Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2011-12

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Joukkueisiin ”sidotut” pelaajat
Lähetä tulokset
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, A-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

24.09.11 29.10.11 26.11.11
MyyrSq / Vantaa JSK / Järvenpää HSRC / Helsinki
HSRC III – Sq-88 II 3-1
JSK III – ESP 2-2
HSRC IV – ESRC V 2-2
Sq-88 II – MyyrSq 3-1
HSRC IV – ESP 1-3
HSRC III – ESRC V 3-1
JSK III – MyyrSq 2-2
JSK III – ESRC V 2-2
Sq-88 II – HSRC IV 2-2
HSRC III – MyyrSq 4-0
ESP – ESRC V 2-2
JSK III – Sq-88 II 2-2
HSRC IV – MyyrSq 3-1
HSRC III – ESP 3-1
JSK III – HSRC III 1-3
HSRC IV – HSRC III 2-2
HSRC IV – JSK III 1-3

Sq-88 / Espoo
Sq-88 II – ESP 3-1
MyyrSq – ESRC V 2-2
ESP – MyyrSq 3-1
Sq-88 II – ESRC V 4-0

 
14.01.12 18.02.12 17.03.12
ESP / Espoo ESRC / Espoo HSRC / Helsinki
Sq-88 II – HSRC III 2-2
ESP – JSK III 2-2
ESRC V – HSRC IV 3-1
MyyrSq – Sq-88 II 0-4
ESP – HSRC IV 3-1
ESRC V – HSRC III 1-3
MyyrSq – JSK III 1-3
HSRC III – HSRC IV 2-2
ESP – Sq.88 II 0-4
ESRC V – MyyrSq 2-2
HSRC III – JSK III 1-3
MyyrSq – ESP 2-2
ESRC V – Sq-88 II 1-3
JSK III – HSRC IV 4-0
ESP – HSRC III 1-3
MyyrSq – HSRC IV 2-2
Sq-88 II – JSK III 2-2
ESRC V – ESP 1-3
MyyrSq – HSRC III 0-4
HSRC IV – Sq-88 II 2-2
ESRC V – JSK III 0-4

JoukkueOVTHOSPisteet
HSRC III1283133-1533
JSK III1266032-1632
Sq-88 II1265132-1632
ESP1244423-2523
HSRC IV1216519-2919
ESRC V1215617-3117
MyyrSq1205714-3414


Tulokset 17.3.2012

ESP – HSRC III 1-3 (7-11 / 123-161)
Marko Värilä – Ilmari Vikström 3-2 (5/11 11/5 5/11 11/8 11/7)
Martti Nakari – Jussi Vikström 2-3 (11/6 6/11 11/5 7/11 5/11)
Risto Välimäki – Petteri Repo 0-3 (5/11 3/11 3/11)
Kristian Ulfves – Jukka Havaste 2-3 (6/11 8/11 11/8 11/4 4/11)
MyyrSq – HSRC IV 2-2 (7-6 / 127-127)
Timo Nousmaa – Karri Kauppi 3-0 (11/9 12/10 14/12)
Heikki Castren – Timo Tulonen 1-3 (11/8 8/11 7/11 8/11)
Markku Merta – Markus Seppälä 0-3 (8/11 5/11 7/11)
Juha Ahola – Timo Tamminen 3-0 (11/3 14/12 11/7)
Sq-88 – JSK III 2-2 (7-7 / 128–134)
Santtu Puurunen – Jack Westren-Doll 3-1 (11/7 11/7 7/11 11/7)
Seppo Raiski – Jouni Nykänen 1-3 (11/8 7/11 5/11 4/11)
Markus Kilkki – Mika Leppänen 0-3 (9/11 8/11 12/14)
Raoul Öhman – Vesa Konttinen 3-0 (11/8 11/6 13/11)
ESRC V – ESP 1-3 (3-9 / 96-118)
Kari Aalto – Marko Värilä 0-3 (9/11 7/11 5/11)
Lasse Niivuori – Torbjörn Koivisto 3-0 (11/5 11/1 12/10)
Erkki Pyre – Martti Nakari 0-3 (12/14 9/11 3/11)
Ilkka Moilanen – Kristian Ulfves 0-3 (4/11 4/11 9/11)
MyyrSq – HSRC III 0-4 (3-12 / 91-155)
Timo Nousmaa – Ilmari Vikström 1-3 (2/11 2/11 11/8 5/11)
Heikki Castren – Jussi Vikström 1-3 (4/11 11/7 8/11 5/11)
Markku Merta – Petteri Repo 0-3 (5/11 6/11 7/11)
Jussi Ahola – Jukka Havaste 1-3 (5/11 11/8 4/11 6/11)
HSRC IV – Sq-88 2-2 (6-9 / 138-149)
Karri Kauppi – Santtu Puurunen 0-3 (8/11 6/11 5/11)
Timo Tulonen – Seppo Raiski 3-1 (14/12 11/13 11/7 11/6)
Markus Seppälä – Markus Kilkki 3-2 (7/11 11/7 10/12 11/3 14/12)
Timo Tamminen – Raoul Öhman 0-3 (5/11 5/11 9/11)
ESRC V – JSK III 0-4 (3-12 / 93-157)
Kari Aalto – Jack Westren-Doll 0-3 (1/11 6/11 3/11)
Lasse Niivuori – Jouni Nykänen 2-3 (3/11 11/9 11/9 5/11 4/11)
Erkki Pyre – Mika Leppänen 0-3 (6/11 4/11 9/11)
Ilkka Moilanen – Vesa Konttinen 1-3 (7/11 8/11 11/7 4/11)


Tulokset 18.2.2012

HSRC III – HSRC IV 2-2 (7-7/ 130-113)
Jussi Vikström – Karri Kauppi 3-1 (9/11 11/5 11/6 11/7)
Ilmari Vikström – Timo Tulonen 1-3 (12/10 11/13 9/11 4/11)
Jari Mether – Markus Seppälä 0-3 (5/11 9/11 5/11)
Jukka Havaste – Lupu Pitkänen 3-0 (11/4 11/0 11/2)
ESP – Sq-88 II 0-4 (1-9/ 85-142)
Marko Värilä – Santtu Puurunen 0-3 (3/11 8/11 8/11)
Martti Nakari – Seppo Raiski 0-3 (9/11 6/11 4/11)
Torbjörn Koivisto – Markus Kilkki 0-3 (7/11 5/11 5/11)
Bertil Walli – Raul Öhman 1-3 (12/10 7/11 6/11 5/11)
ESRC V – MyyrSq 2-2 (10-6 /161-124)
Petri Kela – Timo Nousmaa 2-3 (7/11 7/11 11/6 11/7 8/11)
Touko Juntunen – Markku Merta 2-3 (13/11 9/11 11/9 10/12 8/11)
Kari Aalto – Antti Holopainen 3-0 (11/5 11/6 11/4)
Lasse Niivuori – Timo Pekkanen 3-0 (11/4 11/1 11/4)
HSRC III – JSK III 1-3 (4-10 / 117/136)
Jussi Vikström – Jack Westren-doll 1-3 (5/11 11/7 4/11 8/11)
Ilmari Vikström – Jouni Nykänen 0-3 (9/11 11/13 12/14)
Jari Mether – Esa Karppinen 0-3 (4/11 5/11 7/11)
Jukka Havaste – Vesa Konttinen 3-1 (8/11 11/3 11/8 11/3)
MyyrSq – ESP 2-2 (7-9 / 140/136)
Timo Nousmaa -Martti Nakari 3-1 (11/5 8/11 11/3 11/3)
Markku Merta – Torbjörn Koivisto 3-2 (8/11 11/7 11/4 1/11 12/10)
Antti Holopainen – Per-Erik Byman 0-3 (10/12 5/11 5/11)
Timo Pekkanen – Bertil Walli 1-3 (11/6 5/11 11/9 9/11)
ESRC V – Sq-88 II 1-3 (4-10 / 116-133)
Petri Kela – Santtu Puurunen 1-3 (4/11 11/4 7/11 5/11)
Touko Juntunen – Seppo Raiski 0-3 (9/11 4/11 3/11)
Kari Aalto – Markus Kilkki 0-3 (9/11 8/11 2/11)
Lasse Niivuori – Raul Öhman 3-1 (9/7 11/3 11/4 11/6)
JSK III – HSRC IV 4-0 (12-3 / 150-88)
Jack Westren-doll – Karri Kauppi 3-1 (11/6 11/7 8/11 11/2)
Jouni Nykänen – Timo Tulonen 3-1 (11/7 6/11 11/4 12/10)
Esa Karppinen – Markus Seppälä 3-1 (11/8 3/11 11/1 11/5)
Vesa Konttinen – Lupu Pitkänen 3-0 (11/2 11/1 11/2)


Tulokset 14.1.2012

Sq-88 II – HSRC III 2-2 (8-8 / 153-138)
Santtu Puurunen – Jussi Vikström 3-0 (11/7 11/8 12/10)
Seppo Raiski – Ilmari Vikström 3-2 (9/11 8/11 11/4 11/0 11/0)
Markus Kilkki – Petteri Repo 1-3 (6/11 11/9 6/11 -/11)
Hannu Ohtonen – Jukka Havaste 1-3 (13/11 7/11 7/11 9/11)
ESP – JSK III 2-2 (6-10 / 131-151)
Marko Värilä – Ilkka Virtanen 3-2 (8/11 11/4 9/11 11/6 11/8)
Martti Nakari – Jouni Nykänen 0-3 (6/11 8/11 3/11)
Torbjörn Koivisto – Esa Karppinen 0-3 (4/11 3/11 8/11)
Risto Välimäki – Vesa Konttinen 3-2 (11/9 5/11 11/7 11/13 11/5)
ESRC V – HSRC IV 3-1 (9-3 / 124-102)
Vesa Vähämaa – Tommi Lind 0-3 (6/11 4/11 10/12)
Ilkka Moilanen – Karri Kauppi 3-0 (11/6 11/6 11/8)
Erkki Pyre – Marko Kivi-Koskinen 3-0 (15/13 12/10 11/6)
Lasse Niinivuori – Timo Saunalammi 3-0 (11/7 11/6 11/6)
MyyrSq – Sq-88 II 0-4 (3-12 / 116-164)
Heikki Castren – Sanntu Puururunen 1-3 (6/11 11/3 5/11 12/14)
Timo Nousmaa – Seppp Raiski 2-3 (11/7 13/15 17/15 9/11 5/11)
Antti Holopainen – Markus Kilkki 0-3 (2/11 6/11 1/11)
Antti Lamberg – Hannu Ohtonen 0-3 (4/11 6/11 8/11)
ESP – HSRC IV 3-1 (9-4 / 132 – 113)
Marko Värilä – Tommi Lind 0-3 (8/11 7/11 8/11)
Martti Nakari – Karri Kauppi 3-1 (11/9 8/11 11/7 12/10)
Torbjörn Koivisto – Marko Kivi-Koskinen 3-0 (11/6 11/6 11/5)
Janne Falck – Timo Saunalammi 3-0 (11/5 11/8 12/10)
ESRC V – HSRC III 1-3 (3-9 / 78-105)
Kari Aalto – Jussi Vikström 0-3 (2/11 5/11 2/11)
Ilkka Moilanen – Petteri Repo 0-3 (4/11 3/11 9/11)
Erkki Pyre – Jukka Havaste 0-3 (9/11 5/11 6/11)
Lasse Niivuori – Ilkka Haapakoski 3-0 ( 11/2 11/2 11/2)
MyyrSq – JSK III 1-3 (4-9 / 88-114)
Heikki Castren – Ilkka Virtanen 3-0(11/4 11/3 11/0)
Timo Nousmaa – Jouni Nykänen 0-3 ( 7/11 8/11 2/11)
Markku Merta – Esa Karppinen 0-3 (4/11 6/11 3/11)
Antti Holopainen – Vesa Konttinen 1-3 (11/8 9/11 2/11 3/11)


Tulokset 26.11.2011

JSK III – HSRC III 1-3 (6 – 11 / 139 – 165)
Kimmo Puukko – Ilmari Vikström 1 – 3 (7/11 10/12 11/6 8/11)
Jack Westren-Doll – Petteri Repo 1 – 3 (11/6 9/11 3/11 9/11)
Esa Karppinen – Janne Elovirta 3 – 2 (4/11 7/11 11/9 11/5 11/9)
Vesa Kontinen – Jukka Havaste 1 – 3 (11/8 8/11 7/11 1/11)
HSRC IV – HSRC III 2 – 2 (7 – 7 / 121 – 128)
Tommi Lind – Ilmari Vikström 3 – 1 (13/11 11/3 10/12 11/9)
Karri Kauppi – Petteri Repo 0 – 3 (6/11 1/11 1/11)
Timo Tulonen – Janne Elovirta 3 – 0 (11/0 11/8 11/3)
Markus Seppälä- Jukka Havaste 1 – 3 (12/14 3/11 15/13 5/11)
HSRC IV – JSK III 1 – 3 (4 – 10 / 111 – 139)
Tommi Lind – Kimmo Puukko 0 – 3 (8/11 5/11 5/11)
Karri Kauppi – Jack Westren-Doll 1 – 3 (4/11 11/9 4/11 7/11)
Timo Tulonen – Esa Karppinen 3 – 1 (9/11 11/4 11/6 12/10)
Markus Seppälä- Vesa Kontinen 0 – 3 (9/11 6/11 9/11)
Sq-88 II – ESP 3-1 (10-7 / 166-157)
Santtu Puurunen – Marko Värilä 3 – 0 (12/10 11/7 11/8)
Seppo Raiski – Magalan Pather 3 – 2 (11/13 11/9 11/5 5/11 11/5)
Markus Kilkki – Martti Nakari 3 – 2 (6/11 11/9 11/6 13/15 11/8)
Hannu Ohtonen – Janne Falck 1 – 3 (11/7 6/11 7/11 7/11)
MyyrSq – ESRC V 2-2 (7-7 / 101-130)
Heikki Castren – Janne Niutanen 3 – 1 (8/11 11/7 15/13 11/9)
Timo Nousmaa – Kari Aalto 3 – 0 (11/6 11/8 11/2)
Antti Holopainen – Erkki Pyre 1 – 3 (11/8 3/11 3/11 6/11)
w.o. – Vesa Vähämaa 0 – 3 (0/11 0/11 0/11)
ESP – MyyrSq 3-1 (9-4 / 132-77)
Marko Värilä – Heikki Castren 3 – 1 (11/9 11/6 9/11 11/9)
Martti Nakari – Timo Nousmaa 0 – 3 (5/11 10/12 9/11)
Torbjörn Koivisto – Antti Holopainen 3 – 0 (11/4 11/1 11/3)
Janne Falck – w.o. 3 – 0 (11/0 11/0 11/0)
Sq-88 II – ESRC V 4-0 (12-2 / 146-85)
Santtu Puurunen – Janne Niutanen 3 – 0 (11/4 11/6 11/5)
Seppo Raiski – Kari Aalto 3 – 1 (11/2 11/9 4/11 11/3)
Tuomas Kilkki – Erkki Pyre 3 – 0 (11/6 11/2 11/5)
Hannu Ohtonen – Vesa Vähämaa 3 – 1 (11/8 11/9 9/11 12/10)


Tulokset 29.10.2011

JSK III – ESRC V 2-2 (8-8 / 154-147)
Kimmo Puukko – Janne Niutanen 1-3 (5/11 11/8 6/11 15/17)
Ilkka Virtanen – Kari Aalto 3-0 (11/3 11/8 11/4)
Jack Westren-Doll – Ilkka Moilanen 3-2 (8/11 11/7 11/8 13/15 11/3)
Mika Leppänen – Lasse Niinivuori 1-3 (11/8 4/11 8/11 7/11)
Sq-88 II – HSRC IV 2-2 (7-6 / 127-109)
Santtu Puurunen – Tommi Lind 3-0 (11/8 11/8 11/9)
Seppo Raiski – Karri Kauppi 3-0 (11/7 11/1 11/3)
Markus Kilkki – Markus Seppälä 1-3 (11/3 7/11 11/13 11/13)
Lasse Aarto – Timo Tamminen 0-3 (8/11 4/11 2/11)
HSRC III – MyyrSq 4-0 (12-2 / 148-76)
Jussi Vikström – Heikki Castren 3-1 (11/2 5/11 12/10 11/5)
Petteri Repo – Timo Nousmaa 3-1 (11/7 9/11 11/3 12/10)
Ilmari Vikström – Juha Ahola 3-0 (11/2 11/0 11/5)
Janne Elovirta – Antti Holopainen 3-0 (11/2 11/4 11/4)
ESP – ESRC V 2-2 (6-6 / 102-104)
Magalan Pather – Janne Niutanen 0-3 (8/11 5/11 5/11)
Martti Nakari – Kari Aalto 3-0 (11/6 11/7 11/4)
Turre Koivisto – Ilkka Moilanen 3-0 (11/8 11/9 11/4)
Risto Välimäki – Lasse Niinivuori 0-3 (5/11 6/11 7/11)
JSK III – Sq-88 II 2-2 (10-7 / 170-147)
Kimmo Puukko – Santtu Puurunen 2-3 (10/12 11/7 11/13 4/11 6/11)
Ilkka Virtanen – Seppo Raiski 3-1 (9/11 11/8 11/5 11/8)
Jack Westren-Doll – Markus Kilkki 2-3 (14/16 9/11 12/10 11/6 9/11)
Mika Leppänen – Lasse Aarto 3-0 (11/6 11/7 11/4)
HSRC IV – MyyrSq 3-1 (9-4 / 127-105)
Tommi Lind – Heikki Castren 3-0 (11/4 11/4 11/7)
Karri Kauppi – Timo Nousmaa 0-3 (4/11 9/11 6/11)
Markus Seppälä – Juha Ahola 3-1 (11/9 11/5 6/11 11/4)
Timo Tamminen – Timo Pakkanen 3-0 (11/9 14/12 11/7)
HSRC III – ESP 3-1 (11-3 / 145-93)
Jussi Vikström – Pather Magallan 2-3 (11/3 6/11 11/5 7/11 11/13)
Petteri Repo – Martti Nakari 3-0 (11/2 11/6 11/5)
Ilmari Vikström – Turre Koivisto 3-0 (11/1 11/9 11/4)
Janne Elovirta – Risto Välimäki 3-0 (11/9 11/6 11/8)


Tulokset 24.9.2011

HSRC IV – ESRC V 2-2 (6-6 / 98-90)
Timo Tulonen – Kari Aalto 3-0 (11/3 11/3 11/4)
Jan Matalamäki – Kim Korhonen 0-3 (1/11 6/11 6/11)
Harri Heinonen – Erkki Pyre 3-0 (11/6 11/3 11/5)
Jouni Lindblad – Vesa Vähämaa 0-3 (6/11 6/11 7/11)
HSRC III – ESRC V 3-1 (10-4 / 135-103)
Jussi Vikström – Kari Aalto 3-0 (11/3 11/6 11/8)
Ilmari Vikström – Kim Korhonen 3-1 (11/7 11/5 5/11 11/3)
Janne Elovirta – Erkki Pyre 3-0 (11/6 11/4 11/7)
Timo Tamminen – Vesa Vähämaa 1-3 (6/11 12/10 6/11 7/11)
HSRC IV – ESP 1-3 (4-11 / 103-159)
Timo Tulonen – Marko Värilä 3-2 (11/9 11/5 2/11 9/11 17/15)
Marko Kivi-Koskinen – Magalan Paher 0-3 (4/11 1/11 3/11)
Jan Matalamäki – Martti Nakari 1-3 (4/11 11/9 7/11 5/11)
Jouni Lindblad – Risto Välimäki 0-3 (6/11 4/11 8/11)
HSRC III – Sq-88 II 3-1 (11-5 / 154-126)
Jussi Vikström – Santtu Puurunen 2-3 (4/11 11/9 11/6 5/11 9/11)
Petteri Repo – Seppo Raiski 3-1 (11/7 11/8 6/11 11/9)
Ilmari Vikström – Markus Kilkki 3-1 (9/11 11/9 11/8 11/4)
Janne Elovirta – Hannu Ohtonen 3-0 (11/4 11/3 11/4)
JSK III – ESP 2-2 (9-7 / 146-161)
Kimmo Puukko – Marko Värilä 1-3 (1/11 11/9 7/11 3/11)
Ilkka Virtanen – Magalan Pather 2-3 (12/10 6/11 12/10 6/11 7/11)
Jack Westren-Doll – Martti Nakari 3-1 (6/11 11/3 15/13 11/7)
Mika Leppänen – Risto Välimäki 3-0 (14/12 11/9 13/11)
Sq-88 II – MyyrSq 3-1 (9-6 / 146-140)
Santtu Puuronen – Heikki Castren 3-1 (11/9 9/11 12/10 11/5)
Seppo Raiski – Timo Nousmaa 3-1 (4/11 11/4 12/10 11/7)
Markus Kilkki – Juha Ahola 3-1 (11/4 11/8 8/11 11/6)
Hannu Ohtonen – Markku Merta 0-3 (5/11 9/11 10/12)
JSK III – MyyrSq 2-2 (8-6 / 150-120)
Kimmo Puukko – Heikki Castren 1-3 (11/4 10/12 13/15 8/11)
Ilkka Virtanen – Timo Nousmaa 1-3 (7/11 11/9 9/11 15/17)
Jack Westren-Doll – Juha Ahola 3-0 (11/7 11/6 11/1)
Mika Leppänen – Antti Lamberg 3-0 (11/2 11/9 11/3)