Facebook
Twitter
In English

Squashiiga 2012-13

Miesten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Joukkueisiin ”sidotut” pelaajat
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005


SM-SARJA, naiset
OTTELUOHJELMA

20.10.12 24.11.12
HSRC / Helsinki MiSq / Mikkeli
ESRC I – HSRC 3-0
ESRC II – MiSq 1-2
ESRC I – JSK 3-0
HSRC – ESRC II 1-2
JSK – MiSq 1-2
ESRC I – MiSq 2-1
JSK – ESRC II 1-2
MiSq – HSRC 2-1
ESRC I – ESRC II 3-0
JSK – HSRC 1-2
 
12.01.13 23.03.12
JSK / Järvenpää ESRC / Espoo
JSK – ESRC I 0-3
ESRC II – HSRC 1-2
MiSq – JSK 2-1
HSRC – ESRC I 1-2
MiSq – ESRC II 3-0
HSRC – MiSq 1-2
ESRC II – ESRC I 0-3
HSRC – JSK 2-0
MiSq – ESRC I 0-3
ESRC II – JSK 3-0

2012-13: Naisten SM-sarja

JoukkueOVHOSPisteet
ESRC I Head8822-222
MiSq86214-1014
HSRC83510-1310
ESRC II White8359-159
JSK804-204

Tulokset 23.3.2013

HSRC – MiSq 1-2 (4-6 / 70-95)
Maarit Ekholm – Saara Valtola 0-3 (0/11 0/11 0/11)
Michaela Björnström – Susanna Vanhanen 3.0 (11/7 11/4 11/7)
Caeola Björnström – Marianna Vanhanen 1-3 (13/11 7/11 9/11 8/11)
ESRC II – ESRC I 0-3 (1-9 / 47-106)
Jenni Nordling – Elina Kononen 0-3 (0/11 4/11 2/11)
Jenni Vähämaa – Riikka Piekäinen 1-3 (11/6 4/11 1/11 7/11)
Katariina Berggren – Pia Ojala 0-3 (6/11 10/12 2/11)
HSRC – JSK 2-0 (w.o.)
MiSq – ESRC I 0-3 (2-9 / 64-114)
Saara Valtola – Elina Kononen 0-3 4/11 5/11 6/11)
Susanna Vanhanen – Riikka Piekäinen 2-3 (6/11 11/7 6/11 11/8 7/11)
Mira Lahikainen – Pia Ojala 0-3 (2/11 3/11 3/11)
ESRC II – JSK 3-0 (w.o.)


Tulokset 12.1.2013

JSK – ESRC I 0-3 (0-9 / 40-99)
Sille Rikko – Emilia Soini 0-3 (5/11 4/11 2/11)
Marja Vainio – Elina Kononen 0-3 (5/11 1/11 4/11)
Ayuna Khantaeva – Riikka Piekäinen 0-3 (5/11 7/11 7/11)
ESRC II – HSRC 1-2 (4-8 / 87-127)
Nea Falck – Riina Koskinen 1-3 (8/11 6/11 11/9 6/11)
Jenni Vähämaa – Maarit Ekholm 3-2 (11/8 12/10 3/11 11/13 12/10)
Katariina Berggren – Michaela Björnström 0-3 (3/11 4/11 1/11)
MiSq – JSK 2-1 (7-4 / 103 – 82)
Saara Valtola – Sille Rikko 3-0 (11/7 11/4 11/3)
Susanna Vanhanen – Marja Vainio 3-1 (11/3 11/5 6/11 11/6)
Mira Lahikainen – Ayuna Khantaeva 1-3 (12/10 9/11 4/11 8/11)
HSRC – ESRC I 1-2 (3-7 / 70-92)
Riina Koskinen – Emilia Soini 0-3 (0/11 4/11 4/11)
Maarit Ekholm – Elina Kononen 0-3 (7/11 1/11 5/11)
Michaela Björnström – Riikka Piekäinen 3-1 (11/2 11/9 6/11 11/4)
MiSq – ESRC II 3-0 (9-3 / 127-94)
Saara Valtola – Nea Falck 3-0 (13/11 11/5 11/6)
Susanna Vanhanen – Jenni Vähämaa 3-1 (11/6 12/14 11/6 11/9)
Marianna Vanhanen – Katariina Berggren 3-2 (9/11 5/11 11/5 11/6 11/4)


Tulokset 24.11.2012

ESRC I – MiSq 2-1 (6-3 / 86-76)
Emilia Soini–Saara Valtola 3-0 (11/6 11/7 11/8)
Hanna Rusila–Susanna Vanhanen 0-3 (6/11 6/11 8/11)
Pia Ojala–Marianna Vanhanen 3-0 (11/6 11/8 11/8)
JSK – ESRC II 1-2 (5-7 / 98-118)
Sille Rikko–Nea Falck 1-3 (9/11 1/11 11/9 6/11)
Kristiina Kiviharju–Jenni Nordling 3-1 (8/11 11/8 11/8 11/9)
Marja Vainio–Riikka Piekäinen 1-3 (8/11 11/7 7/11 4/11)
MiSq – HSRC 2-1 (6-3 / 82-70)
Saara Valtola–Riina Koskinen 3-0 (11/5 11/7 11/2)
Susanna Vanhanen–Carina Björnström 3-0 (11/9 11/5 11/8)
Mira Lahikainen–Michaela Björnström 0-3 (10/12 5/11 1/11)
ESRC I – ESRC II 3-0 (9-2 / 110-76)
Emilia Soini–Nea Falck 3-0 (11/2 11/4 11/7)
Hanna Rusila–Jenni Nordling 3-0 (11/6 11/6 11/6)
Pia Ojala–Riikka Piekäinen 3-2 (11/9 3/11 11/3 6/11 13/11)
JSK – HSRC 1-2 (4-8 / 72-111)
Sille Rikko–Riina Koskinen 0-3 (0/11 7/11 1/11)
Kristiina Kiviharju–Carina Björnström 3-2 (5/11 8/11 11/5 11/5 11/7)
Marja Vainio–Michaela Björnström 1-3 (3/11 11/6 2/11 2/11)


Tulokset 20.10.2012

ESRC I – HSRC 3-0 (9-1 / 108-48)
Emilia Soini – Riina Koskinen 3-0 (11/6 11/4 11/8)
Elina Kononen – Aurora Vikström 3-0 (11/0 11/0 11/0)
Riikka Piekäinen – Michaela Björnström 3-1 (11/6 11/6 9/11 11/4)
ESRC II – MiSq 1-2 (3-6 / 60-86)
Nea Falck – Saara Valtola 0-3 (3/11 7/11 5/11)
Jenni Nordling – Susanna Vanhanen 0-3 (3/11 4/11 5/11)
Katariina Berggren – Marianna Vanhanen 3-0 (11/7 11/7 11/6)
ESRC I – JSK 3-0 (9-0 / 99-22)
Emilia Soini – Marja Vainio 3-0 (11/1 11/1 11/0)
Elina Kononen – Ayuna Khantaeva 3-0 (11/3 11/2 11/5)
Riikka Piekäinen – Pia Hartikainen 3-0 (11/5 11/3 11/2)
HSRC – ESRC II 1-2 (4-6 / 89-89)
Riina Koskinen – Nea Falck 3-0 (11/6 11/6 11/4)
Carina Björnström – Jenni Nordling 0-3 (9/11 10/12 8/11)
Aurora Vikström – Katariina Berggren 1-3 (7/11 11/2 6/11 10/12)
JSK – MiSq 1-2 (3-6 / 58-76)
Marja Vainio – Saara Valtola 0-3 (2/11 5/11 0/11)
Ayuna Khantaeva – Susanna Vanhanen 0-3 (5/11 4/11 9/11)
Pia Hartikainen – Mira Lahikainen 3-0 (11/3 11/3 11/4)