Facebook
Twitter
In English

Squashliigan playoffs ja karsinnat 2012

Squashliigan playoffs ja karsinnat pelattiin lauantaina 31.3.2012.

PLAYOFFS

Talihalli, Helsinki

Nasten välierät

ESRC I – HSRC 3-0
Frania Gillen-Buchert – Riina Koskinen 11/7 11/6 11/3
Elina Kononen – Aurora Vikström 11/2 11/3 11/6
Hanna Rusila – Carina Björnström 11/4 11/8 11/7
ESRC II – MiSq 1-2
Emilia Korhonen – Saara Valtola 6/11 7/11 7/11
Nea Falck – Susanna Vanhanen 6/11 3/11 5/11
Riikka Piekäinen – Marianna Vanhanen 11/6 11/9 11/7

Miesten välierät

ESRC – MiSq 2-2 (8-8 / 142-138)
Matias Tuomi – Erno Teitti 11/7 8/11 5/11 11/4 11/8
Rasmus Hult – Tuomas Häkkinen 11/2 11/4 11/2
Janne Järvinen – Markus Vanhanen 11/7 10(12 6/11 17/15 8/11
Tatu Knuutila – Olle Poutiainen 3/11 2/11 6/11

Senators – YlivSq 2-2 (6-7)
Mika Monto – Henrik Mustonen 11/13 7/11 8/11
Toni Lötjönen – Anssi Määttänen 6/11 9/11 9/11
Tomi Niinimäki – Matti Saarela 11/4 11/7 11/9
Jussi Vähniäinen – Tommi Ryyppö 9/11 12/10 11/8 11/7

Naisten pronssiottelu

HSRC – ESRC II 0-3
Riina Koskinen – Emilia Korhonen 7/11 3/11 6/11
Aurora Vikström – Nea Falck 3/11 10/12 12/10 9/11
Carina Björnström – Riikka Piekäinen 11/5 6/11 6/11 6/11

Naisten loppuottelu

ESRC I – MiSq 3-0
Frania Gillen-Buchert – Saara Valtola 11/7 11/7 8/11 12/10
Elina Kononen – Susanna Vanhanen 11/4 11/7 11/5
Pia Ojala – Marianna Vanhanen 11/3 11/2 11/4


Miesten pronssiottelu

Senators – MiSq 0-4
Mika Monto – Erno Teitti 6/11 8/11 11/3 11/9 7/11
Toni Lötjönen – Tuomas Häkkinen 6/11 0/11 5/11
Tomi Niinimäki – Lauri Valtola 5/11 7/11 8/11
Jussi Vehniäinen – Olle Poutiainen 5/11 5/11 2/11

Miesten loppuottelu

ESRC – YlivSq 4-0
Matias Tuomi – Anssi Määttänen 11/5 11/3 11/4
Rasmus Hult – Matti Saarela 11/7 11/7 9/11 11/6
Janne Järvinen – Tommi Ryyppö 11/8 11/8 11/4
Tatu Knuutila – Teuvo Määttänen 11/4 11/5 11/9



SM-sarjan karsinta

SM-sarjan karsinta pelattiin Järvenpäässä ja JSK sekä ESRC II pelaavat ensi kauden SM-sarjassa. Tampere jatkaa I-divisioonassa
JSK – ESRC II 4-0
Jami Äijänen – Petteri Siren 3-0 (11/7 11/8 11/4)
Kai Stör – Jaakko-Antti Peltola 3-2 (7/11 13/11 11/3 9/11 11/5
Miko Äijänen – Mikael SIren 3-2 (10/12 14/12 11/8 10/12 11/7
Kristjan Pettai – Ville Salkala 3-1 (9/11 11/3 11/4 11/8
ESRC II – TSK 3-1
Petteri Siren – Olli Turtonen 3-0 (11/4 12/10 11/7
Jaakko-Antti Peltola – Sami Mäkinen 3-1 (11/9 13/11 5/11 11/6
Mikael Siren – Miko Kärkkäinen 0-3 6/11 7/11 8/11
Harry Lilja – Jan Wichmann 3-1 14/12 12/10 6/11 11/1
JSK – TSK 3-1
Jami Äijänen – Olli Turtonen 3-1 (11/4 11/3 11/6)
Kai Stör – Sami Mäkinen 3-2 (11/7 11/7 6/11 9/11 11/4)
Raimo Yliranta – Mikko Kärkkäinen 1-3 (10/12 6/11 11/6 8/11)
Toni Wallin – Jan Wichmann 3-1 (13/11 9/11 11/7 11/8)


I-divisioonakarsinta

I-divisioonan karsinta pelataan la 31.1. – su 1.4.2012 Helsingin Merihaassa.
HSRC II, HSRC III, NääsSq, TSSq II ja SC-Ruka pelaavat kolmesta I-divisioonan paikasta.

Otteluohjelma on seuraava:

Lauantai 31.3.
HSRC II – NääsSq 3-1 (9-6, 139-106)
Jarmo Karjala – Juha Heinonen 0-3 (5/11, 6/11, 9/11)
Kenneth Wennström – Angel Iglesias 3-1 (7/11, 11/5, 11/8, 11/5)
Tommi Ekholm – Kimmo Kiviniemi 3-0 (11/3, 11/4, 11/2)
Janne Koskelin – Jani Viitala 3-2 (11/0, 9/11, 4/11, 11/5, 11/8)
HSRC III – TSSq II 3-1 (9-5, 152-115)
Ilmari Vikström – Jani Stengård 3-1 (11/7, 13/11, 8/11, 13/11)
Petteri Repo – Samuli Elo 3-0 (11/8, 11/7, 11/4)
Jukka Havaste – Ville Kostamoinen 0-3 (9/11, 12/14, 11/13)
Janne Elovirta – Petri Toivonen 3-1 (11/5, 9/11, 11/7, 11/5)
HSRC II – SC Ruka 2-2 (6-6, 105-93)
Jarmo Karjala – Risto Tornberg 0-3 (7/11, 9/11, 5/11)
Kenneth Wennström – Kari Niskala 3-0 (11/7, 11/3, 11/6)
Tommi Ekholm – Ville Mustonen 3-0 (11/2, 11/5, 11/4)
Janne Koskelin – Marko Kämäräinen 0-3 (8/11, 2/11, 7/11)
NääsSq – HSRC III 3-1 (11-5, 160-142)
Juha Heinonen – Ilmari Vikström 3-0 (11/7, 11/4, 11/9)
Angel Iglesias – Petteri Repo 3-0 (11/6, 11/7, 11/5)
Kimmo Kiviniemi – Jukka Havaste 2-3 (11/13, 6/11, 11/9, 11/9, 5/11)
Jani Viitala – Janne Elovirta 3-2 (11/7, 11/13, 11/9, 11/13, 11/9)
TSSq II – SC Ruka 2-2 (6-7, 91-128)
Jani Stengård – Risto Tornberg 0-3 (1/11, 3/11, 5/11)
Samuli Elo – Kari Niskala 3-1 (15/13, 9/11, 11/5, 11/9)
Ville Kostamoinen – Ville Mustonen 3-0 (11/8, 11/6, 12/10)
Petri Toivonen – Marko Kämäräinen 0-3 (1/11, 1/11 rtd)
SC Ruka – NääsSq 2-2 (8-6 / 126-108)
Risto Tornberg – Juha Heinonen 3-0 (11/7 11/4 11/9)
Kari Niskala – Angel Inglesias 2-3 (12/10 11/8 4/11 2/11 9/11)
Ville Mustonen – Jukka Nummi 0-3 (10/12 6/11 6/11)
Marko Kämäräinen – Jani Viitala 3-0 (11/3 11/3 11/4)
HSRC II – HSRC III 4-0 (12-2 / 147-86)
Kenneth Wennström – Ilmari Vikström 3-1 (5/11 11/1 11/8 11/8)
Esa Tuominen – Jussi Vikström 3-1 (9/11 11/4 11/7 11/3)
Janne Koskelin – Jukka Havaste 3-0 (11/7 11/5 11/4)
Harri Kivi-Koskinen – Timo Tamminen 3-0 (12/10 11/1 11/6)
TSSq II – NääsSq 0-4 (2-12 / 119-161)
Samuli Elo – Juha Heinonen 0-3 (5/11 9/11 9/11)
Ville Kostamoinen – Angel Inglesias 1-3 (3/11 7/11 12/10 10/12)
Martin Poganitsch – Jukka Nummi 0-3 (15/17 11/13 7/11)
Jari Salonen – Jani Viitala 1-3 (6/11 12/10 8/11 5/11)
SC Ruka – HSRC III 2-2 (7-6 / 124-100)
Risto Tornberg – Ilmari Vikström 3-0 (11/4 11/5 11/5)
Kari Niskala – Jussi Vikström 0-3 (5/11 11/13 9/11)
Ville Mustonen – Jukka Havaste 1-3 (13/11 8/11 9/11 3/11)
Marko Kämäräinen – Timo Tamminen 3-0 (11/2 11/4 11/1)
HSRC II – TSSq II 4-0 (12-4 / 163-124)
Kenneth Wennström – Samuli Elo 3-0 (11/9 11/7 11/9)
Esa Tuominen – Ville Kostamoinen 3-2 (8/11 11/3 11/1 4/11 11/9)
Janne Koskelin – Martin Poganitsch 3-0 (11/5 11/6 11/8)
Harri Kivi-Koskinen – Jari Salonen 3-2 (12/10 8/11 10/12 11/8 11/4)