Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2011-12

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Joukkueisiin ”sidotut” pelaajat
Lähetä tulokset
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

I-DIVISIOONA, Naiset
OTTELUOHJELMA

29.10.11 26.11.11 14.01.12 17.03.12
ESRC / Espoo TSK / Tampere ESRC / Espoo TSK / Tampere
ESRC III – ESRC IV1-2
TSK – ESRC V 1-2
ESRC III – TSK 1-2
ESRC IV – ESRC V 1-2
TSK – ESRC IV 0-3
ESRC V – ESRC III 1-2
ESRC IV – ESRC III 1-2
ESRC V – TSK 3-0
ESRC III – ESRC V 1-2
ESRC IV – TSK 3-0
ESRC III – ESRC IV 1-2
TSK – ESRC V 0-3
ESRC III – TSK 2-1
ESRC IV – ESRC V 1-2
TSK – ESRC IV 1-2
ESRC V – ESRC III 3-0
TSK – ESRC III 1-2
ESRC V – ESRC IV 2-1
 

JoukkueOVHOSPisteet
ESRC V Red98120-720
ESRC IV Black95416-1116
ESRC III Blue94512-1512
TSK9186-216


Tulokset 17.3.2012

ESRC III – TSK 2-1 (8-4 / 119- 95)
Maria Rehula – Saana Pohjavaara 3-1 (9/11 12/10 11/5 11/3)
Katri Aalto-Setälä- Minna MäkelÃä 2-3 (11/8 5/11 7/11 11/8 9/11)
Anni Lehikoinen – Minna Innala 3-0 (11/4 11/7 11/6)
ESRC IV – ESRC V 1-2 (4-7 / 78-107)
Cecilija Lilja – Nea Falck 0-3 (4/11 5/11 4/11)
Raila Luhtala – Maarit Ekholm 1-3 (8/11 13/11 3/11 3/11)
Tiina Koiva – Inka Luhtala 3-1 (11/6 5/11 11/8 11/5)
TSK – ESRC IV 1-2 (3-6 / 58-82 )
Saana Pohjavaara – Cecilija Lilja 3-0 (11/6 11/5 11/5)
Laura Ylikoski – Raila Luhtala 0-3 ( 7/11 3/11 3/11)
Minna Mäkelä – Tiina Koivu 0-3 ( 0/11 4/11 8/11)
ESRC V – ESRC III 3-0 (9-0 / 100-46)
Nea Falck – Maria Rehula 3-0 (11/7 12/10 11/8)
Maarit Ekholm – Katri Aalto-Setälä3-0 (11/2 11/3 11/3)
Inka Luhtala – Anni Lehikoinen 3-0 (11/3 11/7 11/3)
TSK – ESRC III 1-2 (3-6 / 70-80)
Saana Pohjavaara – Maria Rehula 0-3 (4/11 7/11 9/11)
Laura Ylikoski – Katri Aalto-Setälä 0-3 (9/11 3/11 5/11)
Minna Mäkelä – Anni Lehikoinen 3-0 (11/8 11/2 11/4)
ESRC V – ESRC IV 2-1 (6-3 / 94-76)
Nea Falck – Cecilia Lilja 3-0 (11/5 11/7 11/4)
Maarit Ekholm – Raila Luhtala 3-0 (11/4 12/10 11/8)
Inka Luhtala – Tiina Koivu 0-3 (8/11 5/11 14/16)


Tulokset 14.1.2012

ESRC III – ESRC V 1-2 (5-8 / 110-118)
Maria Rehula – Nea Falck 1-3 (8/11 5/11 11/9 8/11)
Jenni Nordling – Maarit Ekholm 1-3 (11/3 7/11 3/11 9/11)
Yrsa Serén – Katri Aalto-Setälä 3-2 (11/3 11/5 9/11 5/11 12/10)
ESRC IV – TSK 3-0 (9-2 / 113-53)
Raila Luhtala – Saana Pohjavaara 3-2 (11/7 11/5 5/11 9/11 11/5)
Tiina Koivu – Hanna Lahtinen 3-0 (11/2 11/2 11/3)
Tiia Östman – Minna Innala 3-0 (11/3 11/2 11/2)
ESRC III – ESRC IV 1-2 (5-8 / 117-124)
Maria Rehula – Raila Luhtala 3-2 (11/5 10/12 10/12 11/4 13/11)
Jenni Nordling – Tiina Koivu 1-3 (11/8 6/11 8/11 6/11)
Yrsa Serén – Tiia Östman 1-3 (3/11 11/6 8/11 9/11)
TSK – ESRC V 0-3 (0-9 / 43-99)
Saana Pohjavaara – Nea Falck 0-3 (4/11 3/11 9/11)
Hanna Lahtinen – Maarit Ekholm 0-3 (2/11 2/11 7/11)
Minna Innala – Katri Aalto-Setälä 0-3 (4/11 9/11 3/11)


Tulokset 26.11.2011

TSK – ESRC IV 0-3 (2-9 / 64-116)
Saana Pohjavaara – Raila Luhtala 2-3 (11/7 3/11 11/7 7/11 12/14)
Minna Mäkelä – Tiina Koivu 0-3 (5/11 4/11 1/11)
Laura Ylikoski – Cecilia Lilja 0-3 (3/11 5/11 2/11)
ESRC V – ESRC III 1-2 (5-7 / 96-118)
Nea Falck – Jenni Vähämaa 3-1 (11/9 5/11 11/6 11/5)
Maarit Ekholm – Jenni Nordling 2-3 (15/13 8/11 11/6 5/11 11/13)
Inka Luhtala – Maria Rehula 0-3 (5/11 1/11 2/11)
ESRC IV – ESRC III 1-2 (4-6 / 84 – 110)
Raila Luhtala – Jenni Vähämaa 0-3 2/11 5/11 3/11)
Tiina Koivu – Jenni Nordling 3-0 (13/11 13/11 11/8)
Cecilia Lilja – Maria Rehula 1-3 (3/11 11/13 12/10 11/13)
ESRC V – TSK 3-0 (9-2 / 122-81)
Nea Falck – Saana Pohjavaara 3-0 (11/7 12/10 11/5)
Maarit Ekholm – Minna Mäkelä 3-0 (11/5 11/7 11/5)
Inka Luhtala – Laura Ylikoski 3-2 (9/11 11/3 13/15 11/7 11/6)


Tulokset 29.10.2011

ESRC III Blue – ESRC IV Black 1-2 (4-6 / 84-91)
Jenni Nordling – Raila Luhtala 1-3 (5/11 9/11 11/8 9/11)
Jenni Vähämaa – Cecilia Lilja 3-0 (11/2 14/12 11/3)
Yrsa Serén – Tiia Östman 0-3 (5/11 0/11 9/11)
TSK – ESRC V Red 1-2 (3-6 / 64-82)
Saana Pohjavaara – Nea Falck 0-3 (9/11 4/11 6/11)
Minna Mäkelä – Maarit Ekholm 0-3 (5/11 3/11 4/11)
Laura Ylikoski – Anni Lehikoinen 3-0 (11/3 11/7 11/6)
ESRC III Blue – TSK 1-2 (5-6 / 78-105)
Jenni Vähämaa – Saana Pohjavaara 3-0 (11/6 11/4 11/6)
Yrsa Serén – Minna Mäkelä 2-3 (12/10 4/11 5/11 12/10 12/14)
– Laura Ylikoski w.o. 0-3 (0/11 0/11 0/11)
ESRC IV Black – ESRC V Red 1-2 (3-6 / 67-80)
Raila Luhtala – Nea Falck 0-3 (8/11 6/11 7/11)
Cecilia Lilja – Maarit Ekholm 0-3 (4/11 6/11 3/11)
Tiia Östman – Inka Luhtala 3-0 (11/5 11/6 11/3)