Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.11.2011

Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Rankingarkisto

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli ESRC 187,050 1 / 1
1 Mustonen Henrik YlivSq 187,050 2 / 2
3 Tuomi Matias ESRC 153,983 3 / 3
4 Moisio Arttu Senators 146,650 4 / 4
5 Leskinen Aleksi HSRC 118,542 5 / 5
6 Kononen Heikki HSRC 107,325 6 / 6
7 Monto Mika Senators 96,533 7 / 13
8 Niinimäki Tomi Senators 91,742 8 / 8
9 Vähämaa Jaakko ESRC 90,333 9 / 18
10 Teitti Erno MiSq 89,867 10 / 9
11 Määttänen Anssi YlivSq 86,733 11 / 26
12 Häkkinen Tuomas MiSq 84,633 12 / 11

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Järvinen Janne ESRC 81,467 13 / 12
2 Jaskari Hannu SqJu 78,667 14 / 10
3 Lötjönen Toni Senators 77,500 15 / 20
4 Valtola Lauri MiSq 76,875 16 / 7
5 Tornberg Risto SC Ruka 74,500 17 / 15
6 Ruotanen Heikki Sq-88 73,333 18 / 17
7 Mehta Riku LahtiSq 71,417 19 / 48
8 Rautiainen Kristian ESRC 70,875 20 / 32
9 Stöör Kai JSK 70,375 21 / 28
10 Saarela Matti YlivSq 70,333 22 / 24
11 Peltola Jaakko-Antti ESRC 69,800 23 / 14
12 Knuutila Tatu ESRC 69,167 24 / 16
13 Siren Petteri ESRC 68,950 25 / 21
14 Ryyppö Tommi YlivSq 68,833 26 / 30
15 Eskelinen Teemu TSSq 64,583 27 / 19
16 Äijänen Miko JSK 63,833 28 / 27
17 Määttänen Teuvo YlivSq 62,075 29 / 35
18 Äijänen Jami JSK 61,258 30 / 31
19 Karsikas Ville JSK 60,775 31 / 42
20 Karjala Jarmo HSRC 59,092 32 / 38
21 Eloranta Timo LSQ 58,667 33 / 36
22 Siren Mikael ESRC 58,375 34 / 39
23 Wallin Toni JSK 58,208 35 / 46
24 Wennström Kenneth HSRC 56,883 36 / 34
25 Pettai Kristjan JSK 55,208 37 / 25
26 Poikolainen Pyry HSRC 52,967 38 / 23
27 Turtonen Olli TSK 52,667 39 / 54
28 Salminen Jukka-Pekka OSK 52,500 40 / 40
28 Suistomaa Marko MiSq 52,500 41 / 84
30 Jokinen Risto HSRC 52,317 42 / 37
31 Ekholm Tommi HSRC 51,917 43 / 49
32 Blomqvist Arto OSK 51,125 44 / 44

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Eskelinen Matti TSK 50,792 45 / 65
2 Aalto Topias ESRC 50,300 46 / 53
3 Selänne Lauri LSQ 50,033 47 / 47
4 Rönn Risto SqJu 48,733 48 / 33
5 Vehniäinen Jussi Senators 47,333 49 / 59
6 Hatjasalo Juha HSRC 46,417 50 / 41
7 Yliranta Raimo JSK 45,492 51 / 50
8 Tiitinen Petteri TSSq 45,433 52 / 45
9 Stubin Iiro ESRC 43,617 53 / 52
10 Nevala Jaakko SC Ruka 43,500 54 / 73
11 Nevalainen Esko MiSq 42,867 55 / 57
12 Kärkkäinen Mikko TSK 41,500 56 / 43
13 Hänninen Matias SqK 41,333 57 / 71
14 Heinonen Juha NääsSq 40,700 58 / 63
15 Korhonen Marko LSQ 40,542 59 / 22
16 Hautanen Eemeli JSK 40,375 60 / 83
17 Rissanen Seppo HSRC 39,800 61 / 70
18 Lilja Harry ESRC 38,842 62 / 58
19 Valtola Oskari MiSq 38,783 63 / 55
20 Nykänen Jouni JSK 38,133 64 / 60
21 Rautiola Mikko ESRC 37,500 65 / 67
22 Kuuluvainen Tuomas TSSq 37,000 66 / 61
23 Vikström Jussi HSRC 36,700 67 / 64
24 Antikainen Harri OSK 36,500 68 / 66
24 Hämäläinen Martti SqJu 36,500 69 / 100
26 Marjomaa Olli Sq-88 36,458 70 / 29
27 Vikström Ilmari HSRC 36,167 71 / 114
28 Palojärvi Paul KSQ 35,167 72 / 121
29 Puurunen Santtu Sq-88 34,925 73 / 89
30 Puukko Kimmo JSK 34,125 74 / 69
31 Repo Petteri HSRC 33,900 75 / 77
32 Tapiola Tero KSQ 33,500 76 / 80
33 Poutiainen Olle MiSq 33,333 77 / 112
34 Tuominen Esa HSRC 33,300 78 / 158
35 Pohjamies Tuomo ESRC 33,167 79 / 76
36 Turtonen Arttu NääsSq 32,967 80 / 93
37 Timberg Tero ESRC 32,275 81 / 51
38 Lind Tommi HSRC 32,133 82 / 56
39 Pääkkönen Marko OSK 31,667 83 / 113
40 Puustinen Jouko KSQ 31,133 84 / 91
41 Pather Magalan ESP 31,033 85 / 79
42 Kronlund Henri HSRC 30,033 86 / 99
43 Virtanen Ilkka JSK 30,000 87 / 101
43 Iglesias Angel NääsSq 30,000 88 / 90
45 Rusanen Harri OSK 29,000 89 / 72
46 Vanhanen Markus MiSq 28,833 90 / 81
46 Antikainen Samuli OSK 28,833 91 / 104
46 Stengård Jani TSSq 28,633 92 / 86
49 Lintunen Olli MiSq 27,933 93 / 75
50 Kiviniemi Kimmo NääsSq 27,833 94 / 92
51 Elo Samuli TSSq 27,667 95 / 132
52 Nakari Martti ESP 27,542 96 / 97
53 Castrén Heikki MyyrSq 27,533 97 / 87
54 Niutanen Janne ESRC 27,450 98 / 115
55 Koivu Tapio ESRC 27,433 99 / 85
56 Annala Timo LSQ 27,333 100 / 109
56 Korolainen Vesa SC Ruka 27,333 101 / 102
58 Lehtola Kari WSK 27,167 102 / 127
58 Kostamoinen Ville TSSq 27,167 103 / 106
60 Juustila Jere OSK 27,033 104 / 88
61 Ulkuniemi Tapio OSK 26,875 105 / 108
62 Halonen Juho SqK 26,600 106 / 105
63 Karhu Joonas LahtiSq 26,583 107 / 207
64 Putsela Justus MiSq 26,433 108 / 98

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Lauri LSQ 26,167 109 / 96
2 Rikberg Antti OSK 26,133 110 / 82
3 Thil Karri SqJu 26,000 111 / 118
4 Lind Antti HSRC 25,600 112 / 119
5 Kananen Henri SqK 25,500 113 / 173
6 Pettai Jaanus JSK 24,792 114 / 62
7 Raiski Seppo Sq-88 24,633 115 / 110
8 Westren-Doll Jack JSK 24,533 116 / 117
9 Nummi Jukka NääsSq 24,433 117 / 95
10 Kela Petri ESRC 24,283 118 / 135
11 Koivisto Torbjörn ESP 24,267 119 / 116
12 Tyyskä Antti TSK 24,250 120 / 145
13 Honkanen Joonas HSRC 24,133 121 / 68
14 Saloranta Pyry SqK 23,817 122 / 123
15 Hautala Kari MetSq 23,633 123 / 78
15 Söderström Juha TSSq 23,633 124 / 134
17 Stengård Jonne TSSq 22,683 125 / 131
18 Kallioinen Timo SaSkö 22,500 126 / 141
18 Pyynönen Erkki NääsSq 22,500 127 / 125
18 Ahlroos Timo TSSq 22,500 128 / 94
21 Reinikainen Jukka KSQ 22,433 129 / 103
22 Harris Mike TSK 21,375 130 / 130
23 Moilanen Vesa OSK 20,000 131 / 140
24 Puumala Jari MetSq 19,900 132 / 111
25 Männistö Juha SqJu 19,567 133 / 150
26 Jousimies Terho Sq-88 19,500 134 / 139
27 Kilkki Markus Sq-88 19,267 135 / 144
28 Kauppi Karri HSRC 19,033 136 / 136
29 Hänninen Risto TSSq 19,000 137 / 217
30 Välimäki Risto ESP 18,842 138 / 133
31 Liikala Keijo SqJu 18,792 139 / 143
32 Juntunen Touko ESRC 17,733 140 / 159
33 Brennan Paul MetSq 17,567 141 / 178
34 Vilminko Esa MetSq 17,467 142 / 137
35 Ruokangas Nuutti OSK 17,333 143 / 165
36 Nyström Patrik ESRC 17,300 144 / 189
37 Tulonen Timo HSRC 17,133 145 / 179
38 Jokinen Matti LahtiSq 17,042 146 / 122
39 Aarto Ilkka Sq-88 17,000 147 / 129
39 Värilä Marko ESP 17,000 148 / 146
41 Pöljö Matti KSQ 16,833 149 / 128
42 Kivi-Koskinen Marko HSRC 16,767 150 / 201
43 Lyytikkä Jarkko LahtiSq 16,708 151 / 192
44 Puumala Ilkka SC Ruka 16,667 152 / 190
45 Nurminen Mika LSQ 16,458 153 / 157
46 Parmonen Juha-Matti TSK 16,300 154 / 196
47 Muukkonen Mirko MiSq 16,233 155 / 156
48 Nousmaa Timo MyyrSq 15,833 156 / 164
48 Pajo Timo SqK 15,833 157 / 230
50 Mustonen Ville SC Ruka 15,667 158 / 191
50 Ollanketo Tuomas OSK 15,667 159 / 174
52 Peltola Janne-Matti HSRC 15,650 160 / 161
53 Leskinen Kale HSRC 15,533 161 / 120
54 Kuoppa Ari NääsSq 15,500 162 / 138
54 Palosaari Heikki SC Ruka 15,500 163 / 151
54 Aulin Valtteri LSQ 15,500 164 / 247
57 Räbinä Petri SqK 14,833 165 / 167
58 Heimo Hannu SaSkö 14,667 166 / 162
59 Mäki Erik NääsSq 14,300 167 / 220
60 Mether Jari HSRC 14,267 168 / 152
61 Matalamäki Jan HSRC 14,167 169 / 216
62 Aalto Kari ESRC 14,083 170 / 188
63 Lilja Sebastian ESRC 14,033 171 / 175
64 Palo Timo LahtiSq 13,700 172 / 126
65 Kaistinen Markku JSK 13,367 173 / 183
66 Haanpää Hannu ESRC 13,333 174 / 153
67 Lehmusvaara Frans JSK 13,308 175 / 169
68 Pietilä Vesa OSK 13,167 176 / 148
69 Pitkänen Lupu HSRC 13,000 177 / 227
70 Mustonen Jani HSRC 12,967 178 / 149
71 Mäkinen Sami TSK 12,833 179 / 142
72 Granberg Jan KSQ 12,533 180 / 170
73 Juustila Eero OSK 12,500 181 / 181
73 Elovirta Janne HSRC 12,500 182 / 346
75 Okkonen Antti ESRC 12,317 183 / 186
76 Vaara Vesa-Matti YlivSq 12,283 184 / 187
77 Merta Markku MyyrSq 12,250 185 / 198
78 Niskala Kari SC Ruka 12,167 186 / 163
79 Vakkala Ari HSRC 12,133 187 / 155
80 Öhman Raoul Sq-88 12,100 188 / 124
81 Tirkkonen Olli TSK 12,017 189 / 184
82 Käkelä Jani SC Ruka 12,000 190 / 231
83 Sihvola Juha KSQ 11,867 191 / 154
84 Kuuluvainen Juha TSSq 11,833 192 / 281
85 Hiltunen Ville OSK 11,667 193 / 194
86 Toivonen Petri TSSq 11,333 194 /
86 Vuopala Risto HSRC 11,333 195 / 160
88 Poutiainen Hannu SqK 11,217 196 / 182
89 Seppälä Markus HSRC 11,200 197 / 307
90 Mattila Mikko HSRC 11,167 198 / 200
90 Suvanto Teemu HSRC 11,167 199
92 Ahola Juha MyyrSq 11,000 200 / 195
93 Jaakkola Jarmo ESRC 10,900 201 / 171
94 Oksa Mika SaSkö 10,833 202 / 211
95 Laitila Mikko YlivSq 10,792 203 / 223
96 Koivula Krister NääsSq 10,667 204 / 203
97 Riikonen Pekka LahtiSq 10,650 205 / 176
98 Kangas Jorma MetSq 10,500 206 / 205
99 Korhonen Kim ESRC 10,433 207 / 202
100 Rapelo Risto NääsSq 10,333 208 / 214
101 Söderholm Tom TSSq 10,167 209 / 197
101 Huhtamäki Tomi OSK 10,167 210 / 265
103 Syvänen Juha NääsSq 10,083 211 / 166
104 Salkala Ville ESRC 10,000 212 / 168
104 Valasma Harri OSK 10,000 213 / 147
106 Olkkonen Markku MiSq 9,958 214 / 209
107 Juntunen Kari ESRC 9,833 215 / 240
108 Lindell Sami TSK 9,792 216 / 107
109 Jämsä Sauli HSRC 9,733 217 / 329
110 Selkälä Jonas NääsSq 9,667 218 / 239
111 Salmela Jorma NääsSq 9,167 219 / 218
111 Mäkisalo Esa TSSq 9,167 220 / 172
113 Merivirta Teemu MiSq 9,067 221 / 208
114 Havaste Jukka HSRC 9,000 222 / 251
114 Karppinen Esa JSK 9,000 223 /
114 Romu Timo SaSkö 9,000 224 / 233
114 Viitanen Jarmo OSK 9,000 225 / 244
118 Simonen Sami JoSK 8,833 226 / 221
119 Mäkinen Eero NääsSq 8,733 227 / 226
120 Mäenpää Tero TSSq 8,667 228 / 177
121 Puhakka Ari MetSq 8,500 229 / 193
122 Moilanen Ilkka ESRC 8,467 230 / 228
123 Häggqvist Kaj LahtiSq 8,125 231 / 224
124 Heikkilä Lauri NääsSq 8,067 232 / 235
125 Petelius Keijo KSQ 7,833 233 / 234
126 Kyyrö Seppo NääsSq 7,700 234 / 238
127 Pohja Harri ESRC 7,467 235 / 324
127 Kaartinen Jari SqJu 7,467 236 / 237

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Rinkiö Ari TSSq 7,333 237 / 206
1 Kuusisto Juha OSK 7,333 238 / 241
1 Korhonen Jari LSQ 7,333 239 /
1 Saareks Jorma KSQ 7,333 240 / 222
1 Seikkula Marko OSK 7,333 241 / 242
6 Pyre Erkki ESRC 7,167 242 / 243
6 Impola Matti OSK 7,167 243 / 264
8 Laakkonen Mikko HSRC 6,833 244 /
8 Falck Janne ESP 6,833 245 / 212
8 Liukkonen Casper MiSq 6,833 246 / 236
11 Niskala Samuli SC Ruka 6,767 247 / 246
12 Seidel Mika Sq-88 6,667 248 /
12 Kenakkala Sami OSK 6,667 249 / 185
12 Marjamäki Olli TSSq 6,667 250
15 Sarlund Juha HSRC 6,533 251 / 276
16 Heinonen Juhani SaSkö 6,500 252 / 280
17 Pietilä Marko TSK 6,458 253 / 248
18 Sulku Lasse NääsSq 6,417 254 / 278
19 Kärki Leo SqK 6,333 255 / 249
20 Leppänen Mika JSK 6,167 256 /
21 Lindberg Aimo TSSq 5,833 257 / 261
22 Manninen Ville MiSq 5,767 258 / 225
23 Jokinen Tapio ESRC 5,667 259 /
23 Vähämaa Vesa ESRC 5,667 260 / 316
25 Ojanperä Jarmo TSSq 5,333 261 / 219
26 Rintanen Juha HSRC 5,300 262 / 253
27 Turkia Kari LahtiSq 5,083 263 / 229
28 Konttinen Vesa JSK 5,000 264 / 213
29 Viitala Jani NääsSq 4,833 265 / 215
30 Heinonen Harri HSRC 4,733 266 / 296
31 Pekonen Juha MiSq 4,667 267 / 257
31 Suokko Jarmo SqJu 4,667 268 / 258
31 Laitinen Timo HSRC 4,667 269 /
31 Rogersson Simon MyyrSq 4,667 270 / 232
35 Paasonen Petri MiSq 4,500 271 / 259
35 Saunalammi Timo HSRC 4,500 272 / 304
35 Hartikainen Jukka SqK 4,500 273 / 260
35 Heikkinen Seppo YlivSq 4,500 274 / 199
35 Vahtola Markus OSK 4,500 275 /
35 Kadenius Tero LSQ 4,500 276 / 262
35 Koponen Mikko JoSK 4,500 277 / 263
35 Rönkkö Ismo HSRC 4,500 278 / 180
43 Tamminen Timo HSRC 4,333 279
44 Kostiainen Jussi TSK 4,167 280 / 266
44 Naukkarinen Esa KSQ 4,167 281 /
44 Lindblad Jouni HSRC 4,167 282 /
44 Suhonen Ari HSRC 4,167 283 / 268
48 Kääriäinen Anssi MiSq 4,000 284 / 269
48 Lambert Risto JSK 4,000 285 / 270
48 Koskelin Janne HSRC 4,000 286 / 74
48 Kemppinen Toni YlivSq 4,000 287 / 305
48 Voima Antti NääsSq 4,000 288 / 284
53 Mustonen Kyösti LahtiSq 3,983 289 / 273
54 Rantaruikka Rauli KSQ 3,967 290 / 274
54 Salonen Karri HSRC 3,967 291 / 275
56 Kämäräinen Marko SC Ruka 3,667 292 /
56 Niivuori Lasse ESRC 3,667 293 /
56 Helenius Sami NääsSq 3,667 294 /
59 Kokko Arto KSQ 3,333 295 / 255
60 Välimäki Marko ESRC 3,267 296 / 252
61 Sjöholm Jyrki SaSkö 3,167 297 / 256
61 Poganitsch Martin TSSq 3,167 298 / 282
61 Lokkila Mauri SaSkö 3,167 299 /
61 Alaruikka Kyösti OSK 3,167 300 / 285
65 Kattelus Kari MiSq 3,067 301 / 210
65 Pietilä Henry HSRC 3,067 302 / 286
67 Hassinen Vili LahtiSq 3,000 303 / 287
68 Niuranen Terho LahtiSq 2,917 304 / 288
69 Luoma Petri TSK 2,833 305 / 204
69 Suutari Roope MiSq 2,833 306 / 319
71 Sorvali Esa TSK 2,708 307 / 289
72 Tanskanen Ari SqK 2,667 308 / 290
72 Manninen Jukka OSK 2,667 309 /
72 Olkinuora Heikki SqK 2,667 310 / 267
72 Parviainen Paavo KSQ 2,667 311 / 291
72 Kulju Lauri OSK 2,667 312
77 Wichmann Jan TSK 2,400 313 / 294
77 Tallberg Martin ESRC 2,400 314 / 295
79 Kivi-Koskinen Harri HSRC 2,333 315 /
79 Polón Pentti ESP 2,333 316 / 297
79 Soralahti Eero MetSq 2,333 317 /
79 Lundström Anders HSRC 2,333 318 / 298
79 Salmela Rauli OSK 2,333 319 / 245
79 Aaltonen Ilkka OSK 2,333 320 / 299
85 Hämmäinen Heikki ESRC 2,133 321 / 300
85 Värtö Pertti SalSi 2,133 322 / 301
85 Tirkkonen Juha ESP 2,133 323 / 302
85 Päivärinta Vili-Jussi SC Ruka 2,133 324 / 303
89 Kankaanpää Kaj ESRC 2,100 325 / 327
90 Korhonen Elias ESRC 2,000 326 / 293
91 Hyrske Markku HSRC 1,867 327 / 306
92 Harja Mika MetSq 1,833 328 / 309
92 Holopainen Mikko NääsSq 1,833 329 / 310
92 Passinen Veli-Matti ESRC 1,833 330 / 311
92 Siekkinen Esko MiSq 1,833 331 / 312
92 Kylliäinen Joonas ESRC 1,833 332 / 277
97 Järvinen Teppo TSK 1,667 333 / 315
97 Rautiainen Juhani ESRC 1,667 334 / 317
97 Matinpalo Antti HSRC 1,667 335 / 250
97 Elo Saku TSSq 1,667 336 / 337
101 Walli Bertil ESP 1,633 337 / 320
101 Elo Santtu TSSq 1,633 338 / 326
103 Mella Eero ESRC 1,567 339 / 321
104 Askonen Toivo SqK 1,467 340 / 325
105 Mankinen Teemu OSK 1,433 341 / 328
106 Parikka Sami ESRC 1,400 342 / 330
106 Sakki Markus Hamina 1,400 343 / 331
106 Kuparinen Emilio HSRC 1,400 344 / 332
109 Koskinen Ville SqK 1,367 345 / 314
110 Aarto Lasse Sq-88 1,333 346 /
110 Lehtonen Jari LahtiSq 1,333 347 / 333
110 Jaakkola Joni ESRC 1,333 348 /
110 Laasonen Simo HSRC 1,333 349 / 272
110 Ohtonen Hannu Sq-88 1,333 350 / 283
110 Aalto Erkka HSRC 1,333 351 / 335
110 Seikkula Marko OSK 1,333 352 / 338
110 Lämsä Jukka OSK 1,333 353 / 339
110 Karas Markku HSRC 1,333 354 / 340
119 Juurinen Janne TSK 1,250 355 / 341
119 Haataja Petri TSK 1,250 356 / 342
121 Herola Veikko SqK 1,233 357 / 350
122 Ikonen Sami Friday 1,200 358 / 343
122 Utti Pekka ESP 1,200 359 / 344
122 Laine Jorma ESP 1,200 360 / 345
125 Herola Timo SqK 1,167 361 / 323
125 Kankaanpää Niklas ESRC 1,167 362 / 351
127 Tolvanen Pekka MiSq 1,133 363 / 360
128 Haapakoski Niko HSRC 1,100 364 / 347
129 Byman Per-Erik ESP 1,067 365 / 348
129 Tarkkila Tuukka Friday 1,067 366 / 349
131 Ekholm Lars ESRC 0,933 367 / 352
131 Karjala Eero HSRC 0,933 368 / 353
131 Tehomaa Eero TSK 0,933 369 / 354
131 Laitinen Oskari OSK 0,933 370 / 355
135 Teräsvirta Heikki MiSq 0,833 371 /
135 Pukari Santeri OSK 0,833 372 / 358
137 Remes Petteri OSK 0,800 373 / 359
137 Järvi Jouko ESRC 0,800 374 / 361
137 Rissanen Hannu ESP 0,800 375 / 362
140 Lamberg Antti MyyrSq 0,667 376
140 Holopainen Antti MyyrSq 0,667 377
140 Pakkanen Timo MyyrSq 0,667 378
143 Hernberg Arthur ESRC 0,533 379 / 365
143 Pehrsson Joar ESRC 0,533 380 / 366
143 Vuorenmaa Antti ESRC 0,533 381 / 367
143 Holmqvist Andreas ESRC 0,533 382 / 368
143 Pehrsson Allan ESRC 0,533 383 / 369
148 Åström Axel OSK 0,500 384 / 370
148 Laakkonen Mika ESRC 0,500 385 / 371
150 Lampila Timo SalSi 0,333 386 /

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Valtola Saara MiSq 144,125 1 / 1
2 Kononen Elina ESRC 120,875 2 / 2
3 Ojala Pia ESRC 107,550 3 / 3
4 Soini Emilia ESRC 97,225 4 / 4
5 Björnström Michaela HSRC 86,188 5 / 5
6 Tuunanen Jutta MiSq 84,550 6 / 6

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Falck Nea ESRC 77,550 7 / 11
2 Korhonen Emilia ESRC 74,800 8 / 8
3 Vainio Marja JSK 71,225 9 / 9
4 Vikström Aurora HSRC 70,100 10 / 7
5 Koskinen Riina HSRC 68,125 11 / 13
6 Piekäinen Riikka ESRC 63,438 12 / 12
7 Hartikainen Pia JSK 62,350 13 / 14
8 Berggren Katariina ESRC 61,375 14 / 17
9 Vähämaa Jenni ESRC 59,600 15 / 28
10 Luhtala Raila ESRC 57,025 16 / 18
11 Koivu Tiina ESRC 56,375 17 / 15
12 Komi Reele JSK 54,688 18 / 10
13 Vanhanen Susanna MiSq 53,750 19 / 16
14 Laine Helena TSK 53,375 20 / 20
15 Björnström Carola HSRC 51,250 21 / 25
16 Nordling Jenni ESRC 50,650 22 / 19

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Rehula Maria ESRC 48,325 23 / 21
2 Aalto-Setälä Laura ESRC 48,250 24 / 23
3 Vähätalo Vilja TSK 48,125 25 / 24
4 Pohjavaara Saana TSK 46,725 26 / 27
5 Vanhanen Marianna MiSq 41,500 27 / 26
6 Roivanen Sari SqK 37,500 28 / 33
7 Kiviharju Kristiina JSK 36,000 29 / 29
7 Hartikainen Krista SqK 36,000 30 / 22
9 Vähätalo Vuokko TSK 35,938 31 / 34
10 Mäntylä Minna ESRC 35,750 32 / 36
11 Lilja Cecilia ESRC 35,600 33 / 35
12 Ekholm Maarit ESRC 33,350 34 / 39
13 Avald Keiu MyyrSq 30,663 35 / 37
14 Vestola Ulla HSRC 26,500 36 / 31
15 Mäkelä Minna TSK 26,000 37 / 48
16 Porthan Kati JSK 25,350 38 / 40
17 Östman Tiia ESRC 25,300 39 / 52
18 Byman Pinja ESRC 22,000 40 / 38
19 Ylikoski Laura TSK 20,100 41 / 57
20 Saukkonen Tuija MiSq 20,000 42 / 43
21 Sokko Anete JSK 18,250 43 / 32
21 Björnström Carina HSRC 18,250 44 / 42
23 Luhtala Inka ESRC 18,000 45 / 49
24 Mustonen Kristina JSK 17,000 46 / 45
24 Haapasalo Suvi HSRC 17,000 47 / 46
26 Mäki-Kokkila Pia ESRC 16,850 48 / 47
27 Seren Yrsa ESRC 16,600 49 / 44
28 Challis Judith HSRC 15,500 50 / 50
29 Rikko Sille JSK 15,000 51 / 30
30 Eerola Tytti TSK 13,250 52 / 41
31 Parmonen Sakura TSK 12,300 53 / 53
32 Kinnunen Jonna ESRC 11,200 54 / 55

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Nylund Nina KSQ 7,600 55 / 58
2 Schneider Leena JSK 6,800 56 / 51
3 Hentunen Mari HSRC 6,500 57 / 60
4 Saareks Leena KSQ 5,800 58 / 62
5 Poikolainen Oona HSRC 5,000 59 / 63
6 Korpeinen Sofia ESRC 3,950 60 / 65
7 Lehikoinen Anni ESRC 3,950 61 / 75
8 Lahikainen Mira MiSq 3,250 62 / 61
9 Nokelainen Natalia ESRC 3,000 63 / 66
10 Valasma Saana OSK 2,950 64 / 67
11 Uusitalo Milla OSK 2,900 65 / 68
12 Aalto-Setälä Katri ESRC 2,850 66 / 69
13 Huuhka Henrietta SqK 2,510 67 / 70
14 Lönnqvist Bea ESRC 2,400 68 / 71
15 Heikkilä Jenni ESRC 2,400 69 / 72
16 Takaluoma Iida OSK 2,200 70 / 73
17 Brunberg Maria HSRC 2,000 71 / 59
18 Hilli Karoliina OSK 1,950 72 / 74
19 Lehikoinen Iida ESRC 1,800 73 / 76
20 Hynönen Riina MiSq 1,600 74 / 77
21 Först Jenni ESRC 0,250 75 / 78
21 Huiskonen Anni ESRC 0,250 76 / 79