Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2011-12

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Joukkueisiin ”sidotut” pelaajat
Lähetä tulokset
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, C-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

29.10.11 26.11.11
NääsSq / Tampere SC Ruka / Kuusamo
NääsSq II – KSQ II 3-1
SC-Ruka – LahtiSq 2-2
NääsSq II – NääsSq III 3-1
KSQ II – SC-Ruka 0-4
NääsSq III – LahtiSq 1-3
LahtiSq – KSQ II 4-0
NääsSq II – SC-Ruka 0-4
NääsSq III – KSQ II 2-2
NääsSq II – LahtiSq 1-3
NääsSq III – SC-Ruka 0-4
14.01.12 17.03.12
LahtiSq / Lahti KSQ / Kouvola
KSQ II – NääsSq II 2-2
LahtiSq – SC-Ruka 2-2
NääsSq III – NääsSq II 1-3
SC-Ruka – KSQ II 4-0
LahtiSq – NääsSq III 4-0
KSQ II – LahtiSq 0-4
SC-Ruka – NääsSq II 4-0
KSQ II – NääsSq III 0-4
LahtiSq – NääsSq II 1-3
SC-Ruka – NääsSq III 4-0

JoukkueOVTHOSPisteet
SC Ruka862028-428
LahtiSq852123-923
NääsSq II841315-1715
NääsSq III81169-239
KSQ II80265-275


Tulokset 17.3.2012

KSQ II – LahtiSq 0-4 (0-12 / 70-132)
Jan Granberg – Riku Mehta 0-3 (7/11 5/11 9/11)
Jorma Saareks – Jarkko Lyytikkä 0-3 (8/11 8/11 7/11)
Keijo Petelius – Kaj Häggqvist 0-3 (6/11 5/11 3/11)
Arto Kokko – Jari Lehtonen 0-3 (3/11 6/11 3/11)
SC-Ruka – NääsSq II 4-0 (12-1 / 137-98)
Risto Tornberg – Erik Mäki 3-0 (11/8 12/10 11/5)
Jaakko Nevala – Jukka Nummi 3-1 (2/11 11/9 11/7 11/8)
Ilkka Puumala – Sami Helenius 3-0 (11/6 11/6 13/11)
Marko Kämäräinen – Krister Koivula 3-0 (11/6 11/6 11/5)
KSQ II – NääsSq III 0-4 (0-12 / 72-133)
Jan Granberg – Erkki Pyynönen 0-3 6/11 9/11 10/12
Jorma Saareks – Jonas Selkälä 0—3 (6/11 4/11 0/11)
Keijo Petelius – Lasse Sulku 0-3 (8/11 7/11 7/11)
Arto Kokko – Risto Rapelo 0-3 (2/11 2/11 6/11)
LahtiSq – NääsSq II 1-3 (5-9 / 99-138)
Riku Mehta – Erik Mäki 3-0 (12/10 11/1 11/9)
Jarkko Lyytikkä – Jukka Nummi 1-3 (4/11 11/7 5/11 12/14)
Kaj Häggqvist – Sami Helenius 1-3 (4/11 11/9 2/11 4/11)
Jari Lehtonen – Krister Koivula 0-3 (3/11 4/11 5/11)
SC-Ruka – NääsSq III 4-0 (12-0 / 132-68)
Risto Tornberg – Erkki Pyynönen 3-0 (11/8 11/9 11/5)
Jaakko Nevala – Jonas Selkälä 3-0 (11/3 11/7 11/8)
Ilkka Puumala – Lasse Sulku 3-0 (11/8 11/4 11/6)
Marko Kämäräinen – Risto Rapelo 3-0 (11/4 11/0 11/6)


Tulokset 14.1.2012

KSQ II – NääsSq II 2-2 (8-6 / 123-117)
Jan Granberg – Jonas Selkälä 1-3 (7/11 5/11 11/3 10/12)
Jorma Saareks – Sami Helenius 1-3 (1/11 8/11 12/10 3/11)
Rauli Rantaruikka – Antti Voima 3-0 (11/2 11/6 11/6)
Markus Sakki – Lauri Heikkilä 3-0 (11/8 11/8 11/7)
LahtiSq – SC-Ruka 2-2 (7-7 / 112-116)
Riku Mehta – Risto Tornberg 3-0 (11/4 11/4 11/3)
Joonas Karhu – Jaakko Nevala 3-1 (11/9 11/2 10/12 11/4)
Matti Jokinen – Ilkka Puumala 1-3 (11/8 5/11 4/11 8/11)
Terho Niuranen – Marko Kämäräinen 0-3 (1/11 5/11 6/11)
NääsSq III – NääsSq II 1-3 (4-9 / 102-132)
Erkki Pyynönen – Jonas Selkälä 1-3 (11/8 5/11 4/11 3/11)
Eero Mäkinen – Sami Helenius 0-3 (6/11 4/11 7/11)
Risto Rapelo – Antti Voima 3-0 (11/7 11/5 13/11)
Lasse Sulku – Lauri Heikkilä 0-3 (11/13 9/11 7/11)
SC-Ruka – KSQ II 4-0 (12-0 / 143-68)
Risto Tornberg – Jan Granberg 3-0 (11/6 11/5 11/5)
Jaakko Nevala – Jorma Saareks 3-0 (11/6 11/5 11/7)
Ilkka Puumala – Rauli Rantaruikka 3-0 (11/7 11/8 11/7)
Marko Kämäräinen – Markus Sakki 3-0 (11/3 11/6 11/3)
LahtiSq – NääsSq III 4-0 (12-1 / 140-66)
Riku Mehta – Erkki Pyynönen 3-0 (11/6 11/2 11/9)
Matti Jokinen – Eero Mäkinen 3-0 (11/6 11/1 11/3)
Terho Niuranen – Risto Rapelo 3-0 (11/5 11/5 11/3)
Kimmo Koivula – Lasse Sulku 3-1 (11/9 11/4 8/11 11/8)


Tulokset 26.11.2011

LahtiSq – KSQ II 4-0 (12-3 / 158-99)
Riku Mehta – Jan Granberg 3-0 (11/8 11/5 11/4)
Joonas Karhu – Juha Sihvola 3-2 (9/11 11/4 8/11 11/8 11/6)
Matti Jokinen – Keijo Petelius 3-0 (11/9 11/4 11/3)
Jarkko Lyytikkä – Vesa Korpi 3-1 (11/4 11/5 9/11 11/6)
NääsSq II – SC-Ruka 0-4 (4-12 / 123-159)
Ari Kuoppa – Risto Tornberg 1-3 (11/7 8/11 3/11 8/11)
Erik Mäki – Jaakko Nevala 2-3 (11/9 11/4 3/11 8/11 8/11)
Krister Koivula – Ilkka Puumala 1-3 (4/11 5/11 11/3 13/15)
Jonas Selkälä – Kari Niskala 0-3 (5/11 5/11 9/11)
NääsSq III – KSQ II 2-2 (6-6 / 105-109)
Erkki Pyynönen – Jan Granberg 3-0 (11/6 11/5 11/4)
Risto Rapelo – Juha Sihvola 0-3 (8/11 6/11 5/11)
Lasse Sulku – Keijo Petelius 3-0 (11/1 13/11 11/6)
Antti Voima – Vesa Korpi 0-3 (9/11 6/11 3/11)
NääsSq II – LahtiSq 1-3 (6-10 / 142-166)
Ari Kuoppa – Riku Mehta 0-3 (4/11 11/13 12/14)
Erik Mäki – Joonas Karhu 3-1 (11/8 7/11 11/9 12/10)
Krister Koivula – Matti Jokinen 1-3 (8/11 13/11 6/11 5/11)
Jonas Selkälä – Jarkko Lyytikkä 2-3 (11/7 6/11 11/6 8/11 6/11)
NääsSq III – SC-Ruka 0-4 (0-12 / 54-132)
Erkki Pyynönen – Risto Tornberg 0-3 (5/11 0/11 8/11)
Risto Rapelo – Ilkka Puumala 0-3 (3/11 5/11 1/11)
Lasse Sulku – Ville Mustonen 0-3 (7/11 7/11 6/11)
Antti Voima – Kari Niskala 0-3 (4/11 6/11 2/11)


Tulokset 29.10.2011

NääsSq II – KSQ 3–1 ( 10-3 / 138-78)
Jukka Nummi – Juha Sihvola 1-3 (11/9 11/13 7/11 10/12)
Ari Kuoppa – Jan Granberg 3-0 (11/3 11/5 11/6)
Krister Koivula – Jorma Saareks 3-0 (11/2 11/6 11/0)
Erik Mäki – Keijo Petelius 3-0 (11/3 11/5 11/3)
SC Ruka – Lahti Sq 2–2 ( 7-6 / 118-104)
Risto Tornberg – Riku Mehta 1-3 (9/11 12/10 5/11 9/11)
Jaakko Nevala – Joonas Karhu 0-3 (5/11 6/11 6/11)
Ilkka Puumala – Matti Jokinen 3-0 (11/9 11/2 11/8)
Marko Kämäräinen – Jarkko Lyytikkä 3-0 (11/2 11/5 11/2)
NääsSq II – NääsSq III 3–1 ( 9-5 / 134-113)
Jukka Nummi – Erkki Pyynönen 3-2 (2/11 13/11 11/9 9/11 11/7)
Ari Kuoppa – Risto Rapelo 3-0 (11/4 11/9 11/4)
Erik Mäki – Lasse Sulku 3-0 (11/4 11/4 11/6)
Jonas Selkälä – Sami Helenius 0-3 (7/11 8/11 7/11)
KSQ II – SC Ruka 0–4 ( 0-12 / 73-141)
Juha Sihvola – Risto Tornberg 0-3 (6/11 6/11 16/18)
Jan Granberg – Jaakko Nevala 0-3 (10/12 10/12 8/11)
Jorma Saareks – Ilkka Puumala 0-3 (2/11 0/11 2/11)
Keijo Petelius – Marko Kämäräinen 0-3 (2/11 4/11 7/11)
NääsSq III – Lahti Sq 1–3 (4-11 / 112-153)
Erkki Pyynönen – Riku Mehta 0-3 (10/12 7/11 9/11)
Lasse Sulku – Joonas Karhu 0-3 (1/11 3/11 8/11)
Antti Voima – Matti Jokinen 1-3 (4/11 11/9 2/11 6/11)
Sami Helenius – Jarkko Lyytikkä 3-2 (9/11 8/11 11/8 12/10 11/4)