Facebook
Twitter
In English

Ranking 1.1.2012

Rankingin määräytyminen | Maailman ranking, miehet | Maailman ranking, naiset | ESF:n junioriranking

Rankingarkisto

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli ESRC 215,175 1 / 1
2 Mustonen Henrik YlivSq 208,925 2 / 2
3 Moisio Arttu Senators 143,525 3 / 4
4 Tuomi Matias ESRC 142,525 4 / 3
5 Leskinen Aleksi HSRC 124,167 5 / 5
6 Monto Mika Senators 107,992 6 / 7
7 Kononen Heikki HSRC 104,825 7 / 6
8 Vähämaa Jaakko ESRC 103,875 8 / 9
9 Häkkinen Tuomas MiSq 92,467 9 / 12
10 Teitti Erno MiSq 92,367 10 / 10
11 Lötjönen Toni Senators 85,000 11 / 15
12 Määttänen Anssi YlivSq 83,900 12 / 11

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Rautiainen Kristian ESRC 82,875 13 / 20
2 Niinimäki Tomi Senators 79,867 14 / 8
3 Karsikas Ville JSK 78,025 15 / 31
4 Valtola Lauri MiSq 77,875 16 / 16
5 Järvinen Janne ESRC 77,300 17 / 13
6 Siren Petteri ESRC 77,075 18 / 25
7 Tornberg Risto SC Ruka 74,500 19 / 17
8 Stör Kai JSK 71,542 20 / 21
9 Mehta Riku LahtiSq 71,208 21 / 19
10 Knuutila Tatu ESRC 70,000 22 / 24
11 Peltola Jaakko-Antti ESRC 69,800 23 / 23
12 Äijänen Jami JSK 68,592 24 / 30
13 Aalto Topias ESRC 68,217 25 / 46
14 Karjala Jarmo HSRC 66,675 26 / 32
15 Turtonen Olli TSK 65,792 27 / 39
16 Eskelinen Matti TSK 65,583 28 / 45
17 Ruotanen Heikki Sq-88 65,542 29 / 18
18 Poikolainen Pyry HSRC 64,467 30 / 38
19 Suistomaa Marko MiSq 64,167 31 / 41
20 Saarela Matti YlivSq 64,000 32 / 22
21 Wennström Kenneth HSRC 62,550 33 / 36
22 Ryyppö Tommi YlivSq 62,508 34 / 26
23 Eloranta Timo LSQ 62,500 35 / 33
24 Siren Mikael ESRC 62,208 36 / 34
25 Ekholm Tommi HSRC 61,625 37 / 43
26 Äijänen Miko JSK 61,333 38 / 28
27 Jaskari Hannu SqJu 61,167 39 / 14
28 Pettai Kristjan JSK 58,625 40 / 37
29 Wallin Toni JSK 58,208 41 / 35
30 Vanhanen Markus MiSq 57,708 42 / 90
31 Hatjasalo Juha HSRC 57,250 43 / 50
32 Yliranta Raimo JSK 53,825 44 / 51

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vehniäinen Jussi Senators 52,667 45 / 49
2 Eskelinen Teemu TSSq 52,208 46 / 27
3 Nevala Jaakko SC Ruka 51,500 47 / 54
4 Rönn Risto SqJu 50,400 48 / 48
5 Määttänen Teuvo YlivSq 48,833 49 / 29
6 Selänne Lauri LSQ 48,367 50 / 47
7 Hänninen Matias SqK 45,333 51 / 57
8 Stubin Iiro ESRC 45,283 52 / 53
9 Tiitinen Petteri TSSq 44,600 53 / 52
10 Salminen Jukka-Pekka OSK 44,500 54 / 40
11 Puurunen Santtu Sq-88 44,458 55 / 73
12 Heinonen Juha NääsSq 43,825 56 / 58
13 Jokinen Risto HSRC 43,775 57 / 42
14 Lilja Harry ESRC 42,675 58 / 62
15 Tuominen Esa HSRC 42,592 59 / 78
16 Rissanen Seppo HSRC 41,700 60 / 61
17 Nevalainen Esko MiSq 40,867 61 / 55
18 Vikström Jussi HSRC 39,367 62 / 67
19 Lehtola Kari WSK 38,833 63 / 102
20 Turtonen Arttu NääsSq 38,800 64 / 80
21 Puukko Kimmo JSK 38,792 65 / 74
22 Tyyskä Antti TSK 38,000 66 / 120
23 Rautiola Mikko ESRC 37,500 67 / 65
24 Vikström Ilmari HSRC 36,167 68 / 71
25 Blomqvist Arto OSK 35,833 69 / 44
26 Hautanen Eemeli JSK 35,375 70 / 60
27 Repo Petteri HSRC 34,942 71 / 75
28 Hämäläinen Martti SqJu 34,667 72 / 69
29 Iglesias Angel NääsSq 34,500 73 / 88
30 Virtanen Ilkka JSK 34,125 74 / 87
31 Pather Magalan ESP 33,867 75 / 85
32 Kuuluvainen Tuomas TSSq 33,667 76 / 66
33 Westren-Doll Jack JSK 33,625 77 / 116
34 Lind Tommi HSRC 33,300 78 / 82
35 Palojärvi Paul KSQ 32,500 79 / 72
36 Tapiola Tero KSQ 31,333 80 / 76
37 Puustinen Jouko KSQ 31,133 81 / 84
38 Koivu Tapio ESRC 31,100 82 / 99
39 Valtola Oskari MiSq 30,867 83 / 63
40 Kananen Henri SqK 30,833 84 / 113
41 Aarto Ilkka Sq-88 30,500 85 / 147
41 Tuominen Lauri LSQ 30,500 86 / 109
41 Kostamoinen Ville TSSq 30,500 87 / 103
44 Antikainen Harri OSK 30,333 88 / 68
45 Stengård Jani TSSq 30,300 89 / 92
46 Kronlund Henri HSRC 30,033 90 / 86
47 Karhu Joonas LahtiSq 29,250 91 / 107
48 Rusanen Harri OSK 29,000 92 / 89
49 Antikainen Samuli OSK 28,633 93 / 91
50 Nykänen Jouni JSK 28,467 94 / 64
51 Lind Antti HSRC 27,808 95 / 112
52 Kiviniemi Kimmo NääsSq 27,542 96 / 94
53 Reinikainen Jukka KSQ 27,433 97 / 129
54 Korolainen Vesa SC Ruka 27,333 98 / 101
54 Kärkkäinen Mikko TSK 27,333 99 / 56
56 Nakari Martti ESP 27,208 100 / 96
57 Vaara Vesa-Matti YlivSq 27,033 101 / 184
58 Kallioinen Timo SaSkö 26,833 102 / 126
59 Marjomaa Olli Sq-88 26,458 103 / 70
60 Putsela Justus MiSq 26,433 104 / 108
61 Rikberg Antti OSK 26,133 105 / 110
62 Thil Karri SqJu 26,000 106 / 111
63 Raiski Seppo Sq-88 25,967 107 / 115
64 Elo Samuli TSSq 25,667 108 / 95

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Koivisto Torbjörn ESP 25,475 109 / 119
2 Pääkkönen Marko OSK 25,000 110 / 83
3 Kela Petri ESRC 24,908 111 / 118
4 Pyynönen Erkki NääsSq 24,583 112 / 127
5 Niskala Kari SC Ruka 24,333 113 / 186
5 Pohjamies Tuomo ESRC 24,333 114 / 79
7 Honkanen Joonas HSRC 24,133 115 / 121
8 Kauppi Karri HSRC 24,000 116 / 136
9 Timberg Tero ESRC 23,733 117 / 81
10 Nummi Jukka NääsSq 23,267 118 / 117
11 Moilanen Vesa OSK 22,833 119 / 131
12 Stengård Jonne TSSq 22,683 120 / 125
13 Jokinen Matti LahtiSq 22,625 121 / 146
14 Juustila Jere OSK 22,533 122 / 104
15 Niutanen Janne ESRC 22,367 123 / 98
16 Mustonen Ville SC Ruka 22,333 124 / 158
17 Saloranta Pyry SqK 22,150 125 / 122
18 Mäki Erik NääsSq 22,092 126 / 167
19 Puumala Ilkka SC Ruka 21,833 127 / 152
20 Poutiainen Olle MiSq 21,667 128 / 77
20 Jousimies Terho Sq-88 21,667 129 / 134
22 Värilä Marko ESP 21,500 130 / 148
23 Söderström Juha TSSq 21,467 131 / 124
24 Lintunen Olli MiSq 21,267 132 / 93
25 Kuoppa Ari NääsSq 21,167 133 / 162
25 Mäkinen Sami TSK 21,167 134 / 179
27 Ulkuniemi Tapio OSK 21,008 135 / 105
28 Puumala Jari MetSq 20,900 136 / 132
29 Pettai Jaanus JSK 20,792 137 / 114
30 Ruokangas Nuutti OSK 20,500 138 / 143
31 Castrén Heikki MyyrSq 20,367 139 / 97
32 Kemppinen Toni YlivSq 20,333 140 / 287
33 Kilkki Markus Sq-88 20,267 141 / 135
34 Brennan Paul MetSq 20,233 142 / 141
35 Nousmaa Timo MyyrSq 20,167 143 / 156
36 Lyytikkä Jarkko LahtiSq 19,958 144 / 151
37 Huhtamäki Tomi OSK 19,667 145 / 210
38 Männistö Juha SqJu 19,567 146 / 133
39 Aulin Valtteri LSQ 19,500 147 / 164
40 Pajo Timo SqK 19,333 148 / 157
40 Ahlroos Timo TSSq 19,333 149 / 128
42 Kivi-Koskinen Marko HSRC 19,267 150 / 150
43 Välimäki Risto ESP 18,842 151 / 138
44 Annala Timo LSQ 18,667 152 / 100
45 Leskinen Kale HSRC 18,200 153 / 161
46 Juntunen Touko ESRC 18,067 154 / 140
47 Valasma Harri OSK 17,833 155 / 213
48 Liikala Keijo SqJu 17,542 156 / 139
49 Halonen Juho SqK 17,433 157 / 106
50 Nyström Patrik ESRC 17,300 158 / 144
51 Hänninen Risto TSSq 17,167 159 / 137
52 Tulonen Timo HSRC 17,133 160 / 145
53 Salkala Ville ESRC 16,667 161 / 212
54 Kuuluvainen Juha TSSq 16,500 162 / 192
55 Nurminen Mika LSQ 16,458 163 / 153
56 Hautala Kari MetSq 15,967 164 / 123
57 Aalto Kari ESRC 15,667 165 / 170
57 Pöljö Matti KSQ 15,667 166 / 149
59 Jaakkola Jarmo ESRC 15,567 167 / 201
60 Palosaari Heikki SC Ruka 15,500 168 / 163
60 Käkelä Jani SC Ruka 15,500 169 / 190
62 Muukkonen Mirko MiSq 14,900 170 / 155
63 Suvanto Teemu HSRC 14,833 171 / 199
64 Mether Jari HSRC 14,267 172 / 168
65 Elovirta Janne HSRC 14,167 173 / 182
66 Peltola Janne-Matti HSRC 13,983 174 / 160
67 Lehmusvaara Frans JSK 13,808 175 / 175
68 Lilja Sebastian ESRC 13,700 176 / 171
69 Tirkkonen Olli TSK 13,475 177 / 189
70 Sihvola Juha KSQ 13,367 178 / 191
71 Kaistinen Markku JSK 13,267 179 / 173
72 Granberg Jan KSQ 13,200 180 / 180
73 Falck Janne ESP 12,833 181 / 245
74 Vilminko Esa MetSq 12,800 182 / 142
75 Havaste Jukka HSRC 12,667 183 / 222
75 Selkälä Jonas NääsSq 12,667 184 / 218
77 Vuopala Risto HSRC 12,667 185 / 195
78 Seppälä Markus HSRC 12,533 186 / 197
79 Heimo Hannu SaSkö 12,500 187 / 166
79 Pitkänen Lupu HSRC 12,500 188 / 177
81 Laitila Mikko YlivSq 12,458 189 / 203
82 Koivula Krister NääsSq 12,333 190 / 204
83 Karppinen Esa JSK 12,167 191 / 223
83 Oksa Mika SaSkö 12,167 192 / 202
85 Korhonen Marko LSQ 11,667 193 / 59
86 Palo Timo LahtiSq 11,367 194 / 172
87 Toivonen Petri TSSq 11,333 195 / 194
87 Korhonen Jari LSQ 11,333 196 / 239
89 Korhonen Kim ESRC 11,267 197 / 207
90 Okkonen Antti ESRC 11,233 198 / 183
91 Seidel Mika Sq-88 11,167 199 / 248
91 Ollanketo Tuomas OSK 11,167 200 / 159
93 Puhakka Ari MetSq 10,833 201 / 229
93 Matalamäki Jan HSRC 10,833 202 / 169
93 Juntunen Kari ESRC 10,833 203 / 215
96 Niskala Samuli SC Ruka 10,767 204 / 247
97 Räbinä Petri SqK 10,667 205 / 165
98 Romu Timo SaSkö 10,333 206 / 224
99 Söderholm Tom TSSq 10,167 207 / 209
100 Mäenpää Tero TSSq 10,000 208 / 228
101 Parmonen Juha-Matti TSK 9,967 209 / 154
101 Vakkala Ari HSRC 9,967 210 / 187
103 Vähämaa Vesa ESRC 9,833 211 / 260
104 Lindell Sami TSK 9,792 212 / 216
105 Jämsä Sauli HSRC 9,733 213 / 217
106 Haanpää Hannu ESRC 9,667 214 / 174
107 Mäkisalo Esa TSSq 9,583 215 / 220
108 Merta Markku MyyrSq 9,333 216 / 185
109 Kaartinen Jari SqJu 9,133 217 / 236
110 Viitanen Jarmo OSK 9,000 218 / 225
111 Hartikainen Jukka SqK 8,833 219 / 273
111 Heinonen Juhani SaSkö 8,833 220 / 252
113 Mäkinen Eero NääsSq 8,733 221 / 227
114 Naukkarinen Esa KSQ 8,667 222 / 281
114 Rapelo Risto NääsSq 8,667 223 / 208
114 Seikkula Marko OSK 8,667 240 / 241
117 Olkkonen Markku MiSq 8,500 224 / 214
118 Mustonen Jani HSRC 8,467 225 / 178
118 Moilanen Ilkka ESRC 8,467 226 / 230
120 Sulku Lasse NääsSq 8,333 227 / 254
121 Öhman Raoul Sq-88 8,267 228 / 188
122 Jokinen Tapio ESRC 8,167 229 / 259
123 Juustila Eero OSK 8,000 230 / 181
124 Pyre Erkki ESRC 7,833 231 / 242
125 Rinkiö Ari TSSq 7,750 232 / 237
126 Koskelin Janne HSRC 7,542 233 / 286
127 Konttinen Vesa JSK 7,500 234 / 264
128 Petelius Keijo KSQ 7,500 235 / 233

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Pohja Harri ESRC 7,467 236 / 235
1 Poutiainen Hannu SqK 7,467 237 / 196
3 Wichmann Jan TSK 7,400 238 / 313
4 Kuusisto Juha OSK 7,333 239 / 238
5 Impola Matti OSK 7,167 241 / 243
6 Herola Timo SqK 7,000 242 / 361
7 Manninen Ville MiSq 6,933 243 / 258
8 Laakkonen Mikko HSRC 6,833 244 / 244
8 Kangas Jorma MetSq 6,833 245 / 206
10 Riikonen Pekka LahtiSq 6,817 246 / 205
11 Mattila Mikko HSRC 6,667 247 / 198
11 Marjamäki Olli TSSq 6,667 248 / 250
13 Sarlund Juha HSRC 6,533 249 / 251
14 Häggqvist Kaj LahtiSq 6,458 250 / 231
15 Syvänen Juha NääsSq 6,333 251 / 211
16 Leppänen Mika JSK 6,167 252 / 256
16 Salmela Jorma NääsSq 6,167 253 / 219
18 Merivirta Teemu MiSq 6,067 254 / 221
19 Lindberg Aimo TSSq 5,833 255 / 257
19 Pietilä Vesa OSK 5,833 256 / 176
21 Viitala Jani NääsSq 5,667 257 / 265
22 Kyyrö Seppo NääsSq 5,533 258 / 234
22 Helenius Sami NääsSq 5,333 259 / 294
22 Ahola Juha MyyrSq 5,333 260 / 200
22 Voima Antti NääsSq 5,333 261 / 288
26 Saareks Jorma KSQ 4,833 262 / 240
27 Heinonen Harri HSRC 4,733 263 / 266
28 Luoma Petri TSK 4,708 264 / 305
29 Suokko Jarmo SqJu 4,667 265 / 268
29 Laitinen Timo HSRC 4,667 266 / 269
31 Saunalammi Timo HSRC 4,500 267 / 272
31 Ylipoussu Tapani SC Ruka 4,500 268 / –
31 Ahola Rauno OSK 4,500 269 / –
31 Vahtola Markus OSK 4,500 270 / 275
31 Rönkkö Ismo HSRC 4,500 271 / 278
36 Suutari Roope MiSq 4,333 272 / 306
36 Tamminen Timo HSRC 4,333 273 / 279
38 Turkia Kari LahtiSq 4,250 274 / 263
39 Lindblad Jouni HSRC 4,167 275 / 282
39 Suhonen Ari HSRC 4,167 276 / 283
41 Kääriäinen Anssi MiSq 4,000 277 / 284
41 Lambert Risto JSK 4,000 278 / 285
43 Mustonen Kyösti LahtiSq 3,983 279 / 289
44 Rantaruikka Rauli KSQ 3,967 280 / 290
44 Salonen Karri HSRC 3,967 281 / 291
44 Rintanen Juha HSRC 3,967 282 / 262
47 Jaakkola Joni ESRC 3,833 283 / 348
47 Ohtonen Hannu Sq-88 3,833 284 / 350
49 Kämäräinen Marko SC Ruka 3,667 285 / 292
49 Poganitsch Martin TSSq 3,667 286 / 298
49 Niivuori Lasse ESRC 3,667 287 / 293
52 Korhonen Elias ESRC 3,500 288 / 326
53 Kärki Leo SqK 3,333 289 / 255
53 Kokko Arto KSQ 3,333 290 / 295
55 Välimäki Marko ESRC 3,267 291 / 296
56 Sjöholm Jyrki SaSkö 3,167 292 / 297
56 Lokkila Mauri SaSkö 3,167 293 / 299
56 Alaruikka Kyösti OSK 3,167 294 / 300
59 Kattelus Kari MiSq 3,067 295 / 301
59 Pietilä Henry HSRC 3,067 296 / 302
61 Niuranen Terho LahtiSq 2,917 297 / 304
61 Hämäläinen Jarmo TSK 2,917 298 / –
63 Manninen Jukka OSK 2,667 299 / 309
63 Liukkonen Casper MiSq 2,667 300 / 246
63 Parviainen Paavo KSQ 2,667 301 / 311
63 Kulju Lauri OSK 2,667 302 / 312
67 Korpi Vesa KSQ 2,500 303 / –
68 Heikkilä Lauri NääsSq 2,400 304 / 232
68 Tallberg Martin ESRC 2,400 305 / 314
70 Kivi-Koskinen Harri HSRC 2,333 306 / 315
70 Polón Pentti ESP 2,333 307 / 316
70 Soralahti Eero MetSq 2,333 308 / 317
70 Lundström Anders HSRC 2,333 309 / 318
70 Salmela Rauli OSK 2,333 310 / 319
70 Aaltonen Ilkka OSK 2,333 311 / 320
70 Holopainen Antti MyyrSq 2,333 312 / 377
77 Hämmäinen Heikki ESRC 2,133 313 / 321
77 Tirkkonen Juha ESP 2,133 314 / 323
79 Päivärinta Vili-Jussi SC Ruka 2,133 315 / 324
80 Tirkkonen Vesa HSRC 2,000 316 / –
81 Kankaanpää Kaj ESRC 1,933 317 / 325
82 Hyrske Markku HSK 1,867 318 / 327
83 Harja Mika MetSq 1,833 319 / 328
83 Passinen Veli-Matti ESRC 1,833 320 / 330
85 Aarto Lasse Sq-88 1,667 321 / 346
85 Karhu Mika NääsSq 1,667 322 / –
85 Hassinen Vili LahtiSq 1,667 323 / 303
85 Sorvali Esa TSK 1,667 324 / 307
85 Ojanperä Jarmo TSSq 1,667 325 / 261
85 Kenakkala Sami OSK 1,667 326 / 249
85 Matinpalo Antti HSRC 1,667 327 / 335
85 Elo Saku TSSq 1,667 328 / 336
93 Elo Santtu TSSq 1,633 329 / 338
94 Mella Eero ESRC 1,567 330 / 339
95 Teräsvirta Heikki MiSq 1,500 331 / 371
95 Kankaanpää Niklas ESRC 1,500 332 / 362
97 Askonen Toivo SqK 1,467 333 / 340
97 Värtö Pertti SalSi 1,467 334 / 322
99 Mankinen Teemu OSK 1,433 335 / 341
100 Parikka Sami ESRC 1,400 336 / 342
100 Sakki Markus Hamina 1,400 337 / 343
100 Kuparinen Emilio HSRC 1,400 338 / 344
103 Koskinen Ville SqK 1,367 339 / 345
104 Lehtonen Jari LahtiSq 1,333 340 / 347
104 Laasonen Simo HSRC 1,333 341 / 349
104 Lämsä Jukka OSK 1,333 343 / 353
104 Karas Markku HSRC 1,333 344 / 354
108 Herola Veikko SqK 1,233 345 / 357
109 Ikonen Sami Friday 1,200 346 / 358
109 Utti Pekka ESP 1,200 347 / 359
109 Laine Jorma ESP 1,200 348 / 360
112 Tolvanen Pekka MiSq 1,133 349 / 363
113 Haapakoski Niko HSRC 1,100 350 / 364
114 Byman Per-Erik ESP 1,067 351 / 365
114 Tarkkila Tuukka Friday 1,067 352 / 366
116 Ekholm Lars ESRC 0,933 353 / 367
116 Karjala Eero HSRC 0,933 354 / 368
116 Tehomaa Eero TSK 0,933 355 / 369
116 Laitinen Oskari OSK 0,933 356 / 370
120 Pukari Santeri OSK 0,833 357 / 372
120 Keijonen Oskari ESRC 0,833 358 / –
122 Walli Bertil ESP 0,800 359 / 337
122 Remes Petteri OSK 0,800 360 / 373
122 Järvi Jouko ESRC 0,800 361 / 374
122 Rissanen Hannu ESP 0,800 362 / 375
126 Lamberg Antti MyyrSq 0,667 363 / 376
126 Pakkanen Timo MyyrSq 0,667 364 / 378
128 Hernberg Arthur ESRC 0,533 365 / 379
128 Pehrsson Joar ESRC 0,533 366 / 380
128 Vuorenmaa Antti ESRC 0,533 367 / 381
128 Holmqvist Andreas ESRC 0,533 368 / 382
128 Pehrsson Allan ESRC 0,533 369 / 383
133 Åström Axel OSK 0,500 370 / 384
133 Laakkonen Mika ESRC 0,500 371 / 385
135 Lampila Timo SalSi 0,333 372 / 386

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Valtola Saara MiSq 149,750 1 / 1
2 Kononen Elina ESRC 120,875 2 / 2
3 Soini Emilia ESRC 111,288 3 / 4
4 Korhonen Emilia ESRC 95,675 4 / 8
5 Tuunanen Jutta MiSq 84,550 5 / 6
6 Ojala Pia ESRC 84,425 6 / 3

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Falck Nea ESRC 77,550 7 / 7
2 Koskinen Riina SqK 76,563 8 / 11
3 Piekäinen Riikka ESRC 73,438 9 / 12
4 Vainio Marja JSK 71,225 10 / 9
5 Vähämaa Jenni ESRC 67,925 11 / 15
6 Vikström Aurora HSRC 63,350 12 / 10
7 Berggren Katariina ESRC 61,375 13 / 14
8 Hartikainen Pia JSK 57,100 14 / 13
9 Luhtala Raila ESRC 57,025 15 / 16
10 Rehula Maria ESRC 54,325 16 / 23
11 Koivu Tiina ESRC 53,875 17 / 17
12 Vanhanen Susanna MiSq 53,750 18 / 19
13 Björnström Carola HSRC 51,250 19 / 21
14 Komi Reele JSK 50,750 20 / 18
15 Nordling Jenni ESRC 50,650 21 / 22
16 Björnström Michaela HSRC 50,250 22 / 5

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Aalto-Setälä Laura ESRC 48,250 23 / 24
2 Pohjavaara Saana TSK 44,163 24 / 26
3 Ekholm Maarit ESRC 41,350 25 / 34
4 Lilja Cecilia ESRC 37,600 26 / 33
5 Mäntylä Minna ESRC 35,750 27 / 32
6 Vanhanen Marianna MiSq 34,750 28 / 27
7 Mäkelä Minna TSK 31,000 29 / 37
8 Hartikainen Krista SqK 30,000 30 / 30
9 Kiviharju Kristiina JSK 28,500 31 / 29
10 Avald Keiu MyyrSq 27,163 32 / 35
11 Luhtala Inka ESRC 26,250 33 / 45
12 Porthan Kati JSK 25,350 34 / 38
13 Östman Tiia ESRC 25,300 35 / 39
14 Roivanen Sari SqK 25,000 36 / 28
15 Ylikoski Laura TSK 24,100 37 / 41
16 Laine Helena TSK 23,500 38 / 20
17 Byman Pinja ESRC 22,000 39 / 40
18 Rikko Sille JSK 20,750 40 / 51
19 Saukkonen Tuija MiSq 20,000 41 / 42
20 Haapasalo Suvi HSRC 19,500 42 / 47
21 Björnström Carina HSRC 18,250 43 / 44
22 Sokko Anete JSK 17,813 44 / 43
23 Vestola Ulla HSRC 17,750 45 / 36
24 Vähätalo Vilja TSK 15,000 46 / 25

NAISET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Mäki-Kokkila Pia ESRC 14,850 47 / 48
2 Eerola Tytti TSK 13,250 48 / 52
3 Minetti Mariella TSK 12,813 49 / –
4 Challis Judith HSRC 12,500 50 / 50
5 Parmonen Sakura TSK 12,300 51 / 53
6 Seren Yrsa ESRC 11,600 52 / 49
7 Kinnunen Jonna ESRC 11,200 53 / 54
8 Mustonen Kristina JSK 8,500 54 / 46
9 Nylund Nina KSQ 7,600 55 / 55
10 Schneider Leena JSK 6,800 56 / 56
11 Saareks Leena KSQ 5,800 57 / 58
12 Lehikoinen Anni ESRC 5,700 58 / 61
13 Korpeinen Sofia ESRC 3,950 59 / 60
14 Aalto-Setälä Katri ESRC 3,600 60 / 66
15 Lahikainen Mira MiSq 3,250 61 / 62
16 Nokelainen Natalia ESRC 3,000 62 / 63
17 Valasma Saana OSK 2,950 63 / 64
18 Uusitalo Milla OSK 2,900 64 / 65
19 Huuhka Henrietta SqK 2,510 65 / 67
20 Lönnqvist Bea ESRC 2,400 66 / 69
20 Heikkilä Jenni ESRC 2,400 67 / 69
22 Takaluoma Iida OSK 2,200 68 / 70
23 Brunberg Maria HSRC 2,000 69 / 71
24 Hilli Karoliina OSK 1,950 70 / 72
25 Lehikoinen Iida ESRC 1,800 71 / 73
26 Hynönen Riina MiSq 1,600 72 / 74
27 Aalto-Setälä Iiris ESRC 0,500 73 / –
28 Först Jenni ESRC 0,250 74 / 75
28 Huiskonen Anni ESRC 0,250 75 / 76