1,067 350 / 340
115 Kankaanpää Niklas ESRC 1,000 351 / 358
116 Ekholm Lars ESRC 0,933 352 / 343
116 Karjala Eero HSRC 0,933 353 / 345
116 Tehomaa Eero TSK 0,933 354 / 347
116 Laitinen Oskari OSK 0,933 355 / 348
120 Ronkainen Antti MiSq 0,833 356 / 349
120 Haapakoski Ilkka HSRC 0,833 357 / 350
120 Pukari Santeri OSK 0,833 358 / –
123 Remes Petteri OSK 0,800 359 / 352
123 Tolvanen Pekka MiSq 0,800 360 / 355
123 Järvi Jouko ESRC 0,800 361 / 356
123 Rissanen Hannu ESP 0,800 362 / 357
127 Peltola Jari MyyrSq 0,667 363 / 359
127 Wuorenjuuri Leevi ESRC 0,667 364 / 360
129 Hernberg Arthur ESRC 0,533 365 / 362
129 Pehrsson Joar ESRC 0,533 366 / 363
129 Vuorenmaa Antti ESRC 0,533 367 / 364
129 Holmqvist Andreas ESRC 0,533 368 / 365
129 Pehrsson Allan ESRC 0,533 369 / 366
134 Åström Axel OSK 0,500 370 / –
134 Laakkonen Mika ESRC 0,500 371 / –

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Valtola Saara MiSq 144,125 1 / 1
2 Kononen Elina ESRC 120,875 2 / 2
3 Ojala Pia ESRC 107,550 3 / 4
4 Soini Emilia ESRC 102,225 4 / 5
5 Björnström Michaela HSRC 94,438 5 / 3
6 Tuunanen Jutta MiSq 84,550 6 / –

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vikström Aurora HSRC 75,850 7 / 12
2 Korhonen Emilia ESRC 74,050 8 / 10
3 Vainio Marja JSK 71,225 9 / 6
4 Komi Reele JSK 70,188 10 / 7
5 Falck Nea ESRC 68,800 11 / 23
6 Piekäinen Riikka ESRC 68,438 12 / 13
7 Koskinen Riina SqK 68,125 13 / 17
8 Hartikainen Pia JSK 68,100 14 / 29
9 Koivu Tiina ESRC 64,875 15 / 11
10 Vanhanen Susanna MiSq 62,500 16 / 8
11 Berggren Katariina ESRC 61,375 17 / 9
12 Luhtala Raila ESRC 60,275 18 / 15
13 Nordling Jenni ESRC 56,650 19 / 28
14 Laine Helena TSK 53,375 20 / 16
15 Rehula Maria ESRC 51,825 21 / 21
16 Hartikainen Krista SqK 48,500 22 / 32

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Aalto-Setälä Laura ESRC 48,250 23 / 18
2 Vähätalo Vilja TSK 48,125 24 / 33
3 Björnström Carola HSRC 47,000 25 / 22
4 Vanhanen Marianna MiSq 44,750 26 / 24
5 Pohjavaara Saana TSK 44,725 27 / 35
6 Vähämaa Jenni ESRC 43,350 28 / 34
7 Kiviharju Kristiina JSK 41,500 29 / 26
8 Rikko Sille JSK 40,250 30 / 20
9 Vestola Ulla HSRC 38,250 31 / 27
10 Sokko Anete JSK 38,000 32 / 25
11 Roivanen Sari SqK 37,500 33 / 40
12 Vähätalo Vuokko TSK 35,938 34 / 30
13 Lilja Cecilia ESRC 35,600 35 / 41
14 Mäntylä Minna ESRC 31,250 36 / 14
15 Avald Keiu MyyrSq 30,663 37 / 37
16 Byman Pinja ESRC 30,250 38 / 45
17 Ekholm Maarit ESRC 25,850 39 / 46
18 Porthan Kati JSK 25,350 40 /
19 Eerola Tytti TSK 21,500 41 / 48
19 Björnström Carina HSRC 21,500 42 / 65
21 Saukkonen Tuija MiSq 20,000 43 / 42
22 Seren Yrsa ESRC 18,100 44 / 38
23 Mustonen Kristina JSK 17,000 45 / 19
23 Haapasalo Suvi HSRC 17,000 46 / 51
25 Mäki-Kokkila Pia ESRC 16,850 47 / 47
26 Mäkelä Minna TSK 16,000 48 / 54
26 Luhtala Inka ESRC 16,000 49 / 57
28 Challis Judith HSRC 15,500 50 / 39
29 Schneider Leena JSK 13,300 51 / 36
30 Östman Tiia ESRC 12,800 52 / 49
31 Parmonen Sakura TSK 12,300 53 / 64
32 Saloranta Saara SqK 11,750 54 / 31

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Kinnunen Jonna ESRC 11,200 55 / 50
2 Mattila Milla TSK 10,000 56 / 52
3 Ylikoski Laura TSK 7,600 57 / 55
3 Nylund Nina KSQ 7,600 58 / 56
5 Brunberg Maria HSRC 7,000 59 / 59
6 Hentunen Mari HSRC 6,500 60 / 60
6 Lahikainen Mira MiSq 6,500 61 / 66
8 Saareks Leena KSQ 5,800 62 / 61
9 Poikolainen Oona HSRC 5,000 63 / 62
10 Saarela Emilia YlivSq 4,000 64 / 53
11 Korpeinen Sofia ESRC 3,950 65 / 71
12 Nokelainen Natalia ESRC 3,000 66 / 68
13 Valasma Saana OSK 2,950 67 / 72
14 Uusitalo Milla OSK 2,900 68 / 77
15 Aalto-Setälä Katri ESRC 2,850 69 / 75
16 Huuhka Henrietta SqK 2,510 70 / 74
17 Lönnqvist Bea ESRC 2,400 71 / 69
17 Heikkilä Jenni ESRC 2,400 72 / 70
19 Takaluoma Iida OSK 2,200 73 / 78
20 Hilli Karoliina OSK 1,950 74 / 79
20 Lehikoinen Anni ESRC 1,950 75 / 80
22 Lehikoinen Iida ESRC 1,800 76 / 73
23 Hynönen Riina MiS 1,600 77 / 76
24 Först Jenni ESRC 0,250 78 / –
24 Huiskonen Anni ESRC 0,250 79 / –