Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2011-12

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, C-lohko
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Joukkueisiin ”sidotut” pelaajat
Lähetä tulokset
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, B-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

24.09.11 29.10.11 26.11.11
TSSq / Turku ESRC / Espoo HSRC / Helsinki
TSSq II – ESRC VI 4-0
ESRC IV – SaSkö 3-1
HSRC V – TSSq III 1-3
TSSq II – HSRC V 4-0
ESRC VI – ESRC IV 1-3
SaSkö – TSSq III 3-1
TSSq II – SaSkö 3-1
ESRC VI – HSRC V 0-4
ESRC IV – TSSq III 3-1
TSSq II – ESRC IV 2-2
ESRC VI – TSSq III 0-4
SaSkö – HSRC V 3-1
ESRC VI – SaSkö 1-3
TSSq II – TSSq III 4-0
ESRC IV – HSRC V 2-2
ESRC VI – TSSq II 0-4
SaSkö – ESRC IV 1-3
TSSq III – HSRC V 0-4
 
14.01.12 17.03.12
SaSkö / Salo TSSq / Turku
SaSkö – TSSq II 0-4
TSSq III – TSSq II 0-4
TSSq III – SaSkö 2-2

ESRC / Espoo
HSRC V – ESRC VI 3-1
ESRC IV – ESRC VI 4-0
HSRC V – ESRC IV 1-3

ESRC IV – TSSq II 1-3
TSSq III – ESRC VI 3-1
HSRC V – SaSkö 1-3
HSRC V – TSSq II 0-4
SaSkö – ESRC VI 3-1
TSSq III – ESRC IV 2-2

JoukkueOVTHSOSPisteet
TSSq II101034-634
ESRC VI1043322-1822
SaSkö1034321-1921
SquNa1024417-2317
HSRC V1013614-2614
TSSq III1014512-2812


Tulokset 17.3.2012

ESRC IV – TSSq II 1-3 (4-9 / 105-116)
Tero Timberg – Jani Stengård 3-0 (11/2 11/6 11/4)
Petri Kela – Samuli Elo 0-3 (9/11 10/12 6/11)
Tapio Koivu – Ville Kostamoinen 1-3 (7/11 9/11 11/4 6/11)
Harri Pohja – Juha Kuuluvainen 0-3 (2/11 5/11 7/11)
TSSq III – ESRC VI 3-1 (9-3 / 115-73)
Juha Söderstöm – Kim Korhonen 0-3 (6/11 3/11 7/11)
Petri Toivonen – Antti Okkonen 3-0 (11/2 11/3 11/5)
Martin Poganitsch – Kari Juntunen 3-0 (11/5 11/6 11/6)
Jari Salonen – Oskari Keijonen 3-0 (11/5 11/4 11/4)
HSRC V – SaSkö 1-3 (6-10 / 135-143)
Antti Lind – Mika Oksa 1-3 (6/11 11/8 4/11 7/11)
Jari Mether – Juhani Heinonen 2-3 (11/9 7/11 11/9 5/11 10/12)
Ari Vakkala – Hannu Heimo 3-1 (11/9 12/10 7/11 11/7)
Henry Pietilä – Mauri Lokkila 0-3 (6/11 4/11 8/11)
HSRC V – TSSq II 0-4 (0-12 / 58-132)
Antti Lind – Jani iStengård 0-3 (9/11 6/11 4/11)
Jari Mether – Samuli Elo 0-3 (1/11 1/11 5/11)
Ari Vakkala – Ville Kostamoinen 0-3 (9/11 6/11 2/11)
Henry Pietilä – Juha Kuuluvainen 0-3 (9/11 6/11 2/11)
SaSkö – ESRC VI 3-1 (9-5 / 129-105)
Juhani Heinonen – Kim Korhonen 0-3 (3/11 7/11 2/11)
Hannu Heimo – Antti Okkonen 3-0 (12/10 11/5 11/3)
Mauri Lokkila – Kari Juntunen 3-2 (10/12 11/4 9/11 11/5 12/10)
Henry Eklund – Oskari Keijonen 3-0 (11/1 11/5 11/6)
TSSq III – ESRC IV 2-2 (6-8 / 128-129)
Juha Söderström – Tero Timberg 0-3 (3/11 7/11 5/11)
Petri Toivonen – Petri Kela 3-1 (11/5 10/12 14/12 11/8)
Martin Poganitsch – Tapio Koivu 0-3 (9/11 7/11 9/11)
Jari Salonen – Oskari Keijonen 3-0 (11/8 11/5 9/11 11/2)


Tulokset 14.1.2012

SaSkö – TSSq II 0-4 (4-12 / 132-163)
Mika Oksa – Samuli Elo 2-3 (6/11 11/6 11/4 9/11 5/11)
Juhani Heinonen – Juha Kuuluvainen 2-3 (13/15 14/16 11/5 11/6 7/11)
Jyrki Sjöholm – Petri Toivonen 0-3 (5/11 9/11 8/11)
Mauri Lokkila – Jari Salonen 0-3 (10/12 2/11 0/11)
TSSq III – TSSq II 0-4 (2-12 / 114-143)
Jani Stengård – Samuli Elo 0-3 (9/11 10/12 6/11)
Juha Söderström – Juha Kuuluvainen 2-3 (7/11 11/5 11/7 9/11 4/11)
Risto Hänninen – Petri Toivonen 0-3 (14/16 4/11 8/11)
Jarmo Ojanperä – Jari Salonen 0-3 (7/11 6/11 8/11)
TSSq III – SaSkö 2-2 (6-7 / 121-125)
Jani Stengård – Mika Oksa 3-0 (11/9 11/5 11/5)
Juha Söderström – Timo Romu 3-1 (11/9 11/9 15/17 11/4)
Risto Hänninen – Juhani Heinonen 0-3 (10/12 6/11 8/11)
Jarmo Ojanperä – Jyrki Sjöholm 0-3 (8/11 6/11 2/11)
HSRC V – ESRC VI 3-1 (9-6 / 140-104)
Antti Lind – Touko Juntunen 3-2 (10/12 11/8 8/11 11/4 11/3)
Kale Leskinen – Kim Korhonen 3-1 (11/5 11/7 7/11 11/1)
Risto Vuopala – Kari Juntunen 3-0 (11/5 11/2 11/2)
William van der Pahlen – Antti Okkonen 0-3 (3/11 8/11 5/11)
ESRC IV – ESRC VI 4-0 (12-3 / 157-101)
Tapio Koivu – Touko Juntunen 3-1 (11/6 15/17 11/0 11/9)
Petri Kela – Kim Korhonen 3-2 (5/11 5/11 11/6 11/9 11/9)
Hannu Haanpää- Kari Juntunen 3-0 (11/5 11/3 11/5)
Harri Pohja – Antti Okkonen 3-0 (11/8 11/2 11/0)
HSRC V – ESRC IV 1-3 (3-9 / 72-117)
Antti Lind – Petri Kela 0-3 (6/11 7/11 8/11)
Kale Leskinen – Jarkki Jaakkola 3-0 (11/5 11/7 11/6)
Risto Vuopala – Hannu Haanpää0-3 (7/11 7/11 1/11)
William van der Pahlen – Harri Pohja 0-3 (1/11 2/11 0/11)


Tulokset 26.11.2011

ESRC VI – SaSkö1-3 (3 – 9 / 63 – 122)
Antti Okkonen – Timo Kallioinen 0 – 3 (4/11 1/11 2/11)
Kim Korhonen – Hannu Heimo 3 – 0 (12/10 11/7 11/6)
Kari Juntunen – Mika Oksa 0 – 3 (5/11 0/11 9/11)
Elias Korhonen – Timo Romu 0 – 3 (1/11 2/11 5/11)
TSSq II – TSSq III 4 – 0 /12 – 3 / 154 – 97)
Jani Stengård – Juha Söderström 3 – 2 (12/10 11/7 5/11 9/11 11/8()
Ville Kostamoinen – Risto Hänninen 3 – 1 (7/11 11/2 11/8 11/4)
Juha Kuuluvainen – Esa Mäkisalo 3 – 0 (11/7 11/4 11/2)
Martin Poganitsch – Tero Mäenpää 3 – 0 (11/2 11/6 11/4)
ESRC IV – HSRC V 2 -2 (8 – 8/143 – 136)
Tapio Koivu – Antti Lind 3 – 1 (10/12 14/12 11/4 11/6)
Petri Kela – Kale Leskinen 2 – 3 (7/11 9/11 13/11 11/7 4/11)
Jarmo Jaakkola – Risto Vuopala 3 – 1 (11/1 9/11 11/5 11/1)
Joni Jaakkola – Teemu Suvanto 0 – 3 (6/11 1/11 4/11)
ESRC Vi – TSSq II 0 – 4 (0 – 12 / 57 – 132)
Antti Okkonen – Jani Stengård 0 – 3 (4 / 11 4 / 11 4 / 11)
Kim Korhonen – Ville Kostamoinen 0 – 3 (6 / 11 8 / 11 5 / 11)
Kari Juntunen – Juha Kuuluvainen 0 – 3 (8 / 11 2 / 11 2 / 11)
Elias Korhonen – Martin Poganitsch 0 – 3 (2 / 11 5 / 11 7 / 11)
SaSkö – ESRC IV 1-3 (6 – 9 / 129 – 152)
Timo Kallioinen – Tapio Koivu 3 – 0 (12 / 10 11 / 8 11 / 9)
Mika Oksa – Petri Kela 1 – 3 (7 / 11 11 / 5 6 / 11 9 / 11)
Timo Romu – Jarmo Jaakkola 0 – 3 (5 / 11 1 / 11 2 / 11)
Juhani Heinonen – Joni Jaakkola 2 – 3 (11 / 9 11 / 7 11 / 13 10 / 12 11 / 13)
TSSq III – HSRC V 0 – 4 (0 – 12 / 66 – 132)
Juha Söderström – Antti Lind 0 – 3 (8 / 11 7 / 11 8 / 11)
Risto Hänninen – Kale Leskinen 0 – 3 (2 / 11 8 / 11 4 / 11)
Esa Mäkisalo – Risto Vuopala 0 – 3 (9 / 11 5 / 11 4 / 11)
Tero Mäenpää – Teemu Suvanto 0 – 3 (3 / 11 4 / 11 4 / 11)


Tulokset 29.10.2011

TSSq II – SaSkö 3-1 (10-4 / 130-92)
Jani Stengård – Timo Kallioinen 1-3 (11-4 3-11 6-11 7-11)
Samuli Elo – Hannu Heimo 3-0 (11-6 11-5 11-2)
Juha Kuuluvainen- Jyrki Sjöholm 3-1 (11-6 11-5 6-11 11-4)
Petri Toivonen – Juhani Heinonen 3-0 (11-7 11-4 11-5)
ESRC VI – HSRC V 0-4 (1-12 / 88-146)
Touko Juntunen – Jari Mether 0-3 (9-11 12-14 7-11)
Sebastian Lilja – Risto Vuopala 0-3 (4-11 10-12 9-11)
Antti Okkonen – Teemu Suvanto 0-3 (5-11 4-11 2-11)
Kari Juntunen – Sauli Jämsä 1-3 (4-11 1-11 11-9 10-12)
ESRC IV – TSSq III 3-1 (9-6 / 140-116)
Petri Kela – Ville Kostamoinen 3-1 (12-14 11-8 11-5 11-6)
Patrick Nyström – Jonne Stengård 3-0 (11-3 11-5 11-8)
Harri Pohja – Tero Mäenpää 3-2 ( 11-4 11-4 8-11 9-11 11-4)
Joni Jaakkola – Risto Hänninen 0-3 (5-11 3-11 4-11)
TSSq II – ESRC IV 2-2 (7-8 / 129-123)
Jani Stengård – Petri Kela 1-3 (10-12 11-8 7-11 4-11)
Samuli Elo – Jarmo Jaakkola 3-2 (9-11 11-6 9-11 11-7 11-2)
Juha Kuuluvainen- Patrick Nyström 0-3 (8-11 5-11 0-11)
Petri Toivonen – Joni Jaakkola 3-0 (11-2 11-1 11-8)
ESRC VI – TSSq III 0-4 (1-12 / 66-141)
Touko Juntunen – Ville Kostamoinen 0-3 (7-11 6-11 4-11)
Sebastian Lilja – Jonne Stengård 1-3 (7-11 11-9 0-11 8-11)
Antti Okkonen – Tero Mäenpää 0-3 (3-11 2-11 4-11)
Kari Juntunen – Risto Hänninen 0-3 (2-11 8-11 4-11)
SaSkö – HSRC V 3-1 (11-4 / 153-113)
Timo Kallioinen – Jari Mether 3-0 (11-6 12-10 11-8)
Hannu Heimo – Risto Vuopala 3-1 (8-11 11-7 11-9 11-5)
Juhani Heinonen – Lupu Pitkänen 3-0 (11-4 11-2 11-4)
Mauri Lokkila – Sauli Jämsä 2-3 (5-11 11-3 8-11 13-11 8-11)


Tulokset 24.9.2011

TSSq II – ESRC VI 4-0 (12-1 / 139-78)
Jani Stengård – Sebastian Lilja 3-0 (11/5 11/8 11/8)
Juha Söderström – Touko Juntunen 3-1 (11/8 11/9 7/11 11/5)
Juha Kuuluvainen – Antti Okkonen 3-0 (11/5 11/4 11/2)
Petri Toivonen – Kari Juntunen 3-0 (11/7 11/6 11/0)
ESRC IV – SaSkö 3-1 (9-3 / 120-114)
Tuomo Pohjamies – Timo Kallioinen 3-0 (11/8 11/8 11/9)
Tapio Koivu – Mika Oksa 0-3 (8/11 4/11 5/11)
Jarmo Jaakkola – Timo Romu 3-0 (11/1 15/13 11/2)
Harri Pohja – Mauri Lokkila 3-0 (11/5 11/9 11/4)
HSRC V –TSSq III 1-3 (5-9 / 108-128)
Antti Lind – Tom Södersrholm 2-3 (10/12 7/11 11/1 11/5 6/11)
Janne-Matti Peltola – Ari Rinkiö 0-3 (10/12 6/11 8/11)
Lauri Pitkänen – Risto Hänninen 0-3 (3/11 2/11 1/11)
Timo Saunalammi – Aimo Lindberg 3-0 (11/5 11/7 11/9)
TSSq II – HSRC V 4-0 (12-2 / 145-70)
Jani Stengård – Antti Lind 3-0 (11/3 11/3 11/8)
Juha Söderström – Janne-Matti Peltola 3-1 (11/7 6/11 11/5 11/5)
Juha Kuuluvainen – Lauri Pitkänen 3-0 (11/2 11/0 11/0)
Petri Toivonen – Timo Saunalammi 3-1 (11/4 7/11 11/6 11/5)
ESRC VI – ESRC IV 1-3 (3-10 / 96-136)
Sebastian Lilja – Tuomo Pohjamies 0-3 (8/11 6/11 4/11)
Touko Juntunen – Tapio Koivu 3-1 (11/8 11/7 3/11 11/9)
Antti Okkonen – Jarmo Jaakkola 0-3 (5/11 11/13 9/11)
Kari Juntunen – Harri Pohja 0-3 (7/11 3/11 7/11)
SaSkö – TSSq III 3-1 (11-6 / 166-145)
Timo Kallioinen – Tom Söderholm 3-0 (11/5 11/5 12/10)
Mika Oksa – Ari Rinkiö 3-2 (9/11 13/11 7/11 11/2 11/6)
Timo Romu – Risto Hänninen 2-3 (8/11 11/9 11/6 11/13 8/11)
Mauri Lokkila – Aimo Lindberg 3-1 (11/8 11/8 9/11 11/7)